Poll

Omiljeni film Brajana Juzne?

SOCIETY
4 (25%)
BRIDE OF RE-ANIMATOR
4 (25%)
SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT 4: INITIATION
0 (0%)
RETURN OF THE LIVING DEAD 3
2 (12.5%)
NECRONOMICON
3 (18.8%)
THE DENTIST
2 (12.5%)
PROGENY
0 (0%)
THE DENTIST 2
0 (0%)
FAUST: LOVE OF THE DAMNED
0 (0%)
BEYOND RE-ANIMATOR
1 (6.3%)

Total Members Voted: 15

Voting closed: 11-03-2005, 00:27:27

Author Topic: BRIAN YUZNA  (Read 8263 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
BRIAN YUZNA
« on: 11-03-2005, 00:27:27 »
http://www.imdb.com/title/tt0371920/

http://www.imdb.com/title/tt0371572/

 :!:

btw ja sam glasao za RETURN OF THE LIVING DEAD 3.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
BRIAN YUZNA
« Reply #1 on: 11-03-2005, 00:42:59 »
Yuzna je mnogo bolji producent nego sto je reziser.
Od onoga sto je rezirao, najinteresantniji su mi Beyond Re-Animator & The Dentist.
Cini mi se da je OK i Return of the Living Dead Part III (davno sam ga gledao, pa se ne secam svih detalja).
Ostalo... Strasno!

P.S.
SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT 4: INITIATION nisam gledao... a i ne zelim.
"zombi je mali žuti cvet"

WARLOCK

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.287
BRIAN YUZNA
« Reply #2 on: 11-03-2005, 00:45:31 »
Ja sam za bride of reanimator,to je film za uzivanciju..toliko crnog humora

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.783
BRIAN YUZNA
« Reply #3 on: 11-03-2005, 00:56:05 »
Quote from: "WARLOCK"
Ja sam za bride of reanimator,to je film za uzivanciju..toliko crnog humora

i ja
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Plissken

  • 4
  • 3
  • Posts: 646
BRIAN YUZNA
« Reply #4 on: 11-03-2005, 00:57:36 »
Slažem se sa Warlockom. Bride of Re-animator je apsolutni favorit.
Can't argue with a confident man.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
BRIAN YUZNA
« Reply #5 on: 11-03-2005, 03:29:13 »
Yuznini dobri filmovi su svi manje-više jednako dobri, pa je teško odlučiti i odabrati favorita.
U samom vrhu su mi ROTLD 3 (za kojeg sam ovde glasao) i REANIMATOR 2, odmah zatim SOCIETY, sve jake trojke.

SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT 4: INITIATION – najgori njegov film: UŽAS! ima nekoliko ljigavih efekata Screaming Mad Georgea, i to je sve. Poznat još i kao BUGS.

NECRONOMICON – ovo je omnibus, 2 priče su radili drugi režiseri, trebalo je precizirati da je njegova treća, najbolesnija i najkonfuznija, sa najviše cheesy efekata.

THE DENTIST – razumem da neki mogu u ovome uživati, ali meni je ova vrsta filma vrlo dosadna i nezanimljiva, a ni efx nisu neki.

PROGENY – bezveze.

THE DENTIST 2 – nisam gledo.

FAUST: LOVE OF THE DAMNED – what a MESS!

BEYOND RE-ANIMATOR – vrlo fino, ali primetno slabije od prvog (remek dela) i drugog (vrlo dobrog) dela.

Will-O'-The-Wisp

  • 3
  • Posts: 635
  • Teoretičar Ostrogotike
BRIAN YUZNA
« Reply #6 on: 11-03-2005, 19:54:02 »
"Bride Of Re-Animator"... ROTLD 3 mi se nikad nije dopadao. Ostali su tu i tamo ("Beyond Re-Animator" i dalje ceka da bude odgledan, a SNDN 4 nisam gledao). Doduse, najvise potencijala je imao "Society", film stvoren za Kronenberga. Nazalost, Yuzna nije David...
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Will-O'-The-Wisp

  • 3
  • Posts: 635
  • Teoretičar Ostrogotike
BRIAN YUZNA
« Reply #7 on: 11-03-2005, 19:54:32 »
"Bride Of Re-Animator"... ROTLD 3 mi se nikad nije dopadao. Ostali su tu i tamo ("Beyond Re-Animator" i dalje ceka da bude odgledan, a SNDN 4 nisam gledao). Doduse, najvise potencijala je imao "Society", film stvoren za Kronenberga. Nazalost, Yuzna nije David...
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
BRIAN YUZNA
« Reply #8 on: 11-03-2005, 20:38:13 »
kad bolje razmislim, možda je REANIMATOR 2 za nijansu ili 2 bolji od ROTLD 3 - ipak on ima nenadmašnog Kombsa na vrhuncu ludila, i neke od najmaštovitijih gore-body parts efekata ikada igde.

s druge strane, nema mindy, niti memorble set pisove kakav je onaj experiment u laboratoriji na početku, recimo, ili kasnija klanica u kanalizaciji (kada mindy postane zombi-superherojka!)...

stvarno mrtva trka :wink:

ne razumem kako NIKO ne voli SOCIETY (ili ga je manji broj uopšte gledao?) - to je film kome bih u svako doba dana i noći dao trostruku prednost pred trash-trashinama DENTIST ili FAUST...

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
BRIAN YUZNA
« Reply #9 on: 11-03-2005, 20:56:15 »
Quote from: "Ghoul"
ne razumem kako NIKO ne voli SOCIETY (ili ga je manji broj uopšte gledao?) - to je film kome bih u svako doba dana i noći dao trostruku prednost pred trash-trashinama DENTIST ili FAUST...


Hej, ja volim SOCIETY. Odmah posle ROTLD 3 dolazi taj film, uz RE-ANIMATOR sequele, naravno. To je vrh. NECRONOMICON je vrlo dobar, ali tu je Juzna radio samo trecu pricu, pa je taj film znacajniji za njegovu producentsku filmografiju. Inace, ja volim SVE Juznine filmove. Cak i trash kao sto su: FAUST, THE DENTIST, PROGENY, jer ipak je to vrhunski odradjen eksploatacijski B horor. SNDN 4 i THE DENTIST 2 nisam gledao.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

WARLOCK

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.287
BRIAN YUZNA
« Reply #10 on: 12-03-2005, 00:24:05 »
Quote from: "Ghoul"

THE DENTIST 2 – nisam gledo..

Ma sram te bilo.. kako to da ga nisi gledao to je veca treshina od prvog.
"Society" ne propustajte!

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
BRIAN YUZNA
« Reply #11 on: 12-03-2005, 01:42:58 »
Kada se govori o Yuzni, interesantno je primetiti da i pored toga sto ne spada u vrhunske stvaraoce, ima izgradjen prepoznatljiv stil. To treba ceniti.
Sto se nova dva naslova tice: Rotvajler je gotovo izvesno ULTRA MEGA GIGA thash. Pogledao sam trejler: ne obecava... Kuce umesto Svarcija u Terminator roli.
Ispod mirne vode je vec zanimljiviji... Vuce na Lavkrafta, cini mi se. Nazalost, o ovom film nema puno podataka: ako vas nemrazi skoknite da FF sajta da pogledate tuce fotki iz ovog filma.

http://www.filmaxinternational.com/fichas/1207.htm

A vec kad ste tu: ne zaboravite da skinete trejler za THE NUN. Optimista sam kada je ovaj film u pitanju.
"zombi je mali žuti cvet"

Morticia

  • 3
  • Posts: 1.028
BRIAN YUZNA
« Reply #12 on: 14-03-2005, 01:31:16 »
Glasala sam za The Society, cak bih ga svima preporucila da pogledaju. Film je sasvim ok.  
Beyond nije los, ima svojim trenutaka. :!:
A nakon odgledanog Dentist-a, odmah sam sutra zvala svoje zubare i samo im preko telefona rekla: "Dobar dan, kako ste?" za svaki slucaj. Nikad se ne zna.  :lol:
You're dead, son. Get yourself buried.

WARLOCK

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.287
BRIAN YUZNA
« Reply #13 on: 14-03-2005, 01:45:44 »
dok sam gledao prvi put dentista,dobijes takav osecaj kao da si kod zubara onaj zvuk busilice i skripanje,iz detnjsta vracaju ti ruzne uspomene :cry: .

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.783
BRIAN YUZNA
« Reply #14 on: 23-03-2005, 11:13:37 »
hoće li mi iko objasniti zašto je Dentist treš i kako se to određuje
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
BRIAN YUZNA
« Reply #15 on: 23-03-2005, 16:02:20 »
Da li je DENTIST trash? To je pitanje percepcije. Ja sam ga gledao pre pet-šest godina i  tada ga nisam tako doživeo.
Neka Ghoul obrazloži svoj stav.
"zombi je mali žuti cvet"

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.783
BRIAN YUZNA
« Reply #16 on: 23-03-2005, 22:09:05 »
ja sam ga gledao prije 2 mjeseca.
Pitanje percepcije...
ako se film trudi biti dobar a ispadne loš... to bi valjda trebao biti treš

a ako je film napravljen za male pare, sa nepoznatim prosječnim glumcima, solidnom režijom i povrh toga nije smor, dapače zanimljiv je sa zanimljivom temom...
pa treš je valjda Nacistički surfer mora umrijeti...  :(  :cry:

Ghoulova je posljednja

šta on veli?
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
BRIAN YUZNA
« Reply #17 on: 24-03-2005, 00:17:46 »
trash može da se ‘desi’, ali može i svesno da se pravi (troma, napr.) i ja pre svega govorim o takvom, samosvesnom.
yuzna svesno pravi trash, ali kvalitetan, i često s duhom.

sad, ne znam nijednu oficijelnu definiciju trasha, ali ga ja doživljavam vrlo bliskim pojmu kempa, a kemp je definisan ovako:
1. An affectation or appreciation of manners and tastes commonly thought to be artificial, vulgar, or banal.
2. Banality, vulgarity, or artificiality when deliberately affected or when appreciated for its humor.
srpski rečeno – svesno uživanje (smejanje) nečemu što je zapravo prizemno, banalno, vulgarno, neukusno…

prosto, uzme se neka manje-više konvencionalna tema, i tretira se tako da se insistira na excesu, površnim senzacijama, šoku, uz obilje tipskih (banalnih) likova i (vulgarnih) situacija.

meni u dentistu nije toliko smetao trash kao takav, koliko to što je to LOŠ trash, dosadan, banalan, bez duha: sva ‘inovativnost’ utrošena je na PREMISU – onda kada se krenulo u njenu realizaciju, sve je odrađeno krajnje predvidivo i banalno, bez iznenađenja. taj film postoji samo zbog tih nekoliko zubarskih ‘gore’ scena, a ono između njih je beskrajno dosadno i nezanimljivo, jer su likovi i njihovi odnosi takvi. (da i ne ponavljam da su čak i gore efekti slabi i nedovoljno žestoki)

takav slučaj nije u DOBRIM yuzninim filmovima, u kojima zanimljivi likovi i originalne situacije proizvode vrlo gledljive horore. ej, pa pogledajte samo society – tu nema ozbiljnijih efekata sve do kraja filma, ali likovi i suspens nose do kraja, a onda – nastupa ludilo.
slično važi za ROTLD 3 i BRIDE OF REANIMATOR. u njima je % banalnosti i predvidivosti i vulgarnosti i artificijelnosti daleko manji…

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
BRIAN YUZNA
« Reply #18 on: 11-07-2005, 00:59:21 »
ROTTWEILER na DVD-u 19. jula!  :evil:  :lol:  :evil:

http://www.imdb.com/title/tt0371920/combined

Ko prvi overi divx (kad se pojavi) neka javi kakav je film...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

dylan_dog

  • 4
  • 2
  • Posts: 208
BRIAN YUZNA
« Reply #19 on: 20-11-2005, 16:39:14 »
Inace, stigao je Rottweiler na divx-u (DVDRIP) pre neki dan. Prevoda nema, naravno... Posto sam kratak sa vremenom, ako neko pogleda u medjuvremenu neka napise kakav je film. Mozda stignem da ga pogledam ovih dana, ako smognem snage :)
Koliko vidim film je pokupio dosta "lepih" kritika, sta sad...

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
BRIAN YUZNA
« Reply #20 on: 20-11-2005, 17:23:54 »
Rott se pojavio pre pola godine...
Vidi topik: šta sam lepo od horora gledo.
Ukratko – rotvajler ne valja: vrlo malo ima od yuzne u tom filmu, veliki potencijali su protraćeni na loše glumce/likove i banalne situacije sa vrlo malo (ne)maštovitog klanja i usiljenog sexa.

dylan_dog

  • 4
  • 2
  • Posts: 208
BRIAN YUZNA
« Reply #21 on: 20-11-2005, 17:44:07 »
Jbg...posto meni uglavnom stizu kvalitetne frishke stvari, pretpostavio sam da nije stigao do sada dvd-rip ovog filma. Ocigledno je doslo do nekog delay-a...

 :x  :x  :x

 :arrow: [/quote]

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
BRIAN YUZNA
« Reply #22 on: 25-12-2005, 00:40:08 »
ROTTWEILER je najslabiji film Briana Yuzne, ali je i kao takav meni bio sasvim gledljiv, jedino sto mi je bilo zao sto je uz nesto vise truda ovo mogao da bude jedan od najboljih filmova Briana Yuzne. Inace, sto se mene tice, Yuzna jos uvek nije snimio film koji bih potpuno otpisao. Najveci problem ROTTWEILERA je scenario tj. adaptacija postojece price koja je uradjena prilicno lose tj. vidi se da tu ima puno potencijala; zanimljiva prica se koprca sa sve likovima, ali sve to biva sistematski utuceno lose postavljenim situacijama, jos gorim dijalozima, zatim glumom, pa i produkcijom. Yuzna je uvek (pa i ovde) bio tip reditelja koji prilazi svakom filmu max. ozbiljno; ono sto me je uvek fasciniralo je njegov tretman melodrame cemu je on posvecen nista manje nego gore scenama. ROTLD 3 je najbolji primer za ovo - savrseno uverljiva melodrama se non-stop mesa sa izuzetno mastovitim scenama krvoprolica. I nije previse bitno koliko je premisa kliseizirana, koliko su neki glumci losi, situacije neuverljive... Yuzna svemu prilazi sa toliko paznje da uspeva da ucini i najsumanutije situacije u filmovima kao sto su FAUST, THE DENTIST... dovoljno dramski uverljivim. I sve to uz neskrivenu eksploataciju! Sta covek vise da pozeli? Sve ovo se da videti cak i u konkretnom primeru kada dodje do jako lepog obrta na samom kraju ROTTWEILERA koji fino zaokruzuje do tog momenta pomalo konfuznu pricu.

Ipak, ROTTWEILER je po svojoj premisi morao da bude znatno bolji film, i to mu je najveci greh. Dramski potencijali su u startu uguseni i Yuzna tu nije mogao puno da ucini, a izgleda da nije bio previse zainteresovan da ulazi u krvoprlolice, pa smo dobili jedan osrednji film koji, po meni, ipak moze da se gleda. 2+

btw evo kako bih rangirao ostale Yuznine filmove (THE DENTIST 2 i SNDN 4 nisam gledao, a NECRONOMICON je samo delimicno Yuzna):

ROTLD 3 4+
SOCIETY 4
BRIDE OF RE-ANIMATOR 4
BEYOND RE-ANIMATOR 3+
THE DENTIST 3
PROGENY 3-
FAUST 3-
ROTTWEILER 2+
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
BRIAN YUZNA
« Reply #23 on: 25-12-2005, 00:54:08 »
Ja sam nedavno reprizirao Return of the Living Dead III i veoma se razocarao. Nekada je na mene ostavio mnogo bolji utisak.

Beneath Still Waters nas ocekuje u 2006. godini.  

Dacu mu sansu.
"zombi je mali žuti cvet"

WARLOCK

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.287
BRIAN YUZNA
« Reply #24 on: 25-12-2005, 04:26:05 »
rotld3  je genijalan film!

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
BRIAN YUZNA
« Reply #25 on: 25-12-2005, 09:56:39 »
Quote from: "WARLOCK"
rotld3  je genijalan film!

Zaista? Nisam primetio.
"zombi je mali žuti cvet"

WARLOCK

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.287
BRIAN YUZNA
« Reply #26 on: 25-12-2005, 15:47:32 »
drugaciji od ostalih dead filmova,ovaj je nesto poput radioaktivnih mutant zombija,vecina ideja u filmu mi se dopadaju i svakako fx .. :!: