Bio sam danas na novinarskoj projekciji u Tuckwoodu. Film je prošle godine igrao po inostranim festivalima, nagrađivan je, ali sam posle Belog belog sveta bio spreman na sve. Ispostavilo se da je Tilva Roš bolji od dva prošlogodišnja borska filma. I to znatno bolji.
Ono što me je kupilo je zrelost filma, bez obzira što je u pitanju debitantsko ostvarenje imao sam utisak da gledam film čoveka koji tačno zna šta želi. Srpski debitanti imaju običaj da se traže, u Tilvi Roš se to ne vidi. Ležaić je tačno znao šta radi kada se upustio u ovu avanturu, svoju viziju je sproveo u delo. Sve u filmu je dobro uklopljeno i promišljeno: bez obzira što je (kako sam čuo) tokom snimanja bilo dosta improvizacija + korišćen je postojeći materijal snimljen nekoliko godina ranije.
Na konferenciji za štamu, posle projekcije, producent Mina Đukić je rekla da je film koštao 210 hiljada evra, što je, rekao bih, veoma malo novca. Manjak sredstava je nadomešten entuzijazmom i zalaganjem svih učesnika u projektu. Ne postoji segment koji šepa. Fotografija Miloša Jećimovića je izuzetna i doprinosi da film bude ubedljiv + pravo uživanje je gledati ga na velikom ekranu. Slika je zadivljujuće oštra, RED kamera je odradila svoje - i to bez iritirajućeg šmeka elektronike. Manje uloge u filmu su ostvarili profesionalni glumci Dragana Mrkić (sećate je se iz Oficira s ružom) Radoje Čupić i Ljubomir Todorović (glume roditelje glavnih junaka), dok glavnu reč vode naturščici - o njima se već dosta zna. Marko Todorović i Stefan Đorđević u filmu, praktično, glume sami sebe: mada je Stefan priznao da u filmu ima nadogradnje. Rekao je na konferenciji: 15% u filmu je fejk, ostalo je autentično. Toda i Stefan su srce filma, a trougao dopunjuje Dunja Kovačević, gošća iz Novog Sada. Ona je tu da bi podigla već postojeću tenziju među drugarima. Presek borskog života je začinjen političkim momentima (štrajkovi, demonstracije), ali oni predstavljaju samo pozadinu. Odrastanje je glavna tema ovog filma i ta tema je odlično obrađena.
Pre nekoliko dana u DOB-u je održano sjajno predavanje Zorana Jankovića o srpkom omladinskom filmu. Evo nama u 2011. godini naslova koji predstavlja kvalitativni vrhunac ove struje.
evo, da i ja ponovim šta sam kazo pre par mjeseci:
TILVA ROŠ, DRAGI ZAGREB MOJ
Ovo nije filmska kritika, već izliv emocija. I zato neću lagati: poznajem ljude koji su pravili Tilva Roš. Osjećam neki generacijski sentiment prema njima. Samim tim, prije zagrebačke premijere u kinu Europa, na 8. Zagreb film festivalu, imao sam pozitivnu predrasudu. Želeo sam da film uspije, jer sam ljude koji su ga stvarali viđao na studijama, gledao sam njihove studentske radove, znao sam kako razmišljaju, i zato sam navijao da film bude dobar i osvoji Zagreb. Osim toga, tema, filmski utjecaji i način snimanja koje je redatelj Nikola Ležaić opisivao u interjvuima bili su mi veoma bliski, i činilo mi se da je Tilva Roš nastao iz istih pobuda zbog kojih sam nekada hvalio Šejtanovog ratnika, da nosi istu takvu pankersku energiju. Tim više mi je bilo drago da čujem zagrebačke frendove i poznanike kako s velikim entuzijazmom očekuju film, da vidim prepunu kino-dvoranu i gotovo cijelu filmsku ekipu na bini.
I, kakav je Tilva Roš?
A rekao sam da neću lagati: Tilva Roš je opak. Emotivan. Duhovit. Užasno političan, iako mu to nije bila osnovna namera. U tri reči: zajeban mali film.
Razne domaće uratke u kritikama sam hvalio iz raznih razloga: za neke sam mislio da su dobri, iako njihova poetika možda nije bila ono što inače volim na filmu; za neke da su vredni u kontekstu kinematografije, da su zanimljiva tendencija, iako sami po sebi nisu bili bogzna šta. Ali Tilva Roš je pun pogodak: to je ono zbog čega volim da gledam filmove.
Priča o dva skejtera iz Bora, provincijskog grada na istoku Srbije, Marku Todi (Marko Todorović) i Stefanu Stekiju (Stefan Đorđević), i devojci Dunji (Dunja Kovačević) koja komplikuje stvari tokom jednog leta, kada iz Francuske dođe na raspust, može delovati previše jednostavno, ali ona je pripovedni zamajac koji višestruko koristi preglednosti naracije: neki od ključnih postupaka likova nezamislivi su bez tog okvira. Ono što Marko i Stefan rade – digitalnom kamericom snimaju maštovita samopovređivanja, buše obraze iglama, bespoštedno tuku jedan drugog kaišem, valjaju se goli po koprivi – inspirisano je američkim serijalom Jackass, ali u sklopu sa skejterskom supkulturom, ljubavnom pričom i društvenom situacijom u Boru, dobija mnogo dublja i zanimljivija potencijalna značenja: samopovređivanje, telesni bol, i humor koji se unosi u tu sado-mazohističku igrariju, u Jackassu predstavljaju bizarnu zabavu dokonih Amerikanaca, u Fincherovom Fight Clubu poprilično konstruisanu filozofsku potku, dok je u Tilva Rošu to ne samo lični čin otpora, način da se osetiš živim kad si mlad i u Boru, već i vrhunsko zadovoljstvo, nihilistički čin kojim se od beslovesne američke supkulture i dekadencije dolazi do politički znakovitog.
Skejteri, a naročito Marko Toda, prikazani su kao radnička deca čiji roditelji protestuju zbog propasti i privatizacije Rudarsko-topioničarskog basena Bor. Radnici pokušavaju da se organizuju onako kako znaju, kako su naučili u socijalizmu, ili tokom demokratskih promena, štrajkovima, plakatima, blokadom grada. Njihova deca, međutim, nemaju mnogo iluzija: oni su već u depresiji kapitalizma koju su naučili od američkih uzora, i svoj mali anarhistični kolektiv pokušavaju da iskoriste kao štit, kao prostor za druženje, osećanje zajedništva, duh pobune i zadovoljštine. Međutim, ni taj kolektiv nije homogen: između Stefana i Marka postoje ne samo razlike i sukobi zbog Dunje, već i klasne razlike. Stefan dolazi iz bogatije kuće, bez problema upisuje fakultet, ,,dezertira" iz provincije (vidimo ga kako čita ,,Designing Sound", što znači da verovatno upisuje nekakav umetnički, prestižni fakultet), dok je Marko iz tipične radničke obitelji (otac je radnik RTB-a, majka pokušava da se bavi multilevel marketingom), nezaposlen je, ne nastavlja školovanje... Izvanredna scena Todinog upoznavanja sa mentorom iz Biroa za nezaposlene koji mu objašnjava šta je CV i čemu služi biro neprocenjiva je i kao duhovit prikaz junakove zbunjenosti i kao dokument jedne sumenute situacije u vremenu konačnog prelaza Srbije na eksploatatorsku praksu kapitalizma.
Da kolektiv bude dijalektičniji, u skejt-timu Kolos ima i individualista. U drugoj briljantnoj sceni, jedan od skejtera, mali Mekica (Nenad Stanisavljević), pijan, sažima svoju filozofiju: ,,Mene boli kurac, brate, i za tebe i za Kolos, brate, ja vozim skejt, znaš zašto vozim skejt, ne vozim za tebe i njega, brate, vozim skejt zato što volim da vozim skejt, a vi to ne razumete, kad neko radi ono što voli, ne razumete jer ste slepci".
Upravo tako je snimljen Tilva Roš: ni za večnost, ni za festivale, nego zato što neki ljudi vole da snimaju filmove. Tilva Roš je preko potrebna revitalizacija amaterskog duha, mala ali značajna izmena proizvodnih odnosa unutar srpskog filmskog esnafa. Sam Ležaić je pre zagrebačke projekcije rekao da film posmatramo kao proizvod druženja a ne kao neki pretenciozan umetnički poduhvat. Osim što se u samoj priči vidi duh zajedništva, on se može pročitati i u opisu nastanka filma, u radu sa naturščicima, u cinema verite stilu, preobražaju, bez zadrške, stvarnih života glumaca u filmske likove.
S jedne strane, takav pristup vuče na ljuti ljevičarski art-house. Ali nije. Ili bar nije do kraja. Tilva Roš ima zajedničku crtu sa drugim pripadnicima ,,novog srpskog filma": žanrovsku osvešćenost. U njemu je sve ono što smo voljeli dok smo bili mladi: Miliusov Dan velikih valova u priči o prijateljstvu i supkulturi, o kultu tijela i vremenu ljeta, Point Break Kathryn Bigelow u melodramskom trouglu, Lords of Dogtown Catherine Hardwick u radničkoj priči skejtera, i mitologizacija provincijskog prostora i odrastanja u njemu u maniru Novog Holivuda. Žanrovska osnova obogaćena je režijskom poetikom koja je karakteristična za indie film: vansantovski krupni planovi u kombinaciji sa dugim kadrovima, prikaz delova Bora u kojima obitavaju skejteri kao gotovo oniričnih mesta, pomoću toplih boja i komponovanja kadrova od fabričkih dimnjaka i sceničnih pustih predela oko fabrike (debitantski rad direktora fotografije Miloša Jaćimovića), dokumentaristički prilaz supkulturi, niskomimetična gluma, altmanovsko preplitanje dijaloga i zvukova (dizajnerski rad Danijela Miloševića, Ivana Uzelca, Nikole Medića i Jakova Munižabe), atmosferična muzika alternativnih bendova... U svemu tome, scena rasturanja supermarketa direktno iz Jovanovićevog Mlad i zdrav kao ruža i Radivojevićevih Buba u glavi. Prepoznatljiv žanr, indie stav, jugoslovensko nasleđe. Ja to volim. Za mene je to dobitna kombinacija. A po reakcijama zagrebačke publike tijekom i nakon filma, po smijehu i ovacijama – rekao bih da nisam usamljen.
I kaj mi drugo preostaje osim da najtoplije preporučim Tilva Roš Nikole Ležaića? On je punk, yu wave, teorija bola, praznina tijela. Načuljite uši, otvorite oči. Uskoro će igrati u kinu pored vas. Nemojte ga propustiti.
pa kad krece u bioskopima il cekaju fest
Bgd premijera je u DOB-u 01. 02. 2011, pa onda stiže i u ostale bioskope.
dobar film, dunja smara sa ne glumom
ostalo odlicno. zika sjajna, fotka predivna, nema golotinja, velka steta, ostalo na vrhuncu.
nece biti bioskopksi hit koji ce svrguti sranje o montevieo, to je najveca steta, jer je filmchina naspram tog sranja!!!
Nije ti se dopala Dunješka i njene tetovaže? A da se skinula? Onda bi utisak bio bolji, a? ;) Inače, namsey, ne greši dušu. U filmu ima golotinje - ali muške. Mada je sve to dato u komičnom ključu, kao u ovom traileru za amaterski film koji je inspirisao nastanak Tilve:::
http://www.youtube.com/watch?v=_RE3yNuEyJI
Šta je ovo, ispade na rapidserbia već procurio film, ali mu kao nedostaju scene iz trejlera, koji LOL jebote. Gledao ko?
To nije konačna verzija koja stiže u bioskope već working print. Ne bih nikom preporučio da tako nešto skida i gleda. Nedostaju neke scene, ostale nisu do kraja dorađene, nema kraja...
Poster/flajer
Quote from: namsey on 28-01-2011, 04:03:17
nece biti bioskopksi hit koji ce svrguti sranje o montevieo, to je najveca steta, jer je filmchina naspram tog sranja!!!
Znala sam ,a sto se tice fotografije radio je majstor to se vidi i na trejleru.
Quote from: Kunac on 28-01-2011, 09:12:39
Nije ti se dopala Dunješka i njene tetovaže? A da se skinula? Onda bi utisak bio bolji, a? ;) Inače, namsey, ne greši dušu. U filmu ima golotinje - ali muške. Mada je sve to dato u komičnom ključu, kao u ovom traileru za amaterski film koji je inspirisao nastanak Tilve:::
nekako mi u ovom trejleru nema previše originalnih stvari (ako ih uopšte ima). sve je to već viđeno u programima kao što su Jackass, Dirty Sanchez, Dudesons i sličnim. meni je originalnost tih stantova ono što je zanimljivo, kopirati može svako.
nadam se da je film više od pukog ponavljanja već viđenih vratolomija.
i ja se nadam
TILVA ROŠ (http://www.youtube.com/watch?v=2xB6kenzWJA#ws)
e, da, pa onda to treba razjasniti da ne očekujete pogrešno... nije ovo film kao jackass, nije tu uopšte glavna priča o stantovima i šta će ko gluplje da izmisli da se nagrdi. "vratolomije" su važan deo priče i likova, nisu same po sebi u centru pažnje. nači, ko očekuje jackass neka odmah promeni očekivanje ili neka ćuti zauvek :)
Film se veoma malo bavi tim stantovima. Ima ih, ali oni nisu ono što je glavno. Ovo je pre svega pročao o odrastanju, rastanku, životu u malom gradu, pa onda sve ostalo. Znači, kod krene da gleda TR sa očekivanjem da je to srpski Jackass - biće razočaran. Film je zapravo prilično melanholičan... Opet, ima i tih jackassolikoh atrakcija, ali pošto ja nisam gledao Jackass ne mogu da ocenim koliko je sve to originalno. Mada, koliko su ti stantovi originalni u ovom kontekstu nije previše ni bitno.
Quote from: Kunac on 28-01-2011, 13:22:52
Film se veoma malo bavi tim stantovima. Ima ih, ali oni nisu ono što je glavno. Ovo je pre svega pročao o odrastanju, rastanku, životu u malom gradu, pa onda sve ostalo. Znači, kod krene da gleda TR sa očekivanjem da je to srpski Jackass - biće razočaran. Film je zapravo prilično melanholičan... Opet, ima i tih jackassolikoh atrakcija, ali pošto ja nisam gledao Jackass ne mogu da ocenim koliko je sve to originalno. Mada, koliko su ti stantovi originalni u ovom kontekstu nije previše ni bitno.
ja bih se razočarao da je film srpski Jackass.
onda mislim da se nećeš razočarati :)
fotografija me je privukla, a Bor nekako moćno izgleda u svojoj oronulosti. kao neki prizor kolonije na Marsu :)
najverovatnije ću pogledati film, pre nego donesem konačan sud.
Quote from: tomat on 28-01-2011, 13:39:16
najverovatnije ću pogledati film, pre nego donesem konačan sud.
i ja uvek tako radim!
mrkoye, ne radiš uvek tako. To si počeo tek u poslednje vreme pod Žikinim uticajem...
Jedan lep triptih novih kritika TILVE ROŠ plus jedna stara, ali dobra...
SAŠA RADOJEVIĆ
http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/sasa-radojevic-tumaci-tilvu-ros.html (http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/sasa-radojevic-tumaci-tilvu-ros.html)
DRUG NAJSTARIJI
http://dobanevinosti.blogspot.com/search?q=TILVA+RO%C5%A0%40DOBA+NEVINOSTI (http://dobanevinosti.blogspot.com/search?q=TILVA+RO%C5%A0%40DOBA+NEVINOSTI)
ĐORĐE BAJIĆ
http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/tilva-ros-odjeci-i-reagovanja.html (http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/tilva-ros-odjeci-i-reagovanja.html)
NEZNANI JUNAK
http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/sjecas-li-se-tilva-ros.html (http://dobanevinosti.blogspot.com/2011/01/sjecas-li-se-tilva-ros.html)
Quote from: Kunac on 28-01-2011, 09:12:39
Nije ti se dopala Dunješka i njene tetovaže? A da se skinula? Onda bi utisak bio bolji, a? ;) Inače, namsey, ne greši dušu. U filmu ima golotinje - ali muške.
Slatka mala i fine tetovaze. Pa sad ne verujem da bi to moglo da mi promeni mishljenje :)
nestho se ne lozim na mlada mushka tela.. pih...
Definitivno cu ponovo odgledati film. Vrtim klipove, trejler, pa mi se ponovo gleda. Necu na premijeru, jer ih generalno ne volim, svi neshto tapshe, ciche, bolje kada sve to prodje da se na miru i sa puno paznje odgleda.
Trejler koji je pre vremena radjen odaje potpuno drugachiji utisak o filmu.
Meni se chinilo da cemo dobiti Park paranoju, na osnovu trejlera, ali proizvod je bio totlano drugachiji.
bome, i ja ću ga ponovo pogledati. pazi, domaći film na koji ću dobrovoljno otići dvared. that's something.
MONTEVIDEO za hipstere!
to, sine, alternativa!
MONTEVIDEO je mnogo veća alternativa nego TILVA ROŠ jer je TILVA alternativa svojoj kinematografiji a MONTEVIDEO je alternativa Novom svetskom poretku!
Cek, a Novi svetski poredak je los? :lol:
Ne treba mešati Novi svetski poredak i Novi srpski film!
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaulrobertson.mechafetus.com%2Fstills_idle.gif&hash=e745011b6243960432f349c157f15c2d7fd8a7c9)(https://www.znaksagite.com/avatari/avatar_3183.png)
Quote from: Zika Kisobranac on 29-01-2011, 03:14:57
pazi, domaći film na koji ću dobrovoljno otići dvared. that's something.
enough said ;)
Ali, šalu na stranu. MONTEVIDEO je objektivno veća alternativa od TILVE ROŠ.
TILVA ROŠ je ipak film koji je elitistički, postuliran po nekim koncepcijama prepoznatim u internacionalnom mejnstrimu, nagrađenim u Kanu pre pet-šest godina, podržan u našoj javnosti.
MONTEVIDEO je s druge strane "mejnstrim film koji to nije" (Žika ima recimo primedbe na to kako je realizovan u odnosu na paradigme mejnstrima - iako su kriterijumi u odnosu na koje poredi MONTEVIDEO diskutabilni, u osnovi je u pravu) i obraća se nižim slojevima, narodu, potlačenim masama, ljudima koji su gubitnici tranzicije, koji žele da u prošlosti nađu sve ono što im je sadašnjost uskratila dočim se TILVA bavi sadašnjošću i mladim ljudima koji su potpuno sinhroni sa Zapadom, i nikome ne pokušava da pomogne.
Stoga, MONTEVIDEO je veliki narodni film koji izmiče tipičnim kvalifikacijama, zbog direktne komunikacije sa narodom uspeva da izbori mesto "koje mu ne pripada", film koji se bavi "legendom umesto istine", dakle Idejom, narativom o svetu od koga sve pošlo naopako, dočim je TILVA prikaz tog naopakog sveta ali bez jasno postavljene Ideje kako napred.
TILVU je mnogo lakše voleti i podržavati nego MONTEVIDEO jer TILVA je film od kog je sazdana danas konvencionalno prihvaćena "visoka kultura", odlično je realizovan, sve je na mestu. Ali nema te Ideje, nema te suštinske ideološke provokacije za koju treba imati ili totalnu ignoranciju da se ne primeti, ili profilisan ideološki stav i hrabrost da se taj stav (koji u startu može biti odbojan, naročito u delu kulturnog establišmenta) podrži.
Kod TILVE tih dilema nema.
Zato me raduje što sada na repertoaru imamo dva filma vredna pažnje koji naizmenično zauzimaju poziciju mejnsrima i alternative, lovca i lovine.
DRUG NAJSTARIJI-Ivan Velisavljević u svom izlaganju ima u par navrata i spoiler al meni ne smeta -odlican tekst.
Svi su zapravo sjajni al ovaj je izuzetan.Hvala.
Montevideo je ekces koji nam se eto desio.
Drug Najstariji je ipak stari kadar.
Quote from: agota on 29-01-2011, 13:06:31
Montevideo je ekces koji nam se eto desio.
MONTEVIDEO je kao one night stand. Upalila su se svetla, osećali smo se prljavo ali zadovoljno i ponavljali kako ovo neće postati praksa, kako je ovo bilo samo sad i nikad više, da to ne treba shvatiti peviše ozbiljno i to smo ponavljali vraćajući se u beli, beli svet.
Quote from: crippled_avenger on 29-01-2011, 13:11:56
Quote from: agota on 29-01-2011, 13:06:31
Montevideo je ekces koji nam se eto desio.
MONTEVIDEO je kao one night stand. Upalila su se svetla, osećali smo se prljavo ali zadovoljno i ponavljali kako ovo neće postati praksa, kako je ovo bilo samo sad i nikad više, da to ne treba shvatiti peviše ozbiljno i to smo ponavljali vraćajući se u beli, beli svet.
:lol:
Poznata ti je situacija?
pa da, samo se plasim kajanja
spoiler? šta je to spoiler? :)
potlačeni narod treba da se otrgne od eskapizma i da ne prihvata dominantnu ideologiju nacionalizma kao otpora imperijalizmu, već da se okrene revolucionarnoj ideologiji komunizma. kako bi reko džejmson, mase ne prihvataju ugnjetavanje kapitalizma, ali se okreću fundamentalističkim ideologijama kao otporu, recimo islamu, ili nacionalizmu, i zato nam je potrebna socijalistička utopijska alternativa.
Tako je Ziko, reci mu. :lol:
(mada, ja se ne slazem bas ni sa tim tvojim, ali je bar unekoliko palatabilnije)
cripp i ja smo stara dijalektika, ništa se ne brini... sve je to dogovorena kontraobaveštajna akcija :)
Žile, zaboga... Samo je nacionalizam ozbiljna prepreka imperijalističkim i globalističkim pojavama i tendencijama. To što ti zagovaraš, revolucionarni komunizam, zapravo je alterglobalizam, ne antiglobalizam.
bogami, islamski fundamentalizam je jači.
Slušaj Žiko, da taj Džejmson nešto zna ne bi mu se ćerka kurvala u pornićima vec decenijama.
Bolje je da je to dete vaspitao nego što nama soli pamet.
da, nažalost, to mu je slaba tačka. kada je kritikovan za neprihvatljivo kombinovanje lenjina, adorna i maoa, objavljen je zbornik "3 into Fredric Jameson"
Džejmisonova ćerka možda jeste droksa i njegove su ideje često klimave, ali brte što pravi dobar viski...
pa da, Jenna + Irish whiskey = komunizam
Fredric zna znanje.
Jenna je ono stanje koje se ne može opisati, ali kome stremimo. Dakle, komunizam. :)
Drago mi je što ovde čitam pozitivno o filmu. Video sam samo par scena, ali dovoljno za buđenje želje. Sad mi je i čorba na usta krenula. Hvala!
Za vikend idem još jednom da gledam.
Bolje pogledaj screener, dosta se razlikuje, a i u nekim stvarima je bolji.
Bioskop je bioskop. A Tilva R. je vrsta filma koju treba gledati u bioskopu.
TILVA ROŠ za prvi vikend 2 207 gledalaca. Sasvim okej. Prvi cilj je da stigne 6 000 i prešiša Olega.
...moja Popboks pohvala za TILVU ROŠ ...
http://popboks.com/tekst.php?ID=8328 (http://popboks.com/tekst.php?ID=8328)
carski film. za mene jedan od najboljih domaćih filmova, a verovatno najbolji od 80's
stepen iskrenosti i oslobođenosti od besmislenog komplikovanja i scenarističkog iseravanja, od koje boluju domaći filmovi, je prosto neverovatan
Uh.
Posle projekcije nisam znala sta cu s rukama i kud cu s nogama ,te sutra ponovo idem da ga gledam . :)
Quote from: agota on 24-02-2011, 00:04:22
Uh.
Posle projekcije nisam znala sta cu s rukama i kud cu s nogama ,te sutra ponovo idem da ga gledam . :)
Možda malo da narendaš kolena?
Pojavio se australijski rip-off Tilve Roš: Red Hill.
xrofl
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.moviepostr.com%2Fimg%2Fmovie%2F6571%2Fred-hill-8072-poster-large.jpeg&hash=9a97ac9abf0f7a8734d3475bb24b329284f12712)
:lol:
nikako da skinem screener da vidim kolko se razlikuje od bioskopske verzije
...da ti skaratim dubiozu - dosta se razlikuje, fali oko 12 minuta filma, a i ima bitnih odstupanja u montaži u odnosu na final cut...
ok pogledacu ,tuzno je sto je screener tako brzo procureo maltene na dan premijere ,gledam neke komentare na tjubu za neprijatelja ludaci vec traze linkove da skinu film.
Ali, screener je u nekim aspektima bolji od bioskopskog, te ga treba videti...
e, sećam se da su ljudi tražili linkove za šišanje mesecima (da ne kažem godinama) pre nego što je film uopšte izašao.
Gde moz se nadje taj skriner ?
bilo je svuda na netu.
Evo ja sad trazio svuda i nema, cak ni na piratebay-u, aj leba ti navedi neki sajt ili treker. Thanks.
Pazi stvarno, sve mrtvi linkovi... a šta će ti, mislim ja to imam na HD ali nisam ni pogledao kad rekoše da je to nekompletan film. Mogu da ti uploadujem ako hoćeš, samo reci koji share sajt je najbolji za to, fileserve ili neki drugi...
Bilo je na Rapid Serbia. Ali, da, izgleda da je sada ukonjeno.
Quote from: Fata Životinjka on 15-03-2011, 15:36:49
Pazi stvarno, sve mrtvi linkovi... a šta će ti, mislim ja to imam na HD ali nisam ni pogledao kad rekoše da je to nekompletan film. Mogu da ti uploadujem ako hoćeš, samo reci koji share sajt je najbolji za to, fileserve ili neki drugi...
Ako ti nije cim turi ga na megaupload (single link), ocu samo da ga pogledam, necu kacim na blog. xwink2
Inače, fala Kunče na odgovoru.
pogledao sam ovo na TV pre neki dan, i nije to rđavo. očekivao sam lošije, a ispade da je pristojan film. mogao bi biti malo brži i ispunjeniji, ali šta da se radi. mene obično bude sramota kada gledam film sa naturščicima, ali je to ovde delovalo OK. čini mi se da nije insistirao da previše glume, što je dobro.
Ja sam samo bacio pogled - na sve je ličilo sem na igrani film. Srećom ne moram da se maltretiram, dovoljno je da promenim kanal.
making of Tilva Roš Making Of (http://www.youtube.com/watch?v=71BbwggYtEo#ws)
значи филм је одавно био и на телевизији а ја га још нисам погледао, има ли гдје линк за тај снимак?
YOUTH CULTURE IN TRANSITION: ANALYSES OF FILMS TILVA ROŠ AND KLIP
by
Jovana Djurovic
Submitted to
Central European University
Department of Gender Studies
http://www.etd.ceu.hu/2014/djurovic_jovana.pdf (http://www.etd.ceu.hu/2014/djurovic_jovana.pdf)