Author Topic: Terminator 3  (Read 22820 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« on: 09-07-2003, 02:37:12 »
Večeras sam imao tu nesreću da prisustvujem *privatnoj* projekciji filma Terminator 3: rise of the machines.
 :x  :x  :x
Ko' što reče jedan moj prijatelj: bolje da su pravili kajganu umesto filma!
Očekivao sam ljigavštinu ali bilo je barem pet puta gore nego što sam i mislio da može biti!
Mumbo-jumbo lomljenja zidova, rikošetiranja, jurnjave kolima (uz obavezno narušavanje javnog reda, mira i saobraćaja), rvanja, patetičnih dijaloga, nepamtljivih replika, očekivanih obrta (obrta? kojih obrta?)...
Gori film nisam gledao od Spajdermena na ovamo. A i od njega je lošiji :(
Kupite karte za bioskop i ponesite lavor za povraćanje!

But don't trust me, go and see for yourself!
It's in cinemas across the world!

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Terminator 3
« Reply #1 on: 09-07-2003, 04:54:45 »
James Cameron recently talked with BBC1 and revealed he's very happy with how Terminator 3 ended up: "In one word : Great. There was a small part of me that hoped it wasn't good - but another part of me hope'd it succeeded. And it did. And I'm so glad it did. Jonathon's made a great movie. Arnold's in great form. I really like what he's done with it". If he had done it, would he have handled it differently: "Yes. That's only natural. I mightn't have structrued it the same, nor may I have ended it the same way - but coming in where he has, such a hard thing to do, and I give Jonathan points for it".

Pajke

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #2 on: 09-07-2003, 08:25:54 »
Citao sam pozitivna misljenja o filmu nekih ljudi koji su ga gledali u inostranstvu...ovde se pocelo suprotno...zivi bili pa videli... :lol:  :lol:  :wink:

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #3 on: 09-07-2003, 12:19:36 »
Ma koja bre pozitivna mišljenja???!!!
Ako ima šta pozitivno, mora da mi je promaklo... počeli smo da gledamo u ponoć. Možda smo bili preumorni da zapazimo pozitivne stvari?! Don't think so...
Ending možda i nije loš ali mislim da će puno zavisiti od ličnih preferencija. Nekom će se dopasti, nekom ne.
A ostalo... smućkaj pa prospi.
Scene jurnjave kolima (naravno, i kamionima) su blede - pogotovo zato što smo nedavno gledali super-dinamičnu jurnjavu u Matrixu 2. Stoga mi ovde deluju sporo.
Tučnjave su klasične - uvate se za ramena pa treskaju u zidove. He-he, ima jedna dobra scena, kad good old Švarcika skine pisoar sa zida pa njime počne da mlati jadnu TX.

Uglavnom su se poigravali scenama iz T2, igrajući na stari šmek, s tim što su ovde dodali kao neki humor.
I obavezne replike tipa:
- She'll be back!
i
- I'm back!

Sve vrlo, vrlo očekivano.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #4 on: 09-07-2003, 19:27:28 »
Danas i najgore sranje biva ishvaljeno ako ima dobru reziju. Dobra rezija je, izmedju ostalog, ona kojoj oko veruje, a oci su nam svima razlicite. :lol:

Ali akcione scene svakako nisu dobre ako su DOSADNE. Eno Aliena3 - rad kamere u jurnjavi s cudovistem je sjajan, ali posle par minuta postaje sam sebi svrha. Mehanicki je i nefunkcionalan. Pocinjes da se pitash koliko che ta jurnjava da traje, i cemu to sluzi. Setite se N-puta ponavljanja motiva sa usporavanjem metaka u Matrixu 2.

U M2 pojedine scene su predugacke i mehanicke. Jurnjava kolima je spektakularna, ali je ipak suvishe nalik video igri. Pri tome se moze oprostiti da pet rafala od 500 metaka, direktno uperenih u Triniti, doticnu i ne okrznu (stari dobri klishe). Ali se ne moze oprostiti to shto prevrtanje kombija TACNO ispred njenih kola ne dovede ni do kakvih posledica. Aman, makar je trebalo prikazati ZAOBILAZENJE prevrnutog kombija.

Maestralne scene sa krsenjem kola su one u Terminatoru 2, Poslednjoj ekskurziji 2 i, naravno, DRUMSKOM RATNIKU. Verujesh im. Kada se kola pokrshe ispred vozila glavnih junaka dolazi do nekakvih posledica. Tome oko veruje.

Tacno je da su kritike na racun T3 uglavnom pozitivne. I svode se na hvaljenje jurnjave i vizuelnih efekata (opshte mesto, jebote!) Ali negativne kazu da je T3 manje-vishe kopija T2, sa poboljsanim "tehnikalijama" i nekoliko odlicnih scena - i bez dushe. Tvrdi se da je izostajanje Sare Konor nenadoknadivo.

Ima Kameron jednu lepu izjavu, mnogo iskreniju od kurtoazije koja je navedena u gornjim postovima. Parafraziram: "Sa T2 sam rekao sve. Prica je gotova, nema shta da se doda. Ako bih radio T3, bilo bi to cisto uzimanje para. Pa, bolje mi je da ulazem u nesto novo i originalno".

Cekam T3 u bioskopima, pa chu da sudim. Ali neke stvari se daju zapaziti vech iz same price. Formula se istroshila. Nema osvezenja.

Priblizava se sudnji dan (opet). Dva robota idu da ubiju Dzona Konora (opet). Jedan je dobar, jedan je losh (opet). Dobar je kopija zlog Svarcenegera iz T1 (opet). Losh je najsavremenija verzija robota ubica iz buduchnosti (opet). Glavni junak je otpadnik, odsecen od sveta (u T2, Sara Konor je bila u ludari, u T3 Dzon je negde bogu iza nogu, nema licnih dokumenata niti kreditnih kartica) (opet).

T3 je prvi na boks ofisu (opet). Efekti na trejleru su fenomenalni (opet).

Ovo dobra rezija moze spasiti, ali nikada se od starog mosta ne moze napraviti noviji i lepshi. Ipak, i dalje se nadam...
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

DUNADAN

• 3
Terminator 3
« Reply #5 on: 09-07-2003, 20:43:57 »
Quote from: "taurus-jor"
ali nikada se od starog mosta ne moze napraviti noviji i lepshi. Ipak, i dalje se nadam...

ih sad...ubi mi nade da ce u Novom Sadu ponovo dici Most Slobode, lepshi, jachi i moralno superiorniji  :x
Two tears in a bucket, motherfuck it.

Lurd

• 3
Terminator 3
« Reply #6 on: 09-07-2003, 21:09:38 »
Jore, iz tvog zakljucka da scena jurnjave u M2 previse lici na video igru, zakljucujem da slabo igras video igre. Posto mi je to glavna preokupacija ovih dana (pozdrav phuzzyiju) zakljucicu i da mislis da je to lose, a to me vec navodi da pocnem da ostrim noz!

Sto se tice scena jurnjava, moji favoriti su Drumski ratnik, Braca Bluz i Vozac.

(P.S. JEDNA ZLOUPOTERBA: JORE, SASTAVI RECENICU OD SLEDECIH RECI MRTVACI, TI, U, SMRT, PONETI, ILI, PETAK!!!!)
My trees...They have withered and died just like me.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #7 on: 09-07-2003, 21:17:22 »
Dodajem Francusku vezu i Body Parts dobrim jurnjavama.

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #8 on: 09-07-2003, 22:51:58 »
Na akcionom planu, T3 još i funkcioniše - da sam jedno 15 godina mlađi, carski bih uživao!
Avaj, film ne pije vodu na mnogim drugim frontovima...

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #9 on: 10-07-2003, 00:01:11 »
Ok, Monsinjore, i ja volim video igre. Ali u ovom kontekstu mislim na one video igre u kojoj glavni junak ispaljuje MCMXXX metaka bez punjenja, i uzgred ima nekoliko zivota. Prosto, ne oponasha zivot.

E, Bracha Bluz! To je jurnjava. Ali Drumski ratnik... ko ONO ponovi, svaka mu cast. BEZ vizuelnih efekata. Samo kaskaderi i pravo, pravcato krshenje. A pozitivci ginu sve u 16...

Josh dobrih jurnjava:
Smoki i bandit.

phuzzy

• 4
  • 3
    • http://www.screaming-planet.com
Terminator 3
« Reply #10 on: 10-07-2003, 00:17:35 »
U M2 pojedine scene su predugacke i mehanicke. Jurnjava kolima je spektakularna, ali je ipak suvishe nalik video igri. Pri tome se moze oprostiti da pet rafala od 500 metaka, direktno uperenih u Triniti, doticnu i ne okrznu (stari dobri klishe). Ali se ne moze oprostiti to shto prevrtanje kombija TACNO ispred njenih kola ne dovede ni do kakvih posledica. Aman, makar je trebalo prikazati ZAOBILAZENJE prevrnutog kombija.

M2 tu ima jako zgodan "escape clause" - sve to i _jeste_ video igra... a kada se neko toliko izvesti u igranju koliko bi to Trinity i Neo trebalo da jesu, onda mnoge stvari deluju bas tako, nerealno. Chak i da, npr. ispalis u nekoga kompletan sadrzaj svog rocket launchera, a on odskakuce ziv i iznabocka te nogom. Trust me, I did it to others and I had it done to me, more than once. ;-)

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #11 on: 10-07-2003, 00:32:30 »
:P
Da ali, ehm, k'o pogine u Matrici pogin'o je stvarno. Tako kažu u filmu. Toga se na drugim mestima u Matrici i pridržavaju. Ako može na drugim mestima može i ovde, i tačka! NOGEKAKO!  :!:

I trust you. And I know how you feel. :wink:

Milosh

• 5
  • 3
Terminator 3
« Reply #12 on: 10-07-2003, 00:55:45 »
Sto se tice dobre jurnjave kolima da pomenem i scenu iz Jade.

Friedkin zna svoj posao, definitivno.  8)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

phuzzy

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #13 on: 10-07-2003, 00:59:20 »
Da ali, ehm, k'o pogine u Matrici pogin'o je stvarno. Tako kažu u filmu. Toga se na drugim mestima u Matrici i pridržavaju.

Pa da. Al' trik je bas u tome - da se ne pogine, a u toku nepoginjanja - haos i ludilo. :-)

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #14 on: 10-07-2003, 01:00:09 »
Ima Friedkin i scenu u The Hunted do jaja, kad smo vec kod njega... i jurnjava, naravno.

Lurd

• 3
Terminator 3
« Reply #15 on: 10-07-2003, 01:38:20 »
Francuska veza! Kako sam to mogao da zaboravim?  :oops: priznajem...
Smoki i bandit, da i tu sam uzivao, ali davno sam gledao, a sve cega se secam je da Bert Rejnolds (moj idol) trci za kolima da bi skinuo kondiciju. Ili to bese neki nastavak?

Sto se tice Jade, ne bih mogao da se slozim sa uvazenim Miloshem, jer mi je taj film tako odvratan i glup do besvesti, a ta dobra scena ga jos vise potkopava...

(Inace, za vas Fincher-lovere, samo jos jedna anegdotica.

Sedim danas sa svojim starim prijateljem koji zivi u inostranstvu, diplomac FDU (ako je to vazno), znalac, sjajan tip. I tako film po film, dodjemo mi do Fincera (preko Aliena, naravno), i do Fight Cluba. Pitam ga ja da li mu se svidja, a on ce "Ma ne, to nije film, to se tako ne radi". Doslo mi je da ga izljubim, ali nisam to ucinio dok nismo dosli do Seven, na sta je odgovor bio (pitanje je da li ti se svidja) "Ne, naravno. Potpuno besmislen film, glup i nepismen". Tada sam navalio, ali se i odmah setio Spajdera i svih ostalih obavatelja Fincera odavde.

Ljudi moji, kakvo je to osvezenje bilo...)

phuzzy

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #16 on: 10-07-2003, 02:18:20 »
Quote from: "Monsinjor Lurdusami"
Sedim danas sa svojim starim prijateljem koji zivi u inostranstvu, diplomac FDU (ako je to vazno), znalac, sjajan tip. I tako film po film, dodjemo mi do Fincera (preko Aliena, naravno), i do Fight Cluba. Pitam ga ja da li mu se svidja, a on ce "Ma ne, to nije film, to se tako ne radi". Doslo mi je da ga izljubim, ali nisam to ucinio dok nismo dosli do Seven, na sta je odgovor bio (pitanje je da li ti se svidja) "Ne, naravno. Potpuno besmislen film, glup i nepismen". Tada sam navalio, ali se i odmah setio Spajdera i svih ostalih obavatelja Fincera odavde.

Hu, hu, hu, hu... a koja argumentacija lezi iza takvih tvrdnji?

FilipKDick

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #17 on: 10-07-2003, 05:38:54 »
Hm Ja sam Terminator 3 pogledao pre dva dana i nije mi izgledao tako los, kao recimo Matrix Reloaded..... mozda da je trajao malo vise duze od tih 90-tak minuta

Lurd

• 3
Terminator 3
« Reply #18 on: 10-07-2003, 05:44:06 »
Quote from: "phuzzy"
Hu, hu, hu, hu... a koja argumentacija lezi iza takvih tvrdnji?

Eh, mrzi me sad. Uglavnom, svodi se na nepostovanje filmskog jezka i dramaturgije. Kad se budemo videli (jes, al' sam pametan: javno pljuje, a privatno odgovara), ali ako zelis vodje, ondak malo kasnije.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #19 on: 10-07-2003, 06:51:10 »
OK.

Spreman sam da branim 'postovanje filmskog jezika' i 'postovanje dramaturgije' u Se7en bilo koji dan, ili u bilo koje doba noci, bez obzira koliko bio neskoncentrisan, umoran, nadrkan, depresivan ili uopste nikakav. Spreman sam da branim izbor i resenje apsolutno svakog kadra, i svakog dramaturskog postupka. Garantujem da je svaka scena u filmu opravdana, kao i svaka replika - kao i da je scenosled potpuno primeran, i da je tajming savrsen.
Spreman sam da polozim neke pare u to. Debata bi trebalo da bude javna, uz dosta pica i (bar donekle treznih) svedoka.

Dovedi tog svog prijatelja, svrshenka FDU, ili sebe, Ludoslami.

Bring it on, baby.  :D

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #20 on: 10-07-2003, 11:20:13 »
Quote from: "FilipKDick"
Hm Ja sam Terminator 3 pogledao pre dva dana i nije mi izgledao tako los, kao recimo Matrix Reloaded..... mozda da je trajao malo vise duze od tih 90-tak minuta

FilipKDiče! How can you say that?!
Pazi, ja sam od onih ljudi koji bi zarad užitka u filmu progutali mnogo stvari! Uvek sam ja taj koji govori: "ma ne nerviraj se, to je samo film".
Ali T3 je bio pravi shit overflow! Neke stvari jednostavno ne mogu da svarim!

Da li se Amerikanci svaki dan šetkaju po supertajnim bazama?!?!
Već zamišljam scenu na ulaznoj kapiji:

- Stoj! Ovo je supertajna baza u kojoj razvijamo AI i vojne robote! You shall not pass!
- Ma ja samo idem da posetim tatu!
- A! To je onda u redu. A ova dvojica?
- Nemaj brige, oni su samnom! Ovaj ovde što izgleda kao udavljeni pacov, to mi je verenik, sreli smo se pre četiri sata. Onih 40 kg eksploziva što nosi, to je da tati priredim zabavu iznenađenja! Ovaj drugi, što je izbušen ko' švajcarski sir, on je...ovaj... moj ujka-kiborg. Ne obraćajte pažnju na pušku u njegovim rukama.
- Pa dobro onda, pustiću vas ali samo ako mi obećate da nećete pucati niti raznositi bazu u vazduh!
- Cross my heart...

8)

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
T-3
« Reply #21 on: 10-07-2003, 17:22:57 »
Hm, Miko. Gledao sam T-3 i mogu ti reci da silno gresis. I da su argumenti koje iznosis ne samo iskrivljeni vexc i marginalni u odnosu na grandiozni domet filma.

Naime, T-3 je remek-delo. Film kakav odavno nisam video. Strane kritike niti lazu niti do kraja uspevaju da docaraju domet ovog klasika.

Ja polazim od premise da apsolutno nikada nece biti snimljeni filmovi koji prevazilaze TERMINATOR 1 & 2, ALIENS, PREDATOR, DIE HARD, THE HUNT FOR RED OCTOBER, LETHAL WEAPON, POINT BREAK i jos poneki. To moze zvucati iskljucivo, nezrelo, macisticki, ezotericno, itd.

No, takav sam covek...

Dakle, ni T-3 ih ne moze prevazici. Ali je fuckin` close da stane u tu ravan. U ravan sa DIE HARD 2 & 3 (koje obozavam). Sasvim. Mislim da je rec o postenom nastavku koji upravo radi ono sto je RELOADED trebalo da uradi. Naime, T-3 pravi korak nazad. Ovo je film u kome ljudi hodaju po zemlji, udarci bole, meci pogadjaju meso, Terminator odzvanja kao kanta i sl. Dakle, umesto da svi uzlete kao u RELOADEDu, ovo je pravi old school flick. Korak nazad jer zapravo kinematografija od T-2 nije bila kadra da pravi korak napred kad je rec o akcionom filmmakingu.  

I zato je T-3 je veliki povratak akcionog SFa, VELIKI. Odradio ga je journeyman hacker Johnatan Mostow koji ga je nailovao kao kuckin sin. Ocigledno je Mostow lisen oportunizma i zna da ovakve stvari moraju OBILJNO da se rade. Film recimo ne donosi neke inovacije ali kosta 175 miliona. Zato sto je jebeno nailovan. Pun mi je kurac vise raznih nadri-spektakala od 120, The real shit kosta preko 150 i zato bring it on! Jer drugacije ne moze da se nailuje a da izgleda uverljivo. Kao sklope par krupnjaka i to je eksplozija atomske bombe. Ne, greska. Ta scena kosta i mora ozbiljno da se uradi. To radi Mostow. I to nije neka nauka. To je pitanje integriteta.

Nema mnogo CGI. A i gde ga ima tu je combo sa realnim objektima. Islikano je iz svih uglova. Deluje kao da je stvarno.

Mostow nije inspirisan akcioni auteur per se, ali ga radi by the book. I to by the old fuckin` book, kako su filmove radili geniji koji su probijali budzete a ne ovi wussies. I sjajan element T-3 je jedno sveprozimajuce luzerstvo. Cela ekipa koja je radila film su luzeri. Arnie odavno nema hit, Mostow je osrednji tezgaros, Ferris & Brancato su osrednji hackeri a Tedi Sarafian je bottom-of-the-barrel action extravaganza lik. I zato film toliko razvaljuje, jer oni nemaju sta da izgube. Ovo nije win-win situacija, film zaista moze opako propasti na blagajnama, i kod kritike i mora trpeti poredjenja sa izvornicima. I ja kapiram ovaj film kao zakulisni spageti vestern, bajku o grupi filmskih profija koji zele dfa spreme prokleto dobar film.

A when it comes to sheer mayhem, 1994 is back! Tedi Sarafian vs. Jimbo Cameron property...

Film otvaraju zanimljive situacije da bi ubacio u petu brzinu sa antologijskim car chaseom sa kranom i kojecime. Pa zatim set-piece sa obiljem automtsakog oruzja i poterom u grobarskim kolima, pa zatim raid at SkyNet sa tri genijalna set-piece koji imaju toliki suspense i soul da sam ja bukvalno vristao u sali. Zagrlio Spidera, zario mu glavu u rame i molio ga da mi kaze kad je gotovo jer je bilo prejako za gledanje I za kraj veliki twist plus organski supense.

Sad kad bi me pitali da li se ovo moglo bolje uraditi, rekao bih da verovatno moze, ali T-3 je odveo publiku tamo gde je hteo. Do kraja.

Mostow nije juggernaut u smislu da kao Cameron pise knjigu pravila. Nema tu vrstu inovacije. He is perfectly disposable director. Iako sam impresioniran, ne zanima me sta sprema sledece. Ali, ovo je odradio odlicno.

Dakle, oko Mostowa me ne zanima sta ce raditi sledece ali me zanima da ovaj film gledam vise puta.

Bilo je mnogo klopki ali Kassar i Vajna su se izvukli. To smo znali jos sa I SPY, koji nazalost niko nije gledao. A vazan je film...

Za razliku od Silvera, kassar i Vajna nikada nisu snimili nesto sto bar na izvesnom nivou nije bilo zanimljivo i privlacno. Uostalom, njih dovjica su zabranili da T-3 prolazi kroz preview proces. To su muda.

I zato Miko, nemoj da dezinformises narod, nego zaista pogledaj film!
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #22 on: 10-07-2003, 18:12:50 »
Dajem ti za pravo...ali,
Like I said:
"But don't trust me, go and see for yourself!
It's in cinemas across the world!"

Ja znam da još jednom neću gledati.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #23 on: 10-07-2003, 18:46:59 »
Imao sam toliko komentara, ali eto.

Najbolji film ove godine. Cist italo set-piece (MOSTOW RADI ITALO!), gritty akcija koja matrixom brise bulju, jedna od najbolje osmisljenih car-chase koje sam u zivotu video, Arnie koji je toliko tongue-in-cheek da ovo postaje instant njegova najbolja uloga (Conan was a pussy! "We need to reacquire Catherine Bruskie" RULES!)...

Ono sto je dosta ludo jeste da se godinama pricalo kako su filmovi otisli u kurac i pretvorili se u gomilu lepo orkestriranih eksplozija i pregrst vrcave pirotehnike. I svi su to mrzeli. Nekim delom - mozda je i meni to islo na dupe. Medjutim, vec pet godina niko nije napravio pravu dobru akciju i pravu dobru eksploziju. Eksplozije su pocele bolno da nedostaju. I'm talking 'bout those adrenaline-pumpin', rush rush rush the perfect Steve Hopkins Predator 2 kind of explosions, the big ones, where the car goes WHOOOOOOOM! in a burning flame, where you can see the nukin' mushroom clouds. E, pa ovde ih ima. I nikad to nije izgledalo sirovije, i napetije.
Zna se kako se radi old school. Wayna & Kassar su oduvek znali - i hteli su da nas podsete kako se to radi. Kako je to kad se radi sa mudima da se iznese pravi popcorn entertainment, drzeci se iskljucivo svojih impulsa a ne misljenja 200 random yahoos na test-screening-zima.

Terminator 3 je zasto su izmisljeni Summer Blockbusters. Da zabave. Da radoste. Da budu samosvesno duhoviti. Da razdragaju. Da jebu majku.
Da nateraju da se vristi i aplaudira u publici. To make you all giggly. To make you go AWWWWWWWWWWWWWWMAN! and WHOA! To amaze. To astonish. To entertain. To delight.

Nikada ne bih scenu gde Arnie i ova nevidjena riba reimagineuju Clash of the Titans Itchy & Scratchy style i rokaju se lavaboima, wc soljama, brisu pod jedno drugim, skripe, pucaju pucaju PUCAJU i ostavljaju rupe i gomilu GOMILU kolateralne stete i hiljade porusenih zgrada i unistenih automobila, menjao za scenu tuce u kupatilu ili subwayu u prvom Matrixu.
A prvi Matrix je remek-delo.

Mislim da smo zaboravili da gledamo filmove. I mislim da su sve redji filmovi danas koji nas podsecaju kako treba gledati holivudski film-spektakl. I dok je Millius u production hellu sa King Conanom, dok Verhoevenu muda otpadaju da provuce svoje Crusades, dok McT-ijev Basic nece ici u bioskope... mislim da je T3 jedan od poslednjih vozova za pravu, nepokvarenu, iskrenu, suspensful trashy adrenalinsku rollercoaster retro supahcalafragilisticexpialidosious WHAM BAM SPRAT SPLASH KA-BOOM KA-BOOM BOOM BOOM BOOM zabavu.

Svima zelim da ga uhvate.

Cause, you know... he might not be back.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #24 on: 10-07-2003, 20:46:29 »
Dodjavola, gde je taj bioskop!!! :D  :D  :D

phuzzy

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #25 on: 10-07-2003, 20:58:15 »
Mda. Uopste nije lepo da ovako nabijate zazubice onima koji taj film cekaju sa nestrpljenjem vec godinama, a moraju se strpiti dok ne pocne zvanicno prikazivanje.

...

:(

...

AAAARRRRRRRRRRRRRRRRRHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHhhhhhhhhhhhh!!!!!!

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #26 on: 11-07-2003, 12:25:31 »
:o  :o  :o
Uuuujjjeeeeeeeeeeaaaaaaaaaa!!!
Jebote, motherfucking ga je nailovo sa trashing and bashing and whiplashing, astonishing superduper zveči ko' kanta feelingom! Ej, razbio ga ko' retro prozor uz atomski BOOOOOM! i KEEERASH! Adrenalinski rush me pokopao a la old school flicky-ticky-toonies mind-blower!
Uuuujjjeeeeeeeeeeaaaaaaaaaa!!!
 :o  :o  :o

SO
FUCKIN'
WHAT?

(Oprostite na ovom izlivu... nisam izdržao...) :lol:

Kako ja vidim akcione scene u Terminatoru?
"- OK, šta sada? - Dunno... let's crash some more cars and do more damage!" - ovaj total carnage za nekog možda deluje osvežavajuće, ali mene su već izmorili neprestanim uništavanjem. Biće da sam se zasitio akcionih filmova...

Ceo problem leži u tome da T3 (za razliku od Matrixa - remember, Matrix NIJE stvarnost!) mnogo polaže na to da se sve dešava OVDE i SADA! Zato, kada vidim...

**ATTENTION! SPOILERS! NICHT LOOKERSPEEPERS!**

-----------------------------------
... scenu kako se terminatorka povezuje na internet - ja tu moram da stanem i kažem WHOA! Now, wait a minute! Onda počnem da razmišljam da li je to izvodljivo i kako se zapravo prenose podaci...
... scenu kada terminatorka napada Konora "zaraženim" automobilima. Čekaj, čekaj! Znači TOME služe ti čipovi u automobilima! A ja, laik, mislio da će da zarazi čipove pa će pokušati da ih ubije neprestanim podizanjem i spuštanjem prozora, uključivanjem i isključivanjem klime i krajnje smrtonosnom promenom pritiska u gumama... (u principu, ne znam za šta su zaduženi čipovi u automobilima, ali eto, to mi proleti kroz glavu).
... scenu kada uključe onaj veliki elektro-magnet za koji se tx zalepi, e-m koji je toliko jak da im istrgne oružje iz ruku, a Konoru i onoj drugoj - ništa! Zar oni ne nose metal? Lančiće, narukvice, VERENIČKI PRSTEN, novčiće u džepu... ništa od toga? Ili je to neki... *selektivni* magnet pa deluje samo na bad guys?
I zašto ne spomenuti:
KAD SAM BILA MALA, TATA ME NAUČIO DA VOZIM AVION!
and many, many more...

**[/SPOILER]**

Taman se udubim u film, isprimam se do jaja, kad se desi neka takva, nazovimo je, omaška. I sruši mi ceo koncept feelinga realnosti koji film pokušava da mi uvali!
Kako onda mogu da se opustim i uživam u njemu?
Shit... I'm not 10 years old, I'm not blind and I'm not stupid...
Zato film za mene NE FUNKCIONIŠE!

Sad, obogaljeni_osvetniče, nazovi me iskrivljenim marginalistom il' kako god hoces... I don't care!
You know what?
TALK TO THE HAND! 8)

crippled_avenger

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #27 on: 11-07-2003, 13:14:23 »
Setimo se Aristotela koji bio vise Greek nego Geek, no sta mozemo kada geekovi moraju da brane ono sto je njihovo.

Uglavnom, taj Aristotel se bavio pitanjem mimezisa. I on kaze da je u drami (a T-3 je dramsko stivo zar ne, buduci da se bavi saspensom u sadasnjem vremenu) najvaznije da bude uverljiva, te da je uverljivost vaznija od pitanja da li je sklop dogadjaja moguc. Licenca poetike dopusta da se pisac (ovoga puta scenarista/reditelj) ogresi o nauku, fiziku, itd. zarad prokreiranja dela koje ispunjava svoju fuknciju.

Mislim da je to upravo ucinjeno u T-3. U tom smislu je smesno da ulazis u pitanje tehnicki moguceg 2003. godine kada je ovo covek jos pre Hrista definisao.

U tom svetlu, zaista ne znam kako ti je jedna primedba u filmu gde ROBOTI IZ BUDUCNOSTI DOLAZE DA SE BORE ZA ZIVOT JEDNOG COVEKA to sto cip u kolima ne kontrolise voznju. Bazicna premisa je tehnicki sumnjiva. To je takav svet u kome se roboti voze vremeplovima... Zasto recimo ne pitas kako to da masine nisu poslale 10 T-X da ubiju Connora. Jedan bi ga valjda ubo...

Mislim, takvih pitanja ima milijardu.

OK, film ti se nije dopao. Za negativan utisak ne moras uvek imati razloge. I to potpuno razumem ali zaista nemoj ulaziti u pitanje tehnicki moguceg jer ovo nije film o tome...

Ovo je film sa vrlo definisanim ciljem koji si ti, delimicno, definisao u svojoj persiflazi nase ejakulacije na film. I zato samo kazi da nisi raspolozen za tu vrstu ugodjaja.

BTW, sada idem da briefujem jednu novinarku koje ce intervjuisati ekipu filma! Mozda postavi neko geeky pitanje, iako sumnjam...

crippled_avenger

• 4
  • 3
DP
« Reply #28 on: 11-07-2003, 13:38:38 »
Inace, T-3 je radio Zemeckisov DP Don Burgess!

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #29 on: 11-07-2003, 14:07:22 »
Sad sam još i geek... pa fala lepo  :roll:

Quote from: "crippled_avenger"

U tom svetlu, zaista ne znam kako ti je jedna primedba u filmu gde ROBOTI IZ BUDUCNOSTI DOLAZE DA SE BORE ZA ZIVOT JEDNOG COVEKA to sto cip u kolima ne kontrolise voznju.

Pobogu, pa to je samo science-fiction; is that what you're saying?
Volim sf, gledam ga, čitam ga, pišem ga... znači li da treba da mu gledam kroz prste?
Sorry, još nisam u potpunosti savladao dvomisao!
Radi se o konzistentnosti sveta u kome se film dešava. Dok ga gledam, spreman sam da prihvatim postojanje ROBOTA IZ BUDUĆNOSTI koji dolaze u naše vreme i jedva čekam da počnu da rasturaju i ruše zgrade. And then... reality kicks me in the groin!
Čekaj, pa da li je ovo NAŠ svet, NAŠE vreme? Then how can this be?

U T2, takvih stvari nije bilo, korelacija fikcija-stvarnost je u savršenom balansu (pod pretpostavkom da, je li, možeš da prihvatiš ROBOTE IZ BUDUĆNOSTI)! Savršeni primer! Kada T1000 prolazi kroz rešetke, pištolj koji nosi u ruci, ostaje zaglavljen sa druge strane, jer on ne može da se istopi!
U T3 o takvim sitnicama, koje su sasvim u skladu sa razumom i realnošću as we know it, nisu razmišljali!
Takve stvari meni totalno razbijaju koncentraciju i narušavaju uverljivost filma, pogotovo zato što sebe smatram osobom koja voli da razmišlja logično.
Al' šta ćeš, takvi smo mi geekovi, je l' da?

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #30 on: 11-07-2003, 14:28:50 »
A kada budem poželeo da gledam neko fake-ovano bezrazložno nasilje&destruction, prećiću na Najgore Svetske Nesreće u Formuli 1 ili na Američko rvanje.
Znaš ono... Hulk Hogan... DetonatorMan... CrippledAvenger... :twisted:

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #31 on: 11-07-2003, 17:59:22 »
Mda.

Pre nego krenete da se skalpirate i pre nego sto Miko ukapira da je rec 'geek' od avengera (pa i mene) pohvala a ne pokuda, samo da kazem nesto oko random acts of destruction & violence u ovom filmu.

1. Ono uspeva svaki put zato sto se mnogo racuna vodilo o mizanscenu, i narativnog vodjenja scene. Scenaristicki i scenografski, prostor je maksimalno kreativno upotrebljen. Ovo narocito vazi za onaj prelepi car chase, i tucu u WC-u.

2. Ono gde ovde destruction uspeva da pogazi Matrix Reloaded akciju jeste u prostoj cinjenici da svaki put moze da se desi da nasi junaci - iako smo uslovljeni da znamo da ce sve troje poziveti do kraja filma, ili barem zavrsnice, kako to nacela drame podrazumevaju - budu povredjeni.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #32 on: 11-07-2003, 19:46:07 »
Vidi Miko, prvo nisam ni mislio da tebe nazovem geekom. Ja sebe nazivam geekom. A i da jesam to je pohvalno.

Ti ocigledno nisi geek cim nisi sposoban da prebacis svoju svest u mehanizam filma poput T-3.

Plasim se da se suocavamo sa ontoloskim problemom.

Imamo pitanje cilja i sredstva. Pitanje da li je unistenje na ekranu cilj ili sredstvo. Da li je T-3 hrpa opravdanja za prikaze razaranja ili prikazi razaranja dovode do neceg drugog. Tu se mozemo sporiti. Ja mislim da razaranje u T-3 ima metafilmski potencijal kao cilj i filmsku funkciju kao sredstvo koje dovodi do uzbudjenja i katarze.

Medjutim, to su vec vise sfere promisljanja filma.

Ono sto je u bazi je cinjenica da bas ovakva razmera moguceg i verovatnog cini hemiju holivudskog blokbastera. I da na tom niou ne mozes napadati T-3. Hemijski, to je to...

A o ostalim finesama se mozemo sporiti.

Kad je rec o SF, ja nisam ekspert za tu temu i nikako nisam hteo da ga ponizim kao zanr. Cak naprotiv. Ali, Terminator nikada nije imao bas najseriozniju premisu, niti su raniji filmovi bas licili na Ziku Pavlovica. I ranije je tu bilo nekih nemogucih momenata (recimo, u prvom delu nema mnogo prolaznika na ulici kada ih juri kamion a sigurno bi ih bilo, Linda Hamilton moze da se prehladi u potkosulji, nisu ispaljivali prave metke u akcionim scenama, itd.) ali sve je potpuno uverljivo.

T-3 definitivno nema blagoslove sa Nebesa kao Cameronov rad ali sasvim pije vodu.

I da, Spider je geek. Thre ya go!

crippled_avenger

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #33 on: 11-07-2003, 19:51:06 »
BTW, Miko, jesi li ti konzumirao neke opijate tokom filma ili si toliko imun na jurisanje vozila po ekranu da mozes da pomislis `Hej, pa cip ne vrti volan, kakve su ovo gluposti!` dok Arnie visi na kranu kojim upravlja T-X i onda njegovim telom lomi gradjevine i vozila, odnosno kada se on nabije na vatrogasna kola, pa onda dohvati kuku krana veze je za saht i izvrne kran - a sve to montirano da ti pamet stane a tonski montazer manipulise kao balerina. I ti si kao `Hej,. pa u LA su izdrzljiviji plocnici, gradjeni posebno zbog zemljotresa, kao, pukla bi pre sajla nego asfalt, gluposti...`

Mozda nisi gledao T-3?

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #34 on: 11-07-2003, 20:36:22 »
ŠTA?!  :?
Sada NISAM geek?!
Pa uvrediću se! :wink:

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #35 on: 11-07-2003, 22:25:14 »
Izgleda da Miko nije gled'o EKVILIBRIJUM.
Idejno je kataklizma komunizma. Logika se trazi pincetom po plazi.
Ali akcija - njena fluidnost i uverljivost razbambusaju Matrix Reloaded po svim shavovima.
Neki filmovi su vredni samo zbog genijalnosti pojedinih elemenata.
2001: Odiseja u svemiru nije kraljica likova. Ali je kraljica vizije i kompozicije.
Drumski ratnik nije kralj sociologije (prvi film je mnogo uverljiviji), ali je zato futuristicki vestern na tockovima kakav teshko da che ikada vishe biti snimljen.
Aliens, u odnosu na Aliena, pun je logickih rupa. Ali bato... prica je dobra, centralni likovi su dobro odabrani, a akcija... ko prezivi pricache.
Cripple je za Terminatora izneo lepu primedbu o robotima iz buduchnosti. Po zanrovskoj (SF) uverljivostu, T1, T2 i T3 su smejurija. Motiv hronomocije je uradjen po principu kako mali Djokica zamislja skok kroz vreme. Ali nije hronomocija ono zbog cega cenimo Terminatora.
Terminator (1,2, za 3 che da vidimo) je prostodushan SF film, ali je zato opako dobar film.

phuzzy

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #36 on: 12-07-2003, 03:04:50 »
Quote from: "crippled_avenger"
I ranije je tu bilo nekih nemogucih momenata (recimo, u prvom delu nema mnogo prolaznika na ulici kada ih juri kamion a sigurno bi ih bilo, Linda Hamilton moze da se prehladi u potkosulji, nisu ispaljivali prave metke u akcionim scenama, itd.) ali sve je potpuno uverljivo.

Hmda, i tu su se u supertajnu istrazivacku laboratoriju koja razvija AI i robote i chuda usetali mecima izbusheni doktor, tinejdzerski dripac, poluluda gospoja i razbacani baja kome shtrchi chelik iz lica. Sto, u trojci, izgleda, opet rade.

A eto, dvojka je uverljiva, trojka nije... ;-)

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #37 on: 12-07-2003, 10:47:49 »
... oh!...is that so?...well...sad si srušio ceo moj svet...well now...onda je valjda sve OK...Ah, T3! Oh, svrš-svrš! :!:

Don't be a phuzz-brain, phuzzmeisteru!
Dobro, meni se film nije svideo iz ovog ili onog razloga, možete se samnom složiti ili gložiti, ali to su moji razlozi... ali ja kao izraženi individualista (ili bandoglavi tvrdoglavac, see it as you will) doneo sam svoju odluku i sud... i svi avengeri, spideri, phuzziji, taurusi & resto na ovom svetu ne mogu me naterati da promenim to mišljenje!
So, there you go...

Miko

• 4
  • 2
Terminator 3
« Reply #38 on: 12-07-2003, 11:08:21 »
One last thing...
Da mogu da izbacim delove koji mi se ne dopadaju, ne bi ostalo mnogo... možda bi moglo da se proda kao neki kratki omaž pod imenom
Terminator 2 1/2 - The Last 30 Minutes!

Na sreću fanova i geekova, nisam bio u stanju da to uradim :lol:

crippled_avenger

• 4
  • 3
gnr
« Reply #39 on: 12-07-2003, 12:44:31 »
Jedini nedostatak T-3 je sto nema neku pesmu Gunsa. Bilo bi do jaja da malo cujemo Ahnuldov omiljeni bend.

Jedna mala preporuka. Ekipa iz Tucka tvrdi da ce prikazivanje na Partizanovom biti spektakl. Zato, ako mozete da svarite Grobarski home turf (ja ne mogu) overite ga tamo. Bice veliki ekran i cool sound.

Ukoliko ste prava vjera i ne idete na Partizanovo, dodjite na Tas. Ukoliko vas cima ekipa sa Malog Tasa, kazite da znate Cripplea i pustice vas. To je moj hood. U svakom slucaju nemojte da se mnogo sirite i bice kako treba. To vam ne kazem zbog sebe, nego zbog vas.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #40 on: 12-07-2003, 13:34:44 »
Ale-aleeeeeeee
 :|

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #41 on: 16-07-2003, 05:03:11 »
Elem, gledao sam ga.
Sigurno najbolji akcioni film ove godine.
Takodje najhrabriji trechi nastavak jednog klasika josh od Aliena3.
Redak trechi nastavak koji je uopshte dobar film.
Sve shto sam gore napisao stoji - korischena je formula prethodnog filma. Ali onaj prokleti kraj vadi sve. Ostavio me smrznutog. Onakvu odluku treba doneti - pljunuti u ocekivanja. Mislio sam da Holivud diktira sve, ali sada vidim da pojedinci sa mnogo love mogu Holivud da bace na kolena i kazu mu: "Vidi, baki, shta imam izmedju nogu, i zabole me shto che deca da gledaju. Kome se ne svidja nek' izadje iz sale".

Sporna scena sa ushetavanjem u bazu i nije toliko sporna, jer cherka ima tatu u bazi, a tata ju je pozvao u posetu josh na samom pocetku filma. Ali je sporno shto je Mostow pozurio radnju (hteo je, jednostavno, da shto pre udju), a da pri tom nije objasnio kako je u zgradu jebene komande ushao i naoruzani Terminator sa isecenom facom (sve sa metalom koji viri). Znam da film na tom mestu NIJE secen, ali deluje kao da jeste.

Voznje kolima su opake. A pojedine su smehotresne. Onu ludoriju sa kranom stvarno je trebalo osmisliti.

Nije tacno da film nema dushu. Neke motive - koji su bili kjuc humanosti T1 i T2 - jednostavno je nemoguche ponoviti. Svarcenegerov Terminator se ne menja u meri kao onaj iz T2 (ali se menja!). Riba koja prati Dzona Konora nije Sara Konor. Tacno je da se njen lik menja, ali ne tako drasticno kao Sarin, koja je od razmazene kelnerice postala vodja otpora, neumoljiva koliko i Terminator. Jednostavno, stvari ovde nisu toliko dramaticne.

Ali sam Terminator je prica za sebe. Drukciji je. I postoji DEBEO razlog zbog kojeg poslat opet onaj sa Arnijevim likom. Priznajem da je dosetka odlicna.

A zena-Terminator? Pa, ne slazem se da je ona ponavljanje neprijateljskog Terminatora iz prethodnog filma.

Ovde chu da stanem.  

T3 nije remek-delo, ali Kameron apsolutno treba da bude ponosan na Mostowa.

P.S. Ovo uporediti sa Spajdermenom znaci ne gledati film, nego u tipa sa ogromnom glavom na sedishtu ispred, u bioskopu.

P.P.S. Nisam primetio da T3 protivreci T2. Samo zapletu, vrlo lukavo, dodaje novu kockicu.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #42 on: 16-07-2003, 09:38:30 »
behold the teachings of taurus-jor, my child!

crippled_avenger

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #43 on: 23-07-2003, 22:19:30 »
What the fuck?!!!

Ovde sam na crnogorskom primorju (horor i SF u praksi) i pozelim da posetim vaskolike ljubitelje dobrog horora i SFa na nasem malom Web kutku, i vidim da vec nedeljama nema neke nove reakcije na T-3. Nadam se da ste ga gledali. Bring it on!

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Terminator 3
« Reply #44 on: 24-07-2003, 00:11:31 »
Mda.

KUTAK ZA GEEK TRENUTAK

Idu kola.
U kolima dva pandura.
Na zadnjem sedištu baja kakvog bi svaka mamica želela za zeta.
Čim vidite takvog tipa, odmah znajte da s njim nešto ne valja.
S ovim ne valja ama baš ništa.
Usput nije ni muško, nego ženski terminator.
Vrlo gadan.
Ruke mu prolete kroz vozačevo sedište, vozača, i uhvate volan.

Je li poenta ove scene da panduri voze tako loše da putnici, makar i preko leševa, moraju da preuzmu volan?

Ne. Poenta je da su današnji panduri glupi.

A što?

Zato što poštuju PROPISE.
Oba pandura su poginula zato što su bila - vezana.  :x  :x  :x  

ŠTA BI BILO OD PRLJAVOG HARIJA DA JE ZA VOLANOM STAVLJAO SIGURNOSNI POJAS?

Pet zvezdica za ovu politički meganekorektnu scenu. :evil:

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Terminator 3
« Reply #45 on: 24-07-2003, 00:53:37 »
T3 – večeras ga odgledah, premijerno, na niškoj Letnjoj Pozornici.

Prvo je bilo zabavno posmatrati one jurnjave i tuče dok na nebu sevaju munje, ali kad je –otprilike tokom scene makljaže sanitarijskom keramikom- voda iz iskidanih vodo-cevi na platnu počela da zaliva publiku, vrag odnese šalu, te potražih sklonište (sa bar polovinom vodo-neotporne publike) ispod zaklona platna – što znači da sam bar pola filma odgledao iz abnormalne blizine. Pošto sam tokom te polovine bio distraktiran vodom koja mi kaplje za vrat, vetrom koji je nosio predmete lakše od 1 kg i praštanjem gromova, suzdržaću se od ozbiljnije kritike dok ga ovih dana ne pogledam opet, ali u ZATVORENOM bioskopu (s plafonom i zidovima).

Skice za kritiku:

-Nick Stahl je antipatičan i neubedljiv kao budući Vođa, suviše mi je mlitav i cmizdrav.
Sudeći po internet kritikama/komentarima, ja sam jedina osoba na planeti koja žali za E. Furlongom u toj ulozi.

-Kristana mi nije dovoljno ubedljiva kao pretnja, a njene moći su 'malo' preterane čak i za serijal koji se ni do sada nije odlikovao čvrstim 'S' u onom 'SF'-u (naročito mislim na arsenal u njenoj ruci).

-Zašto vidimo više Švarcijevog mesa (u prvim scenama nakon materijalizacije u naše vreme) nego Kristaninog? Fuck, je li taj Mostow peder ili šta? I gde vam je sad vaš Bog, vernici? Da ima boga, terminatrica ne bi svoje čari skrivala u najgoroj tradiciji PG filmića. Da je to rejting ovog filma, pa i da razumem, ali ovo je fuckin' 'arrrrrrrr'!

-Scena jurnjave s onim kranom ili kako li se zove to čudo sa'ranjuje slično lomatanje hajvejom Matrixa, i vredi da samo zbog nje pokisnete u bisokopu.

-Već pomenuto makljanje u klozetu je highlight No. 2, i posle toga sve je bonus.

-Razrešenje mi je delovalo zbrzano i antiklimaktično, ali moraću da ovo odgledam kako valja da bih to mogao i da potpišem.

-Neki su upozoravali da je humor preteran i stvari dovodi do parodije, ali meni nije smetao – čak sam se par puta i nasmejao, što mejnstrim filmovi retko uspevaju da me nateraju.

-En generale, utisci su uglavnom povoljni = ali to je velikim delom zato što u startu nisam mnogo očekivao...

Black swan

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #46 on: 25-07-2003, 14:12:40 »
večeras ga gledam na pentiumu 4 2.4 GHZ 256 MB rama

u kućnom komunističkom kinu

reakcije kasno uveče :D
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Black swan

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #47 on: 25-07-2003, 18:38:37 »
evo prekinuo sam gledanje da bih dao svoj izvještaj

za sada ima nekoliko nepotrebnih upadica
akcijskih scena ne manjka

film je skoro pa kopija drugog dijela (ali samo prvih pola sata)

mene obično u filmovima nerviraju neke slučajnosti
a u T3 slučajnost je ogromna
išli zajedno u razred i baš kada su se sreli dolaze terminatori :x

T1 10/10
T2 10/10

T3  ??/10

idem dovršiti film :lol:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Black swan

• 4
  • 3
Terminator 3
« Reply #48 on: 25-07-2003, 19:46:55 »
T3 8/10

ne pričaju mnogo, bolje nego što sam očekivao :lol:

Petar Severni

• 2
Terminator 3
« Reply #49 on: 26-07-2003, 14:38:15 »
bajo ti si prekidao glkedanje terminatora3? ja buljsona nisam dizao sa stolice. vecveras chu opet u bioskop da je ne dignem josh jednom.

komunjarin post = 20 :x /10
 :evil:
30 cm (with a vengeance!)