• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Čemu služi, pa još i ne radi... (?)

Started by Hobit, 12-05-2011, 15:15:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lord Kufer

Kad su nas bombardovali, Čomski je ovako pričao: 99% teksta je razotkrivanje prljavih korporacija, ali u jednoj rečenici se odao: Trebalo ih je kazniti, samo ne ovako oštro.

Čomski je stvarno melem na ljutu ranu  :evil:

Albedo 0

Quote from: Lord Kufer on 15-05-2011, 15:59:32Globalistima treba sjebana situacija kako bi radna snaga bila što jeftinija.

samo što Srbi nisu jeftina radna snaga. Čak i Rusi su jeftiniji.

Lord Kufer

Zato nas puštaju da se još kišamo dok se potpuno ne srozamo... Imaju oni dosta jeftine radne snage u Sredozemlju, samo ček dok sjebu ove nekomunikativne diktatorske režime. Trebaće im neko da pretovaruje robu s kineskih kamiona i vlakova.

Stipan

Quote from: BATA ŽIVOTINJA on 16-05-2011, 00:38:23
samo što Srbi nisu jeftina radna snaga. Čak i Rusi su jeftiniji.

Biće uskoro, ne sekiraj se ti ništa.

Hobit

Eto
Nema me samo 24 sata i vi odvukoste temu od NSZZ na obrazovni sistem, od kartona nezaposlenog lica - na Čomskog
Pa sada ti Hobite moderiraj ovu temu... ko će to sve ta pohvata  :)
Tema jeste bila postavljena zbog toga da prisutni, kako neko reče, ''isplaču svje priče'', ali, to nije primarni motiv.
Želeo sam da iz tog ''ridanja'' izvučemo zaključak - ta Slučba za zapošljavanje je beskorisna institucuja koja, nažalost, nije jedina. Postoji veliki broj takvih ''državnih firmi'' koje jedu ono malo para što je ovoj državi ostalo, a koje bi mogle da se potroše pametnije, da se ulože bolje, i da naprave nove pare...

Ali, kada je reč o obrazovnom sistemu i ''kvotama''... moj stav je da SVAKOME treba omogućiti da upiše BILO KOJI FAKULTET i da ga studira. SVAKOME KO POŽELI. Svi vi veoma dobro znate da od 300 upisanih završi manje od trećine. E, i to bi trebalo pooštriti. Iz kvantiteta dobijaš KVALITET, na kraju daj diplomu samo najboljima. Ostale eliminiši u hodu. Najveći broj ''oteraj'' na samom početku, na prvoj godini, da ne prave gužvu. Posle svega, sa fakulteta ti neće izlaziti kadar koji ne vredi ''pišljiva boba''
Što se tiče privatnih univerziteta koji niču kao hipermarketi - šta reći. Dala im država dozvolu da rade... ok, neka rade
Izbacuju kadar takav kakav izbacuju, ali, dozvoli tržištu da proceni da li su im potrebni takvi (kakvi su) ''stručnjaci''.
Takvi fakulteti će vremenom podići kriterijume i dovesti do toga da im od broja upisanih diplomu dobije 10-15 procenata...i ako debelo plaćaju studije
Ili će da gurnu ključ u bravu.
Da bi dobio kvalitet - POTREBAN ti je kvantitet. I dobro ''sito''

I tu ponovo dolazimo do teme i do onog uzaludnog trošenja para
Umesto one službe iz naslova, u kojoj sede potpuno beskorisni debili koji vasdan šetaju šoljice za kafu od kancelarije do kancelarije (i pizde što uz kafu ne mogu da zapale...), trebalo bi napraviti neku ''ekipu'' koja bi cunjala po školama i fakultetima i tražila - ''skenirala'' onu decu koja bi mogla da budu ''materijal'', od koje bi moglo da se ''izvuče'' nešto, da se napravi ''VRH''. I onda uložiti u njih, ''gurnuti'' ih u vrh.
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Hobit

Quote from: Jevtropijevićka on 14-05-2011, 23:31:24
Quote from: rade on 14-05-2011, 16:11:49
Mediciski fakultet koliko sam čuo izbacuje godišnje nekoliko puta više doktora nego što je potrebno.

Nekoliko puta više nego što ima radnih mesta, verovatno. Više nego što je potrebno, teško. Ko je u poslednje vreme zbog silnog viška lekara proveo četiri sata u čekaonici doma zdravlja, ili potražio nekog državnog specijalistu pa saznao da ima jedan za recimo četiri beogradske opštine i da je taj sad na bolovanju bez zamene, neka digne ruku...

To je tačno.

Ali, ovo nas može uvući u raspravu o organizovanju (zakonu) o zdravstvenom osiguranju... sto bi na kraju dovelo do toga da se prikupimo i odemo da miniramo onu zgradu u Nemanjinoj.... sa sve zaposlenima tamo...  :)
Elem, zdravsveno osiguranje u Evropi, pa i u okolnim, ''poluevropskim'' državama je regulisamo mnogo bolje... prepisano je od onih ''pametnijih'', i to funkcioniše
Jebiga, mi smo uvek bili najpametniji, to nas jebe strašno, ali, naša ''voda uvek mora da bude malo toplija'', i '' naša rupa na saksiji, nekako, okruglija''...  :cry:
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Hobit

Quote from: scallop on 15-05-2011, 12:04:01
Svaki put kad ugledam pilon nad Adom Ciganlijom vidim spičkanu milijardu evra

Ti si ing.
Taj most je lep, i normalno je, kada je nešto lepo - da je SKUPO.
U redu je da ovaj grad ima jedan LEP most, zaslužio je to.
Tu ima jedan problem - održavanje takvog mosta je veoma skupo. I mora da bude redovno, inače će da se sruši!
E, to održavanje će, vremenom, višestruko da nadmaši cenu tog mosta

Ali, neka ga, i dalje mislim da je lep. A, lepota se plaća.
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Lord Kufer

Ti Hobitu veruješ da se država stvarno trudi, samo što je neko tamo pokrao pare...

Hobit

Ne, Lorde, ne verujem ja u bajke
Znam  vrlo dobro kolike su bile provizije kada je, npr, taj most u pitanju, i ko je tu koliko ''dobar''
Nažalost, neki ''dobro ugrađeni'' u tu priču su pokojni. Neće moći da podnesu račun kada dođe vreme
A doći će
Veruj Hobitu
Ipak, taj most je lep  :)
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Lord Kufer

Ovaj narod je poznat po tome što voli da kupuje skupe i lepe stvari.

scallop

Ne, on tvrdi... Eto, napisa. Nešto mi je promenio stranu u poslednje vreme, pa se mnogo slažem s njim. Jedino me lepota brine. Crći ćemo od silne lepote. Mogu oni tamo u raznoraznim emiratima da grade kule u vazduhu kad ne znaju šta će s parama, ali ovde mora da se gradi nešto za mas' i leba.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Hobit

Quote from: Lord Kufer on 16-05-2011, 12:25:27
Ovaj narod je poznat po tome što voli da kupuje skupe i lepe stvari.

To je, između ostalog, zbog toga što ovaj narod spada u LEPE NARODE  :)
Pitaj strance kada dođu.... zabalave kada vide naše žene po Knezu...
8-)
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Lord Kufer

Viđao sam ja mnogo lepše ženske na Sen Mišelu ;) Tamo ti odmah prodaju i ono u šta bi voleo da ih obučeš. I čime da ih tučeš  xrotaeye

Hobit

Quote from: scallop on 16-05-2011, 12:28:41
Ne, on tvrdi... Eto, napisa. Nešto mi je promenio stranu u poslednje vreme, pa se mnogo slažem s njim. Jedino me lepota brine. Crći ćemo od silne lepote. Mogu oni tamo u raznoraznim emiratima da grade kule u vazduhu kad ne znaju šta će s parama, ali ovde mora da se gradi nešto za mas' i leba.

Nije Hobit promenio stranu, scallope, zato što i nije imao stranu... :)
Nećeš me uvući u crvene, Brozovce, rusofile i čegevariste
Hobitu se samo svđa lepo.... a ne podnosi lopove
A, priznaćeš, može da se napravi i takva država u kojoj možeš da uživaš u lepim mostovima, a da ti lopine sede u zatvoru
I da vrate pare
Pa onda, od tih para, možeš da napraviš još jedan takav most

Udaljismo se od teme
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Lord Kufer

the job of the imf and the world bank is to..

bribe officials from undeveloped nations around the world

*

that is why the citisens of those nations are protesting



**



irony:

you have to put a lot of citisens in developed nations into a state of poverty..

to "end poverty" in developing nations

*

more irony:

then you have your $1,000.00-an-hour lawyers

(controlling global labor costs ..  costs a LOT of money)



**



and the world bank does the same damn thing

*

they both take money from middle working-class labor in developed nations..

and hand it to officials (regimes) in developing nations

(the process has been going on for thousands of years)



http://www.enterprisecorruption.com/

Lord Kufer

Evo vidite, đubre jedno, nije hteo da joj plati! :? A ko bajagi pomažu sirotinji   :twisted:

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-13408002

QuoteMr Strauss-Kahn, who was arrested on Saturday, denies charges of attacking and attempting to rape a hotel maid.

He had been due to appear in court in New York on Sunday but the hearing was postponed until Monday to allow the forensic tests to be carried out.

The former French finance minister is also considered a possible Socialist candidate for the presidency.


Socijalista... Znao sam  :roll:

scallop

Kontra usluga fašisti Sarkoziju. Bio mu je konkurencija.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Lord Kufer

Sarkozi, kao i Benito Berluskoni, pošteno plaća svoje kurve državnim novcima...

Lord Kufer

Pajzi ovaj razvoj situacije:

QuoteThe Euro fell half a cent to $1.4063 when Asian markets opened on Monday - a six-week low against the dollar - reflecting concerns about the impact the arrest could have on bailouts plans for Portugal and Greece.

Ovaj matori jebač je kriv za globalnu recesiju  xtwak

scallop

Ne preterujmo. On je "'teo jebač". Naravno da se u Aziji odmah oseti kad neko neće da plati sobarici usluge.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.


scallop

Ma, jok. Ženska bila na kursu za svršavanje "Kad je Hari sreo Seli", a par puta na audiciji za dranje "Šilovanje" u nekom B filmu. Mada me boli ladno za Stros-Kana. Svejedno je iz kog je političkog obora.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Hobit

Jebeš Berluskonija, Sarkozija... kakve veze oni imaju sa NSZZ

Nego....

Quote from: D. on 15-05-2011, 14:42:02
Quote from: Giovanni Larsson on 15-05-2011, 14:33:24
Broj studenata treba da se ograniči, ako je potreba 10 godišnje onda neka bude 10 godišnje.

Radi se na kvotiranju upisa studenata na fakultete za deficitarna i suficitarna zanimanja. Samo što je sporo, neprofesionalno i nestručno. Kao i sve u ovoj zemlji.

Šta znači ''kvotiranje''?
Treba ti 10 stručnjaka iz određene oblasti - i ti upišeš 10 studenata????
Ako završi troje - onda imaš deficit!
Ko garantuje da će svi da završe?
I da nisu upisani preko veze? ''Ubači ovijega maloga, vrijedan momak...da jebe oca...''
Da neće da zapale u inostranstvo još na drugoj godini....?
Da neće dve (ženske studentkinje  xrofl) da ostanu u drugom stanju i da zabatale učenje....?
Kvote, planska privreda, petoljetke... to su repovi scallopovog perioda...
To je bezveze
Svima daj šansu - i gledaj ko će je iskoristiti
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

scallop

Hobite, ne seri. U moje vreme su svi imali priliku. Čak i ti i ja.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Hobit

Scallope...
Imali ste priliku da napravite 100.000 traktora i milioniti šporet smederevac...
I svetog Josipa... i Milku Planinc...   ... petoljetke....
Nemoj me zajebavati
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

scallop

I napravljeno je. To si ti s "Otporom" uništavao pa se sada pitaš šta se dogodilo. Tvoj je problem što nisi dovoljno beskarakteran pa nisi uspešan kao neka bagra koja nam još uništava zemlju. Šta je, sad ćeš da promeniš stranu i sve će biti u redu?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Hobit

Ja sam, scallope, na SVOJOJ strani
Vasdan bio
I uvek sam za dobre stvari koje su urađene priznavao da su dobre
Uvek sam krađu nazivao KRAĐOM
Ne možeš mi spočitavati nekakvu ''stranu'', jer da sam hteo da budem ''na liniji'' (tako ste to nazivali u tvoje vreme, zar ne?), a MOGAO sam, verovatno bih sada bio predsednik opštine (a ne onaj zadrigli Milenković)
Nazovimo sve pravim imenom - i lako ćemo da se složimo

Taman pomislim da si počeo da razmišljaš svojom glavom, da u nečemu  možemo i da se složimo, da o nekim stavrima možemo da imamo bar slično mišljenje... kad iz tebe probije dresura iz Kumrovca
Jebiga
Ako tako nastaviš - dići ću ruke od tebe, prestaću da ti otvaram oči... pa nastavi da živiš u svom mraku.
A od Hobita si mogao svašta da čuješ, pa i dosta toga da naučiš...
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

scallop

Dresiran ti je bio tata u Kumrovcu. A ti si bio dresiran kod "Otpora". Sad se samo praviš objektivnim realistom.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Hobit

Tata? Nije. Ni deda.
Bili su antikomunisti, ćale je još uvek... Nisu voleli taj sistem, ni sistem nije voleo njih. S razlogom...
Ja jesam bio ''dresiran''. I izdresiran. Pa šta? Da li me je neko ''kupio''? Ne.
Ne ''pravim se da sam objektivni realista''. Samo gledam šta se oko mene dešava. I komentarišem.
I, kada bih mogao.... eeeee, kada bi ti znao šta bi hobit najviše želeo...
8-)
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Stipan

A šta bi hobit najviše želeo, ako nije tajna?

Hobit

Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!


Hobit

Recimo...
Čak i hobiti mogu da imaju neke snove   :lol:
Ovo su blesava vremena, Stipane, slažeš se?
Ali, ovakva vremena su PRAVA za neke stvari
Ma, pusti

Nego, šta bi sa NSZZ ?
:idea:
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Stipan

Uh, to li je bila tema?! Beskorisno pa to ti je...

Hobit

Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Father Jape

Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Plut

Quote from: Hobit on 16-05-2011, 20:27:43
Nego, šta bi sa NSZZ ?
:idea:

Očito ništa. Koliko se skreće sa ove teme, toliko valjda i vredi Naci služba. Neće o njoj ni da pričaju.

Hobit

 Tako izgleda  :(
A, meni ta služba uopšte ne treba...
OK, neka NCZZ radi kao i do sada, i -svi srećni   :lol:
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Plut

Nemoj tako, potrebna je menađerima obezbedženja. xrotaeye

Josephine

Menadžerima bezbednosti. Postoji (ogromna) razlika. :)

Hobit

A čemu oni služe? Mislim, kakav im je ''opis radnog mesta''?
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!


Hobit

Ma dobro D, pusti to, opiši svojim rečima - šta taj bezbednjak konkretno radi. I gde?
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!


Hobit

Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Josephine

Jok. Da pojašnjavam. Piše u informatoru. To i rade.

Hobit

Ma dobro, kapiram, zezao sam se
Nego, pusti te informatore, pa to ni ti nisi pročitala, siguran sam
Mmmmmda
Malo mi čudno.... menadžer bezbednosti u NVO....  kojoj god....
:)
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

Josephine

Zato što to nije ono što neupućena javnost misli. U pitanju je civilni fakultet, nema veze sa policijom, vojskom itd. Osim što menadžeri bezbednosti mogu, kao civili, da rade i u tim institucijama.

Ne radi se ovde samo o nacionalnoj bezbednosti, već i o međunarodnoj i ljudskoj.

Ljudska bezbednost je koncept koji uključuje i ljudska prava, ekološku, zdravstvenu, ekonomsku, društvenu i svaku drugu sigurnost.

"Bezbednjak" nije isto što i menadžer bezbednosti (security manager).

Hobit

'' ljudska prava, ekološku, zdravstvenu, ekonomsku, društvenu i svaku drugu sigurnost''

Pa da napadnemo onda NSZZ. I to je, na neki način, uključeno u gorepomenuto
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

pokojni Steva

Kad sam prvi put ušao u 'Zavod', bilo je - prošetaš hodnikom, nađeš vrata sa osvojenom strukom, lupe ti par pečata gde misle da treba, i zdravo. Sad, bato! Hodnici puni 'šaltera', a šalteri, isto tako, puni. Ni stare kancelarije nisu prazne. Staž na birou mi je ukupno oko 15god. Gde li sam bio kad su se 'punili' hodnici?!
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?