Author Topic: Abortus, crkva, i kako je to biti majka...  (Read 17640 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petronije

• 4
  • 3
Abortus, crkva, i kako je to biti majka...
« on: 29-10-2017, 10:11:40 »
Nije da imam šta da kažem na ovu temu, to jest, već sam rekao šta sam imao, ali nema potrebe da gušimo Serbia tudej, koja je korisna zbog dnevne retrospektive bizarnih dešavanja. Dakle, svaku diskusiju bi bilo lepo nastaviti ovde.

Petronije

• 4
  • 3
Re: Abortus, crkva, i kako je to biti majka...
« Reply #1 on: 29-10-2017, 12:01:38 »
Ne znam da li sam vam pisao kako je Totije rešio problem nataliteta u selu Rataje šivaćim mašinama, pa ako nisam ni neću.

Quote from: scallop
U tom istom Rataju rođen je i čovek čijeg se imena ne sećam, ali to i nije važno jer su ga svi znali kao Totija. Totije je završio sve škole i postao vrstan rukovodilac i šef i iz starog kraja ostala mu je samo navika da svaku rečenicu započne sa: "To ti je..." Ljubav prema zavičaju mu nije uminula, ali svaki put, kad bi došao da obiđe preostalu rodbinu i prijatelje, mučilo ga je što se život sveo na ispijanje piva na stepenicama napuštenog zadružnog doma. Još više ga je mučilo kad sazna ko je sve otišao iz ili sa ovog sveta. Najgore je bilo kad bi mu stare žene nabacivale na nos da su devojke odbegle u "te njegove gradove", a jadni momci samo pijanče ispred zadružnog doma.

Dozlogrdilo Totiju to stanje, pa pomisli da kao inženjer, a danas bi sigurno bio i IP inženjer, mora da je u stanju da sačini valjan plan. Najpre utvrdi da je zadružni dom ničiji, odnosno svačiji pa ničiji, pa očas posla sredi papire i registruje fabriku. Usput je obilazio domove po Rataju, ako su im pobegle devoke, nisu im pobegle šivaće mašine. Gotovo u svakoj električne, ubijali tugu s njima, u drugima i one neuništive Singerice. Obeća svakoj kući da će vratiti devojke ako donesu svoje mašine u zadružni dom. Znali su ljudi da je Totije čovek od reči, pa su ga poslušali.

Onda se zaputio duž Morave, u Kruševac, u Paraćin, Jagodinu i Ćupriju, pa gde god prepoznao devojku iz svog kraja, beznadežno prepuštenu ulici, da ne upotrebim težu reč, obećavao im pošten posao, brak i porodicu, samo da se vrate kući. I devojke su, bar po čuvenju, znale da je Totije pošten čovek i da mu je reč od kamena isklesana, pa su pakovale ono malo što su i od kuće donele.

Ne morate da mi verujete, ali jednom sam bio u Rataju. Ili Ratajima, pojma nemam. Skupili se sa nekog posla, u slobodno popodne, pa potegli u Aleksandrovac. Bilo vreme grožđa i vina, pa je i vodoskok u centru nalivao vino. Neko je pomenuo Rataje, mislim da je i Totije bio za stolom i pozvao nas, pa okrenuli ka Ratajima. Tamo, selo peva, u bivšem zadružnom domu, uređena konfekcija, proizvodi se po licenci za Adidas, pa smo se posle obilaska ogrebali za po rolku. Sećam se da je neko pomenuo da bismo mogli dobiti i po vetrovku, a Totije je rekao da nam je dosta i rolka. Ali to je već druga priča.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #2 on: 29-10-2017, 12:18:11 »
 xrofl xrofl xrofl xrofl

Eto, rešenja ima, ali nema volje.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #3 on: 29-10-2017, 12:47:23 »
Ja mislim da u
svakoj firmi da se uvede mešovitost polova i zabrani abortus.
U svaku smenu po muško i žensko.
Pogotovo u pekare, da mese,mese, neće ništa da im fali.

Ma svugde.
Ofis, računovodstvo, muško žensko. Čistačice u školama, muško i žensko.Noćna straža , muško i žensko!
Lezbejke i pedere ukinuti kao pojmove i zabraniti da se zapošljavaju.
Ko napravi 5 komada, država izdržava! Cigani, juriš!

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 29-10-2017, 12:52:51 »
cista sf-tematika.
elem, mnogo se palamudi o natalitetu, uglavnom iz pogresne postavke kako visi standard polucuje porast zaceca.
greska.
univerzum u kojem zivimo prosto je distopijski, umire. zivot anomalija koju tek protok vremena vraca u distopijski okvir.
i sad, zasto krecem od adama i eve, moramo razmisliti i sto potice varijaciju u intenzitetu evolucije: razlika u potencijalu.
kazete nema veze sa natalitetom? :)
ima. sto je drustvo blize utopiji, evolucija regulacijom seksualnosti vraca uredjenje u distopijsko.
sto blize distopiji, kroz regulaciju... itd.
prevedeno: gdje ste zaboga vidjeli da porast standarda luci visi natalitet? ili da je cijela problematika racionalna? da se nesto pita bilo muskarce ili zene?
bas obrnuto: ekstremne prilike koje ugrozavaju anomaliju zvanu zivot nuzne za porast. zar nikad zenu niste odveli u kino na kakav horor-film, sve da bi vam upala u narucje zudeci za reprodukcijom?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 29-10-2017, 20:19:29 »
Evo ja ću ovde da odgovorim Scordisku.

Dobro si pomenuo strategiju, ali strategija nije u davanju para. I moj primer sa Totijem i Ratajama se odnosi na individualnu strategiju, ali ne i na društvenu strategiju. Promišljena strategija je kad dovedu vukove u Jelouston, pa posle desetak godina se stabilizjuju obale reka, jer je počelo da raste drveće.

Društvo mora da ima plan ne za rođenu nego za nerođenu decu. I tu ne mislim na abortuse ili na neka nagovaranja, nego na uslove u kojima bi se porodice sa dilemama oko rađanja opredeljivala jer im je BOLJE. Ne mislim ni na više para u džepu, nego na bolje veze sa okruženjem, bolju infrastrukturu, dostupne bolnice i škole, sportske terene...

Pa, onda, još jedna priča.

Naši kumovi u Švedskoj. On naš, ona Šveđanka. Žive u nekom selu kod Jenčepinga, nisam na Guglu mogao da ga nađem koliko je malo, a ne sećam se imena. Selo povezano sa Jenčepingom putem, skoro autoput. U njemu jedna dobro snabdevena robna kuća, plus nekoliko manjih radnji koje sve zajedno imaju što i robna kuća. Dom kulture u kome, pored ostalog, imaju i amatersko pozorište sa salom. Sigurno imaju i manju bolnicu i školu, ali sam video da imaju sportski teren za fudbal leti, a bandi zimi. Ko ne zna šta je bandi neka potraži. Dvoje dece i kad pada kiša izbace na igranje u dvorištu.

Da li biste živeli u manjim mestima u Srbiji da su tako uređena? I imali decu?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Scordisk

• 3
« Reply #6 on: 29-10-2017, 20:27:45 »
pa da, manje-više sam na tako nešto i mislio. primer sa parama je bio rudimentaran, kao najjednostavniji prikaz šta država može. a s ovim se slažem

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #7 on: 29-10-2017, 20:28:41 »
Pošto ovo nije fejsbuk pa ne mogu da lajkujem Skalopov poslednji post, evo ovim putem da izrazim duboko slaganje.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 29-10-2017, 20:44:15 »
Pussies.
Kad bi ljudi vas slušali, stvarno bi se zatrlo ljucko seme.
Sreća pa se vi ništa ne pitate.

Scordisk

• 3
« Reply #9 on: 29-10-2017, 20:47:20 »
izvalio si nas, agli, to nam je zli plan. sve srbe pod jednu šljivu, a i ti što preostanu, ima da budu neki liberaši samoubice :D

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 29-10-2017, 20:52:26 »
ma neeee, vi ste tako divni dušebrižnici, nemam reči!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 29-10-2017, 21:06:01 »
Još veća sreća je što se ti još manje pitaš. A i ne bi znao da sklopiš ni rečenicu.

Malo je nezgodno što ja o tome pričam jer sam rođen u Beogradu, ali ja putujem i gledam oko sebe. Umem bolje da napišem nego ti da nacrtaš. Hajde, je li ko bio u Zaglavku? Šta bio, bre, da li znate da postoji jedno takvo, zaglavljeno selo, u kome je, kad sam poslednji put bio tamo, šljive brao ko dođe iz Požege. U dve kuće po frtalj porodice, do sada su se i oni okamenili. A, pazite, najbolju prepečenicu sam pio u Zaglavku.

Za početak, predložio bih da na dnevnoj bazi srpske TV kuće posećuju one koji zapnu ispočetka i ide im ili im ne ide. Neke to već i rade, ali to bi morao da bude uvodni stav strategije i podaci za stvaranje funkcionalne.

Hteli vi to ili ne, za mene je deo strategije i pretvaranje Niša u Albukerki. Sve usput postaje bliže dobrom individualnom rešenju. Isto važi i za onu drugu ka Čačku, Novom Pazaru i dalje. Šta će nam FAP ako ne možeš do Priboja?

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 29-10-2017, 21:13:36 »
Eto ti sad...
Ispadoh i nepismen...
Nit' znam dovoljno dobro da crtam, nit' da pišem, phuuuu, breee...tuga pregolema!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 29-10-2017, 21:24:08 »
Naravno. Ti ne znaš ni zašto se više Zaječarskog piva proizvodi izvan Zaječara nego u Zaječaru.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 29-10-2017, 21:35:47 »
Još se čikaš!?!
Iskreno me zabole.
Ako Bog da , naseliću se u Beograd dogodine da pijem Beogradska piva i da vičem da nema boljeg od Beogradskog.
Ima se prekrstim u Bojan-Paša, uđem u SNS na hadžiluk po partijsku knjižicu, dodam Hadži-Vukić,
i nema boljeg promotera pašaluka od mene!

lilit

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 29-10-2017, 21:38:05 »
ugly ravnozemaljski paša!  nas-rofl

i, kako je to biti majka?  xrofl
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 29-10-2017, 21:54:47 »
Quote from: lilit

To će da nam objasne forumski mrsomudi i blejači, i kako i zašto i tako to.

nego, država ima obaveze prema svojim građanima, inače ič ne valja i treba tražiti drugu državu :lol:

Scordisk

• 3
« Reply #17 on: 29-10-2017, 22:08:03 »

borimo se nekako

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 29-10-2017, 22:46:37 »
Ja ću o crkvi i abortusu...
Mi muški smo samo pičke u duši!

lilit

• 5
  • 3
« Reply #19 on: 29-10-2017, 22:55:03 »
Quote from: lilit

nego, država ima obaveze prema svojim građanima, inače ič ne valja i treba tražiti drugu državu :lol:

pa ajde onda da sačekam šta će da kažu i kakva su im iskustva sa majčinstvom pa da vidim da li sam uopšte sposobna za taj poduhvat.
javlja mi se da nije lako s pelenama i da će me detergent za platnene koštati manje nego pampers. ili neće? help sagito, ne izdaj me kad si mi najpotrebnija!  :cry: :lol:

a državu koja stimuliše svoje građane (i imigranti uključeni!  nas-rofl ) uvek valja pronaći. besplatna obdaništa, osnovne škole i gimnazije, pa i univerzitet. hm, zvuči ko čista utopija! al nije! :lol:
(ševeče, spavaš li mirno? :) )

borimo se nekako

:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=ePXb3Pmo3CQ

Ja ću o crkvi i abortusu...
Mi muški smo samo pičke u duši!

amfilohiju i patrijarhu bih o abortusu i natalitetu imala svašta da kažem, al pošto je sagita jedan pristojan forum, suzdržaću se. :lol:

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 29-10-2017, 23:02:14 »
Tebe da upoznaju, morali bi da ti se klanjaju! :)
Bez zaebavanja, patrijarh znam šta je, ali amfilohije...njega ne znam...taj neki bitan...?

lilit

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 29-10-2017, 23:11:58 »
amfilohije mi je simpatija već godinama, te je na tom nivou i bitan. :lol:
priznajem, rado bih mu finansirala kakvu instituciju, u kojoj bi dobio sobu s belim zidovima i crnom tačkom na plafonu, da do sutra kontemplira o srpskim vaginama.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 29-10-2017, 23:21:36 »
E, sad me zarazi, mora jutjubiram !

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 29-10-2017, 23:26:20 »
A, neki monteniger!
Će ga preslušamo i besedu mu, pa će nadjemo stav i o njemu ako baš ...moram montenigere da ....joooooj...mukiceee...al' ajd..
da ne ostanem nepis...neupućen.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 30-10-2017, 00:08:48 »
ali zasto se narod koji nije dio crkve osjeca ugrozen? pa crkva ima svoju pricu, zato je crkva, vjernike koji se obaziru ili ne. svi imamo slobodu birati zelimo li biti dio zajednice ili ne.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 30-10-2017, 00:50:28 »
Ma kakav si ti to vernik a ne znaš za Amfija, Agli? Ccc

Bogami, zosko, ti kao da ne znaš kakav uticaj crkva ima, recimo u Hrvatskoj. Pokušali su i tamo da ukinu ženama mogućnost izbora, nešto nedavno. Pa patrijarh se sastao sa AV da raspravljaju o natalitetu i tako to, pre neki dan.
Jeste da živimo autrejdž kulturu, ali nije to bez neke.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 30-10-2017, 01:09:38 »
Pa ja verujem u Boga, ne u mantije.
I nešto mi žitija sadašnjih nisu na dnevnom redu.
Gledaš li ti Ghost Wars ili Amfilohija!?!?

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #27 on: 30-10-2017, 07:30:13 »

Ма не, то ће нам објаснити политички коректна гласачица Саше Јанковића, која у слободно време "модерира" америчке форуме, а онда из доконости направи свој, чисто да јој се испуни жеља за модераторством... 
:D

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #28 on: 30-10-2017, 07:34:06 »
amfilohiju i patrijarhu bih o abortusu i natalitetu imala svašta da kažem, al pošto je sagita jedan pristojan forum, suzdržaću se. :lol:

Што му не напишеш писмо?
И онда у писму лепо објасниш како нерођена деца немају право на живот, већ на смрт?

Абортус представља убиство са умишљајем, и ту нема места за некакву "слобода избора" причу.
Слобода избора постоји док не дође до зачећа.
Жене имају слободу избору да ли ће или неће да затрудне.
Након зачећа једина слобода избора је да зачето дете буде рођено.
А за "детергенте" и слично, не брини, нису "детергенти" скупи, скупљи је памперс.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 30-10-2017, 08:25:49 »
Meni se dopalo što su se oko toga šta nam fali složila dva neroditelja i dva dvostruka roditelja.

Za ostalo ću se uzdržati.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #30 on: 30-10-2017, 08:30:43 »
Раније је фалило много више, па су се деца рађала.

Погледај хигијенске услове некада, и упореди их са данашњим.

Деца су некада купана у коританцима, а вода је загревана на шпорету.
Данас имамо купатила, каде, бојлере.

Друштво се претворило у гомилу незадовољника, којима све нешто фали.
Идеално би било да се дете само роди и само да одрасте, али то тако не бива.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #31 on: 30-10-2017, 08:35:08 »
Pa, Aksentije, kako je biti majka?

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #32 on: 30-10-2017, 08:41:57 »
Није лако.
Није лако не спавати ноћима, будити се на сваки јецај и шушањ детета.
Зато сам и написао јуче на другој теми, да је ту реч о доста одрицања.
Али мајка би требала да има и помоћ оца, јер постоји и надопуњавање.
И зато је жена, односно мајка, код нас Срба увек била поштована.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 30-10-2017, 12:35:18 »
Advokatica pita SPC: Amfilohije izneo svoj ili stav crkve?

Advokatica Jelena Drenča tražila je od SPC da objasni da li su reči mitropolita Amfilohija da su "Srpkinje majke čedomorke" njegov stav ili stav crkve.
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije je posle liturgije u Pećkoj patrijaršiji, 15. oktobra, rekao da "Srpkinje u svojim utrobama pobiju za jednu godinu više dece nego što su pobili Musolini i Hitler i Broz i oni koji su na Kosovu i Metohiji".

Drenča je današnjoj podgoričkoj Pobjedi kazala da se Sinodu SPC-a zvanično obratila 23. oktobra.

Ona je navela da da je mitropolit to izrekao na svom radnom mestu i ocenila da je "povredio zakone o zabrani diskriminacije i javnom redu i miru - pred onima koji su došli dobrovoljno da ga slušaju".

U zahtevu za izjašnjenje Drenča citira i član 70. Ustava SPC u kojem se kaže da "SPC čuva i brani čistotu učenja pravoslavne crkve o veri i moralu, suzbija svako nepravilno učenje, verske i moralne predrasude, praznoverice i štetne običaje, da vodi nadzor nad radom arhijereja, da sudi u prvoj instanci za kanonske krivice arhijereja".

Ona je upitala SPC da li je protiv Amfilohija pokrenut bilo kakav postupak budući da su prekršene odredbe crkvenog Ustava i zamolila crkvu da se "u najkraćem roku izjasni povodom ovog pitanja kako bi izbegli eventualnu tužbu".

Posle izjave mitropolita Amfilohija, patrijarh srpski Irinej je ocenio da su "žene dužne da rađaju, kako bismo očuvali srpstvo".

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je u subotu s patrijarhom srpskim Irinejom i u saopštenju posle sastanka navodi se da su "izrazili zabrinutost zbog izuzetno niske stope nataliteta u Srbiji".

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 30-10-2017, 12:43:08 »
Šta tu Drnčavu boli ona stvar šta je rekao tamo neki pop!?!
Advokatica je totalno u krivu, i nema pravo reč da mu kaže.
Sori, nisam njega lično još prelistao , ali ovde je debilka sama sebi skočila u usta.
Tip je sve radio po tom članu.

Njen problem je što njena religija ne priznaje ni jednu drugu, a napada jedino one koji ne napadaju druge.
Ako ima pismenih, čovek je izrekao samo istinu i činjenično stanje, čak ni konkretnu osudu, ili nedajbože poziv na sankcionisanje osude koje nije ni bilo.
Ali ovu drma klimaks a oće se trti de se ne češa itd....

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 30-10-2017, 13:12:09 »
"Tamo neki pop" ima veliki uticaj u SPC i zamalo je postao patrijarh :)

Ne pričaj svašta, tebi je u redu ovako gnusno okarakterisati i optužiti pola populacije??

Nisam pravnica ali žena ima poentu: odgovornost za javno izgovorenu reč, još ovako tešku, mora da postoji. Jedino što joj je pitanje jalovo: naravno da je to stav crkve, jer je i Irinej podržao i potvrdio. Crkva svašta podržava, bilo to srebroljublje, pedofilija u njihovim redovima ili ovakve huškačke i ženomrzačke izjave. No, crkva oduvek tretira žene kao niža bića.

Naravno da od ovoga ništa neće biti, ali je dobro da se malo vrši pritisak na nedodirljive.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #36 on: 30-10-2017, 13:20:12 »
Samo da znate da ste upropastili topik koji je krenuo u dobrom pravcu.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 30-10-2017, 13:46:53 »
Ne.

Odgovaram na zadatu temu. A topik još nije ni uhvatio zamajac, tako da ne može biti govora o "upropašćivanju".

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #38 on: 30-10-2017, 14:04:06 »
"Srpkinje u svojim utrobama pobiju za jednu godinu više dece nego što su pobili Musolini i Hitler i Broz i oni koji su na Kosovu i Metohiji".

И шта је погрешно или нетачно рекао?
Ова изјава није женомрзачка, јер истина не може бити женомрзачка.
Убице нерођене деце и подржаваоце убистава нерођене деце не треба осудити, него убацити у Lebensborn програм, па да буду заиста од користи нашем друштву.

https://www.youtube.com/watch?v=UnZRs6TaEnI

tomat

• 4
  • 3
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 30-10-2017, 14:26:04 »
Meni se dopalo što su se oko toga šta nam fali složila dva neroditelja i dva dvostruka roditelja.

Za ostalo ću se uzdržati.

ili trostruka...
aksentije sigurno ima bar troje.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #41 on: 30-10-2017, 14:31:46 »
Биће и петоро, само полако.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #42 on: 30-10-2017, 14:40:41 »

Што му не напишеш писмо?
И онда у писму лепо објасниш како нерођена деца немају право на живот, већ на смрт?

Абортус представља убиство са умишљајем, и ту нема места за некакву "слобода избора" причу.
Слобода избора постоји док не дође до зачећа.
Жене имају слободу избору да ли ће или неће да затрудне.
Након зачећа једина слобода избора је да зачето дете буде рођено.
А за "детергенте" и слично, не брини, нису "детергенти" скупи, скупљи је памперс.

Abortus jeste ubistvo s predumišljajem, ali dokaži ti to onim koje su odlučile da kao da se radi o kanceru odstrane "strano" telo iz svog, jer "strašno je mučenje biti majka". Sloboda izbora? Ha, pa niko ih ne primorava na seks, ili na seks bez zaštite-  Problem je u tome da se želi na sve načine odvojiti prokreaitvna funkcija seksa od one druge, orgazmičke, a sve u želji da se samoživost i neodgovornost postave na pijadestal poželjnog ponašanja.  Najveći broj onih koje su počinile ili čine abortuse su isti koristile kao sredstvo kontracepcije, jer pobogu nisu spremne da budu majke. A bile su spremne na seks? 
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #43 on: 30-10-2017, 14:56:07 »
Abortus jeste ubistvo s predumišljajem, ali dokaži ti to onim koje su odlučile da kao da se radi o kanceru odstrane "strano" telo iz svog, jer "strašno je mučenje biti majka". Sloboda izbora? Ha, pa niko ih ne primorava na seks, ili na seks bez zaštite-  Problem je u tome da se želi na sve načine odvojiti prokreaitvna funkcija seksa od one druge, orgazmičke, a sve u želji da se samoživost i neodgovornost postave na pijadestal poželjnog ponašanja.  Najveći broj onih koje su počinile ili čine abortuse su isti koristile kao sredstvo kontracepcije, jer pobogu nisu spremne da budu majke. A bile su spremne na seks? 

Жена која воли мушкарца ће сама понудити да рађа.
Оне које се нећкају, и налазе неке изговоре, такве заправо не воле мушкарца, и гледају начин да му узму кинту и потроше време, јер су саме неспособне да било шта створе.
Зато мушкарци нек увек изаберу ону која оће да рађа, а ове друге или нека избегавају, или нек лупају рецке, да остану у форми.  :evil:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #44 on: 30-10-2017, 14:58:01 »
Ajde, akhnatone, ne budi veća budala od onih koje kritikuješ.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 30-10-2017, 15:09:16 »
rečnikom interneta:

akhnaton's post gave me cancer xrotaeye

(ispada da su žene sposobne za samozačeće, pošto autor nigde ne pominje ulogu muškaraca u istom) xrotaeye

scallop

• 5
  • 3
« Reply #46 on: 30-10-2017, 15:16:50 »
Važi i za Гражданку: bez suvišnog lupetanja, molim.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 30-10-2017, 15:18:33 »

prestanite da me moderirate, molim. ima ovde dosta "posla" za vas i bez mojih postova.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #48 on: 30-10-2017, 15:53:53 »
To sam i ja mislio.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 30-10-2017, 16:15:45 »
ej, Dy, pošto sad nisam siguran koje si vjere... :p
vjerojatno neke svoje, da te pitam samo...
Šta bi ti htela od ovih Pravoslavaca koji ovako pričaju o ženama koje su abortirale?