• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Radionica broj 52 - DVOSTRUKO GLASANJE

Started by Boban, 26-02-2015, 17:38:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Glasam za sledeće tri priče

1. Nakaza u ljusci oraha ( Dart Džek)
2. Lažovi, lopovi i prevareni (Volšebnik Pocerski)
3. Nešto ispod srca (bitanga)
4. Memorijal kralja Petra Pobednika (Mića Milovanović)
5. Džungaleh (Stipan)
6. Otkriće (Lazar K.)
7. Anomalija (Boban)
8. Bajka o smradovima (Coffin Annal)
9. Boljom stazom (kimura)
10. Čista nacija (Mandragora Dragon)
11. Zato, svet je sada naš (D.S.B.)
12. Za šankom (Savajat Erp)
13. Los Caprichos ( Linkin Uroborni )

saturnica

savajate, oprosti što se miješam, svoju priču pokušaj popraviti na način kako ti je boban sugerirao. znači da običnim ljudima u kafani dadeš neki neobičan zaplet, neku začkoljicu na koje će se čitatelj moći uhvatiti. i to je sve. dobiti ćeš odličnu priču.  :)

mac

Prednji direkt, pa zadnji? Miriše mi to malo na Lonija.

Kimura

Savajate, volela bih da ne misliš kako hoću da ti ocrnim priču. Tako nešto mi nije ni na kraj pameti, a mislim da svaka priča sama za sebe govori, pa to što ja ili ma ko drugi misli o njoj neće promeniti ni zapetu - promenićeš je jedino ti, ako nakon naših komentara smatraš da se još treba baviti njom.

Uhvatio si se za Bobanove reči ''obične okolnosti'' i ''običan čovek'', a to nije najsrećniji izbor reči. Šta su obične okolnosti? Ko je običan čovek? Da li je običan čovek rasista ili to postaje samo u neobičnim okolnostima?
Možemo do sutra o tome.

Tvoja priča (izvini, moram na nju da se vratim) nudi prostu konstataciju: mrzimo mi njih, mrze i oni nas.
Da je jedan od tvojih rudara bio izrazito antirasistički raspoložen, da se držao kursa ''mi smo ipak braća'', a  na kraju odbio da pruži ruku pripadniku druge rase ili da je gadljivo utekao od udvaranja ''njihove'' žene - e to bi bila druga stvar.

Savajat Erp


Quote from: Boban on 09-03-2015, 09:44:05
Ne razumemo se, ali nema veze... toliko je nerazumevanja u svetu i na ovom forumu da još jedno ne pravi nikakvu razliku.


Ок, мислио сам да смо са овим завршили, али, жене, ех, жене...не можеш са њима, а не можеш...једноставно не можеш са њима. :)


Сатурнице, Кимура, ПлавоБуба (ма ко да у ствари јеси), ја одавно не говорим о мојој причи, али упорно се враћате на њу, тако да испада да ја већ неко време упорно је браним и да се просеравам, а ради се у ствари да смо малтене на терену уопштеног књижевног теоретисања шта је шта и сл. :)


Дакле, доста више о томе, јеб`о ме пас кад сам се и хватао за Бобанове речи!  :)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Mica Milovanovic

Ja htedoh da nešto kažem, ali svaka reč postaje izlišna.


Tako da mi ostaje da kraju ponudim jednu priču koja se bavi vrlo sličnom tematikom kao Savajatova, a koja mi je vrlo draga:

http://www.lightspeedmagazine.com/fiction/and-i-awoke-and-found-me-here-on-the-cold-hills-side/

Od ove žene, maskirane u muškarca, mnogi mogu da nauče kako se piše...

Mica

Mandragora Dragon