• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Mali Budo, 2014

Started by BladeRunner, 06-10-2014, 10:57:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BladeRunner

Čudo da ne postoji poseban topik o ovom filmu, za koji se već sada vidi da će biti jedan od najgledanijih filmova u SCG bioskopima (ako to već nije).

Bolje da kačimo ovdje ko šta ima, lakše će biti za pretragu jednog dana. Evo prikaza, "Vijesti", subota. Inače je tog dana objavljen i Willov sociološki panegirik (u istom dodatku), tako da je "Art" maltene tematski bio posvećen Budu.

http://www.vijesti.me/caffe/mali-budo-vise-od-nasumicnih-skeceva-798828
Quote
Pojedine replike iz filmova jugoslovenske kinematografije su uspjele da nadžive i samu državu. Žanrovski gledano, najveću vitalnost su pokazali citati iz komedija, zbog čega je iznenađujuće njihovo relativno odsustvo iz bioskopskog repertoara. Tačnije rečeno, komični elementi su i dalje tu, ali obično služe kao sredstvo za razblaživanje koncentrata fatalizma u dramskom djelu. Srećom, i dalje postoje autori koji se ne plaše da snime film koji će primarno biti komedija, a uz to će imati i dovoljno razvijenu priču zbog koje krajnji rezultat neće ličiti na niz nasumično nabacanih skečeva.

Budo (Petar Strugar) je sin nesposobnog podgoričkog hirurga Draga (Slobodan Ćustić). Tokom rutinske operacije, Drago slučajno usmrćuje sina mafijaša Boža (Petar Božović), koji se zariče na osvetu. Kako bi spasio sina jedinca, Drago šalje Buda za Beograd, kod svog kolege Krsta (Tihomir Stanić). Međutim, ubrzo će se ispostaviti da Beograd nije toliko siguran koliko je mislio Budov otac.

,,Mali Budo" je režiserski debi Danila Bećkovića, koji potpisuje i scenario zajedno sa Dimitrijem Vojnovim. Ako se uzme u obzir da je Vojnov neosporno najznačajniji srpski scenarista mlađe generacije i vrstan poznavalac žanrovskog filma, ne čudi jasna repertoarska određenost djela. Kao akciona komedija koja počiva na odnosu Buda i korumpiranog inspektora Miša (Sergej Trifunović), djelo bez problema može da parira radovima sličnog tipa, a da većinu po kvalitetu čak i premaši. Sa druge strane, ukoliko je namjera bila da se na dopadljiv način analizira crnogorski mentalitet, tu već ima više prostora za zamjerke.

Podgorica, iz koje Budo odlazi, nije Podgorica danas, već ona od prije par decenija, a pitanje je i u koji Beograd Budo dolazi. Film ne počiva na sukobu crnogorskog i srpskog, jer srpskog u filmu gotovo da nema. Svi glavni i sporedni likovi su Crnogorci, izuzev par Mišovih ljubavnica koje koristi za ucjenjivanje. Zbog toga ponekad djeluje da je Budo putovao više kroz vrijeme, a manje kroz prostor.

Djelo karakteriše jasna dramska struktura u kojoj svaka scena ima veze sa osnovnom radnjom, što je svakako osvježenje. Ovo nije film koji pravi pauze kako bi čuli duhovitost, već rad u kome i komično i dramsko prirodno proishode iz postavke. Autori rijetko posežu za neoriginalnim zicerima koji bi se mogli svesti na viceve ubačene u film (opaska o aparatima), a češće rade ono što je teže, ali i zabavnije, odnosno koriste pun potencijal situacije kako bi postigli komičan efekat (Budovo urnebesno dodavanje čekića Mišu). Budo je izuzetan lik ne zato što je Crnogorac ili Podgoričanin, već zato što je Budo. Ne pretjerano inteligentan, ali svakako dovoljno prepotentan i bogat da to prikrije, on se pozicionira kao dopadljiv arhetip u suštini humanog tatinog sina koji svoj sistem vrijednosti demonstrira u sceni narkomanskog tripa. Opet, Budov trip koji podrazumijeva djevojke, bazen i žurku ne ukazuje nužno na nacionalni, koliko na opšte prisutni potrošački svjetonazor.

U pojedinim scenama (Budov otac se nabacuje njegovoj djevojci, Budo izjavljuje kako mu je majka spavala sa svima) je uvjerljivost gurnuta u drugi plan. Ono što je dobro je da to nije i cjelinu gurnulo u pravcu parodije, već više budi asocijaciju na slična pretjerivanja u djelima savremene američke kinematografije. Pored toga, krvna osveta ili Goli otok djeluju relativno arhaično u filmu ovog tipa, što se ne može reći za poštapalice glavnih junaka. Zahvaljujući odličnoj glumačkoj ekipi, na čelu sa Petrom Strugarom, često je način na koji se replike izgovaraju podjednako duhovit kao i ono što se izgovara. Zbog toga film povremeno dostiže autentičnost legendarnog zagoričkog ,,Loma", samo što se umjesto treš sentimenta čvrsto pozicionira u okviru repertoarskog djela.

Ako je cilj komedije, a jeste, da prije svega zabavi i nasmije gledaoca, ,,Mali Budo" je jedna od najboljih ovogodišnjih komedija. Kao analiza mentaliteta, djelo ne dostiže mračnu preciznost radova Živka Nikolića, ali za razliku od Nikolićevih filmova koji su se teško mogli dešavati van Crne Gore, ,,Mali Budo" bi se podjednako dobro snašao u bilo kojoj državi. Po riječima junaka iz filma - to je valjda ta nekakva pravda na svijet.

Ocjena: 8/10
--------------------------

Inače, Budo razbija u Crnoj Gori. Dakle, rasprodate projekcije i slično. Bio sam prvog dana kada se davao "Gone Girl", neviđena gužva, ispostavilo da se je zato što je razlika u terminu između Buda i Finčera petnaestak minuta. Znam ljude koji tamo rade, kažu da su prezadovoljni rezultatima. Svaka čast - kažem ja. Navijamo!
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Father Jape

Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Will-O'-The-Wisp

Quote from: BladeRunner on 06-10-2014, 10:57:44
Inače je tog dana objavljen i Willov sociološki panegirik (u istom dodatku)

Čuš "panegirik", a ja samo objasnio. (Nego, nisi mi tako govorio prije neki dan, dok smo se nježno dodirivali na Rimskom trgu.) :D

A kakav ti je Kotoranin: umjesto da piše kritiku filma, on polemiše sa mojim čitanjem filma. Aoooo!
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Kunac

"zombi je mali žuti cvet"

BladeRunner

Quote from: Will-O'-The-Wisp on 06-10-2014, 21:06:43
Quote from: BladeRunner on 06-10-2014, 10:57:44
Inače je tog dana objavljen i Willov sociološki panegirik (u istom dodatku)

Čuš "panegirik", a ja samo objasnio. (Nego, nisi mi tako govorio prije neki dan, dok smo se nježno dodirivali na Rimskom trgu.) :-D

A kakav ti je Kotoranin: umjesto da piše kritiku filma, on polemiše sa mojim čitanjem filma. Aoooo!

Alo bre! Vama je u centru grada deponija radioaktivnog smeća, to valjda objašnjava tu fiksaciju Marvelom kod Beranaca. Nisi mi tako govorio... dok smo se nježno dodirivali na Rimskom trgu  :lol:

Inače, Budo i sinoć najgledaniji. Bio da odgledam onaj abortus od "Anabel" pa zamijetio (ne. činite. to.)
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Kunac

Quote from: BladeRunner on 07-10-2014, 10:10:31
Anabel" pa zamijetio (ne. činite. to.)
Грозота!
"zombi je mali žuti cvet"

crippled_avenger

Kako stvari stoje, MONTEVIDEO neće biti najglesaniji film u istoriji Podgorice još dugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Father Jape

Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Truman

Odgledao danas Malog Budu. Ovo je za mene svojevrsno razočarenje nakon prilično pozitivnih komentara na koje sam nailazio. Ovaj film ne funkcioniše kao komedija jer nema dovoljno duhovitih replika i situacija. Takođe, ne funkcioniše ni kao krimić ili triler jer je radnja zbrkana i nelogična. Jedina pozitivna strana po mom mišljenju je gluma - izdvojio bih pre svega Petra Strugara prema kome sam imao određene rezerve, ali on ih je ovim filmom razvejao. Takođe, Tihomir Stanić me je podsetio koliko je dobar glumac i koliko ješteta što ga nema više u filmovima. Sergej k'o Sergej, uvek glumi na sličan način, al to prolazi. Iskustvo sa Malim Budom treba da mi bude pouka da od srpskog filma ne očekujem puno, jer ipak sam se nadao da bi ovo moglo ličiti na nešto. Moja ocena 5/10.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Mark

Pogledao sam juče ovaj film u bioskopu - u mom mestu, Kovačici - i mogu da kažem da mi se baš svideo. Išao sam u bioskop pravo s posla i lepo sam se opustio uz ovu laku komediju. Nasmejao sam se nekoliko puta a najviše mi se dopala medjuigra izmedju Buda i Brajana, to je nešto što bi moralo da se nastavi i u pariskom sikvelu ...  Dosta toga me je i razočaralo, imao sam non stop taj osecaj da je ovaj film bilo mnogo zabavnije pisati i snimati nego gledati, ali ovo baš i nije film koji treba uzimati previše ozbiljno, pa ne bih sada o zamerkama ... Pogledajte, vredi karte.
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Kunac

"zombi je mali žuti cvet"

crippled_avenger

Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Васа С. Тајчић

Стигао је "Мали Будо" и у наше село. Идем у бископ 40 и кусур година ("Француска веза" је први филм који сам тако гледао), памтим тапкароше и гужве на благајни, у задње вријеме дешавало се да ме врате јер није било неопходних 5 гледалаца али ово не памтим. Прве вечери су продали више карата које нису нумерисане него што има сједишта у сали па су неки стајали. Затим су увели још три додатне пројекције у 10, 12 и 22 часа поред двије уобичајене и за све је сала била пуна. Филм игра још данас (дан трећи) и једва сам уграбио карту за 22 часа и још треба да чекам са омлатином у реду да бих заузео боље мјесто јер, као што рекох, карте нису нумерисане. Ако искључимо порниће у "Култури", никад нисам ишао у биоскоп у 10 сати ноћу.
Моја колекција дискова
"Coraggio contro acciaio"
"Тако је чича Милоје заменио свога Стојана."

Джон Рейнольдс

Порнићи у "Култури"! :-D Е, то твоје је једно културно село!
America can't protect you, Allah can't protect you... And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Josef K.

Mali Budo je od prve pojave u crnogorskim bioskopima međ' narodom postao svojevrsno sredstvo za prebrojavanje krvnih zrnaca:
-Svidio ti se film? Aha-posrbica!
-Nije ti se svidio? DPSovac, zatucana crnogorština koja ne prihvata kritiku na svoj račun, Mihailo Radojičić i te fore te je stoga davanje bilo  kakvog komentara o istom jako zamorno no ajd...

Mali Budo je za polaznu tačku uzeo poigravanje sa crnogorskim mentalitetom i kritikovanje istog što je svakako imalo potencijala da se iz toga izrodi djelo ako ništa ono makar prepoznatljivo po karakterističnom humoru ali trt, to smo dobili na kašičicu, uglavnom od jedinog iz ekipe koji isti kapira i intepretira na pravi način- Andrije Miloševića. I Petra Božovića, naravno, mada je njegov lik sveden na par replika.

Sergej se trudio i većinom uspio da iznese ulogu dok je Strugar (osim u rijetkim trenucima)-katastrofalan. Jesu kroz njegov lik ismijani svi podgorički mangupčići sa svojim lovačkim i ložačkim pričama ali prvo i prvo-onakave fraze i rečenične konstrukcije niko ne koristi, gospodo scenaristi. Uperen mu pištolj u nogu a on -mangašu!-, priznajem da me u datom trenutku bilo sramota tuđe bruke.
Od ostatka ekipe, p
ohvalio bih Tihomira Stanića i Slavišu Ćurovića (ako nisam pobrkao ime). Stefan Bundalo može da prođe kao neki recimo kolašinac dok Marko Kon slobodno nek se vrati glumljenju u spotovima Ognjena Amidžića.

Radnja tokom trajanja gotovo cijelog filma je tranjava, fore su ispale jako jeftine (majka mi je varala tatu sa ko zna kim, sramota me bilo opet koliko je ono glupo odrađeno) i izlizane sa sve hirurškim zahvatom, scena viđena više puta od mister Bina na ovamo.

Moglo je, moralo je ovo mnogo bolje pogotovo kad se zna da je jedan od autora rođeni podgoričanin pa ma koliko god mu izvjetrilo ono cikotićko iz njega. Ismijano je dosta stvari koje za ismijavanje i jesu, uvrijeđeni Malim Budom su se našli oni na koje se i nesvjesno ciljalo mada kapiram da će istim posebno bit oduševljeni stanovnici sjevernijih krajeva Crne Gore koji jedva dočekaju svaku sprdnju sa podgoričanima (kao i obrnuto).

2+,
plus samo zbog Petra Božovića koji je svuda i uvjek kvalitet više.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Albedo 0

Mislim da je ocjena preniska zbog nečega što film nije, a nije beskompromisna komedija već narodni, neki bi rekli imperijalni film. Ne može se očekivati da BUDO odradi i funkciju blokbastera i drame i trilera, zato što Srbija nije bila sposobna da isporuči ono što treba i na tim poljima. To nije ni posao BUDA, pa ne možemo da sudimo da je, eto, mogao da bude bolji što jeste. Ja ga nisam posmatrao ni kao film koji bi trebalo da oduševi nekog oguglalog sladokusca koji se pali na ekstremniji humor (sem čekića za meso i pomalo Sergeja), već kao populističku komediju koja je ipak suzdržanija, ali koja ubaci i po koji sociološki biser.

Uostalom, taj populistički pristup je omogućio i stvaranje nastavka, isto kao što se to desilo i sa MONTEVIDEOM, koji po meni nije shvatio da mu se pruža prilika da u drugom dijelu dobro raspali, već je ćerao po istom. Dakle, nivo može da se podigne, da fore budu sočnije, radikalnije, naravno, sve u zavisnosti od toga da li se planira i treći dio. Ako ne, onda samo udri 8-)

Humor svakako može biti kvalitetniji i uvrnutiji, pogotovo što crnogorski humor to može da isporuči. Ne znam koliko je autoru poznata ''Zabjelo Republika'', koja je po meni fenomenalnija od Books of Knjige, a pritom oni su podgorička ekipa, i ja sam s njima u glavi otišao da gledam BUDA, koji ipak nije dobacio do Zabjela, a rekao bih da su razlozi gore spomenuti. U svakom slučaju, volio bih da vidim taj zabjelski uticaj u nastavku, mada ne bih se žalio ni na buksovački.


Slažem se oko bukvalno svega što je Josef rekao o glumcima, Strugar mi je očajan, shvatam da je on ''star power'' i da je rođeni Crnogorac i sve, ali to kao da mu odmaže da odradi posao, kao da svaki put kad stvarno treba da izdominira on pomisli na familiju, bratstvo, pleme, obraz, da slučajno ne prećera i nekoga ne obruka, pa da mu neko kara oca. Eto, kao da ga je strah što će narod da pomisli, pa sve malo downbeatuje i slično. Prilično mi je slab.



Dakle, tako ispade da su se i scenarista i reditelj i naslovna rola iz različitih razloga konstantno suzdržavali. Nadam se da skorašnji događaji neće nešto poremetiti u nastavku, neku strepnju, izbjegavanje malog pretjerivanja, jer taj habriji pristup je nedostajao i u prvencu. Na humorističkom nivou, naravno. U sociološkom smislu, ovdje ima vrlo smjelih predstava i o Srbiji i o Crnoj Gori, toliko da djeluje da je komedija maltene oblanda i da je stvorena naknadno.



Nadam se da ću dobiti odgovor na Zabjelo, jer čak i u Bosni su oni mnogo pitkiji i zanimljiviji od Buksovaca, koji su ionako cetinjski nacionalisti, što ponekad ostavlja posljedice na skečevima, koji često i na silu pokušavaju da budu komični. Dakle, to je cg humor za izvoz, rekao bih. Zabjelo mi je totalno spontana, simpatična pojava, koja možda sveukupno ima 3-4 sata materijala, da je grijeh da se zaobiđe, ako uopšte može da se nabavi. Baš ću sad da pročeprkam po netu ima li čega.

Truman

Meni Strugar uopšte nije bio tako loš za razliku od Trifunovića koji je omašio crnogorski akcenat. U svakom slučaju glavna zamerka ostaje - ovo je komedija koja uopšte ne izmamljuje smeh...
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." A.C.

Josef K.

Bravo za Zabjelo republiku, milo mi je što znaš za njih! I meni su padali na pamet dok sam gledao Buda, u smislu da je na tako nešto trebalo ići kad se već karikira podgorički mentalitet

Buksovci su nešto najbolje što je Crna Gora iznjedrila, njihovih materijala ima na tone po youtube-u mada su oni nešto sasvim drugo od Zabjela ali boljih poznavaoca crnogorskog stanja uma sa svim svojim anomalijama od njih nema; nisam znao da je u planu nastavak Buda, ne bi bilo loše kontaktirat TBOK oko neke saradnje (ovo iz mene progovara strastveni fan cetinjskog kvarteta, mada su i glumački izuzetno talentovani ;) )
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Albedo 0

nisu oni loši, ima genijalnih stvari kod Buksovaca, ali eo npr ovaj skeč, MALI BUDO je šaljivo potprcavanje u odnosu na ovaj totalno antisrpski bezobrazluk

https://www.youtube.com/watch?v=JxL29fRQa3U

https://www.youtube.com/watch?v=ycb4NH657Q8


Josef K.

Kako ovo može bit antisrpsko? Parodija na veoma popularnu emisiju u CG

Zaboravih te ispravit sinoć, nisu oni nacionalisti
pogledaj ovo obavezno Atlas TV Živa istina - The Books of Knjige ___17/1/2014

And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Albedo 0

brate, tebi možda ni taj voditelj nije nacionalista, a on to definitivno jeste, gledao sam npr njegovu emisiju sa Dačićem, to je klasični salonski nacionalizam

nisu oni neki vulgarni nacionalisti koji seru nešto

ali sabijanje kuće, skeč u kojem se riječ ''srpska'' bukvalno pojavljuje pri kraju, i izgovara je Toman

je ekvivalent onog čuvenog Srbija k'o Nokia

dakle, neko kuću sabija, neki vanzemaljci, čuda neka...

Josef K.

Pa postovao sam ovaj link upravo zbog toga jer je voditelj ultra-ultra nacionalista, pogledaj kako ga izuvaju.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Albedo 0

Josef, valjda znaš ko je i šta je Antena M, a sva četvorica su odatle, i kao što reče voditelj, znaju se 20 godina

Uostalom, sve što su rekli u ovoj emisiji ne pobija tvrdnju da su oni nacionalisti

a skeč govori sam za sebe i sasvim je jasan

crippled_avenger

Dani ponosa i slave. MALI BUDO na Kosovu i Metohiji.

https://www.youtube.com/watch?v=AkupC1ba994

Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Albedo 0

elem, BUDO je započeo svoj virtualni život, zvuk je mnogo bolji nego u samoj dvorani, što smo se žalili ranije, pa može lijepo da se reprizira

džin tonik

sergio leone bi dao deset godina zivota za ovo. moguu davamka^zem dade^lim dine utiskee. a o cemu taj beckovic, ali pojma nemam i i i i. :)

džin tonik

mislim da shvatio: napamet naucen tekst, te gubi nit cim zapne na kojoj rijeci, toliko fokusiran na izvljacenje iz memorije da svijest nema prostora za stavke logike.

Albedo 0

reprizirah MALOG BUDA tokom sagitaških restrikcija, i popravio mi se generalni utisak

prvo, u domaćim uslovima zvuk je mnogo bolji nego u bioskopu, i pohvatao sam neke fore koje uopšte nisam ranije čuo, npr ono što je Budo kukao kada ga uhvate u garaži, to mi je sve bilo novo, a u stvari je fenomenalna scena. Samim tim je preslatko kad poslije gledaju snimak gdje ga braća obrađuju

mada, Strugar mi je i dalje tropa, sam lik je možda stoprocentna podgorička gluperda, al me nekako ta realističnost ne privlači, ne mogu da zamislim debila kao glavnog lika, i dalje je Sergejeva karikatura dominantna, i dalje mi je najbolji, al možda ja samo volim malo izvrtanje, izopačenje, Strugar mi je suviše strejt, samim tim manje interesantan

Miloševićeva epizoda mi djeluje slabije nego u bioskopu, on mi je jedini pao od svih, mada i nije mnogo ni igrao

i jedna boljka filma je ista kao kod Dragojevićevih Anđela 2, suviše brzo sve teče, ili bar ono što je meni dobro brzo prođe, dok su neke manje važne scene razvučene (uvod, disko, tenis...)

ili npr, već spomenuta scena u garaži, što nema close-upa na Budu kad započne te izlive iskrenosti, baš ta ispovjest je morala biti izbliza snimljena, onako, momenat istine

no to su sitnije stvari, sve u svemu, mislim da ne treba zaboraviti BUDA. Na ovu skupoću, jedva na prste jedne ruke da imamo solidnih komedija u ovom milenijumu

crippled_avenger

Bato, znao sam da ćeš ga rehabilitovati!
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Albedo 0


Albedo 0


Petronije

Ne laži ljude, tv prva !

Josef K.

Ponovio sam Malog Buda, stoji 2+ i dalje. Traljavo izvedena simpatična ideja sa par komičnih gegova i replika.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Dybuk

Ne vidim kako bi ovo moglo da mi se svidi. To karikiranje crnogorstine u komicne svrhe mi jednostavno nije smesno.

Meho Krljic

Nije to puko karikiranje, veliki deo toga je verno prenošenje crnogorskog samomitologiziranja na platno uz iskreno divljenje tom mitotvorstvu.

klem

odvratan je mali budo

Dybuk

Quote from: Meho Krljic on 02-01-2016, 00:17:17
Nije to puko karikiranje, veliki deo toga je verno prenošenje crnogorskog samomitologiziranja na platno uz iskreno divljenje tom mitotvorstvu.

Oh! Pa, gde je tu komedija??? :idea:

Meho Krljic

Pa, sad... pogledaj pa vidi. Ne mogu ja da tvrdim da će ti se dopasti ali još nisam sreo etničkog Crnogororca kome se nije dopao film. Naravno da ih ima, samo ih ja nisam sreo.

Dybuk


ginger toxiqo 2 gafotas

Kakva je bila gledanost?
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Kunac

Quote from: Dybuk on 03-01-2016, 11:46:13
Nah, I'm good :lol:
Tako je najlakše. Trolovanje i mlaćenje prazne slame bez da se nešto i pogleda/pročita.
"zombi je mali žuti cvet"

Dybuk

Quote from: Kunac on 03-01-2016, 11:53:38
Quote from: Dybuk on 03-01-2016, 11:46:13
Nah, I'm good :lol:
Tako je najlakše. Trolovanje i mlaćenje prazne slame bez da se nešto i pogleda/pročita.

Kul, kul.

Kunac

Dybuk, da li si ti, ako smem da pitam, Crnogorka?
"zombi je mali žuti cvet"

Dybuk


Kunac

Pa, sad... Malo sam te žacnuo. Ali na fin način. Ništa strašno.*


a i nije da nisam u pravu. :)
"zombi je mali žuti cvet"

Dybuk

To je stvar percepcije. Meni se cini da razgovaram sa Mehom, a tebi se cini da trolujem i mlatim praznu slamu.

Ali, evo, ako ja smem da pitam, kakve veze ima jesam li ili nisam crnogorka? Ne uopste, nego u ovom kontekstu.

mac

Ako jesi Crnogorka koja živi ili je živela u Crnoj Gori onda će ti film biti jasan, tačan, i komičan. Ali, ako si poreklom Crnogorka, koja je rođena u Srbiji ali joj je neki roditelj ili njihov roditelj rođen u Crnoj Gori onda ti film neće biti jasan, i nećeš moći da utvrdiš da li je tačan, jer nemaš realno crnogorsko okruženje da ga s njim uporediš.

Ako uopšte nisi Crnogorka onda nema potrebe da braniš Crnogorce, jer Crnogorcima se sviđa film.

Dybuk

Ok mac.

Ma ko ih brani, de si to procitao? :lol:

Nisam gledala ni Baba gori a selo se Ceslja niti sam gledala Montevideo, prosto me ne interesuje, ali pokusavam da razumem fenomen popularnosti.

Kunac

Quote from: Dybuk on 03-01-2016, 12:03:45
Meni se cini da razgovaram sa Mehom, a tebi se cini da trolujem i mlatim praznu slamu.
Ako razgovaraš sa Mehom, onda svakako mlatiš praznu slamu. ;)
"zombi je mali žuti cvet"

Kunac

Quote from: Dybuk on 03-01-2016, 12:26:20Nisam gledala ni Baba gori a selo se Ceslja niti sam gledala Montevideo, prosto me ne interesuje, ali pokusavam da razumem fenomen popularnosti.
Ako želiš da se baviš popkulturnom fenomenologijom, osnovni je red da zagrizeš. Sama sebi upadaš u usta. Ne interesuje te, a pokušavaš da razumeš. To ne ide jedno s drugim. Neozbiljno je.
"zombi je mali žuti cvet"