• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Enciklopedija mrtvih

Started by Kunac, 22-05-2007, 22:05:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoskoz

Torcida podigla poruku u čast Julienne Bušić

QuoteTorcida je za vrijeme dvoboja Hajduka i Vukovara istaknula poruku u čast Julienne Bušić koja je preminula u 78. godini života.


Truba

Jel za vrijeme juze
Ijedan srbin bosnjak crogorac makedonac
Umro za njihove drzave
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

zoskoz

tesko je to rangirati tako, stavljati u istu ravan toliko razlicite kulture, pristupe i filozofije. hrvatska je unikatan slucaj.
vlado cernozemski svakako, a i mihajlo mihajlov je bio potencijalno negdje u tom rangu. djilas je vec laznjak. pa niz do djindjica, ali tu svakako poredimo kruske i jabuke. problem nastaje vec pri definiciji "njihove drzave".

Onaj stari Sendmen

Umro Dragoljub Mićunović
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Bio je institucija. RIP.

zoskoz

Na zagrebačkom Mirogoju pokopana Julienne Bušić: Ispratilo je mnoštvo ljudi

QuoteNa zagrebačkom Mirogoju obitelj i prijatelji oprostili su se od Julienne Eden Bušić, američko-hrvatske književnice, prevoditeljice i političke aktivistice, te supruge Zvonka Bušiće, koja je preminula prošloga tjedna u 78. godini života.

Julienne Eden Bušić ispraćena je uz državne počasti. Uz obitelj, okupio se velik broj ljudi, prijatelja i poznanika iz javnog života: ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić, predstojnik Ureda predsjednika vlade Zvonimir Frka Petešić, Miro Bulj, Anja Šovagović Despot, Ivić Pašalić, Ljubo Ćesić Rojs, Dario Kordić, Miro Gavran, Stjepan Šterc, Zvonko Milas, Ante Žužul...





Sveta misa zadušnica bit će danas u 16 sati u crkvi Sveta Mati slobode na Jarunu.

Truba

Pokoj joj duši u raj je poveli anđeli Gospod joj bio milosrdan sudac


in-memoriam-ljiljana-gavrilovic-1953-2026/

https://www.art-anima.com/in-memoriam-ljiljana-gavrilovic-1953-2026/
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

ALEKSIJE D.


mac

Link je ka sajtu Art Anima. Ako je i "ustašica", naša je ustašica. A nije...

ALEKSIJE D.

mislio sam na zloćkovu

Tex Murphy

Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Onaj stari Sendmen

Quote from: ALEKSIJE D. on 27-05-2026, 16:54:17mislio sam na zloćkovu

Znam da će ti zvučati neverovatno, ali nije OPET USTAŠICA, već je to jedna te ista ustašica za kojom zloćko plače već tri meseca... neutešan je, ko da su mu umrli i Tito i Naser u istom danu...
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

Sjebale su vas ustase i zapadno i istocno od morave i tako ce biti u buducnosti
Necete u cavoglave ni u eu
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Meho Krljic


Onaj stari Sendmen

Quote from: Truba on 28-05-2026, 00:08:27Sjebale su vas ustase i zapadno i istocno od morave i tako ce biti u buducnosti
Necete u cavoglave ni u eu

Sreća, pa će Kina i u Cavoglave i u EU pre nas. Pa ćete imati koga da mrzite osim Srba.

Ali, samo da mrzite, ništa drugo. Eventualno, da pevate sa Thupsonom. Pošto ni za kakve akcije niste ni sposobni još od kad smo vam uništili NDH. Biće uskoro i 100 godina od tada, pa ćemo slaviti i jubilej vašeg nepostojanja. :D
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

ma ne mrzimo mi nikoga
zalimo stvarno sto ste nam susjedi

kolega u sali kaže da je trebao berlinski ili kineski zid prema srbiji


meni osobno najviše smeta ta vaša paralelna povijest...paralelni medjunarodni sudovi, paralelni međunarodni odnosi

ne moze ti se to objasniti... za svaki događaj u svijetu vecina ima jednu teoriju a srbija i srbi drugu


Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

mac

Previše je to pojednostavljeno gledanje. Pre će biti da ovde svako ima svoju teoriju. 100 Srba, dvesta teorija.

Onaj stari Sendmen

Konfučije je rekao: Ako nekog mrziš, on te je pobedio.

Daj Bože da nas ne mrzite. Ali nisam siguran, suviše imate taj neki rđav luzerski mentalitet.

Ne može čovek pobeći od onog što jeste. A ni čitav jedan narod.

A vala ni ti ni Zosko na ovom forumu. Samo serete kreč u svojoj mržnji. Uvek je samo do vas da prestanete.

Zapitaj malo sebe što ste žrtvovali odnos sa svima nama samo da biste bili u pravu?

I šta ćete nam ovde, ako to nas uopšte i ne zanima, bukvalno nikog živog? Objasni šta je stalno ponovno kačenje vesti o smrti jedne te iste ustašice nedeljama nego provokacija u mržnji? A nije se moralo okačiti ni jednom, to je potpuno jasno... drvite o tome kao da je Papa umro...
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

ljudi dragi ni crnogorci nisu htjeli s vama u istu državu
samo se zapitajte
kakvi kinezi...idite u kinu raditi ne beč i čikago

zao mi je sto koristimo ovaj topik za tu raspravu

Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Onaj stari Sendmen

Ne, nego mi nismo hteli u EU nakon izvršene agresije na Srbiju, a CG jeste. Eto, postigli ste da nas odvojite i od CG i od Evrope. Jesi sad happy? Znam da nisi, retorsko pitanje...

Ja radim u Emiratima, ne u Beču ili Čikagu, ja sam poslednja osoba kojoj trebaš da govoriš da ide u Kinu.

Emirati su ti trenutno najjača ekonomija na svetu, jača od Skandinavskih zemalja ili Švajcarske, propalu Nemačku i Austriju da ni pominjem.

Žao ti je što troluješ baš na ovom topiku, a troluješ na svakom, kao da ima neke razlike za tebe. Jebiga, napusti forum ako ti je toliko žao. Ali  nećeš, jer ti uopšte nije žao. Jedna u nizu laži u kojima te je jako lako uhvatiti.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

https://imgur.com/a/7X0Zmf7

Emirati ipak rade na platformi zapadnjackog kapitalizma ne na islamskoj nekamati i milosrdu ili kineskoj elektrucnoj guzici koja plese vucicu a sve skupa imaju stranaca ko berlin nenijemaca

Ti faktucki radis u minhenu ili kaliforniji isti sistem...
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Onaj stari Sendmen

Ma daj. Emirati rade na platformi zapadnjačkog kapitalizma, dok kinezima guzica električno pleše...  xrofl

Nemoj da me zamajavaš, moliću lepo, ne piše mi se odgovor na gluposti.

Kina ima više oblakodera nego SAD, jedno tri puta više. Edukuj se malo.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Onaj stari Sendmen

Da ipak odgovorim na gluposti, ma koliko mi naporno bilo, za one s jeftinijim ulaznicama, kad već očigledno imam viška vremena za gubljenje:

Na tvoju veliku žalost, i Emirati i Kina rade na platformi globalnog kapitalizma, što ruši tvoju klimavu konstrukciju u raspadanju, koja pokušava da lažno ostavi utisak da su Emirati nekakav "Minhen i Kalifornija", a Kina valjda po analogiji "vanzemaljska civilizacija", a ne jedan od glavnih stubova savremene ekonomije.

I to Kina, bukvalno glavni pobednik u kapitalističkoj igri zapada, koji je preselio kapital sa zapada na istok. Valjda si nekako prespavao zadnjih 50-tak godina, kada se to dešavalo, od Denga Sjaopinga do danas, ne bih ga znao.

Malo manje o nekakvim "električnim guzicama", a malo više kontakta sa realnošću. xdrinka

Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

mac

Molim mrtva puvala da se sklone sa topika o stvarno preminulim osobama...

Onaj stari Sendmen

Quote from: mac on 28-05-2026, 11:40:45Previše je to pojednostavljeno gledanje. Pre će biti da ovde svako ima svoju teoriju. 100 Srba, dvesta teorija.

Nije problem što postoji mnogo teorija, nego što se svaka brani kao porodična slava.

Uključujući i prozivke, ritualna zgražavanja i čuvanje "svetosti topika".  xyxy
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

hm. u biti i tu sad nedostaje glazbena podloga.
https://youtu.be/etAIpkdhU9Q

:roll:

Onaj stari Sendmen

Nije lepo što pomažeš macu da mrtvopuše topic o stvarno preminulim osobama svojim upadicama. A taman je postao samokritičan. :(  :cry:
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

ja sam posten i ne pravim razlike, meni su svi srbi isti.

Petronije

Ko je pratio košarku poslednjih 20 godina nema šanse da ne zna ko je Edin Avdić. Mlad čovek i legenda regionalnog sportskog novinarstva. RIP

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/kosarka-ostalo/preminuo-edin-avdic/
Arm the Homeless

Tex Murphy

Quote from: Petronije on 03-06-2026, 21:27:05Ko je pratio košarku poslednjih 20 godina nema šanse da ne zna ko je Edin Avdić. Mlad čovek i legenda regionalnog sportskog novinarstva. RIP

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/kosarka-ostalo/preminuo-edin-avdic/

Јбг :-( :-( :-( Легендарни Един и Коле. РИП...
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Meho Krljic

I ovo je bedak:


Marjane Satrapi, author of 'Persepolis,' dies at 56


Godinu dana starija od mene žena... Baš tužno.  Nek počiva u miru.

Truba

Meho...za taj čas spremaj se
Smrt je bliza od kravate
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Onaj stari Sendmen

A što? Smrt je na korak od nas još od trenutka od kad smo se rodili. Pa to se nije promenilo. Niti će.

Sve što jača godinama je religiozna propaganda za NEOSVEŠĆENE. Kojima sad treba da ih crkva vodi za ručicu do groba, kao roditelji do vrtića.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

al stvarno od srpskih seljaka gora je samo njihova intelektualna krema (samozvana)
ja mehi dajem citat iz kurana slikovito objašnjen hrvatskim proizvodom kravatom a ti se petljas
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Onaj stari Sendmen

Dobro je da razaznaješ da postoje srpski seljaci i intelektualna krema (samozvana), ja sve vreme verujem da smo vam svi isti...
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!