• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

SERBIA TODAY

Started by Ghoul, 20-12-2007, 17:12:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

džin tonik

Viola fon Kramon: "Ne postoji Srpska pravoslavna crkva"

QuotePoslanica Evropskog parlamenta Viola fon Kramon objavila je na svom Tviter nalogu da je danas razgovarala episkopom diseldorfskim i cele Nemačke Grigorijem.

"Konstruktivna i otvorena diskusija sa Grigorijem, episkopom Srpske pravoslavne crkve, eparhije Diseldorfske i sve Nemačke, o zajedničkim izazovima i medjureligijskom dijalogu na Zapadnom Balkanu i u Nemačkoj", napisala je Fon Kramon na Tviteru uz sliku susreta.

Odgovarajući na komentar na Tviteru da je Sprska pravoslavna crkva pro ruska, Fon Kramon je napisala da SPC ne postoji.

"Ne postoji Srpska pravoslavna crkva, to su autonomne eparhije, suprotno od katoličkih. Razgovarajte sa episkopom i bićete iznenađeni", odgovorila je ona.

Podsetimo, izvestilac Evropskog parlamenta za Kosovo Viola fon Kramon poznata je po izjavama i delima u korist Prištine, nije tajna da je jedan od najžešćih zagovornika nezavisnosti južne srpske pokrajine i da samu sebe smatra "lobistkinjom za Kosovo".

taj dizeldorf se bas ustalio kao njemacka vienna. prvo je baba usmjerila prijatelja europskog vucica u dizeldorf nasljedniku lasetu, sad kad laset propo i naziru se nove zelene snage, evo i novih snaga u dizeldorfu, opet, naravno, sve kod novih srpskih snaga, koje su tako europske. :)
jos zena kaze, kao, ne postoji spc, onako u hierarhijskom, centraliziranom smilu. nevjerojatna pamet, to je inteligencija. stani, pani.

ali ovo je vrlo pozitivno, svidja mi se da se polako naziru klice sao-dizeldorfa. tako treba, pljackajte svabe, kud ste inace zapeli za hrvate? mi se em znamo, nismo telad, em sta ces opljackati u, recimo onomad, vukovaru? stari sporet? utrosis 50 milijardi tehnike i ljudstva da razoris hrvatski grad pljackan stotinjak puta kroz stoljeca, poluraspadnut, neku postenu sirotinju, da ukrades stari sporet?! stari sporet ides krasti? mislim, dizeldorf, berlin, brisel, stari srpski gradovi, ili sorbski, nebitno, tu su pare, a blage veze nemaju s kim imaju posla.

uglavnom, propo laset, evo vec i europskog spc-popa, tocno po mjeri za kramon, nove, nove snage na vlasti, odlicno, dobar razvoj.

Onaj stari Sendmen

Ček Zole, pa ovo što Fon Kramon tvrdi zapravo je potpuno suprotno od onog što ti tvrdiš, da je kod srba ništa nije autonomno i nezavisno kao kod hrvata, već centralizovano, kad ono međutim, ispadoše naše eparhije primer decentralizovanosti, dok vi katolici to sve nešto klonirano, pod istom šapkom...  :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=sRAkP9B1AJ4
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!


Meho Krljic

Vučić oborio rogove, vratio zakon o eksproprijaciji, potpisao zakon o referendumu ali traži da se odmah donese zakon o dopunam ai izmenama koji bi usvojio sve primedbe.

Eto kako može da se malo i nađe kompromis...

mac

Šteta što nije više bandoglav.

Truman

Vučko se plaši besa naroda. Tako da protesti i te kako daju rezultate.
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Scordisk

pička glavata pukne ko gnojavi bubuljon pod najmanjim pritiskom. šteta što to nismo znali 2013 kada je potpisao briselski... nije ni čudo da srbija gubi teritorije

Aco Popara Zver

Bog spina, realno ko zna kakav će na kraju biti zakon.

Lik ustane svako jutro i gleda rezultate javnog mnjenja.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Onaj stari Sendmen

Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Palmer

Ко је видео просторни план до 2035., могао је да види да се планирају све сами рудници по Србији. Хомоље је прилично погођено јер се планира експлоатација тешких метала. Ја знам да иза свега увек стоје политичке агенде и координисани напади на власт и да ово није од јуче или данас, нисам толико зелен да ми то не буде јасно, али исто тако знам да је враг однео шалу, јер сам из Бора који су сви редом издали. Прво претходна па онда ова власт, а онда и Ћута и остали зеленовићи и зеленикаквићи. Ово се мора бранити на сваки могући начин, ако треба и телима. Ако оде Хомоље и Кучај у експлоатацију, отишло је све.


https://www.facebook.com/ZeleniIstok/videos/728846284741859/



Palmer




Све браон су рудници и неживот. Питајте Борску реку, покојну бабу оболеле реке Пек..

mac

Pa ionako imamo odliv ljudi. Ako nema ljudi onda za koga da čuvamo to zelenilo? Za izbeglice?

Palmer

Појмови мењају називе, па се тако данашњи појам "одлив", био он присилан или не, у једном времену звао сеоба, у неком другом времену голгота, у трећем  миграција, у четвртом олуја итд... Одлива и повратака је било и биће увек. Ако можемо и ми као избеглице да штитимо своју будућу домовину, могу и друге избеглице да штите нашу или неку другу тренутну домовину. У супротном, бирамо да не изаберемо одлазак живот, већ повратак у смрт.

mac

Oni koji odu na Zapad se neće vratiti, niti njihova deca, niti unuci. Možda se oni vrate kao penzionieri, ali to je sve. To maštanje o nekakvom masovnom povratku je na predugom štapu. Neće se desiti. Preostale opcije su realnije. Naseliće se neki drugi ljudi, ili će kroz mnogaja ljeta Srbi da se malo povrate, ali prvo, meni je ovde i sada nebitno šta će da se desi za 300 godina, i drugo, ti novi Srbi se možda više neće ni zvati Srbi. Za tih 300 godina i jalovina ima da se pročisti. Možda i ranije, ko zna, izmisliće neku bakteriju koja jede jalovinu, i nema problema već za 50 godina.

Onaj stari Sendmen

Za svaki napredak potreban je novac. Sve bogate zemlje zapada prošle su kroz fazu prljave tehnološke industralizacije. A otidite danas kod njih, priroda im je manje zagađena nego naša.

Ne razumem čemu se narod nada, kad su svaka stranka i političar podržale Rio Tinto dok su bile na vlasti, a drugo pričaju jedino u opoziciji, samo pale narod da miniraju trenutnu vlast.

Drugo, nemci i portugalci uveliko rade na mnogo naprednijim manje prvljavim tehnologijama za izvlačenje litijuma iz rude, ako uspeju u tome, a vrlo je verovatno, srpski rudnik će moguće biti ekonomski neisplativ kao investicija za sam Rio Tinto.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Aco Popara Zver

Danas kod Marića se Nebojša Čović protivi eksploataciji litijuma :D
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Petronije

Verovatno mu kvari neku kombinaciju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Arm the Homeless

džin tonik

Tko je Jelena Milić, koja se spominje kao nova veleposlanica Srbije u Hrvatskoj

QuoteNova veleposlanica Republike Srbije u Hrvatskoj mogla bi biti Jelena Milić (rođena 1965.), javljaju beogradski mediji. Radi se o lobistici, političkoj analitičarki i ravnateljici Centra za euroatlantske studije u Beogradu.
Međutim, iz hrvatskog Ministarstva vanjskih i europskih poslova izvijestili su kako još nisu zaprimili diplomatsku notu kojom se imenuje novi veleposlanik u RH.
"Nova veleposlanica Srbije u Zagrebu bit će Jelena Milić. Vučić je amenovao njen odlazak, čeka se samo agrément vlasti iz Zagreba. Jelena Milić najbolji je dokaz da su laprdanje, etiketiranje neistomišljenika i govor mržnje u Vučićevoj Srbiji najbolje preporuke za ambasadora. Dno dna" – napisao je odvjetnik Nikola Lakić, bivši dužnosnik Narodne stranke na Twitteru.

Zagovara članstvo Srbije u EU

Centar za euroatlantske studije (CEAS) u Beogradu, čija je Milić osnivačica prati i analizira trendove u liberalnim zapadnim demokracijama i zagovara punopravno i aktivno članstvo Srbije u Europskoj uniji i NATO-u.
Sama za sebe, Milić navodi da je stručnjakinja u području reforme sigurnosnog sustava, odnosa Srbije i EU, odnosa Srbije i NATO-a, ruskog utjecaja na zapadnom Balkanu, Kosova i veze između nasilnih promjena vlasti, tranzicijske pravde i reforme sigurnosnog sustava.
Kako pišu srpski mediji, Milić se obrušila na nedavne prosvjede u Srbiji, a prosvjednike je usporedila s paravojnim formacijama i optužila ih da su htjeli sukobe s policijom.

Bila je tajnica Gorana Svilanovića, bivšeg srbijanskog ministra vanjskih poslova nakon pada Slobodana Miloševića, u doba dok je radio u tada još aktivnom Paktu o stabilnosti.

Srpski mediji pišu kako je Milić izuzetno sklona Vučićevoj politici, ali i kako zagovara ulazak Srbije u NATO.

Na Wikipediji na engleskom jeziku Jelena Milić predstavljena je kao srpska politička analitičarka, lobistkinja i osnivačica Centra za euroatlantske studije (CEAS) u Beogradu, koji prati i analizira trendove u liberalnim zapadnim demokracijama i zagovara punopravno i aktivno članstvo u Europskoj uniji i NATO-u od njegova osnutka 2007. godine.

Stručnjakinja je u području reforme sigurnosnog sustava; odnosa Srbije i EU; odnosa Srbije i NATO-a; ruskog utjecaj na zapadnom Balkanu; Kosova i veze između nasilnih promjena vlasti, tranzicijske pravde i reforme sigurnosnog sustava. Prema Wikipediji, zbog svoje stručnosti, Milić je često glavna govornica na visokim međunarodnim konferencijama koje se bave pitanjima EU, NATO-a, SAD-a i jugoistočne Europe.

Bila je udana za Nenada Milića, bivšeg pomoćnika ministra unutarnjih poslova Dušana Mihajlovića u Vladi Zorana Đinđića i dužnosnika Liberalno demokratske partije. Jelena s Nenadom ima dvoje djece, Savu i Anu.

Milić je diplomirala inženjerstvo i sigurnosni menadžment 2017. godine, a magistrirala iz istog smjera 2020. godine na Sveučilištu UNION-Nikola Tesla u Beogradu. Ona je također alumni Međunarodne akademije za vodstvo Friedrich-Naumann-Stiftung (IAF) i stekla je stipendiju u Pariskom istraživačkom centru CERI na Sveučilištu Science Po.

Na Wikipediji se tvrdi da je Milić utjecajna politička analitičarka u Srbiji i regiji Zapadnog Balkana. Radila je također za Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji.

Kolumnistica i producentica

Krajem 90-ih sudjelovala je u nenasilnom studentskom pokretu OTPOR (otpor), te je bila producent dokumentarnog filma o ovom pokretu pod nazivom "Obaranje Diktatora", a koji je dio originalne serije "A Force More Powerful", projekta SAD-a.

Milić radi i kao kolumnistica, a vodi kolumnu OP/ED u vodećim srbijanskim novinama Danas i  blog na BlicOnline, online portalu u Srbiji. Isto tako, piše kolumne za Al Jazeeru Balkans, poput: "Njemački uslovi za europski put Srbije", "Zašto Putin ne bi trebao doći u Srbiju", te "Jovanka Broz – posljednji simbol SFRJ" itd.

Aco Popara Zver

Quote from: Petronije on 15-12-2021, 17:06:17
Verovatno mu kvari neku kombinaciju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Već sam vidio budućnost KK Crvena Zvezda Rio kad ono Ćokiju nije milo
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Palmer

Quote from: mac on 15-12-2021, 03:46:37
Oni koji odu na Zapad se neće vratiti, niti njihova deca, niti unuci. Možda se oni vrate kao penzionieri, ali to je sve. To maštanje o nekakvom masovnom povratku je na predugom štapu. Neće se desiti. Preostale opcije su realnije. Naseliće se neki drugi ljudi, ili će kroz mnogaja ljeta Srbi da se malo povrate, ali prvo, meni je ovde i sada nebitno šta će da se desi za 300 godina, i drugo, ti novi Srbi se možda više neće ni zvati Srbi. Za tih 300 godina i jalovina ima da se pročisti. Možda i ranije, ko zna, izmisliće neku bakteriju koja jede jalovinu, i nema problema već za 50 godina.

Једина кристална кугла за мене је историја. Ја другу тренутно немам, и тешко ми је да маштам о безопасним бактеријама по људе које једу јаловину, морао бих да се посаветујем са баба Миром из Злота. Катабазица лагана... Борска река је локална срећом и триста година је смешна прича за опоравак. Али ето нам га Дунав који није локалан, иди забаци пецаљку на Дунаву па ако не извадиш десет флаша, педесет марамица и којекаквог ђубрета са ДНА Дунава у шездесет минута, ништа ниси упецао..Некад се вода пила одатле без додатне прераде..

Quote from: dark horse on 15-12-2021, 11:34:38
Za svaki napredak potreban je novac. Sve bogate zemlje zapada prošle su kroz fazu prljave tehnološke industralizacije. A otidite danas kod njih, priroda im je manje zagađena nego naša.

Ne razumem čemu se narod nada, kad su svaka stranka i političar podržale Rio Tinto dok su bile na vlasti, a drugo pričaju jedino u opoziciji, samo pale narod da miniraju trenutnu vlast.


Јесте то све тачно осим тога да су све "чисте" земље производњу изместиле на исток. 21. век је век услужне производње и услуга. Оно што је ћопави зачетник неолиберала радио у Југи према Србији то и други раде према истоку и у сиромашним земљама понегде и на својој, ето је Наоми Клајн одавно лелече... Верујем у напредак техонологије  и науке, али верујем и својим очима и пратим деградацију природе за ових тридесет и кусур година што имам, у мору компромиса се не живи... Исто ми је и јасна агенда зелених и просто ме чуди да нико још увек није направио партију у Србији, ето их у Немачкој, лагано усељавају фамилије емиграната, али Немачка је прсла одавно.. Елем, разумем неолиберализам веома добро, на факсу су ме учили Фридмановци, после сам шљакао у фармацеуткој индустрији и знам шта значи производња и "добра произвођачка пракса" најбоља је икад на терену, причице за малу децу... али ја питам где су нестали, лињак, црвенперка, златни караш из Дунава, и где је нестао биодиверзитет са Мироча, кад ми дате одговор на то питање сложићу се да је то нормалан технолошки процес...

Aco Popara Zver

Ako se baš držiš eko-paradigme onda po njoj ništa što je Srbija učinila nije moglo da utiče na globalne klimatske promjene, koje su odnijele mnoge životinjske vrste.


https://www.portalnovosti.com/ulagaci-visokog-napona

Elem, fino sažeto šta se sve dešava i još jednom potcrtano da ispitivanja uticaja na životnu sredinu nisu završena

šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Aco Popara Zver

Inače, ne kontam šta si mislio pod tim šta je Tito radio Srbiji? Pa nije Srbija imala najveću industriju
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Palmer

Сврха слободног тржишта - извући што већи новац са што нижим трошковима, кост-бенефит анаилиза, максимизација повраћаја инвестиције у динамици која није ни пребрза ни прекратка, са оптималним растом производних капацитета. Сврха извлачења новца је његово трошење, сврха трошења стварање нове вредности (читај: потребе). Основно начело маректинга: задовољи ту новостворену потребу и додај јој још пет корелирајућих потреба. Сутра, ако тржиште искаже потребу за "all in one" вибраторима са батеријама од криптонита за "extended pleasure" класу богатих буљаша, отићи ћемо у другу галаксију, уколико то буде било исплативо, на'ћемо и послаћемо неке Србе да ископају то, шта им фали, таман да виде Млечни пут, са ниским % масти, ђе ћеш дебео у Космос, а и не траже много пара, само да им дупе види Космос..


Мени је јасно да је то динамика која је неизбежна и да је чак и стварање потреба неизбежни друштевни конструкт комформизма у овом друштву какво јесте, али ако постоји трачак наде да не живимо у брлогу и сјебаном Хомољу, биће ми драго.  Прича о научним студијама у корумпираним неолиб. системима, мени је смешна, не желим ни да је коментаришем, одем на реку Пек и видим студију својим очима или питам буразера који ради у погону у Бору и каже ми ниво загађења јер ради на мерењима параметара. Десет хиљада пута више је десет хиљада пута више, не да се смањити никаквим студијама ни кризним ПР-евима. Ја бирам терен. Нажалост наука је направила издају и доживела суноврат кроз сатрапску "експертизу"... Можда су неолиберали у праву, и њихове слуге пројектни инвестициони и маркетинг, кризни ПР и сорсинг и којекакви курчеви манађери и можда стварно треба да одемо до свог максималног апсурда и пустимо динамици прогреса да развија непотребне потребе и гомила их, убрзано и све брже одбацује и мења новим док  складишти старе на неким новим Винчама да се не зна шта је некад било већ само шта јесте сада, и шта ће бити, а сада јесте гомилетина ђубрета које се  дими и заудара. Докле тако? Док не пронађемо неке бактерије, навикнемо се на смрад и канцер или оплеменимо своју неолиб. класу приватника неким новим услужним производњама у неким новим Бангладешима..

Aco Popara Zver

Pazi samo da ne dobiješ neki stvarni Bangladeš kad se lijepo većina iseli i onda nasele Hare Krišne. Sve je to fino u idealnom svijetu, u realnosti je industrijalizacija zagadila Bor, tačno, ali i izvadila Srbiju iz blata, bar donekle.

Ja bih ipak da se nađe razumno rješenje, po meni nije razumno očekivati da zemlja opstane na izvozu malina. Smrdila je i ta Njemačka i krečili su crne zidove kuća u dolini Rajne decenijama, nisu sigurno ostali čisti s 5 različitih fabrika automobila.

Najbolje ni nuklearku da ne gradimo jer su zasrali i u Fukušimi. Ja samo mogu da razumijem onoga kome zavičaj ode, prilično je bolno, a je li razumno za čitavu državu to je drugo pitanje.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

mac

Najgore bi zapravo bilo da kupimo klasičnu plutonijumsku nuklearku, a da ona Kinezi završe dizajn nove torijumske nuklearke, koja je sto puta bezbednija. A pošto je to najgore onda su velike šanse da će tako i biti. Industrija na izdisaju će potplatiti korumpirane srpske političare za poslednji posao.

Aco Popara Zver

ne vjerujem da će nuklearka skoro, a i nije EU luda da pusti ludim Srbima da grade koješta
tako da ima osnova da se nadamo da ipak neće neka zastarjela tehnologija
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Petronije

Palmer moj čovek. [emoji39] Palmere kod mene po kanalima vraćaju se linjaci, crvenperka nikad nije ni odlazila, jedino zlatnog karaša više nema.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Arm the Homeless

Aco Popara Zver

litijum puperi! 8-)
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Petronije

Ne razumeš, moj čovek ribolovac i ljubitelj prirode. Ja baš ne verujem da industrija doprinosi konkretno izumiranju ribljih vrsta, jer znam šta sam, koliko i gde pecao kada je Pančevo bilo najjači industrijski grad u Srbiji.
Ali deluje da je taj Litijum baš zajebana stvar i da ga ne treba eksploatisati ovde.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Arm the Homeless

Aco Popara Zver

pa ja čekam da izbace više neki stručni izvještaj
možemo mi da drvimo ovako naslijepo, ali ako ga vade nedaleko od Las Vegasa zašto tamo njima nije zaebana stvar a nama jeste

možda stvarno jeste, podzemne vode i slično, srpska posla generalno, potkradanje, lažiranje, šta god

no bar da čujemo prvo kakve mogu biti posljedice bez nagađanja
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Palmer

Quote from: Petronije on 21-12-2021, 21:26:56
Palmer moj čovek. [emoji39] Palmere kod mene po kanalima vraćaju se linjaci, crvenperka nikad nije ni odlazila, jedino zlatnog karaša više nema.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Лепо за чути. Ја ове године таманио шарана на болоњеза ко никад на Дунаву, али ђубрета по дну никад више.. Тамиш и Дунав, отишли одавно, али да оде Пек, Млава, Злотска река и те реке и речице у којима је било пастрмки, то ми је већ критичан показатељ. Једно је екслопатисати руду друго дозволити да ти то експлоатисање уради екоцид на локацији.

Palmer

Quote from: Labudan on 21-12-2021, 16:41:16
Pazi samo da ne dobiješ neki stvarni Bangladeš kad se lijepo većina iseli i onda nasele Hare Krišne. Sve je to fino u idealnom svijetu, u realnosti je industrijalizacija zagadila Bor, tačno, ali i izvadila Srbiju iz blata, bar donekle.

Ja bih ipak da se nađe razumno rješenje, po meni nije razumno očekivati da zemlja opstane na izvozu malina. Smrdila je i ta Njemačka i krečili su crne zidove kuća u dolini Rajne decenijama, nisu sigurno ostali čisti s 5 različitih fabrika automobila.

Najbolje ni nuklearku da ne gradimo jer su zasrali i u Fukušimi. Ja samo mogu da razumijem onoga kome zavičaj ode, prilično je bolno, a je li razumno za čitavu državu to je drugo pitanje.

Па обзиром да ће сјебати тај део око Деспотовца и ресавском крају по просторном плану, не би ме чудило да Лазара замене Арђуном ;).

Бор није (г)радио за Србију, већ Ћопославију, а и шире: http://www.tolerancija.rs/borski-rudnik/

Ја и даље чекам неку реалну сost-benefit анализу да видим да ли се то стварно толико исплати, коме и на који начин се дистрибуирају и улажу бенефити ПРИВАТНОГ капитала преточеног у касу, чекам НЕКУ финансијску анализу: РОИ Return Of Investment индикаторе, у ком периоду, која профитабилност? Чекам поцену нето садашње вредности инвестиције у пет-десет година, чекам да видим  интерне стопе повраћаја, чекам студије еколошке. Никакав број нисам видео нити аналитику. Све је лепо то што говориш, али далеко је од наше реалности стварних бенефита у односу на то шта нам је трошак и утрошак.   Знаш шта добијам(о).

Добијам  ово:

https://radiomagnum.rs/borsko-jezero-postaje-rudnik-zlata-i-bakra-za-pocetno-istrazivanje-4-miliona-dolara/

и савете: продај бре викендицу на Борском језеру што пре да узмеш што већу лову одмах, немој да чекаш реализацију просторног плана узеће ти и даће ти мало пара ако чекаш, узми и ћути си. И сви ћутимо, шта да кажемо. Осим да:

10.000 пута више и даље остаје 10.000 пута више и да не нико не може правити мајмуном осим ако то већ нисам.

Упоредити могућности једне Немачке да реши екологију са Србијом, је лепо на речима, али кад дође до пара изаштите интереса и стварне теренске cost-benefit анализе онда је то нека сасвим друга прича..Но не кажем нема примера где приватници на западу свесно сјебавају своје друштво, али мало теже иде. Или најебу насеља у којима живи друга - нижа класа људи у њиховим очима.. Иако су финансијскисве те земље дужне и предужне куповином долара тј дуга опет колико толико штите и малу привреду, а ми штитимо само и искључиво велики капитал.




Palmer

Овако то изгледа са подацима "сост" дела на терену на примеру саобраћаја и терена, и утицаја на саобраћај и животну средину од стране инвеститора....назовите ово citizen science или како год вам срцу драго, углавном Закон се не примењује..


https://sigurnestaze.com/web/vesti/144/odgovornost-za-stanje-kriveljskog-puta-u-boru.html

Palmer






Нпр ово је противзаконито... Него, је л' би неко од вас дао личну карту кинеском полицајцу у Србији  да му затражи?


Елем, да не буде да само кудим, мало сам истраживао когенерацијски систем који праве у Винчи тренутно, ово је поприлично ефикасан систем грејања. Покриће вероватно Миријево, Коњарник, око 10% Београда. Мада није нов систем, коришћење метана и његово уцевљење из земље од депоније или ђубрива са фарми ми се чини исплативим системом, а и еколошким колико толико. 

Petronije

Metan iz postojeće deponije u Vinči neće biti iskorišćen ni na koji način. Deponija će biti sanirana, a projekat se odnosi spaljivanje otpada koji svakodnevno pristiže na deponiju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Arm the Homeless

Meho Krljic

U međuvremenu, čisto da se podsetimo kako ovde idu stvari:


Darko Šarić uz nanogvicu pušten iz pritvora


Dragoljubu Simonoviću ukinuta presuda za paljenje kuće novinara


Nije baš da nam otvoreno kažu da se zločin isplati, ali nazire se između redova...

Palmer

Quote from: Petronije on 24-12-2021, 22:03:58
Metan iz postojeće deponije u Vinči neće biti iskorišćen ni na koji način. Deponija će biti sanirana, a projekat se odnosi spaljivanje otpada koji svakodnevno pristiže na deponiju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ја сам чуо другу причу извођача радова типски истог само много мањег пројекта у Сечњу који је завршен пре две године од чега се цело село тренутно греје. Али ко зна, нацрт нисам видео, али ако је истина, решити 10% Београда није мало. И допада ми идеја. Тренутно стање је очајно, кад се запали гас не може му се прићи зато га и гасе из хеликоптера месецима..

Petronije

Zapravo si u pravu, firma za koju sam radio na nekom drugom projektu je dobila posao u Vinči, pa su me bivše kolege očigledno pogrešno informisale.

Deponija će biti sanirana ali će jedan deo postrojenja prerađivati otpadne vode i koristiti gasove iz stare deponije za proizvodnju toplotne energije.

https://www.ebrd.com/documents/comms-and-bis/esia-46758-nts-serbian.pdf

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Arm the Homeless

Meho Krljic

Ko nije ispratio, srpski tviter je poslednjih par dana zapljusnut doslovno desetinama hiljada tvitova sa haštagom #NisamPrijavila, u kojima žene objašnjavaju zašto nisu prijavile zlostavljanje ili nasilje kojem su bile izložene. Nije samo, što se kaže heartbreaking, nego je i, nadam se, dovoljno snažno da utiče na neke stvarne promene u rodnim odnosima u našem društvu. Lepo bi bilo da muškarci koji su svesni da su u nekim momentima bili u ulozi zlostavljača a nisu prijavljeni i sami skupe hrabrost pa kažu to... Evo teksta na DW o svemu, a koji je prevashodno intervju sa Sanjom Pavolović iz Ženskog autonomnog centra:


https://www.dw.com/sr/krajnje-je-vreme-da-zaista-%C4%8Dujemo-%C5%BEene/a-60264606

džin tonik

bas sam sinoc citao te, uglavnom, budalastine. svodi se na obranu zena od "zena", kao sto bi salonski "mudraci" jos od doba marksa i engelsa branili radnika, znaci boze sacuvaj, sumnjam da je zanama potrebno da ih "brane i poboljsavaju im zivot" ove manijakalne.

sazeto: kad koja bude silovana, znaci, neki ludak zgrabi na ulici i odvuce u mrak ili drogira na kakvoj zabavi, to ce sigurno prijaviti, a sustav sankcionirati. a price tipa "prijatelj mi se zavukao u krevet", koje se tu uglavnom vrte, pa nisam prijavila, nije nesto s cim se bavi sustav i policija, vec neko opce obrazovanje, kultura, svijest ili cak i pamet ili glupost. jamcim da se normalnoj zeni u normalnoj vezi koja ne juri po nudistickim plazama, rupama od barova i slicnim platformama za uvijek novim "prijateljima", izletima i iskusenjima "prijatelji" ne zavlace u krevet.
na stranu to sto "prijatelj" moze pogrijesiti i kad se ne zavuce u krevet.

mac

Čime jamčiš? Svojim dobrim glasom?

džin tonik

dobrim glasom, mace? nisam znao da me bije dobar glas, otkrivas mi nevjerojatne stvari.
zlim glasom! jamcim zlim glasom! apsolutno bih svakoj zeni cije budalastine trpim, jer zene uvijek trpimo, jezivo su naporne kako ih vec hormoni cimaju gore-dolje, skocio u krevet svakom prilikom. a njihovo je da me ne dovode u priliku, vec se drze svog partnera kojeg imaju za bliske i intimne stvari. znaci, jamcim zlim glasom, nisam od onih koji "razumiju zene", muskih "feminista", pa se zavlace u krevet na kvarno, jer posteno ne znaju kako bi, ljigavci ljigavi.

Meho Krljic

Ali partnersko nasilje i nasilje prema ženama uopšte ne da nije samo seksualno nego je, statistički, uglavnom nešto drugo, a i kad je u pitanju seksualno nasilje ono najćešće nije ovako karikirano (skakanje iz mraka na nedužnu prolaznicu) pa je dosta upitna relevantnost ovog što Zosko piše.

džin tonik

moze se prikazivati statisticki kako god hoce, sve je to isprazno trabunjanje; ako imamo tu podjelu na musko-zensko, po spolovima, a imamo, tu se prica o nasilju nad zenama, onda smo u oblasti seksualnog nasilja.

a moglo bi se sagledati i elementarno: konkretno u ovom slucaju imamo, opet, pritisak na sustav, institucije, da udju u neciju spavacu sobu ili intimu (gdje jos alexa nije stigla), sve kroz sacicu "influensera" koji na necijoj sisi (i platnom spisku) pokrenu slicnu inicijativu, #nisamprijavila, a u sto se ukljuce i za cim povedu zene-telad koje nemaju pametnijeg posla; uglavnom nisu relevantne.

ne, institucije i sustav ne zanimaju (neozbiljna) iskustva zene-teladi sa najboljim "prijateljima" koje prije pet minuta upoznale na autobusnoj stanici, nudistickoj plazi, u pederskom baru, zapratile na twitteru, pa se nekako sa "prijateljom" zatekle na izletu i u krevetu pricati o spasavanju amazonije i problema trudnica u juznoj africi. ne, to necemo podvaljivati pod partnerstvo, vec to ide pod kretenizam ili nimfomaniju ili glupost.

džin tonik

evo b92 prenosi jedan odlican primjer.

QuoteOvo je 13. godina kako mrzim novogodisnje praznike i 1. januar jer  #NisamPrijavila svi smo slavili NG zajedno u klubu i  produzili kod drugacinog decka kuci, onesvestili se od umora, svi osim njegovog najboljeg druga koji je pomislio da sam dovoljno pijana pa se "necu secati"

napao me je dok su drugi ljudi spavali u istoj sobi. jedva sam se otrgla i pobegla u drugi deo kuce koji se nije grejao, bosa u majici kratkih rukava i sedela na podu drzeci vrata svojim telom dok se jos neko nije probudio #NisamPrijavila. 1. januara, napolju je bio minus.

ujutru je doruckovao sa svima kao da se nista nije dogodilo. ja sam pokupila stvari, otisla kuci, izdvojila se iz tog drustva kompletno i potisnula sve sto se desilo. drugarici sam priznala tek godinama kasnije kada vise nije bila sa tim deckom. #NisamPrijavila

Posle toga nikad nisam dozvolila sebi vise od 2-3 pica. Treznila drugarice i pratila ih kuci, terala da povracaju i pazila sa kim se muvaju i sa kim odlaze iz kluba da ne zavrse kao ja. Ponasala se kao keva. #NisamPrijavila jer se "nista nije desilo" i nisam imala svedoke.

Nisam ni znala koliko me je obelezilo dok nisam krenula na terapiju i iskopala sve iz sebe - celu srednju skolu nisam imala decka, tek 5 godina kasnije na fakultetu sam pustila nekoga u svoj zivot. Idiot koga #NisamPrijavila mi je oduzeo najlepse godine koje ne mogu da vratim.

Oboje smo imali 15/16 godina. Ko u tom slucaju odgovara, roditelji ili maloletni nasilnik?...

da je ova sad manje glupa i ne nasjeda na aktualnu podvalu i novu budalastinu, znaci ne nasjeda na "terapiju" i pretvara se u ultimativnu zrtvu, odavno bi izvukla sljedece zakljucke:

a) sad si odrasla, sve uz to iskustvo, znaci, jasno ti je da ne pustas dijete da se tako klatara i oblokava bez nadzora.
b) da, zamisli, "poslije toga nisi dozvolila sebi vise od 2-3 pica". i to je u redu, nisi za terapiju, vec sasvim normalna. ni ja se necu sad sa trukijem, batom i sandmanom zatvoriti u neku prostoriju i oblokati do besvjesti. sta mislis zasto?
c) ne, nije ti nista oduzelo "najlepse godine koje ne mozes da vratis", osim ako propustom smatras tri silovanja, pet spolnih bolestina ili cirozu jetre.
d) godine ti upravo oduzima "terapija".
e) jako jeftino si naucila lekciju, sve u pravo vrijeme.

Gorući problem - a gde je rešenje? #NisamPrijavila izazvao požar na društvenim mrežama

mac

Ali što samo ona da nauči lekciju. Kamo je lekcija za njega?

džin tonik

kako kamo je lekcija za njega? pa taj je ocigledno bio najprisebniji u cijelom tom drustvu. puno je prirodnije da decko od 15-16 godina pokusa curu uhvatiti za sise takvom prilikom, nego da padne u komu od alkohola. ne da je to sad bas lijepo, ali taj je svakako najnormalniji u ovoj prici. zamisli koliko iscasen moras biti da se zavuces u krevet sa zenom bez tih pomisli.

Aco Popara Zver

Zole, koliko si ih silovao?
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

džin tonik

po definiciji ovih koje pokrecu slicne akcije, znaci ovih koje sigurno nisam silovao, jer imam ja i neke kriterije, sve to prije zavlacenja u krevet, silovao sam bar 5-6...

Aco Popara Zver

aha, pa ok, javićemo njemačkoj ambasadi!
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala