• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...

Started by Will-O'-The-Wisp, 29-10-2007, 16:20:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

crippled_avenger

Jel ima neko kratki spoof CRACKERA i PRIME SUSPECTa sa Robbie Coltraneom i Helen Mirren, nazvan PRIME CRACKER?
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Savajat Erp

Quote from: Alex on 26-09-2009, 14:33:53
Quote from: Savajat Erp on 26-09-2009, 11:05:10
Одгледао сам пар сезона Сајнфелда и могу да кажем да је по мени то најбољи амерички ситком (уз Трећи камен од Сунца), јесте да је so `90, али је одличан, ако се изузме да Џери Сајнфелд нема благе везе са глумом...Чуди ме да Б92 никад нису ово репризирали, а репризирали су свакаква срања по неколико пута.

Izgleda da jesu reprizirali jednom, ja sam to zadnje prikazivanje i gledao. Sad se daje na Pink Family, ali ne znam u kojim terminima.

Inače tv B92 su previše zauzeti 100-om reprizom Sex & grada i 200-om reprizom Vil & Grejs. Ove serije za B92 imaju edukativnu funkciju i treba da vaspitaju Srbe u odnosu prema seksu i toleranciji seksualnih različitosti.

Koliko su imali uspeha u tome, vidi se.

Bolje bi im bilo da repriziraju Sajnfelda, Office, Black Books, Dadilju i onog prodavca automobila čijeg imena ne mogu da se setim, a koji svaku rečenicu počinje sa - to ti je kao kad vodiš ljubav sa predivnom ženom, Pol (a koji je potekao iz Ludo i brzo tj Fast Show)

захваљујући килавој кабловској код мене немам тај Пинк Фамили...у праву си што се тиче ових набројаних за репризирање...али, како се стварно зваше то са продавцем аутомобила...да није Fast Eddie, или тако нешто?
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Milosh

Pogledao sam prvih šest epizoda prve sezone LIE TO ME. Pogledaću i ostatak, ali moram priznati da sam više očekivao. Koncept je zanimljiv, ali je previše samodovoljan, pa se serija prečesto oslanja na puku fascinaciju materijom (često ubacuju fotke na kojima se vide neki slavni primeri laganja, npr. Klintona su potegli iz arhive već nekoliko puta) umesto na odnose između likova koji nisu previše zanimljivi iako imaju potencijala, tako da se nadam da će se ovo u ostatku sezone popraviti. Seriju bih preporučio onima koji su fanovi Tima Rotha koji je standardno dobar, kao i svima koje zanima psihologija laganja, a posebno kad je reč o govoru tela i suptilnim izrazima lica. Zanimljivo i poučno, a vala i praktično upotrebljivo. Za ostale, ovo se u jednoj rečenici može sumirati kao poor man's HOUSE M.D. Čak postoje sličnosti i u pogledu muzike i kadriranja, a pomalo i kad je reč o likovima (posebno gl. junak). Sami slučajevi su umereno zanimljivi, mada se neki od njih mogu prokljuviti i ako niste hodajući detektor laži. Nastavljam sa gledanjem...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

ginger toxiqo 2 gafotas

...iako imam zaostalog gradiva za jedan dug život, nisam mogao da odolim, te sam sebi priuštio još jednu reprizu briljantnih PAROVA (COUPLING)...tačnije, morao sam da se bacim na tu stranu - krivicu snosi Gorčinova ONO KAO LJUBAV, samo jedna odgledana eoizoda je bila dovoljna da osetim trenutni craving za navodnim nadahnućem Gorčina i njegove zločinačke udruge...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

EKSTREMISTA

Зло се трпи због страха од још горег зла,стога пук гунђа,али најчешће немушто.И трпи батине.

Лутајући Бокељ

crippled_avenger

Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Le Samourai

Uz Glee (koji u poslednjih nekoliko epizoda posustaje), najbolja nova serija. Pilot je ujedno i najslabija epizoda, kasnije postaje sve bolje i bolje.

crippled_avenger

Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Usul

Vampirski dnevnici ( The vampire Diaries - 2009 )

http://www.imdb.com/title/tt1405406/

Ovo je nova tinejdž TV serija bazirana na istoimenom serijalu Lize Džejn Smit (L.J. Smith). Ne znam kakve su knjige (na vikipediji su ocenjene kao omladinska horor literatura) ali je serija nepatvoreni "horor" u svakom pogledu. Zamislite Twilight Stefani Majer prebačenu u milje jeftine srednjoškolske serije. Svi elementi su tu: 1. Mlada omladinka ne-anglosaksonskog imena Elena (inače je glumi bugarka Nina Dobrev), bez roditelja, sama, melanholična, živi u palanci koji se zove mystic falls (!!!), jednog dana upoznaje tajanstvenog novopridošlog "kolegu" koji liči na izraubovanog goth-a sa sve puderom. Naravno novi "kolega" je u stvari prastari vampir ultra zagrejan za mladu omladinku. Pored ovako kvalitetnog zapleta seriju krase i veoma vrcavi dijalozi izrečeni u sesiji očajne glume koja traje tokom svake epizode. Na primer:

Elena: I'm sorry. It's the fog, It's making me foggy.
        And then back there,there was this bird,
        and it was all very Hitchcock for a second.
Stefan: That is the bird movie, right, the Hitchcock?
Elena: I'm Elena.
Stefan: I'm Stefan.
Elena: I know. We have history together.
Stefan: And English and French.
Elena: Right. Thanks.

Moderni vampiri dakako koriste sva moderna pomagala (računare, mobilne telefone itd.) i nemaju problema sa sunčanjem.

Ukratko samo za die-hard ljubitelje Stefani Majer i inih...
God created Arrakis to train the faithful.

Tex Murphy

Kad čujem "omladinski horor", dođe mi da se bacim s mosta.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Alex

Quote from: Harvester on 14-10-2009, 21:03:55
Kad čujem "omladinski horor", dođe mi da se bacim s mosta.

Ćuti, ja sam skoro pogledao Sumrak. :(
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Tex Murphy

Quote from: Alex on 15-10-2009, 00:14:41
Quote from: Harvester on 14-10-2009, 21:03:55
Kad čujem "omladinski horor", dođe mi da se bacim s mosta.

Ćuti, ja sam skoro pogledao Sumrak. :(

Kuku, šta te je na to natjeralo?
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

дејан

Quote from: Harvester on 15-10-2009, 01:49:17
Quote from: Alex on 15-10-2009, 00:14:41
Quote from: Harvester on 14-10-2009, 21:03:55
Kad čujem "omladinski horor", dođe mi da se bacim s mosta.

Ćuti, ja sam skoro pogledao Sumrak. :(

Kuku, šta te je na to natjeralo?

izlazak nastavka  :shock: ?
...barcode never lies
FLA

Alex

Legend of the Seeker

žanr: fantasy

Eto, reših da bacim pogled na ovu TV seriju koja se emituje na Sci-Fi kanalu i jedina je titlovana. Do sada - 4 epizode.

Utisak - serija je prosečna, premda spada u jači prosek. Rađena po romanima serijala The Sword of Truth pisca Terry Goodkinda (nisam čuo ranije za njega), serija se bazira na stereotipnoj priči, šabloniziranih je likova i osrednje glume. Prilagođena je i mlađim gledaocima.
  Akcione scene su dobre, što je retkost za TV, a priroda u kojoj je snimana (Novi Zeland) prijatna za oko, pa je sveukupno gledljivo.

Neke ranije produkcije Sema Raimija, kao njegov (Konanovski) Hercules: The Legendary Journeys imale su više duha (Xenu nisam gledao), mada nisu bile značajno bolje.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

crippled_avenger

HBO and Lionsgate TV have set Bret Easton Ellis to pen a series adaptation of "The Follower," the stalker tale by crime novelist Jason Starr.

The drama is described as a dark social satire chronicling the dating lives of a group of twentysomething New Yorkers as seen through the eyes of a stalker. It was published by St. Martin's Press late last year.

"The Follower" will be exec produced by "Paranormal Activity" producer Jason Blum, Vertigo Films partners Doug Davison and Roy Lee and Media Talent Group's Geyer Kosinski. Vertigo's Gabriel Mason is co-exec producer, and Steven Schneider is associate producer. Vertigo has a first-look deal with Lionsgate.

Ellis, the author of "Less Than Zero" and "American Psycho," just made a deal to team with Gus Van Sant on a script that tells the story of New York artists and lovers Theresa Duncan and Jeremy Blake, who made a suicide pact and ended their lives within days of each other in 2007. The book was sold by Rabineau Wachter Sanford & Harris.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Son of Man

Jel zna neko sta bi sa Criminal minds, stigose do 5 epizode 5 serijala, i stadose ? Mozda neka pauza ?

I da, poco sam da gledam FRINGE, jes malo nerealan al' nije los, jel moze neka preporuka za jos neku takvu CRIME seriju (zaraznu po mogucstvu) al' da nikako nije UK jer slabo kontam jezik, a i vise volim americki milje takve akcije ?
Hvala makar niko ne odgovorio.

Le Samourai

Mozhe jedna MNOGO bolja? Britanski Life on Mars i, nakon toga, njegov sikvel Ashes to Ashes.

дејан

...barcode never lies
FLA

Son of Man


shrike

"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Son of Man


Will-O'-The-Wisp

The Wire je nesto najbolje ikada snimljeno. Uopste! Sine, ne zelis to da propustis.

Inace, Criple, ne znam kakva je situacija bila u Srbiji, ali u fakin Montenegru House of Cards je prikazana na RTCG1 nakon prve sezone Nestasnih godina, sto je izazvalo nezapamceno hejtovanje britanskog masterpisa. Svi su htjeli da znaju sta je bilo sa Dzodi nakon Nikove smrti, a sacekao ih Ian Richardson.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Will-O'-The-Wisp

A kad smo već kod dobrih serija, dužan sam da prijavim The Middle (ABC) i Community (NBC). Dok se prva savršeno nadovezuje na trajektoriju koju su zacrtali Scrubs i Malcolm in the Middle, i pretenduje da bude novi Everybody Hates Chris; druga ima krizu identiteta, ali isporučuje ako ste fan 80s teen i college flikova.

Ono čega se treba kloniti je Hank, povampireni 80s family sitcom, u rangu spektakularno nezanimljive i derivativne Tyler Perryjeve ekskurzije zvane House of Payne, i pravo je čudo kako je ovo zaglavilo na major mreži, a ne u kablovskom slamu.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

crippled_avenger

Wille, u Srbiji je prikazivana negde isto u to vreme, ali pošto su NESTAŠNE GODINE išle na trećem kanalu, nije bilo interference sa F.U.om pošto je on išao na prvom ili drugom... :)
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

дејан

Quote from: Will-O-The-Wisp on 03-11-2009, 00:18:06
The Wire je nesto najbolje ikada snimljeno. Uopste! Sine, ne zelis to da propustis.
potpis

spremam se da je pogledam ponovo
...barcode never lies
FLA

Will-O'-The-Wisp

A, dobro, vi ste tokom devedestih imali vise od dva kanala. Doduse, mi jesmo imali 3. kanal, ali je sjever Crne Gore bio uskracen za to godinama.

Nego, interesantno je da se Cripple nikad nije glasnuo povodom The Wire... Sto je to, a?  :D
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

ginger toxiqo 2 gafotas

...ovacije, i to dugodugotrajne, za 30 ROCK Tine Fey...samo me je nedostatak vremena do sada sprečavao da se posvetim ovoj krasoti, a sada sam tako navučen da ću kanda ipak morati da malo usporim kako ne bih pre vremena slistio sve dosad prikazae.... čak i najkvalitetnije TV komedije retko bivaju ovako postojano pametne i ritmične; uz to, 30 ROCK je pravi praznik one-liner-a i još jedan dokaz o glumačkoj gromadi pod imenom Alec Baldwin...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

crippled_avenger

Jel neko možda nailazio na linkove za brit seriju FUNLAND o kojoj čujem sjajne prijave?

Kad smo već kod toga, imaju li da se nađu SORTED, TALK TO ME i STRETFORD WIVES?
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

shrike

Quote from: crippled_avenger on 17-11-2009, 01:26:37
Jel neko možda nailazio na linkove za brit seriju FUNLAND o kojoj čujem sjajne prijave?

Kad smo već kod toga, imaju li da se nađu SORTED, TALK TO ME i STRETFORD WIVES?
Xe, xe, od šake jada ovih postova što napisah 95% su o potrazi za piratskim linkovima.
Za englesku televiziju "kutija" je zakon, od epizoda Velikog brata do najopskurnijih kvizova i sitkoma, preko 50000 linkova; ove serije garantovano imaš ovde:
http://www.thebox.bz

e da, sajt je otvoren za registraciju.
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

дејан

posle galaktike dosla i nova/stara serija 'V' (original iz 1983. i 1984)

http://www.imdb.com/title/tt1307824/

za sada prikazane 3 epizode, veceras se emituje 4.
nista specijalno pogotovu u odnosu na original
u 'castu' su i morena baccarin i alan tudyk iz firefly (ali negativci)

(ovo moze i na rimejk frenzy)

...barcode never lies
FLA

tarana

gledo neko damages?
sasvim okej.
2 sezone.treca od januara.
glavna glumica malo skripi, ali glen klouz pokriva sve.
trenutno skidam "band of brothers".najbolje ocenjena serija svih vremena na imdb-u

David

"Wire", tarana, "Wire", ako je nisi do sada skido... OBAVEZNO!
(5 ciklusa, od po ca 12 epizoda u svakom)
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

crippled_avenger

zahvaljujući Willovim linkovima počeo sam da gledam A VERY BRITISH COUP, odličan companion piece HOUSE OF CARDSu i albumima Manic Street Preachersa!
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

tarana

Quote from: David on 25-11-2009, 08:33:16
"Wire", tarana, "Wire", ako je nisi do sada skido... OBAVEZNO!
(5 ciklusa, od po ca 12 epizoda u svakom)

meto u tefter. fala.

crippled_avenger

Pogledao sam mini-seriju Channel Foura A VERY BRITISH COUP koju je režirao Mick Jackson, doajen britanske televizije čiji je TV film THREADS smatran klasikom, a ova serija je snimljena po romanu Chris Mullina, u adaptaciji Alana Platera.

Situacija u kojoj je se BBC i Channel Four takmiče u kvalitetu, po meni je oduvek bila beskrajno uzbudljiva i moram priznati da sam jako često bio na strani Channel Foura jer je naprosto morao da nadmaši BBC i kroz neku vrstu provokacije i pomeranja standarda. COUP je jedna od takvih serija.

COUP je, u izvesnoj meri, neka vrsta aletrnativne istorije. Naime, serija govori o dolasku laburističke partije na vlast i vladavini premijera koji dolazi iz tvrde struje unutar partije i glavni zaplet čine njegovi pokušaji da realizuje najradikalnije laburističke koncepcije, od potpunog nuklearnog razoružavanja Velike Britanije do odvajanja od pritiska MMFa i uklanjanja američkih baza. Paralelno s tim, prate se pokušaji Amerikanaca i vojnobezbednosnih struktura da ulone ovu pretnju.

Reč je o aletrnativnoj istoriji ne zbog toga što se ova priča nikada nije desila već zato što je te 1988. godine u laburističkoj partiji najtvrđa struja već bila uklonjena što je ubrzo dovelo do dolaska Tony Blaira, "torijevca među laburistima" na čelo.

Iako bi se zbog svoje teme i vrlo direktnog političkog komentara izraženog blagom stilizacijom A VERY BRITISH COUP mogao da se poredi sa briljantnom HOUSE OF CARDS, COUP ipak ne nudi tu vrstu perverznog uživanja u savršenoj manipulaciji tajnama i lažima u svetu politike već temu tretira vrlo ozbiljno i zabrinuto iako što se stila tiče nij reč o potpunom realizmu. Razlog za to je ideološkom opredeljenju, autora koji za razliku od HOUSE OF CARDS koji se fokusira na ličnost u COUP ipak pokušavaju da ponude priču o političkoj promeni i konkretna politička rešenja imaju primat.

Scenariji koji se primenjuju za svrgavanje glavnog junaka su dobro poznati, čak i nama u Srbiji a neka rešenja, kao što je recimo smrt naučnika čii je savet ključ za donošenje političke odluke, dočekaćemo tek kasnije, odnosno u Blairovoj eri.

Interesantno je da društvo koji može da proizvede ovakvu seriju 1988. godine, koja se bavi ne prednostima laburista već maltene nostalgijom za njihovim tvrdim krilom, praktično u isto vreme izglasa novu torijevsku vladu.

Na neki način, moglo bi se reći da se COUP iako mu je primarna meta bezbednosnovojnoindustrijski kompleks kojim manipuliše Amerika, u stvari snažna kritika tadašnjeg stanja u laburističkoj partiji. U tom smislu, možda je upravo malodušnost ovog tipa i pomagala torijevcima na izborima.

U svakom slučaju, A VERY BRITISH COUP je primer ozbiljne, relevantne i hrabre televizije kakva nastaje u okvirima razvijene kreativne konkurencije.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

crippled_avenger

Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Tex Murphy

BETMEN (1966) je apsolutno priceless! Pretpostavljam da je svako normalno dijete obožavalo ovu seriju kad je bilo maleno, ali odrasli mogu da primijete fenomenalan humor koji vlada svuda okolo. Recimo već u prvoj epizodi imamo priliku da vidimo Betmena kako pleše u nekakvom klubu (prije toga je naručio sok od narandže), zatim kako mu policajac zabranjuje da vozi auto jer ga je strefio neki narkotik, u petoj parkira svoj Betmobil pored nekakvog muzeja, vidi znak "zabranjeno parkiranje" i odmah hita nazad u auto da se preparkira.
Šta tek reći za odgonetanje hintova koje ostavljaju negativci? Npr. Pingvin im (as in Betmenu i Robinu) pošalje šareni kišobran. Robin prokomentariše kako boje na tom kišobranu podsjećaju na "beautiful dawn", na što Betmen promptno dolazi do zaključka da Pingvin sto posto planira da kidnapuje poznatu glumicu kojoj je ime Dawn, a koja gle čuda baš tad boravi u Gotam Sitiju.
Pa onda skrušeni pogledi pajkana kad se pojavi neki od vrhovnih negativaca, s tim da se Gordon obavezno obraća svima s pitanjem "Smatrate li da ste sposobni da se borite protiv ovakve prijetnje?" i onda kad svi pogledaju u zemlju, konstatuje se kako SAMO JEDNA OSOBA može da riješi problem.
Pa onda natpisi pored svega živog - npr. "Access to Batcave via Batpoles". Pa onda fenomenalna tema Nila Heftija.
Nemoguće je nabrojati na jednom mjestu sve briljantnosti koje su smještene u mizernih dvadeset minuta trajanja jedne epizode. Nemam drugi komentar za ovu seriju osim - fantastično. Vrlo mi je drago što mi ostaje još 114 epizoda za gledanje.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!


Tex Murphy

Završio sam, nakon mnogo mjeseci truda i zalaganja, drugu sezonu THE L WORD. Jasno je bilo da je nemoguće da se održi nivo prve sezone (ne kažem da je to neki supervisok nivo, ali eto recimo negdje na nivou podnošljive trojke, zbog obilja golotinje i činjenice da likovi nisu bili baš sasvim antipatični), ali ipak me je pomalo iznenadilo koliko se sve to izretardiralo. Stvar je počela da smrdi već na samom početku sezone kad je jedini strejt lik, koji je davao zrnce normalnosti ambijentu, otperjao u vražiju mater.
Elem, ukratko - ono što je valjalo u prvoj sezoni je što su scenaristkinje odlučile da lezbo parove tretiraju potpuno ravnopravno normalnim, dakle da se skoncentrišu na prikazivanje njihovih svakodnevnih života, umjesto da udare u dreku i kuknjavu o teškosti položaja savremenih LGBT osoba u primitivnoj Srb..., pardon, republikanskoj Americi. Normalno, u jednoj lezbo seriji morate imati malo religion bashinga, religiozne fanatike koji protestuju okolo i tako dalje, ali valja priznati da je sve to svedeno na razumnu mjeru. Naravno, niko normalan ne gleda nešto što se zove THE L WORD zbog nekakvih socijalnih značenja ili sličnih čudesa već zbog zgodnih cura koje se razgolićuju i vode ljubav. Dok je scenario potpuno banalan (da su u pitanju strejt parovi, serija vjerovatno ne bi ni bila snimljena jer u njoj nema ništa), eksploatatorski momenti sve obilato nadoknađuju.
S druge strane, u drugoj sezoni su nažalost odlučili da idu na "umjetnički" dojam (kuku majko!), te je tako golotinja svedena na minimum, bashing republikanaca i hrišćana na maksimum, likovima su vještački natakarene nekakve traume, tako da svi idu okolo i cmizdre i kukaju bez ikakvog vidljivog razloga (a pogotovo Mia Kiršner, koja je bila i jedan od osnovnih razloga što sam sve ovo uopšte počeo da gledam), nema nikakvog storijalna već se uvode novi likovi i vraćaju stari kako kome svirne, ma užas jedan. Ovakvu seriju mogu i JA da napišem. Samo što bi moja serija bila tristo puta bolja jer bi imala mnogo više golotinje. Jesam li zaboravio da spomenem da su, zbog "umjetničkog" utiska, u drugoj sezoni scene seksa i besplatnog skidanja takođe svedene na minimum?
All in all, The L Word je jedna katastrofalno loša serija, ne zato što govori o lezbijkama (ili lezbejkama?) već zato što je LOŠA. Volio bih da SušMan reaguje na ovo i informiše nas dokle je on izdržao ovaj užas.
Treću sezonu ne planiram da gledam u skorije vrijeme.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Ygg

Storijaln. :)

I ko je SušMan? :lol:

Čim razmišljaš o toj perverznoj seriji odmah xrotaeye.
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Tex Murphy

Večeras ću da gledam naredne epizode BETMENA. Pogodi ko NIJE pozvan.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Savajat Erp

Сећа ли се неко серије од пре 11-12 година, Бриско Каунти Јуниор? Отприлике неки пародични вестерн, знам да ми је била моћна у то време...
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

crippled_avenger

sećam se ja. radio je pokojni jeffrey boam sa bruce campbellom. nije bila hrđava ali to je ipak stara škola tive koja je danas prevaziđena.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

crippled_avenger

Dobijam interesantne vajbove o britanskoj seriji MISFITS, planiram da obratim pažnju na nju... Definišu je kao mešavinu SKINS i HEROES!
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

crippled_avenger

Počeo sam da gledam MISFITS i zaista je odlično!
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Will-O'-The-Wisp

Nakon par godina, opet sam pogledao britansku dvodjelnu mini-seriju The Second Coming (2003). Zahvaljujući Trippu, ovog puta na spec.ed. DVD-u. Napisao je veliki Russell T Davies, a u glavnoj ulozi je moj omiljeni Doctor Who - Christopher Eccleston.

Radi se o zbilja inteligentnom prikazu drugog Isusovog dolaska, s tim da se on ovog puta zove Steven Baxter i iz Mančestera je. Već nakon prvog Stevenovog čuda, svi počnu da vjeruju da je on onaj baja. Stoga, Davies se nije fokusirao na njegovu prirodu, tako da je sam koncept vjerovanja ispao iz igre. Ne, Davies je mnogo pametniji tip: fokus, kao i osnovna dilema, jeste na naš odgovor na njegov ultimatum, tj. kako da se spasimo. Tako je kraj zapravo prirodna, ali nikako i očekivana kulminacija onog što se provlači kroz čitavu seriju: zapadni svijet je postao previše kompleksan za onu metafizičku dimenziju hrišćanske etike, kao i religije uopšte. Mada, interesantno je to što Davies, inače veliki ateista, odaje priznanje hrišćanstvu kao kulturnom fenomenu koji je najviše uticalo na etiku koju danas uzimamo zdravo za gotovo kao nešto sasvim prirodno, normalno, univerzalno.

Sve u svemu, velika serija. I drago mi je što sam je prije par godina dobio sasvim slučajno, kao nešto što je popunilo disk na kom je bila najveća britanska serija - Edge of Darkness.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Will-O'-The-Wisp

Ova horor serija je išla u oktobru sad već prošle godine. Izgleda zanimljivo.


Fear Clinic Director's Trailer


Da neko nije možda gledao?
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Will-O'-The-Wisp

Poslednje prijatno iznenađenje u 2009. godini bila je sezona 4 sada već kultne serije Dexter. Prošle godine sam doživio šok tokom gledanja sezone 3. Bio sam potpuno zatečen, jer nisam očekivao takav pad. Nakon toga sam i otpisao ovu seriju, jer sezona 3 se nekako pokazuje kao ključna kada je u pitanju kvalitativni kontinuitet jedne serije. Svi znamo šta se desilo sa Prison Break u sezoni 3, i kakva je kataklizma nastupila u poslednjoj sezoni.

Ono što je dodatno uticalo na mene da se pozdravim sa doživljajima omiljenog mi serijskog ubice jeste to što je ovo Showtime serija. Ovaj kanal, za razliku od glavnog im konkurenta u premium cable svijetu – HBO-a, nema jasnu uređivačku politiku kada su u pitanju drame. (Čini mi se da samo u pogledu sitcoma ima jasnu koncepciju, jer ako pogledamo Weeds, Californication, United States of Tara i Nurse Jackie, lako se da zaključiti kakav proizvod prodaju.) Pored toga, Showtime, nakon uspješne sezone 1, samo nominalno staje iza proizvoda. Drugim riječima, ne cijene dovoljno sopstvenu publiku kao što to HBO radi da bi sprovodili kvalitativnu kontrolu sopstvenih proizvoda. Zato im se i desilo to da nisu postali novi HBO nakon kreativnog haosa usled kog se našla ova mreža po okončanju svojih glavnih aduta (u jednom trenutku HBO je ostao bez svega onog što ga je činilo avangardom: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, The Sopranos i Rome, a da nije ponudio ništa novo dovoljno dobro). Ne, na opšte zaprepašćenje, neke basic cable mreže, poput FX i AMC, su izmijenile uređivačku politiku i ponudile sve ono što je HBO nekad imao.

S druge strane, Showtime se držao oprobanih formula: da snima drame za manjinske ciljne grupe – lezbejke (The L Word), homoseksualce (Queer as Folk), crnce (Soul Food); da podilazi fanovima snimajući spin-offove poznatih filmova (Total Recall: 2070, Stargate SG-1, Poltergeist: The Legacy); ili da, pak, s manjim ili većim uspjehom, prati trendove (The Tudors, Sleeper Cell, Brotherhood). Naravno, postojalo je tu par iznenađujućih, ali opet nedovoljno kvalitetnih rešenja: poput Masters of Horror i Jeremiah. I umjesto da izguraju ove serije do kraja, da od njih naprave pravu stvar (jer je bilo potencijala za to), pa da na njima izgrade idenitet i profilišu se kao ozbiljan konkurent HBO-u, oni su zanemarili, zapostavili i prepustili sudu tržišta, što je jako loš potez kada je u pitanju kanal koji prikazuje R-rated stvari.

Dexter je serija koja je Shotimeovim dramama vratila kredibilitet, pa su se dozvali pameti nakon fijaska sa sezonom 3, i odlučili da ipak provjere sastojke koji ulaze u najpopularniji im proizvod. Priča o Dexterovoj prirodi, koja se forsirala u sezoni 1, dvije godine kasnije pokazala se kao promašena. Naravno, ne zato što je taj aspekat dosadan per se, već zato što je tako traljavo, infantilno, "preko kurca" odrađen u sezoni 3. Računica je bila jasna: dosta filozofiranja i psihoanaliziranja, idemo mi na character-driven bordeline procedural. Drugim riječima, da se pravi nešto najsličnije sezoni 2, koja mi je, nakon sezone 1, i dalje nabolja. Dakle, akcenat je stavljen na zaplet, na krimi aspekat priče, tako da Dexter izgleda kao da je rađen za ABC, samo što ima koju psovku i kap krvi više nego što je to dozvoljeno na nacionalnoj frekvenciji. Ovo samo po sebi nije loše, ali tjera kreatore da se Dexterovom prirodom, njegovim sistemom vrijenosti i pogledom na svijet bave tek onako usput, "da se pomene", što nužno (do)vodi do toga da to izgleda traljavo, zbrzano i nedovoljno ubjedljivo. Za takve stvari ipak moraju da se potrude. No, pored te osnovne zamjerke, mogu reći da sam zadovoljan. Naravno, kraj je posebna priča, i ostvarila je isti efekat na mene kao i kraj sezone 1: "Woooooow! Genijalno!"

P.S. I u ovoj sezoni su doveli par odličnih reditelja, ali spektakularno loš posao je odradio nekada odlični Tim Hunter u 7. epizodi, čini mi se.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

crippled_avenger

Ja mislim da je HBO i dalje gigant. Ne znam da li pratiš BIG LOVE ali to je opaka serija. Njihovi promašaji u domenu upmarket komedije jesu bili gadni, ali sa ENTOURAGE koji je muški SEX AND THE CITY i BIG LOVE koji je SOPRANOS među Mormonima, HBO i dalje ima uzoran output. Isto tako, mislim da je u domenu TV filmova, HBO jači od Showtime. E sad, BIG LOVE u konceptu nema mafijaše pa samim tim nema tradiciju na koju se nadovezuje. Međutim, sad kad krene PACIFIC, mislim da će moći da se vrati slavi koju su imali BAND OF BROTHERS i ROME.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Will-O'-The-Wisp

Krip, ne kažem ja da HBO nije gigant, već da nije ono što je bio kada su drame u pitanju: odavno nisu imali hit - ni kod publike, ni kod kritike. Kada se radi o filmovima i mini-serijama, tu su i dalje no. 1, neprikosnovni motherfuckers. Isto važi i za sitkome. Recimo, Eastbound & Down je najbolja komedija još od pojave It's Always Sunny in Philadelphia.

Dakle, HBO je izgubio kompas na teritoriji na kojoj su ne samo bili najjači, već su izveli i revoluciju. Još nisam gledao trenutno im najpopularnije drame, Big Love i True Blood, ali sam bio šokiran stvarima poput John from Cincinnati i Tell Me You Love Me. Odustao sam nakon par epizoda. Onda sam shvatio da su se HBO drame preselile na druga dva kablovska kanala: FX i AMC.

Mislim da će se HBO tek krajem ove i početkom sledeće godine vratiti na prvo mjesto prve lige. Boardwalk Empire, Treme, Last of the Ninth i pogotovu Game of Thrones vratiće HBO-u staru slavu.

P.S. Ja samo stao sa Entourage nakon sezone 1. Počeo sam da je gledam nakon Rescue Me, i nekako mi je izgledalo kao da se radi o ušminkanoj, površnoj kopiji ove serije. Ipak, daću seriji još jednu šansu jer mi svi vele da od sezone 2 kreće ludilo.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)