Author Topic: Možda znate, ali evo kako do Google mejla  (Read 3547 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KulFejs

• 1
Možda znate, ali evo kako do Google mejla
« on: 02-04-2005, 01:54:33 »
Kliknete na sledeći link: http://isnoop.net/gmail/

U 'Anti-bot key' polje unesete broj koji vidite na ekranu, ispod svoj mejl, kliknete na 'request invite', malo se strpite i dobićete link (pozivnicu) za registraciju g-mail naloga. Posle već znate...

Inače, google je uveo neku novu fintu beskonačnog mejl prostora. Još neznam dokle će onaj kaunter da broji(jer neznam kada je godišnjica Googla), ali trenutno je premašio 1.6 GB.

Boban

• 3
« Reply #1 on: 02-04-2005, 12:11:00 »
Da li je istina da je sadrzaj svih gmail poruka dostupan google pretrazivacima?
Da nije mozda akcija navlacenja ljudi da uzmu taj gigantski mejl zapravo zelja da sve bude na jednom serveru?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Lurd

• 3
« Reply #2 on: 02-04-2005, 13:30:44 »
Isitina je da se sve poruke skeniraju. Iako obožavam gmail, stvari postaju malo previše paranoične za moj ukus.

Poruke se zvanično skeniraju da bi ti se upućivale "relevant text adds" itd.

Inače, ako neko od društva sa foruma hoće na gmail, može meni da traži. Ja legalno imam još 50 pozivnica, koje se izgleda stalno obnavljaju.
My trees...They have withered and died just like me.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #3 on: 02-04-2005, 13:39:00 »
Ja ne shvatam kakvu vajdu mogu da imaju od skeniranja poruka koje nisu na engleskom?

Na pr, ja napišem u mejlu: 'Kad se vidimo večeras?' a oni okače 'relevant ad' – 'Večera za dvoje, u kafani KOD MIKE', ili 'Kade svih veličina i boja...' ili 'Popravite svoj vid: OPTIČAR RADOJKO'...

Uglavnom, i ja sam paranoik, i ne dam nikome da mi skenira mejlove, so long as I can help it.

Lurd

• 3
« Reply #4 on: 02-04-2005, 13:53:31 »
Ne znam ni ja, ali meni su relevant adds "Letovanje u Hrvatskoj" i slične. A sada nemam nijednu.

Ali imam inbox od 2,05 GIGABAJTA.

Tako da...

Boban

• 3
« Reply #5 on: 02-04-2005, 14:17:23 »
Nemojte da mislite da Ameri nemaju u svom špijunskom arsenalu ljude za sve jezike.
Treba im 2 nanosekunde da prepoznaju koji je jezik najcesci u nekom mejlu i da skenirane tekstove preusmere za OOUR Taj Jezik...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Lurd

• 3
« Reply #6 on: 02-04-2005, 15:10:59 »
Hmmm...ko bi mogao da pomisli da Google ne zna srpski ako ima pretraživanje na srpskom i na ćirilici? Hmmm...

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #7 on: 02-04-2005, 16:30:35 »
e nek mi čita mejlove ko može, zabole me. nemam informacije od neprocenjivog značaja po CIA ili google-ov novčanik. boban ih taji i ne priča nikom.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

KulFejs

• 1
« Reply #8 on: 02-04-2005, 17:40:07 »
Ljudi, molim vas, ako je neko paranoik, onda sam to ja, ali nema potrebe za brigom, jer sadržaj vaših mejlova nikada neće postati dostupan javnosti. Reč je samo o tome da se google algoritam pretraživanja koristi kada imate na hiljade mejlova, pa želite da pretražujete sopstvene mejlove, na osnovu neke reči ili izraza.

Vođeni logikom da je CIA tu umešala prste (kao što verovatno i jeste), je u potpunosti irelevantna, jer takva stvar se može (a verovatno i jeste) izvesti i sa ostalim mejl serverima. Da vas podsetim, i yahoo je pretraživač. Na kraju krajeva, dovoljno je samo imati neophodan pristup internetu da bi se svi mejlovi na ovom svetu skenirali, kao što se to i radi. Preko ECHELONa.

Jedno vreme sam se zezao sa programčićem koji ubacuje tzv. spookheadere u mejl. tj. reči kao što su: bomba, terorizam, Alah... i primetio sam da je potrebno i do tridesetak sekundi više da takav mejl stigne do svoje odrednice.

Zato, nemate čega da se brinete, svi vaši mejlovi, kao i celokupan internet protok se skenira, automatski prevodi vojnim algoritmima za pristupe jezicima, i eventualno skladišti negde za neku malverzaciju. Ali takođe je i činjenica, da je CIA dospela u posed mejlova koje je slao Al Zavahiri pukom slučajnošću, kada je njegov računar otkupio novinar u Avganistanu.

Dakle, slobodno koristite G-mail. On se nadgleda koliko i svi ostali.

KulFejs

• 1
« Reply #9 on: 02-04-2005, 17:42:25 »
Evo, proverio sam. Ubacio sam jedan poveći isečak iz jednog pisma u google i dobio sam sledeći odgovor.

Your search - Ni ja nisam ovih dana ishla na Net, jer imam obavezu da pogledam gomilu sajtova o iseljavanju iz zemlje, a to mi se bash i ne mili. - did not match any documents.

Suggestions:
- Make sure all words are spelled correctly.
- Try different keywords.
- Try more general keywords.
- Try fewer keywords.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 02-04-2005, 17:44:21 »
uh paranoidnih ljudi
a ja sam mislio da sam ja najparanoidniji...

međutim svaki ama baš svaki majl čim pročitam ja obrišem... a bitnije isprintam i čuvam ispod kreveta...
uostalom ne shvaćam da pored yahooa ikome treba gmail... eno yahoo obecava uskoro gigabajt prostora  :lol:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

E.T.

• 2
« Reply #11 on: 02-04-2005, 18:52:27 »
Ko bi rekao da su ljubitelji fantastike ovoliko paranoicni.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #12 on: 03-04-2005, 00:33:47 »
Yahoo forever! To sa gmailom je samo prolazan trend.

phuzzy

• 4
  • 3
    • http://www.screaming-planet.com
« Reply #13 on: 04-04-2005, 16:10:41 »
Infinity+1 mailbox ste dobili prvog aprila.

2Gb je zvanicni plan.

A ako je nekome neka informacija supertajna, a ostavi je na bilo kojoj masini na internetu... tjah.

_Sve_ se skenira tako kako se gmail skenira. PHP fajl na Veratovom serveru ce "skenirati" ovu poruku pre nego sto je snimi. Da bi obrisala HTML kod, i tako to... Nemojmo se olako hvatati za tehnicke fraze i onda iz njih ekstrapolirate svakojake zakljucke.

I ne, sadrzaj mailboxa se ne objavljuje na Google web pretrazivacu. To bi bilo prilicno neumno, zar ne? Po cemu bi se onda taj mail razlikovao od jednog oooogromnog otvorenog foruma?

Uzgred, ako nekome treba, imam i ja poziva preko glave.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #14 on: 06-04-2005, 02:20:53 »
Neozbiljnosti tipa ubacivanje mailova u search engine na stranu, kakvim spam filterom raspolaže Gmail? Onaj kod Yahooa je prilično dobar, čak dapače.

nemui

• 4
  • 2
(\ /)
(O.o)
(> <)

Heute die Welt, morgen das Sonnensystem.