• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

TRIBINA "BUDUĆNOST VEŠTAČKE INTELIGENCIJE"

Started by zakk, 14-06-2013, 15:54:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zakk

Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

mac

Ljudi su počeli da prepoznaju tekstove generisane pomoću AI. Louis Rossman (jutjuber koji se bori za consumere, što zapravo nije bitno za ovu priču) ima SKILLS md fajl koji može da vam pomogne u vezi s tim.

https://github.com/realrossmanngroup/no_ai_slop_writing_rules/tree/main

Ima dva SKILLS fajla, jedan je taj no-ai-slop, a drugi je rossmann-voice, koji omogućava LLM-u da imitira samog Rossmana.

PS. Prvo sam stavio tačku između SKILLS i md, ali .md je domen za Moldaviju, pa se to pretvori u link. U AI eri Moldavci bi mogli lepo da zarade od samo tog jednog sajta.

Onaj stari Sendmen

Pa dobro, ali opet koristiš AI, tj. Claude Code da prepoznaš "ai slop" koristeći taj md fajl. Missim, how this helps? This is just more of going down the same rabbit hole.  xrotaeye
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Sam Tucker stavlja u komični geg poslednjih šest meseci AI-pokalipse:


If AI Had to Pass Job Interviews:

https://www.youtube.com/watch?v=5TYB6uy4w7M

Васа С. Тајчић

Ако се програми за претварање звука у текст као што је Whisper рачунају у вештачку интелигенцију, онда сам морао да се дебело црвеним пред неким људима.
Моја колекција дискова
"Coraggio contro acciaio"
"Тако је чича Милоје заменио свога Стојана."

Meho Krljic

Pa jeste to neki AI, ali ljudi danas uglavnom misle na LLM-ive i generativni softver kada pričaju o veštačkoj inteligenciji, tako da, ajde da kažemo da si bezbedan za sada.

Meho Krljic

Mo Bitar je sve zabavniji poslednjih dana dok se divlje rve sa sve filozofskijim pitanjima. U najnovijem videu od pre par sati, a kome je promenio naslov da bi bio manje kontroverzan (prvo se zvao "I now know why AGI doesn't exist") izgovara par rečenica koje su verovatno suština:

"The reason we can'tr build intelligence with machines is because intelligence doesn't exist abstractly in the real world. It's not something that the human species models. It's something we are."


Danas sam baš pisao o Tedu Chiangu i njegovoj veličanstveno noveli The Lifecycle of Software Objects a u kojoj, da parafraziram deo svoj prikaza (izlazi prekosutra), Chiang kredibilno pokazuje da inteligencija nije stvar koja se dizajnira i da je ona ishod iskustva, to jest da se ne može napraviti prečica do nje. Pa me sve ovo posebno slatko pogodilo.

Enivej, Mo:


https://www.youtube.com/watch?v=2bVS18lhTEA


mac

Jeste, treba iskustvo, ali ne mora da bude sopstveno. Uostalom ako mašina usvoji kao sopstveno iskustvo koje dobije onda će to zaista biti iskustvo mašine.

Trenutni LLM modeli ne pružaju te mogućnosti, ali radi se na novim tipovima modela. Jan LeCun radi na takozvanom "world model". Ni to neće biti poslednja reč na tu temu, ali biće bolje od ovog što trenutno imamo.



Meho Krljic

Inače, koga mrzi da se detaljno sam informiše o guglovom najavljenom pivotu na AI pretragu i zašto je to strašno, El ima tipično metodično istražen i artikulisano isporučen video:

https://youtu.be/jQyKd1_e3Xg

Meho Krljic

Mo Bitar nastavlja da briljira. Današnji video nije specijalno filozofski nastojen, ali sažima stvari vrlo dobro. Ko nema vremena za JAKO DUGAČKE njuzletere i intervjue koje radi Ed Zitron o neprofitabilnosti AI industrije, ovde ima isto to u probavljivih, zabavnih osam minuta.



"80% of the time you're listening to confident nonsense that sounds like a stoner explaining quantum physics" je najsažetiji siže LLM-ova do sada poznat ljudskoj rasi.


https://www.youtube.com/watch?v=lwjVjD3oQJg