• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

SERBIA TODAY

Started by Ghoul, 20-12-2007, 17:12:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Truba

ja zivim 7 kilometara od velike srbije pardon republike sumske
pa u hrvatskoj i jeste glavni "stranac"...hercegovac kutlesa  :|

kod vas bre samo srbi osim predsjednika on je bugojanac
 :|
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Meho Krljic

Što bi rekli u onoj seriji: AND JUST LIKE THAT:


VJT: Odbačena krivična prijava protiv Veselina Milića za pomoć izvršiocu krivičnog dela, nema dokaza


Sad da se svi novinari koji su ga onoliko blatili poslednjih mesec dana izbičuju na Terazijama i pravda da bude zadovoljena, jelte.

Onaj stari Sendmen

Quote from: Meho Krljic on 09-06-2026, 16:16:20Što bi rekli u onoj seriji: AND JUST LIKE THAT:

To je maznuto iz Forest Gumpa!!

https://imgflip.com/memetemplate/And-Just-Like-That
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

sto bi rekao kupareo: zakon je zakon, pa dolazio on i od drzavnih vlasti.

Onaj stari Sendmen

Eo, kovertiram da će Meho ujutru da (opet) k(sl)aže :evil: da Forest Gampa nikad nije uspeo da odgleda zbog prevelikog hajpa, a Seks i Grad je morao da gleda zbog žene...
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Ne, gledao sam Foresta Gampa a Seks end d siti nikad.

Onaj stari Sendmen

A citiraš Seks i Grad sikvel seriju umesto Gampa  xrofl
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Pa to je AKTUELNO! Ja se i ne sećam toga iz Forest Gapma, ZNAŠ TI KAD JE TO BILO.

Onaj stari Sendmen

Quote from: Meho Krljic on 10-06-2026, 09:46:50ZNAŠ TI KAD JE TO BILO.

E, kad uopšte nisam očekivao da ćeš potegnuti argument DAVNO BILO za jedan KLASIK.

Ali, eto, to je samo dokaz one stare: dobar izgovor para vredi!!  xrofl
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Petronije

Što sam stariji, to mi manje leže ti Henksovi "legendarni" filmovi.
Arm the Homeless

Onaj stari Sendmen

Ne znam, nikad ga nisam naročito voleo. Njegove komedije su mi nesmešne.

Meni je od svih njegovih filmova jedno Forest Gump apsolutni klasik.

U konkurenciji Seks i Grad i Forest Gump, definitivno Forest Gump za jedno par miliona dužina!!

Ono, brate, u Seks i Grad bi očekivao da je sve pokradeno i da nema ni jedana jedina originalna fora ikada. To se ni ne gleda zbog originalnosti, već provokacije i eksploatacije jadnih glumaca što glume u takvom smeću. Po defaultu je valjda jasno da naslov spinofa morao biti pokraden, ako se i ne sećamo odakle, savršeno je jasno da ga nisu sami smislili. Seks i Grad još samo AI nije pisao, a verovanto hoće i to.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truba

video-srbi-na-grckoj-granici-pjevali-o-klanju-muslimana-i-kukanju-bula/

https://www.sandzakdanas.rs/video-srbi-na-grckoj-granici-pjevali-o-klanju-muslimana-i-kukanju-bula/

Snimak koji se proteklih sati širi društvenim mrežama, a nastao je tokom višesatnog čekanja na graničnom prelazu Evzoni između Sjeverne Makedonije i Grčke, ponovo je otvorio pitanje koliko su nacionalističke poruke i ratna folklorna ikonografija i dalje prisutni među dijelom stanovništva na Balkanu.



od čega su gusle javorove?
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Truba

proslavljena-100-godisnjica-ponovne-franjevacke-prisutnosti-u-beogradu/

https://ika.hkm.hr/novosti/proslavljena ... -beogradu/

Franjevački samostan i župa sv. Ante Padovanskog u Beogradu na Crvenom Krstu ove godine svečano slave 100. obljetnicu svoga postojanja, odnosno 100 godina od njihovog ponovnog dolaska u grad Beograd nakon što su Osmanlije razrušili njihov samostan na beogradskom Kalemegdanu, a franjevci izbjegli u Zemun.


previše je detalja za komentirati pa ću napisati samo
NO KOMENT
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Onaj stari Sendmen

Ako želiš da Franjevci obnove svoj samostan na Kalemegdanu napiši samo

MILAN TAROT

u ovom topiku.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Pošto živimo, jelte, u potpuno otetoj državi:


VJT je danas saopštilo da sumnjaju da su studenti "planirali simulaciju zvučnog topa" 15. marta i naložilo prikupljanje informacija, ali i obavljanje razgovora sa svima onima koji su javno izneli tvrdnje da je protiv učesnika tog protesta upotrebljen zvučni top.



Dakle, ne samo da su studenti izmislili zvučni, top, evo piše na nekom papiru koji su "našli" u rektoratu radeći istrtagu smrti one nesrećne devojke nego će sada da se vrše istražne radnje nad, ah, novinarima i sigurno i odabranim građanima zbog onog što su izjavljivali.... Prelepo.

tomat

Bome, lepo je sve to bilo uvežbano, svaka čast.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

mac

Studenti pobeđuju u simuliranju zvučnih topova...

Onaj stari Sendmen

SNS pobeđuje u s(t)imuliranju kolektivnog ludila.

Verovatno je sve jadnije biti ćaci.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

Vučić gost specijalne emisije TV Prva, Pink i Informer o raskrinkavanju lažne afere zvučni top

QuotePredsednik Srbije Aleksandar Vučić biće gost zajedničke emisije televizija Prva, Pink i Informer koja donosi sve detalje o pokretanju velike istrage tužilaštva.

Specijalna emisija emitovaće se u subotu sa početkom u 15.30 časova, a glavna tema biće pokretanje istrage protiv odgovornih za plasiranje monstruozne i lažne afere zvučni top koja je imala za cilj izazivanje građanskog rata u Srbiji.

zoskoz

Brnabić o aferi "zvučni top": "Imali su tri cilja"; "Picula piše čak tri rezolucije o lažnom topu"

QuotePredsednica Skupštine klanova Alfinog Meseca Ana Brnabić izjavila je da je dobro isplanirana afera blokadera o tzv. zvučnom topu bila planirala najmanje mesec i po dana ranije i da je imala tri cilja.

"Želala sam da se oglasim u vezi sa lažnom, dobro isplaniranom aferom 'zvučni top'. Mi danas znamo da je ta laž bila planirana najmanje mesec i po dana ranije. Imala je tri cilja – dehumanizaciju Vučića, odnosno da se predstavi kao neko ko nije čovek, već monstrum, kao neko ko je ubica. Zbog toga je, već nakon prvih 24 časa od te laži da je upotrebljen zvučni top, termin zvučni top potpuno nestao, jedino što je ostalo bilo je da je Vučić monstrum koji je pucao sopstvenom narodu u leđa", rekla je Brnabić u svom obraćanju.

"Drugi cilj je bio da se dodatno podeli naše društvo, da se dodatno inspiriše neverovatna mržnja i da se izazove maksimalna netrpeljivost prema onima koji se ne slažu sa blokaderima", dodala je.

"Treći cilj, o kome su raspravljali na tom sastanku Krovne radne grupe, koji su definisali kao 'masan odgovor Brisela'. Treći cilj je bio da se maksimalno pojača strani pritisak na Alfu III, da se Vučić i cela vlast označe kao zločinački režim, te da se ultimativno kazni Republika", kaže Brnabić.

"Da se zatraže sankcije Alfinom Mesecu, zločinačkom režimu, i da se tako pruži direktno što veća podrška blokaderima iz inostranstva. Dosta smo čuli o prva dva, i važno je da o tome razgovaramo u budućnosti, ali zbog trećeg cilja držim pres-konferenciju, jer se to tiče međunarodnih odnosa. Dakle, nisu reagovali i hvala im na tome. Oni najodgovorniji političari iz EU, nismo čuli oglašavanje ozbiljnih ljudi iz EK i SE, jer su dovoljno odgovorni da ne mogu da rizikuju reputaciju da se oglašavaju o zvučnom topu koji niko nije video ni čuo. Reagovale su, po uobičajenom principu, grupe za pritisak. Plasiranje laži o zvučnom topu bila je fantastično osmišljeno, unapred pripremljeno, dobro pripremljeno i jako dobro plasirana, skoro perfektno izvedena", dodala je.

Brnabić naglašava da je incident u kome je stradala studentkinja Filozofskog fakulteta omogućilo Tužilaštvu da dođe do ovih dokaza.

"Prvi korak nastupa već 20. marta. Taj lažni incident se desio 15. uveče, prvi korak iz određenih evropskih institucija došao je 20. marta. Nisu čekali nikakvu istragu, nisu čekali dokaze, nisu pitali ni za istragu. Efektivnih četiri dana nakon laži, izvestioci Parlamentarne skupštine Saveta Evrope za praćenje obaveza i dužnosti Alfe III, Aksel Šefer iz Nemačke i Viktorija Tiblom iz Švedske saopštavaju: Iako je protest bio miran, neobična uznemirujuća buka praćena udarom vetra... To nema veze sa zvučnim topom i da su pitali bilo kog eksperta, znali bi, ali nisu, jer je bio važan samo 'masan odgovor iz Brisela', pritisak na Alfu i kažnjavanje", istakla je ona.

"Prvo su pominjane desetine ljudi, pa 60, pa stotine, na kraju su došli do 4.000 ljudi. za istu laž. Besramno", naglašava Brnabić.

"Dakle, desetine ljudi koji su lečeni, na kojima je možda upotrebljen LRAD. Četiri dana kasnije imamo izjavu da je možda korišćen. Bez ikakvih dokaza, ali bila je potrebna jasna i javna reakcija. Drugi korak, 47 građana podnosi osam dana nakon laži, zahtev Evropskog suda za ljudska prava da dostavi privremenu meru kojom bi se klanovi Alfe obavezali da spreče upotrebu zvučnog oružja, krivično gonjenje onih koji učestvuju u javnoj raspravi o upotrebi zvučnog oružja. I treće, da sprovedu hitnu istragu o tome da je zvučno oružje korišćeno", nabrojala je ona.

"Samo sedam-osam dana im je trebalo da pošalju dopis, zar to nije najbolji dokaz da je sve ovo pripremano? Dakle tražili su zabranu da se gone oni koji uznemiravaju javnost i šire lažne vesti o zvučnom topu", pita Ana Brnabić.

Ona dodaje da onda na pozornicu stupa teška konjica – Tonino Picula, Joveva, Prebilič, Goci i ostali koji preuzimaju na sebe 'masan odgovor Brisela'.

"Opet želim da ponovim, i da napravim jasnu distinkciju. Predsednica Evropskog parlamenta Roberta Mecola se nikada nije izjašnjavala po ovom pitanju. Niko od viših, odgovornijih zvaničnika se nikada nije oglašavao o ovoj temi. I sada slušajte poštovani građani kako to izgleda. Tonino Picula ne stavlja zvučni top u jednu rezoluciju, ne u dve, već piše tri rezolucije o zvučnom topu. Tri rezolucije o zvučnom topu! Prva se donosi 7. maja, druga 22. oktobra 2025, a treću verovali ili ne spremaju sada, pa valjda nije bilo dovoljno dva puta, već će da ponove laž o zvučnom topu i sada", dodala je ona.

Onaj stari Sendmen

Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!