Author Topic: Zemlje Iz Okruzenja TODAY  (Read 325161 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Labudan

• 4
  • 3
Re: Zemlje Iz Okruzenja TODAY
« Reply #6850 on: 20-01-2022, 12:26:48 »
Knjiga koja potvrđuje da su Srbi katolici postojali u Dubrovniku? :lol:
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6851 on: 20-01-2022, 12:27:53 »
Knjiga koja potvrđuje da su Srbi katolici postojali u Dubrovniku? :lol:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6852 on: 20-01-2022, 12:43:21 »
naravno da su postojali. sve su to uobicajeni fenomeni koji postoje i danas. dubrovacki srbi katolici, muske zene, brak izmedju muskarca i muskarca, rodna ideologija, potpirijeva ekipa, feralovci u snv i sl. sve su to fenomenoloski zanimljive pojave.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6853 on: 20-01-2022, 12:57:51 »
ali postoje i postojali su, super je da si nešto danas naučio

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #6854 on: 20-01-2022, 13:18:38 »
Knjiga se bukvalno zove "Dubrovački Srbi katolici". Je li nas autor lagao već u samom naslovu?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6855 on: 20-01-2022, 13:25:28 »
al' sta bih naucio? srpsko drndanje postoji vec vise od 150 godina i uvijek ce pronaci sacicu bizarnih likova koji ce kao ovi sto se pojavili krajem 19. stoljeca u dubrovniku reci sta god hoces. srbija prosto ima te proljevicarske navike, sve uz, ne petogodisnji, vec petstogodisnji plan (ocigledno ni to bg nije dobro prepisao), i drnda. drnda, pa se sudari sa stvarnoscu kao dva muskarca u braku kad planiraju prinovu, pojavi se sitni tehnicki problem, neki kazu zove se stvarnost, pa se resetira, odbije, pa drnda stare srpske zemlje bugarske, pa se odbije, uglavnom, da se ne ponavljam...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6856 on: 20-01-2022, 13:35:42 »
O čemu mi ovdje pričamo, dakle već je rečeno, u Marina Držića u djelu Dundo Maroje u Dubrovnik dolaze ljudi sa svih strana i različitih vjera i porijekla. Lijepo jedan lik došao sa Kosova u Dubrovnik, jel Hrvat? :)

Držić u 16. stoljeću to piše.

znači zole žalim zlučaj

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6857 on: 20-01-2022, 13:38:06 »
Pa dobro. Ako su dubrovački katolički srbi eksces i drndanje, kako objašnjavaš da je Nikola Tesla hrvat (rođen na području današnje Hrvatske), dok je ban Jelačić isto hrvat (rođen u Petrovaradinu, današnja Srbija)?

Postoji li i hrvatsko drndanje komšija, i koliko stotina godina već traje?
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6858 on: 22-01-2022, 18:51:01 »
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6859 on: 22-01-2022, 18:59:16 »
O čemu mi ovdje pričamo, dakle već je rečeno, u Marina Držića u djelu Dundo Maroje u Dubrovnik dolaze ljudi sa svih strana i različitih vjera i porijekla. Lijepo jedan lik došao sa Kosova u Dubrovnik, jel Hrvat? :)

Držić u 16. stoljeću to piše.

znači zole žalim zlučaj
Pise ti u onom linku da nisu smjeli prenociti
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6860 on: 22-01-2022, 20:29:47 »
Pise ti u onom linku da nisu smjeli prenociti

Pravoslavci nisu smjeli prenoćiti a ne Srbi :)

Uostalom, tek otac Ruđera Boškovića useljava unutar zidina, tako da tek otac koji se oženio Talijankom prelazi u katoličanstvo.

Komi, o svemu ovome smo pričali samo što ništa ne kontaš.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6861 on: 23-01-2022, 01:12:39 »
Kontam da seres :)
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6862 on: 04-02-2022, 22:26:43 »
Pala vlada u Crnoj Gori...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6863 on: 04-02-2022, 23:34:07 »
Dr. Robin Harris: Srbija vodi nemilosrdan i uspješan propagandni rat protiv Hrvatske, iz godine u godinu

(...)

Prijetnje za Hrvatsku, upozorava dr. Harris, i danas dolaze iz Srbije, premda nisu identične onima iz razdoblja devedesetih.

»Odnosi sa Srbijom su loši, no to je isključivo jednostrana odluka. Srbi to žele tako. To je politika koju žele projicirati. Srbija vodi nemilosrdan, briljantan i uspješan propagandni rat protiv Hrvatske, iz godine u godinu. Njezin je doseg u svijetu zaprepašćujući. Srbija ima intelektualce i javne ličnosti posvuda, koji su željni braniti srpske interese. Na neki im se način i divim. Srbija je također, koristeći se Srpskom pravoslavnom Crkvom, pokušala destabilizirati Crnu Goru, susjednu zemlju i članicu NATO saveza. Bio je to prilično besraman potez.

Što Hrvatska treba poduzeti glede takve prijetnje? Treba li nama biti puno važnija budućnost Crne Gore ili budućnost Ukrajine, koja sada preokupira predsjednika hrvatske Vlade? Svoj bismo fokus trebali prebaciti bliže našemu domu.«

(...)

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #6864 on: 04-02-2022, 23:39:44 »
Eto sad i Hrvatska ima stranca intelektualca na svojoj strani.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #6865 on: 04-02-2022, 23:40:55 »
Ključ je u poslednjoj rečenici i mislim da bi zole morao obratiti pažnju na nju posebno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6866 on: 04-02-2022, 23:47:55 »

Elaboriraj
Je li to dobro ili ne
Zasto itd

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6867 on: 04-02-2022, 23:52:43 »
@petronije: ne razumijem sta zelis reci druze petronije. u zadnjoj recinici pishe fokus treba prebaciti blize domu, t.j. kad uzmes u obzir cijeli kontekst: na srbiju koja drnda po istom. jel ovo srpski forum ili sta?

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6868 on: 04-02-2022, 23:55:06 »
Možda nije mislio na Srbiju, nego još bliže domu, u smislu "gledati svoja posla"?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6869 on: 05-02-2022, 00:01:44 »
a? zar vise nismo svi mi srbi? onako, razumijete. ne zelite i mene svojatati?

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6870 on: 05-02-2022, 00:16:40 »
Znaš, Zole, to tvoje neprekidno ukazivanje da srbi nemaju integritet uglavnom samo ukazuje da ga ti nemaš.

A onda, džaba i inteligencija i tolika energija. Bolje da si glup i bezvoljan. Manje si opasan po okolinu.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6871 on: 05-02-2022, 01:46:38 »
ja tebe nista ne razumijem, ali mozda nisam u toku. gdje je aktualna granica? zar nije maribor - trst - rimini? ili ti i petronije zelite srbiju bez srba?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6872 on: 05-02-2022, 09:18:56 »

Elaboriraj
Je li to dobro ili ne
Zasto itd

Ne bih sad davao neke najultimativnije ocene ali jeste indikativno da vlada koja je skinula koaliciju Mila Đukanovića sa vlasti posle tri decenije (osim što je, jelte, ostao predsednik) nije izgurala ni dve godine...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #6873 on: 05-02-2022, 09:40:35 »
Možda nije mislio na Srbiju, nego još bliže domu, u smislu "gledati svoja posla"?

U smislu idi kući više molim te.  :mrgreen:  Mada sam toliko oguglao na Zoletovo ustaštvo da ga skoro i ne primećujem niti me nervira kao ranije, više iskoristim momenat da bacim neku foru.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6874 on: 05-02-2022, 17:23:08 »
zelite reci da sam nametljiv? cudni ste vi ljudi.

svojatam li ja vasu zemlju? ne.
negiram li ja vas jezik? njet.
jesam li ja krivotvorio vasu povijest? nein.
osporavam li ja vasu kulturu? gdje?
placam li ja stotine agentura, propagandista i sl. da vam drndaju u srbiji? ama ne.
shirim li ja sustavno po svijetu na svim razinama raznu fantastiku o srbiji? no.
editiram li ja vasu wikipediju i preplavljujem istu glupostima? a pa ne.
razradjujem li ja planove kako okupirati srbiju, raseliti srbe i kolonizirati istu? ne.

znaci, ja zelim da se nametljiva srbija meni skine s kurca, a vi mene dozivljavate nametljivim? cudni ste vi ljudi, da...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6875 on: 05-02-2022, 17:38:16 »
Zosko, kad već tako pišeš bio bi red da se vratiš u Hrvatsku i time dokažeš svoje domoljublje umesto što iz Nemačke pljuckaš. Da se preseliš u HR više bih cenio tvoje stavove.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6876 on: 05-02-2022, 17:44:46 »
trukislave, jebe se meni sta ti cijenis ili ne. sve sto trebas shvatiti je sljedece: da kad se klataras po drustvenim mrezama, odes na obrede spc-a, slusas sanu, citas novine, gledas tv, sto god, slusas politicare i politikante, agenture i sl. te isto netko podijeli, sva ta kloaka koja se slijeva meni iz srbije nije nimalo saljiva i zabavna. nista za lajkovanje. nije to dobar vic.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6877 on: 05-02-2022, 17:47:26 »
trukislave, jebe se meni sta ti cijenis ili ne. sve sto trebas shvatiti je sljedece: da kad se klataras po drustvenim mrezama, odes na obrede spc-a, slusas sanu, citas novine, gledas tv, sto god, slusas politicare i politikante, agenture i sl. te isto netko podijeli, sva ta kloaka koja se slijeva meni iz srbije nije nimalo saljiva i zabavna. nista za lajkovanje. nije to dobar vic.
Uzmimo da jeste kloaka, ali kako se to tebi sliva da mi je znati. Osim ako ne visiš po ceo dan na srpskim sajtovima i medijima. :D
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6878 on: 05-02-2022, 17:52:19 »
ja mislim da sam o tome vec dovoljno pisao, eno ti petronija kuka. jos jednom, sazeto: nije nimalo zabavno kad se, primjerice, crtaju mete, sve na globalnoj razini, po mojim kulturnim, drzavnim, nacionalnim, kojim god, simbolima, itd.
vasa trula drzava i kretenske ideje mi ugrozavaju elementarnu sigurnost. kao nekad nacisti zzidovima. razumijes? to nije nimalo zabavno i smijesno, dobar vic koji se lajka.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6879 on: 05-02-2022, 18:18:26 »
ja mislim da sam o tome vec dovoljno pisao, eno ti petronija kuka. jos jednom, sazeto: nije nimalo zabavno kad se, primjerice, crtaju mete, sve na globalnoj razini, po mojim kulturnim, drzavnim, nacionalnim, kojim god, simbolima, itd.
vasa trula drzava i kretenske ideje mi ugrozavaju elementarnu sigurnost. kao nekad nacisti zzidovima. razumijes? to nije nimalo zabavno i smijesno, dobar vic koji se lajka.

Iskreno, meni je tebe žao.
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6880 on: 05-02-2022, 18:25:42 »
to je lijepo. i, kako ce to doci do izrazaja? sljedeci put kad u veselom drustvu netko isprica dobar vic kako hrvatski jezik ne postoji, ti ces podici nejaki glas i reci da to bas i nije tako?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6881 on: 05-02-2022, 18:37:46 »
to je lijepo. i, kako ce to doci do izrazaja? sljedeci put kad u veselom drustvu netko isprica dobar vic kako hrvatski jezik ne postoji, ti ces podici nejaki glas i reci da to bas i nije tako?

Naravno. Ja sam uvek za poštovanje nacionalnih, verskih i rasnih prava. Uvek dignem glas protiv diskriminacije bilo koje vrste.
Sri Ramana

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6882 on: 05-02-2022, 18:49:57 »
zelite reci da sam nametljiv? cudni ste vi ljudi.

Ma jok. Ti si tipičan emigrant, ima takvih i srba kol'ko 'oćeš, koji vene i pati u tuđoj zemlji noseći u sebi sliku zemlje koje više nema. Tvoja "informisanost" je upitna i diskutabilna, ti si pahuljica koja je zamrznuta u vremenu i infuzovana lažnim vestima koje tumači u potpuno pogrešnom kontekstu koji više ne postoji, nekakva valjna ugroženost od Srbije, dignuta na treći stepen paranoje.

Idi bre u Hrvatsku da se oslobodiš toga. Da se ugasiš kao tvoja Nova Hrvatska, čim se uredništvo preselilo u maticu.

Na kraju konca, da se i mi ratosiljamo tebe. Ali nemoj ovo da shvatiš kao hejtovanje, ne ne, mi volimo da te ovde titramo kao neko retardirano izgubljeno detence, oduzećeš sam verovatno deo zabave nakon što se "izlečiš", ali eto, nijedna žrtva nije dovoljno velika kada je tvoje zdravlje u pitanju. Ne brini se za nas, snaći ćemo se nekako.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6883 on: 05-02-2022, 19:13:40 »
o boze, opet ti...
rekoh, dijele nas 50 godina, uz to da ti kaskas. ti ocigledno jos ne znas da za fenomen koji meni okvirno i u naznakama opisujes postoji i znanstveni izraz: gumena hrvatska, gumena srbija, gumena jugoslavija...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6884 on: 05-02-2022, 19:25:23 »
evo, ovako je to odavno uklesano u kamen, molekularni i intermolekularni elasticitet koji proizvodi zbir istih kao posve drugih. gumeni:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #6885 on: 05-02-2022, 19:37:26 »
Hrvati imaju svoj jezik?

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6886 on: 05-02-2022, 19:53:51 »
ti ocigledno jos ne znas da za fenomen koji meni okvirno i u naznakama opisujes postoji i znanstveni izraz

Daj link. Za neki naučni tekst na internetu.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6887 on: 05-02-2022, 23:22:32 »
15 godina 1 protiv svih
I ne uspevate  zoska oboriti

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6888 on: 05-02-2022, 23:29:36 »
15 godina ga ne puštaju iz ludare?!?!?

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6889 on: 05-02-2022, 23:32:56 »
15 godina 1 protiv svih

Sam je sebe oborio svojim tvrdnjama.

Evo, sve neki akademski tekstovi o emigraciji pod pojmom "gumena hrvatska":

Izitpajn

• 4
  • 3
    • http://b3.blog.hr
« Reply #6890 on: 06-02-2022, 17:39:28 »
15 godina 1 protiv svih
Kako točno oboriš nekoga tko nikad nije ni bio na nogama?

Nego, glede propagandnog rata, kao da je teško voditi propagandni rat protiv šizofrene mafijaške tvorevine koja je napravila državotnornu ideologiju od gaženja vlastite prošlosti?

Mislim, svo to prepucavanje je kao međusobno našutavanje kripla u invalidskim kolicima koji jedan drugog pokušavaju šutnuti u cjevanicu.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6891 on: 06-02-2022, 18:39:02 »
znaci ja, koji stojim na nogama od kad znam za sebe, sve u realnom okruzenju gdje se broji rad, nikog ne zanima ideologija, nisam nikad bio na nogama, a ti panju, veleusrani jugokomunisticki nesljednicki uhljebu bez jednog dana cestitog radnog staza si sta? pa ovdje ni dupe ne bi obrisali sa tvojom "diplomom"...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6892 on: 06-02-2022, 19:19:17 »
je l se meni čini ili se ovde dva Hrvata kolju?
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6893 on: 06-02-2022, 19:29:34 »
cini ti se. ovom prilikom imas hrvata i gumenog. gumeni panj pripada kasti uhljeba koja se osjeca izvan, pored i iznad svega, voli docirati stvarnom narodu, a nema dodir sa stvarnoscu. panj je iznad toga "biti hrvat", "biti srbin", uopce biti. to je za panja vrlo nazadno, panj je visa sfera postojanja, panj ne prlja ruke tako primitivnim pojmovima... ne prlja ni radom, ali dobro, da ne ponavljam. panj se je samo spustio (na krilima) iz visih sfera (cistih) izreci sud! jer to je smisao panja, priroda stvari je da panj izrice sud, kao kad ti si ptica u letu posere za vrat, tako nekako. ti se pitas treba li ti to, leti, sere, kresti, ne nalazis suvisli odgovor, no dobro, kazu da postoji i neki visi smisao koji ne razumijemo...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #6894 on: 06-02-2022, 19:42:51 »
Ili u prevodu, mrziš ga jer ne kenja po Srbima kao svaki čestiti vonabi ustaša iz Njemačke. Jasno.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6895 on: 06-02-2022, 19:49:42 »
jel ko ikad pitao zoleta zašto uopšte sve ovo piše?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6896 on: 06-02-2022, 19:51:47 »
 :) kad drug panj kaze medjusobno nasutavanje kripla u invalidskim kolicima, to valjda ukljucuje i tebe, petronjijev? neovisno sad sto poteze vrlo nesretni primjer da bi omalovazio sugovornika, racunam da je to do nesretnog kucnog odgoja. valjda ima predstavu da se samo oni koji na konju izjase iz shume nazivaju ljudima...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #6897 on: 06-02-2022, 20:05:55 »
Ne misli na mene, ja ne proganjam Hrvate po internet forumima.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6898 on: 06-02-2022, 20:09:10 »
oprostite, ne mogu, dajte mi nekog s mozgom. to su preglupe postapalice. ovo je sagita, ne stala za telad, nije vam to twitter.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6899 on: 06-02-2022, 20:30:24 »
Zole, jesi ikad čuo da je Hitler došao u židovsku četvrt i počeo da laprda svoje deluzije i traži da mu Židovi odgovore, da debatuju, raspravljaju? I oni ga pitaju šta dobija time i oće li da ode ako se slože s njim?