• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Šta sam lepo, so-so, ružno, a domaće gledo...

Started by ---, 18-09-2007, 12:47:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Meho Krljic

Dobro, ali to je vidno pismeno režirano.

Truman

Волео бих да чујем стручњаке шта кажу на ту тему...
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Krsta Klatić Klaja

reko bih da je Ivkova slava slabije režirana, Zona je ipak sasvim ok
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Truman

"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Krsta Klatić Klaja

šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Truman

Halo taxi
https://www.imdb.com/title/tt0085637/

Е, ово је класична улога бате живојиновића - сировина с душом!
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Truman

Noc u kuci moje majke
https://www.imdb.com/title/tt0180876/?ref_=nv_sr_1

Ово је једини бесплатан филм који СББ данас допушта у видео опцији. Драма о крају Југославије кроз приче малих људи из пропале фабрике. Фокус је ипак на љубавној причи. Ово по чему ћу памтити овај филм је пре свега сјајна улога Љубише Самарџића који излази из свог ноншалантног оквира каквог смо га обичног гледали. У овом филму глуми човека сам тешким финансијским и породичним проблемима који заврши у лудари.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Krsta Klatić Klaja

PORED MENE

jbt od ovog mož se umre. Filipović sve gluplji i tuplji sa svakim novim filmom

ovaj pokušaj da se od guzce napravi lice mnogi hvale, i uopšte nije bez osnova nešto od toga. Realno, Filipović je vješt zanatlija i vrlo dinamično režira i montira

Problem nije u zanatu no u upornom ideološkom sljepilu koje je sve gore, sve retardiranije.

U stvari, ovo je kao neki pokušaj da se sagleda cjelina - tako što se uopšte ne sagleda cjelina.

Prvo se svi reprezenti te fiktivne cjeline sabiju u zatvorenu školu, a onda se apsolutno nijedan plot ne završi i ne dobije smisao. Možda je to bila Filipovićeva poenta. Nažalost, ako je poenta čak i nekom slikanju društva, nekoj skici savremenosti, jopet ostaje da Filipović o tome ili pojma nema ili opasno koketira sa fašistoidnim elementima.

Jer ovo je upravo to u ideološkom smislu. Nebitno što su baštinici te ideologije predstavljeni kao urbani, djeca pukovnika jna i članova kpj, gej frendli likovi koji zavijaju marihuane naspram one klasične dss-dveri desnice. Ideološki on uvodi klasičnu fašistoidnu perspektivu, gotovo higijensku naspram svojih ideoloških neprijatelja.

To treba da nas brine sasvim podjednako koliko i bilo koji drugi ekstremisti.

Filipović ne da je neoliberalčina, on je to na najprimitivniji mogući način. Čak su i neoliberali napredovali u ovakvom portretisanju društva, čak su i dosta suptilniji, čak vješto kriju svoju fašistoidnost. Ovome bi najbolje bilo da se vrati na neke lake komedije
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Ugly MF

Ja upravo odgledah
PETI LEPTIR
Nije mi jasno zašto se u Serbiji ne snima gomila ovakvih filmova,
nego samo nešto na šta se svi žale.
Oduševljen u svakom pogledu sa filmom.

Dybuk

Pogledah i ja "Pored Mene", nije mi toliko smetao, svakako manje heavy-handed od nesretnog Šišanja. Mada, i dalje je ovo 'nako, ali može da se pogleda bez većih posledica...Osim možda auditivnih; pošto je muzika uglavnom jeziva.

Krsta Klatić Klaja

ma bre shvatam da neko ima neko mišljenje, kao što svako ima dupe, al da svojim neistomišljenicima prišljamčiš kriminalni ološ, odnosno prikažeš kako se štreberke, dss pravoslavci, huligani i narkodileri druže i podržavaju, to je, kad već Filipović voli da pozajmljuje od Amera, direkt preuzeto iz tamo nekih Death Wisha i sličnih fašistoidnih izliva od sedamdesetih pa nadalje

ono crnac, mora da nosi pištolj i ide da opljačka nešto, tako se tradicionalisti koji su subotom uveče u biblioteci i ološ dilerska ladno druže zajedno

bukvalno na početku ta štreberka, najobičnija bubalica, bleji sa narko dilerom i sugerišu mu da uradi nešto, da sad ne spojlujem, ispade da ga je ona nahuškala, kao što poslije onaj pravoslavac izbjeglica te iste huligane huška na geja

iz koje dimenzije je ovaj Filipović

naravno, mi onda shvatimo da je ona neka buržoaska porodica kojoj su komunisti sve oduzeli pa je ideološki suprotstavljena Filipoviću, čak i meni, ali ovako prikazati desnicu je ne samo znak slabosti i nesposobnosti da se ozbiljno suoči sa njima već i znak ozbiljne degeneracije toga što Filipović neoliberal misli da je ljevica

dukatlijski aspekat je tu ni kriv ni dužan, reko bih, čisto jer to vjerovatno nervira neku najprimitivniju desnicu koja je Filipovićeva jedina meta.

Na njegovu žalost, pošto je izabrao meč sa lakim protivnikom i pritom i njega morao da maže govnima da bi ga filmski savladao, ovo sve je takav bumerang da je zapanjujuće koliko na neku homofobiju i nacionalizam Filipović odgovara antisemitskom formom

to jest, prikazuje svoje ideološke neprijatelje kao nekad što su fašisti prikazivali Jevreje.

Srećno bilo s takvom filmskom produkcijom. Posljednji nek izgasi svjetlo.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Dybuk

Naravno da je stereotipno, i (samim tim) ne previše duboko isportretisano odeljenje, kao društvo u malom; ali kakvu ti desnicu očekuješ?
Mogli su svi da budu buzdovani, ovako imamo štrebere - buduće intelektualce, ideologe, i pešadiju - dilera & co. Još su dobro prošli 8-)
Što se motivacije za napad tiče, ona je zbilja tanka, ali ako uzmemo frustraciju učesnika, nije nemoguće zamisliti scenario gde jedna tendenciozno plasirana informacija upali tu žišku besa i agresije.

Krsta Klatić Klaja

Pa nije samo desnica bijesna i agresivna. Ovdje i jeste problem što je ljevica sa Dedinja i izražava se kroz slikarstvo, a desnica je navodno narkodilerska, huligansko pravoslavna.

Realno, antisemitska forma.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Dybuk

Pa, klinci su, otud i agresija. A agresija više potiče iz pripadnosti nižoj socijalnoj klasi, nego ideologiji. Diler je, jelte, socijalni slučaj a lik iz ekipe mu sin nekog ministra. To su začeci, traženja, indoktrinacija, crime of opportunity, ventil za frustraciju, ne čvrsta pripadnost nečemu jer su, ko što rekoh, klinci.

Ne bih se složila da je levica kulturna, cura sa Dedinja realno sluša narodnjake nas-rofl a gej nešto što ne mogu da definišem, neki turbofolk/rep. Dočim se štreberi (desničar i buržujka) gade na narodnjake.
Izuzev gejmera i gotike koji pripadaju subkulturama, primetno je da je većina na sličnom kulturološkom nivou - mejnstrim, ali frustracija potiče od klasne nejednakosti. Ako skinemo ideološki sloj, ostaje jedno tipično odeljenje.

Svakako, reditelju/ko-scenaristi se ideološka ostrašćenost ne može osporiti, to je valjda jasno i nedvosmisleno vidljivo. I to je ono što izuzetno smeta kod njegovih društveno angažovanih filmova, taj force-feeding.

Krsta Klatić Klaja

Profesorka i njen muž su ljevica, slikarska kolonija, izložbe itd... Mi nemamo ekvivalent tome s desne strane u filmu.

a desnica nije niža klasa, u tome i jeste problem. Desnica je upravo dedinjska, srednja klasa, nisu siromasi baš glasali za Trampa

u tome i jeste problem. Filipović uporno, i u ovom i u prethodnom filmu (Šišanje), fura fazon klasne nejednakosti, gdje je desnica na dnu a ljevica na vrhu. Prvo pomisliš da on prosto ne zna, ali toliko godina kasnije da uradi isto, e onda očigledno nije neznanje u pitanju

Rekoh, iz koje je lik dimenzije, ako uspije neko da mi javi bio bih zahvalan.

a u stvari, i to se ne smije zaboraviti, profesorkin muž uopšte nije ljevica. Sem ako ne računamo njujoršku.

Nači mi ovdje bukvalno imamo miješanje socijalnih pozicija i ideologija, ukrštanje, bastardizaciju tešku, koja na kraju proizvodi u Filipovićevim filmovima totalni prezir prema nižim slojevima, koji su foliranti iz Ripnja, dss pravoslavci izbjeglice, dileri, huligani, naciji...

ali on ne govori čak ono što marksisti govore, da je nečija pozicija revolucionarna iako im svijest nije, da su pozicija i svijest u raskoraku već da su u logičnoj vezi

Kraljevski neoliberalizam, onako hardkor, ovo još ni u Amera nisam vidio, njih koči da lijepe crncima takve etikete, mogu vajt trešu ali crncima nikako, pa se izniveliše i liči kao na nešto

ovo kod Filipovića nema tu prepreku i nepatvoreno je fašistoidno

to ne znači da mu ideološki protivnik nije fašistoidan, ali je zabrinjavajuć taj fejk konflikt kurte i murte

na kraju kad se svede, onaj koji Filipoviću ideološki ne odgovara je socijalni slučaj, izbjeglica, krimos, nasilnik, vrijedan prezira

čak i ta koja sluša narodnjake, ipak joj je Dedinje usadilo moralne skrupule, samo ovoj iz Ripnja nije

užas od filma, ja sam prestravljen, ovo ne može da se ublaži, na nivou je bolesnog

ko misli da par nekih svjetlucavih tačkica film vade u zabludi je povećoj. Gotičarka je tu samo za ukras, u stvari mi i ne znamo ništa o njoj.

šo bi reko Rosman, svemejeblo
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Dybuk

Quotena kraju kad se svede, onaj koji Filipoviću ideološki ne odgovara je socijalni slučaj, izbjeglica, krimos, nasilnik, vrijedan prezira

čak i ta koja sluša narodnjake, ipak joj je Dedinje usadilo moralne skrupule, samo ovoj iz Ripnja nije

Ok, s ovim ću se složiti, ima tu malo snobizma, "kruga dvojke". Samo, ne znam kome od (ko)autora scenarija da ga pripišem :)
Učenik s hrvatskim (zagrebačkim) naglaskom je kul, i svira Rundeka, ovaj drugi nije, i tako...urbano/ruralno, da, ima toga.

Sledi nastavak filma, reunion 10 godina kasnije, pročitah. A, imamo i temu posvećenu samom filmu http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=14776.0  :mrgreen:

Аксентије Новаковић

Quote from: Pizzobatto on 20-08-2018, 15:27:33
Realno, antisemitska forma.

Којештарије.
Каква бре антисемитска форма, ово је чиста Булајићева а не Лени Рифенштал школа.
Ово је антисрбство у свом модерном облику, наслеђено из партизанских филмова, у којима су разни Булајићи приказивали партизане увек сређене и обријане, ред рад дисциплина фазон, за разлику од њихових идеолошких противника ЈВУО, који су увек били приказани не као краљевска војска него као екипа пијаних свадбарских сватова.
То се наставља, само су сад противници Срби, а ови космопилити су фини ликови.
T2 irritazioni risuscitare dai morti.

http://www.istrebljivac.com/blog-Unistavanje-pacova.html

akhnaton

@Aksentije, jesi li odgledao "film" o kome se priča ili nisi? Meni se  čitajući pokušaj kritike Graždanke i Bate, čitav film unapred smučio. Mada istiini za volju ne gledam domaće moderne "uradke". Klasična angažovana umetnost onih koji bi da budu cool, laća, edgy. Pa ipak, nazvaše ih fašistima, nacistima. Kakav Bulajić, čak je i on za ovakve režiserčina.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Аксентије Новаковић

Јесам, и не препоручујем.
Боље човек да гледа у зид сат и кусур времена него да гледа тај "филм".
Што се Булајића тиче, ово је његово наслеђе, његова школа, али му његови "ученици" нису ни до колена.
Булајић је у сфрј био култ, а ови су у Србији задња рупа на свирали.
T2 irritazioni risuscitare dai morti.

http://www.istrebljivac.com/blog-Unistavanje-pacova.html


crippled_avenger

Boža ulazi u Peak TV punim plućima...
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Meho Krljic

Well, u Tajkunu me je do sada najviše impresionirao Nemanja Mosurović sa svojim aranžmanom House of the Rising Sun za Mikija Jevremovića. Ostalo deluje produkcijski vrlo solidno ali u kreativnom smislu, bar za moj - priznajem neugodni - ukus, malčice maniristički. No, pretpostavljam da nisam ciljna grupa.

crippled_avenger

Quote from: Meho Krljic on 16-03-2020, 22:11:11
Well, u Tajkunu me je do sada najviše impresionirao Nemanja Mosurović sa svojim aranžmanom House of the Rising Sun za Mikija Jevremovića. Ostalo deluje produkcijski vrlo solidno ali u kreativnom smislu, bar za moj - priznajem neugodni - ukus, malčice maniristički. No, pretpostavljam da nisam ciljna grupa.

Meni je sve to dosta cringy. :(
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Meho Krljic

Jeste, ja ga i ne gledam više s pažnjom, sedim u sobi, čitam i serija ide u pozadini.

Alexdelarge

OTADŽBINA (Oleg Novković, 2015)

Ovo nije rivju koji ste tražili, ali je rivju koji ste zaslužili.
Da, znam da biste radije da vam pišem o nekom hororu. Ali malo je onih vrednih truda. Još jedan ,,tri-minus"? Koga je briga? Nemam volje da pišem o još jednom ,,meh" kvazihororu. Umesto toga, evo rivju pravog pravcatog horora – odnosno tvorevine kojoj sada i ovde svečano dodeljujem titulu NAJGORI 'FILM' KOJI SAM IKADA GLEDAO!

https://ljudska_splacina.com/2020/05/otadzbina-oleg-novkovic-2015.html
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Krsta Klatić Klaja

jel gledo ove Izgrednike što sad idu na Film klubu?

sve u svemu, srpski filmovi bulja
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

milan

Quote from: Labudan on 23-05-2020, 22:13:49
jel gledo ove Izgrednike što sad idu na Film klubu?

sve u svemu, srpski filmovi bulja
Ja bio saradnik na scenariju. Sta te zanima?

Krsta Klatić Klaja

pito sam se šta Gul misli o Izgrednicima
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

milan


Krsta Klatić Klaja

inače, kad si već tu, nadam se da nisi bio saradnik za kejos teoriju i sociološku osnovu filma, mislim da tu film kaska 30 godina
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

milan


Meho Krljic

Moram da priznam da bi trebalo da prestanem da se iznenađujem time šta sve RTS misli da je adekvatno za prajm tajm ali, eto, delom zbog naivnosti a delom zbog naivnosti i večeras sam, sa prvom epizodom serije Advokado bio zapanjen da neko tamo misli kako je baš duhovito da prva scena u seriji humor gradi na ideji da je silovanje superzabavno, a posle imamo ismevanje starijih osoba i Miru Banjac koja nije zaslužila da joj ovo bude uloga koju igra posle napunjenih devedeset godina...

Truman

Moram da pohvalim Južni vetar: Ubrzanje. Očekivao sam da će biti slabiji od prvog dela a desilo se obrnuto. Postoje pomaci u priči i glumi. Prava punokrvna akcija. Ono što mi se ne sviđa je što su Bugare prikazali kao totalne negativce, prave životinje. Nadam se da se film neće prikazivati u Bugarskoj. :D
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Meho Krljic

Upravo sam prekinuo gledanje serije Vera i neću joj se vraćati. Kristini svaka čast i naravno Jovana Stojiljković je odlična, ali, mislim, nisam nikakav puritanac ali pola devet uveče na prvom programu RTS-a nije pravi kontekst za prikaz scene silovanja u pritvoru, jebem mu mater.

Alexdelarge

nije loše za sada. ovo je kao neki spoj otpisanih, senki nad balkanom  i balkan ekspresa.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

tomat

ја пробао Кљун, није ишло :(
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Alexdelarge

neću da budem švabo u dotiranom filmu
neću da budem statist u životu i u kinu

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

crippled_avenger

Moram priznati da duže vreme nisam gledao naše serije, međutim NEMIRNI su mi privukli pažnju jer je reč o ekranizaciji romana Marka Popovića koji sam čitao i podržao u vreme izlaska.

Veoma sam radoznao da vidim koja će nacionalna televizija emitovati ovu seriju jer je u pogledu prikaza nasilja i seksa veoma provokativna za naše standarde.

Sama serija ima izrazite Peak TV ambicije pre svega u pogledu toga da želi da se odmakne od klišea žanrovskog izraza kakav inače postoji kod nas. Dok je sam roman veoma prepoznatljiv po svom žanrovskom rukopisu, serija je potpuno obrnuta. Rekao bih da su scenaristi dosta radili na tome da gledaoci moraju da investiraju pažnju i vreme kako bi se uključili u priču, bez klasičnih žanrovskih prečica.

U izvesnom smislu, ta Peak TV ambicija se isplatila ali je većim delom zapravo skupo plaćena.

Naime, serija NEMIRNI nekih desetak epizoda "nikako da počne", jako je teško pratiti veliki broj likova i njihovih sudbina koje su povezane ali nije baš jasno na koje načine i kakve veze to ima jedno s drugim. Koliko sam zapazio kod malobrojnih ljudi koji su pokušavali da prate, uglavnom su i odustajali zbog tog utiska da serija nikako ne počinje, da se ne može razaznati kuda se stvari kreću i zašto bi iko investirao vreme.

To će svakako takođe biti veoma veliki izazov za nacionalnu mrežu koja se bude opredelila da emituje ovu seriju, pored već navedenih pitanja seksa i nasilja.

Sam žanrovski aspekt posle celog tog Peak TV pristupa teško da može ostati ubedljiv. Sama priroda kriminaliteta kojom se bave ovi junaci je bizarna, podrazumeva razne neverovatne stvari kao što su prerušavanja, dvostruki životi, saradnje sa službama bezbednosti, ubice blizanci, narko biznis, zamene počinilaca krivičnih dela, i to nisu baš stvari koje se mogu prodati kao neki superozbiljan sadržaj, već više pripadaju nekoj stripovskoj stilizaciji. Međutim, poprilično je neodoljivo gledati kad glumci smrtno ozbiljno drže solilokvije o nekim potpuno neverovatnim događajima.

Ta sinergija nečega što ozbiljno koketira sa trešom i jako ozbiljne izvedbe u stvari i čini tu dijaboličnu privlačnost ove serije u mom slučaju, i to me je verovatno i učinilo jednim od retkih ljudi koji su pogledali svih dvanaest epizoda.

Ovo je redak slučaj kada jedan bez sumnje slabo izveden sadržaj umesto da bude dodatno pogoršan enormnom pretenzijom njome biva popravljen. Ta pretenzija da gledamo nešto jako ozbiljno i važno, a u korenu svega je jedan dosta veseo treš, meni je uspevala da drži pažnju.

Isto tako imao sam utisak da su se svi sektori ekipe maksimalno trudili, što je sve ređe u našim serijama. Direktor fotografije Vladan Pavić uložio je evidentan trud. Scenografi su pronašli jako zanimljive lokacije. Glumci se maksimalno trude premda je podela u nekim aspektima gotovo amaterski koncipirana, sa veoma sličnim glumcima koje je zbog nedovoljne profilisanosti likova teško razlikovati i malo sam ih mešao, ali to ne menja na stvari, trud je evidentan. Doduše, kako su duplirani glumci, duplirani su i likovi, i to onda nikome ne olakšava posao, ni ekipi ni gledaocima.

Recimo, Rale Milenković glumi sa groznom perikom a realno mislili bismo da ima groznu periku čak i da mu je zaista izrasla kosa jer ga znamo kao osobu bez kose. To su neki gotovo infantilni gafovi koji će svakako biti odbojni publici bez jakog forenzičkog strpljenja koje imam ja, gde takve stvari ne da nisu odbojne već su svojevrsni poziv na još veći pozor.

Međutim, i Milenković se veoma trudi i pokušava da napravi nešto zanimljivo od svog lika i daje mu dozu ambivalentnosti, dovodeći jednog čistog negativca maltene do statusa antiheroja.

Otud, uprkos nizu ogromnih problema u materijalu, zamisli i režiji, trud i ambicija jesu nešto što je meni držalo pažnju i to mi je zaista imponovalo. To naravno ne znači da NEMIRNI mogu da pruže mnogo publici koja nema tu vrstu profesionalne zainteresovanosti, ali to me u krajnjoj liniji ne zanima jer sam na kraju dobio pogledao nešto veoma zanimljivo, jedan od onih slučajeva gde su autori krenuli da snime nešto veličanstveno ali usput zaboravili da snime nešto dobro.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Truman

Gledam treću sezonu domaće serije Tajna vinove loze i uživam u ovoj kombinaciji lakoće i estetike. Tajna vinove loze je od onih sapunica uz koje se odmorite a da vas ne zaglupe. Lepi krajolici, simpatični likovi i za taj tip serija prihvatljivi dijalozi dovoljan su razlog da odgledam i treću sezonu s guštom. U ovoj imamo novu krimi misteriju, ovoga puta trovanje. Neko radi o glavi porodici Tomović.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Meho Krljic

I ja sam tripovao da se zove Tajna vinove loze, ali ispada da se zove Tajne vinove loze. ZBUNILI SU NAS SVE.

Truman

Istina. Drago mi je ako gledaš seriju.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Meho Krljic

Ne gledam, nešto me nije privukla prvom sezonom, pa onda uveče uglavnom nešto drugo radim.  :lol:  Ali deluje kompetentno napravljena!!!!!

Krsta Klatić Klaja

zamalo sam se zabrino da gledaš tajne vinove loze a ne gledaš tajne pravog detektiva!

kaćeš progledat, nestašni dečače
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Truman

Quote from: Meho Krljic on 01-03-2024, 21:50:35
Ne gledam, nešto me nije privukla prvom sezonom, pa onda uveče uglavnom nešto drugo radim.  :lol:  Ali deluje kompetentno napravljena!!!!!

Jeste, produkcija je zategnuta. Zna se red. I Sloboda je čarobna. Ostali likovi su dovoljno uverljivi da serija drži vodu.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Truman

Poslednji strelac
https://www.imdb.com/title/tt30413296/

Ovo je baš onako tipičan srpski akcijaš, što će reći neubedljiv, izveštačen, pretežno slabih dijaloga i osrednje pasivne režije. Film sam odgledao u bioskopu i želeo sam da vidim kako se Jezdić snalazi u glavnoj ulozi na velikom platnu. Nažalost, njegov glumački opseg je vrlo skromnog dometa što je posebno primetno na velikom platnu. Od trenutka kad mu ubijaju ženu pa nadalje. Miloš Timotijević je vrlo dobar u ulozi kuma i agenta BIA sociopatskog profila. Miki Krstović je tipski glumac kome daju uloge moćnika pošto nemam baš puno ljudi koji to mogu da izvedu. Aleksandra Belošević glumi seksualni objekat, dok Nataša Marković ima pristojnu pomoćnh ulogu. Sve u svemu, dokaz koliko Srbi ne umeju da prave akcije/trilere.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Truman

Kičma (1975)
https://www.imdb.com/title/tt0074741/
Na jednoj FB grupi za horor filmove učesnik je pohvalio ovo ostvarenje. Nikad nisam čuo za ovaj film a premisa je prilično zanimljiva (mikrobiolog oseća smrad po beogradskim blokovima, ljudi izvršavaju samoubistva masovno), ali je nažalost ostalo na tome. Film staje kad očekujem da postane najzanimljivije, rasplet je na foru i zaista nije čudo što za ovo minorno delo nisam čuo. Kada bih se zezao rekao bih da podseća na neku epizodu Dilan Doga, a Dragan Nikolić na detektiva noćnih mora.
5/10
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Truman

"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Truman

JESEN SAMURAJA
Uzeh da gledam ovaj film jer me grize savest nakon što me je Meho isprozivao. I već nakon 47min osećam odbojnost. Klasičan srpski poluamaterski uradak u kom:
- nisu uspeli ni da snime scene borbe kako treba. Udarac nogom koji obara protivnika zapravo udara vazduh, to je vidljivo i slabovidima. Pa mogli su da nađu bolji ugao barem, to ništa ne košta
- klinac nakon tri sekunde svađe našeg samuraja sa konobaricom uspeva da pozove policiju i da se pojavi ispred kuće
- njegov ćale umesto da bude uzor po ponašanju jer je pride i karate trener koristi vulgarnosti kojim daleko prevazilazi sina
ne sumnjam da će do kraja filma biti još dosta gluposti. ono što me nervira kod srpskih filmova je to što zaista nije potreban veliki budžet da bi se izbegle gluposti, dovoljno je samo da se autori malo potrude da radnja liči na nešto. ali u domaćim filmovima ni toga nema. Ajde odgledaću do kraja jer ne volim da prekidam filmove na pola.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

mac

U poređenju sa drugim srpskim filmovima ovaj je etalon inteligencije. Jedina zamerka koju ja imam su scene sa rudimentarnom kompjuterskom animacijom.

Truman

Pa svaka čast ako ti je to jedina zamerka. Jedina dobra scena mi je fajt između oca i sina, mada i ona borba sa Bugarinom nije bila tako loša. Ali zato dijalozi...mnogo loše. MEGDAN je dosta bolji, a i Viktor Savić je upečatljiviji glumac od Strugara.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.