Author Topic: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ 2010-2011  (Read 53777 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Društvo ljubitelja fantastike LAZAR KOMARČIĆ i magazin EMITOR raspisuju konkurs za domaću SF&F priču.

USLOVI I PRAVILA KONKURSA:

1.   Priča mora sadržati elemente fantastike
2.   Radovi treba da budu na srpskom jeziku
3.   Na konkursu mogu učestvovati samo radovi koji prethodno nisu objavljeni u štampanom obliku, a nisu dozvoljene ni prerade već objavljenih priča.
4.   Jedan autor može poslati najviše do tri priče (uključujući i kolaboracije)
5.   Dužina je ograničena. Priča ne sme biti kraća od 8.000 slovnih mesta u Wordu (računajući i beline), i ne duža od 40.000 slovnih mesta u Wordu (računajući i beline)
6.   Radovi koji ne budu imali naša slova (ć, č, š, đ i ž) automatski će biti eliminisani.
7.   Radove slati na mejl: konkurs@lazarkomarcic.org U subjektu poruke napisati: ZA KONKURS, a u telu poruke navesti sledeće podatke: Ime i prezime, aktuelnu mejl adresu, kućnu adresu i broj mobilnog telefona
8.   Priču poslati u zasebnom fajlu u atačmentu, u nekom od standardnih Word formata. Uz priču možete dostaviti i kraću spisateljsku biografiju, ali to nije obavezno.
9.   Krajnji rok za dostavu radova je 31.05.2010.
10.   Radove će ocenjivati stručni žiri čiji će sastav biti naknadno određen.

Rezultati konkursa će biti poznati najkasnije do kraja septembra 2010. Rezultati će biti javno dostupni na sajtovima Lazar Komarčić, Znak Sagite i Art-Anima, a svi učesnici će biti i lično obavešteni putem mejla.

Najbolje ocenjeni radovi biće izabrani za objavljivanje (ukupan broj priča biće naknadno određen) i od njih će biti sastavljena antologija priča u izdanju društva LAZAR KOMARČIĆ.

Eventualna pitanja nam možete uputiti mejlom na lazarkomarcic@yahoo.com ili na razgovoru o konkursu na forumu Znaka Sagite tj. Art-Anime.

Miloš Cvetković, urednik EMITORA
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.908
    • Radioaktivna aleja
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #1 on: 17-02-2010, 10:29:29 »
Kad se kaže "elemente fantastike", podrazumijeva li to i horor?

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #2 on: 17-02-2010, 10:30:48 »
onaj horor koji sadrži elemente fantastike da... valjda smo to odavno raščistili.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #3 on: 17-02-2010, 10:35:27 »
Kao što Boban kaže...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #4 on: 17-02-2010, 15:09:21 »
ukratko:

Kako slati priloge

Napisali ste tekst, priču, prikaz, štaveć, i sad to treba nekom poslati. Taj čin, mada jednostavan, ima svoja pravila i određenu proceduru koju treba poštovati. Kol'ko da ne ispadnete nepametni pred urednikom / mogućim izdavačem / poslodavcem. Ako šaljete tekst na konkurs, poštovanje forme je od dodatnog značaja, jer se vrlo lako može desiti da vaš tekst, u moru drugih, potone ako ne zadovoljava osnovnu formu. Zašto? Prosto, ako vi prvi pokazujete nemar i nebrigu prema svom tekstu, zašto bi iko trebalo da ga više ceni od vas?

Idemo od kraja.

Slanje mejlom
Prvo: mejl ima subject — koristite ga! Nešto poput "prilog za konkurs za priče o kaktusima" je sasvim dovoljno, da onaj kome ste već namenili poruku zna o čemu se radi.

Uh, nulto: gledajte da podesite ime u mejl nalogu na vaše ime i prezime. Poruke od male_juce, zlog_warlocka, ili "Marice i Dejana" ne ulivaju poverenje. Od sexygirl91 verovatno automatski završavaju u spamu.

Ako već nekim čudom nemate lični mejl nalog već koristite sinov, sestrin, bolje polovine ili od kolege s posla, tek je onda obavezno da ostavite ime i nekakav način kontakta (najbolje broj telefona).

Drugo: tekstovi se šalju kao attachment (tj. prilog), nikako – i ponavljam: NIKAKO – u samoj poruci. Razlozi su mnogi, počev od gubitka naših slova preko formatiranja teksta do većih karambola. Fajl nazovite smisleno, recimo po vašem imenu i nazivu teksta ako je priča u pitanju, ili slično, tako da bude prilično jasno šta se unutra nalazi i pre nego što se otvori fajl.

Većina ljudi koristi ili Microsoft Word ili neki drugi program koji podržava Wordove dokumente tako da je slanje .doc fajlova ok. Slanje .docx fajlova (osnovni format Word 2007 dokumenata) nije, jer ljudi često i dalje koriste stariji softver koji to ne može da čita ili ne može da čita 100% korektno. Preporučujem slanje teksta u rtf (Rich Text) formatu. File pa Save as...

Tekst
Fajl bi trebalo da sadrži naslov teksta i ime autora. Nema veze ako već piše u imenu dokumenta. Za svaki slučaj.

Tekst mora da ima naša slova. Tekst mora da ima naša slova. Ne šaljite ništa "ošišanom" latinicom, to je potpuno neozbiljno, da ne pominjemo zabune i veselje koje možete izazvati kad, recimo, glavni lik ode kod frizera na sisanje i satiranje...

Nastojte da tekst bude maksimalno očišćen od slovnih, pravopisnih i gramatičkih grešaka.

Ako se već u prvom pasusu ogrešite o ove stvari, teško da će iko čitati dalje ako vaš tekst nije genijalan. A i tad će vam biti vraćen na ispravku.

Formatiranje teksta koristite pažljivo i u što manjoj mogućoj meri. Ne šarajte fontovima, bojama, itd, to je posle peripetija da se razmrsi. Ako vam je (od nas preporučeni) Times New Roman u 12pt previše sitan, povećajte zum, a ne font.

Za kraj
Ostaje mi da
  • sebi i vama poželim sve najbolje na predstojećim konkursima,
  • uputim početnike ka art-anima.com i književnoj radionici Društva "Lazar Komarčić".
  • pozdravim sve čitatelje.

Eto.

Dežurno gunđalo,
Žarko Milićević
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.908
    • Radioaktivna aleja
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #5 on: 17-02-2010, 15:28:26 »
Zar nije produktivnije da se mail te sexygirl91 umjesto u smeće proslijedi DušManu?

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #6 on: 17-02-2010, 15:30:56 »
Verovatno je humanije, ali produktivnost od toga može samo da mu opadne :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #7 on: 17-02-2010, 15:34:37 »
Verovatno je humanije, ali produktivnost od toga može samo da mu opadne

Možda je to humanije za Dušmana, ali za vlasnicu mejla to je već pitanje... pod uslovom da je zaista u pitanju vlasnica mejla, a ne neka Valentina. ;) U svakom slučaju, bolje i da opadne nego da otpadne...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Eriops

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.237
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #8 on: 17-02-2010, 18:54:48 »
E, vidiš, to je pogrešno, bacati rad sexigirl91 u smeće. Recimo ona simpatična cica Stefani Majer prodade svoje pisanije u četrdesetak miliona primeraka.. zamisli da je neki nesrećnik bacio to u koš..  :)
Većina napomena je nepotrebna. Sad i deca od deset godina znaju šta treba u attachment. Podrazumeva se valjda da čovek stavi svoje ime, prezime, mejl, adresu, da bi se mogao kontaktirati. Hm, ispade da je mana ako imaš Word 2007, odnosno docx
fajl.. pa nek se ljudi lepo modernizuju, mnogi to imaju i nemaju problem s tim. Takođe verujem da svi znaju za ć, dž, đ, ž..

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #9 on: 17-02-2010, 19:14:27 »
Takođe verujem da svi znaju za ć, dž, đ, ž..

Problem je sa č i š.  :lol:
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #10 on: 17-02-2010, 19:18:43 »
@Eriops: Iznenadio bi se koliko ljudi nema pojma o svemu tome, a hteli bi da šalju priče na konkurs.

Mislim da zakk piše iz iskustva, nakon toga što se nagledao šta sve i u kakvom obliku stiže na konkurse. :)
We're all mad here.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.908
    • Radioaktivna aleja
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #11 on: 17-02-2010, 20:20:55 »
Pročitao sam nekoliko rečenica iz predgovora Ane Karenjine gdje je objašnjeno kako treba da se piše. Sad sam spreman da napišem najbolju priču na svijetu.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #12 on: 17-02-2010, 20:56:52 »
Što se hipotetičke sexygirl tiče, ne mislim da ću JA da gurnem mail u spam, nego da ću verovatno morati da ga VADIM iz spama.

@eriops
O ne, ništa od ovoga nije nepotrebno :/
Zapravo je neophodno, i mislio bi čovek da je ovo sve potpuno normalno, da se podrazumeva. A izgleda da se ne podrazumeva, jer nam je uglavnom stizalo koješta. Scallopu onomad poslaše ROMAN kucan potpuno bez "naših" slova. Pa ti vidi...

@scallop
a meko ć i tvrdo ć ? :)

@Harvi Tolstojevski
Napiši tri, samo nemoj da budu preko 40k karaktera.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.908
    • Radioaktivna aleja
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #13 on: 17-02-2010, 21:19:41 »
Don't worry! 40K is my middle name.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #14 on: 18-02-2010, 19:52:04 »
@Eriops: Iznenadio bi se koliko ljudi nema pojma o svemu tome, a hteli bi da šalju priče na konkurs.

Mislim da zakk piše iz iskustva, nakon toga što se nagledao šta sve i u kakvom obliku stiže na konkurse. :)


Pa sad... može bit.

A može bit i da zakk smatra kako spuštanjem nivoa ozbiljnosti može da podigne nivo učešća…

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #15 on: 19-02-2010, 02:08:23 »
Ne preteruj: neozbiljnost volim, ali samo namernu :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #16 on: 19-02-2010, 02:49:30 »
Ne preteruj: neozbiljnost volim, ali samo namernu :)

Ustvari, ozbiljno voliš neozbiljnost.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #17 on: 19-02-2010, 21:05:35 »
Ne preteruj: neozbiljnost volim, ali samo namernu :)

Nikad nisam bila u najmanjoj dvojbi glede namernosti. :)

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #18 on: 19-02-2010, 22:32:31 »
Inače, već nam je na stigla jedna okultna priča koja krši tačke 6. i 7. i tera inat sa mojim rantom :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #19 on: 28-02-2010, 14:11:24 »
Stigla prva priča!
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

ivica

  • 4
  • 2
  • Posts: 322
    • ivica milarić - online prisustvo istoimenog autora
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #20 on: 01-03-2010, 16:48:42 »
Imam malo pitanje, u stvari više nedoumicu oko konkursa.
Ja sam poslao priču na ''Apokalipsa'' konkurs, ali nije prošla - međutim, Goran mi je rekao da je istu preporučio za ''Emitor'', predpostavljam prosledio, ili je možda spomenuo.

Da li to znači da je priča preporučena za ovaj konkurs (rekao bih malo verovatno), ili je generalno preporučena za časopis?
Malo mi je altmodisch da istu priču guram dva puta, već bi verovatno napisao nešto novo, ali me sve jedno zanima, čisto da ne pravim sam sebi konkurenciju.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #21 on: 01-03-2010, 16:51:38 »
Koliko ja razumem, preporučena je generalno za Emitor, u vreme kad je to Goran preporučio nije ni bilo konkursa.
We're all mad here.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #22 on: 01-03-2010, 16:53:14 »
Goran mi je prosledio sve priče koje nisu ušle u zbirku kako bih ja izabrao da nešto od toga objavim u Emitoru, i to nema veze sa ovim konkursom. Sad, ti možeš sam da odlučiš da li ćeš tu priču poslati na ovaj konkurs, ali u tom slučaju ona neće biti objavljena u međuvremenu, ili ćeš na konkurs poslati nešto drugo, a ova priča će možda biti objavljena u nekom od narednih Emitora...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #23 on: 01-03-2010, 17:27:00 »
Goranova izjava o podobnosti Ivičine priče za Emitor liči mi na stari komentar Zorana Živkovića za jedan domaći roman koji je on pokrio u samizdat maniru, da će dobiti nagradu "Lazar Komarčić". Ivica treba da šalje svoje priče, jer ima u njima mesa.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

ivica

  • 4
  • 2
  • Posts: 322
    • ivica milarić - online prisustvo istoimenog autora
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #24 on: 01-03-2010, 21:11:43 »
Kapiram sada, hvala.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #25 on: 26-03-2010, 13:18:51 »
U poslednja tri dana stiglo je šest priča! Samo neka se tako nastavi. :D
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Ефрем Хас

  • 2
  • Posts: 16
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #26 on: 09-04-2010, 17:39:19 »
Поздрав свима! имај једно питање у вези конкурса. Елем, да ли своје приче могу слати и људи из БиХ?

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #27 on: 09-04-2010, 17:42:37 »
može, ako je na ćirilici.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #28 on: 09-04-2010, 17:45:07 »
Поздрав свима! имај једно питање у вези конкурса. Елем, да ли своје приче могу слати и људи из БиХ?

Da.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Ефрем Хас

  • 2
  • Posts: 16
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #29 on: 09-04-2010, 17:46:05 »
Хвала на информацији.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #30 on: 09-04-2010, 22:55:45 »
Samo ti šalji, ali najpre počisti sve slovne i druge greške. Brljavi tekstovi neće biti gledani sa simpatijama.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #31 on: 22-04-2010, 22:58:51 »
Najčešća pitanja:


Da li postoji nekakva (novčana) nadoknada objavljenima?

Radovi se ne honorišu. Objavljeni autori će naravno dobiti autorske primerke, ali nismo u mogućnosti da ponudimo više od toga.


Da li postoji ograničenje u pogledu starosti učesnika na konkursu?

Nema starosne granice niti ograničenja.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #32 on: 01-05-2010, 10:23:55 »
Skinuo sam kamen s vrata.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #33 on: 01-05-2010, 11:58:12 »
kod mene je ograničenje na 40+
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #34 on: 01-05-2010, 12:22:10 »
4o gradi?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Mica Milovanovic

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 8.626
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #35 on: 13-05-2010, 19:13:13 »
Quote
Krajnji rok za dostavu radova je 31.05.2010.

Rok se bliži... Organizacijo, koliko je radova do sada stiglo.
Mica

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #36 on: 13-05-2010, 19:15:29 »
Zar to nisu tajni podaci?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #37 on: 13-05-2010, 19:22:08 »
Nisu potpuno tajni u smislu da o tome povremeno izveštavam buduće članove žirija, ali opet nisu ni za forum, bar dok se ne završi prijem priča. U svakom slučaju, dobro je još jednom podsetiti sve pisce i one koji se tako osećaju da se rok bliži, mada pretpostavljam da puno njih voli da šalje priče u poslednji čas...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #38 on: 13-05-2010, 19:31:25 »
Jel moz mi neko nabaci na PM neku (sto kracu) pricu sa proslih konkurAsa ?
Hvala.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #39 on: 13-05-2010, 19:32:16 »
Što? Da je preradiš kao svoju?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #40 on: 13-05-2010, 19:36:26 »
Ne bre, da vidim koja je to SF and F tematika, meni to nikako nije jasno sta spada pod to, i na sta lice te price...

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #41 on: 13-05-2010, 19:49:04 »
Sine, fantastika u najširem mogućem smislu, ne znam kako bih ti više pojasnio, a ako te baš zanima na šta liče neke od priča baci pogled na sekciju priče na sajtu Art-Anima, ima tu ponešto i od toga što je prošlo konkurse: http://www.art-anima.com/d/price.html
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.908
    • Radioaktivna aleja
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #42 on: 13-05-2010, 20:07:29 »
Ja sam potpuno beznadežan slučaj.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #43 on: 13-05-2010, 20:08:32 »
Ja sam potpuno beznadežan slučaj.
ma daj, folirantu, to si video od Meha.
kako može biti beznadežan čovek koji skače padobranom?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #44 on: 13-05-2010, 20:11:11 »
Neuspješni samoubojica!
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #45 on: 13-05-2010, 20:17:51 »
Nego, Sine, idi na www.datavoyage.com/sfbay pa "Biblioteka"

Preporučujem:
Dragan R Filipović - "Biciklista", "Slovenska", "Sto miliona kostura"
Zoran Jakšić - sve
Vladimir Lazović - Sokolar

Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mica Milovanovic

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 8.626
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #46 on: 13-05-2010, 21:13:36 »
Sine, ne gledaj to. To je vrh domaće fantastične produkcije. Priče koje stižu na naše Konkurse nisu na tom nivou kvaliteta. Većinom su to priče mladih autora, pune svakojakih grešaka. Slobodno šalji ako imaš nešto - ne brini da su priče drugih savršene i bezgrešne.

Naravno, uslov je da priča ima fantastične elemente, bilo kakav otklon od stvarnosti kakvu poznajemo. Tip otklona - da li je to fentazi, naučna fantastika, horor, svakojake urbane fantastike, magični realizam - savim je nebitno...
Mica

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #47 on: 14-05-2010, 07:58:32 »
Fala dobri ljudi, cu pogledam to.

Nemam ja smisla za to mastanje i fikciju (sometimes truth is stranger than fiction) inace bi sigurno napiso nesto, mislim, sto da ne, nije mene blam...

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #48 on: 04-06-2010, 09:44:18 »
Pošto Miloš ćuti ko zaliven, izveštavam da je stiglo preko 80 priča. Sad to treba iščitati i oceniti preko leta...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: KONKURS ZA NAJBOLJU SF&F PRIČU LAZAR KOMARČIĆ
« Reply #49 on: 04-06-2010, 12:30:31 »
Ima i poznatih imena. Čak i nekih iznenađenja. Ali i dosta newcomera. Samo toliko smem da kažem.
"zombi je mali žuti cvet"