Author Topic: Znak Sagite 10  (Read 5549 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Znak Sagite 10
« on: 26-01-2003, 01:34:43 »
Citam ga po autobusima ovih dana, pa rekoh da vam malo podgrejem ego. Jednostavno, u jednom trenutku sam se zaprepastio koliko je to u sustini dobar casopis.  :?

Svaki prilog je potpun, smislen, koristan, zanimljiv.

Cini mi se da je ovo jedan od najboljih brojeva ovog casopisa, samo ovako treba da se gruva napred.  :|  

Pohvale Bobanu, Saletu, Otou, Ivanu, Dejanu, Goranu, Gavri, Joci,  Marku ... i svima ostalima koji su se oglasili (ako nastavim da nabrajam sigurno cu nekoga preskociti).

Samo da prodje januarski rok, pa se i ja bacam  u promet.
Izgleda da se vremena menjaju, ili mi se to cini ....

pozdrav.
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Green Sonja

• 4
  • 2
Znak Sagite 10
« Reply #1 on: 31-01-2003, 06:42:47 »
Spider is the Best!
Kako covek divno ume da ti ogadi film da se posle osecas kao krava ako odes da ga gledas.

Ivan Bevc

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #2 on: 31-01-2003, 10:04:24 »
Boban je definitivno u pravu...mnogo je lakse pljuvati nego hvaliti mada je nahvalio Andersonov horor.
Meni se ipak Minority dopao, daleko je od remek dela ali je u pitanju sasvim pristojan film.

...ali zasto Spider, zasto ne Arhangel Gavrilo?

mislim...glupo je praviti od sebe legendu koristeci ime vec postojeceg fiktivnog lika, ko se ne slaze nek razmisli o Betmenu sa Politike  :twisted:
Teenage crime now fashion's dead
Shoot it up
There goes my love rocket red
Shoot it up

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Znak Sagite 10
« Reply #3 on: 01-02-2003, 01:01:09 »
Jebote, ko je u ZS-u razotkrio Spajderov identitet?  :o  Jeste li primetili gradaciju? Prvo je potpisan kao Gavrilo Petrovic, onda kao Gavrilo Petrovic Spajder i na kraju kao Gavrilo Spajder Petrovic Jerusalim. Alal vera majstori.  8)

Inace, cemu sluze oni boldovani izrazi u Spajderovom prikazu Session 9? :evil:

Jos nisam stigao da procitam ceo broj, a moje pohvale za sada (u magazinskom delu) idu recenzijama knjiga, narocito ponovnom
sagledavanju Pekiceve "Atlantide" - mada ja i dalje vise cenim "Besnilo".

BoB, strasni ljubitelj zmajeva i raznoraznih rogatih demona ponovo je radio naslovnicu. Doduse, malo je bajata (BoB '90) :twisted: , ali bar nije "satanisticka" :evil:  (videti "kontroverzni" ZS 6). Sada je odlucio da nas malo pocasti zmajevima.

Sto se kvaliteta naslovnica tice, meni je i dalje najbolja ona iz ZS 9. Uspelim se, po meni, mogu smatrati ova najnovija, kao i ona iz ZS 6. Ranije brojeve ne racunam.

Pitanje za urednistvo: mora li na naslovnici da bude ilustracija? Dajte nesto atraktivnije. Neke fotografije, fotomontaze, plakate... Pakovanje mnogo znaci kad knjigu uzmes u ruke.

I da - zadnje korice su pun pogodak, slagao se ja ili ne sa listom najznacajnijih vampirskih filmova Dejana Ognjanovica. Kako god, ta lista mi je privukla najvecu paznju, pa se nadam da ce u ZS-u biti jos slicnih poduhvata. Cuo sam da se nesto valja iza brega...
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Znak Sagite 10
« Reply #4 on: 01-02-2003, 01:25:45 »
----------------------------

Ovde sam greškom ponovio prethodni post.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Znak Sagite 10
« Reply #5 on: 01-02-2003, 01:25:39 »
Spajderova recenzija Minority Reporta je prestroga (mozda zato sto je zanet pravednom ljutnjom na Spilberga zaboravio da pomene i ne bas retke pozitivne momente u filmu). Recenzija Signs-a je neodoljiva, ali suvise blaga. Ta Shjamalanova shlajmara nije za kasapljenje, vec za nabiti na kolac!

(pazite! ovo vam prica osvedoceni peRofil, poznat po umerenim stavovima)

"Resident Evil" je Pavletova do sada najjaca recenzija.

E da - svaka cast Ivanu na recenziji originalne "Grudve", i Ghoulu na "Kiticama".

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Znak Sagite 10
« Reply #6 on: 01-02-2003, 03:28:02 »
Broj je zaista dobar, mada cu se usuditi da isravim neke zablude koje nam je Oto preneo preuzevsi ih od Schow-a. No, nazalost, ne sada - vec za par dana - kada za to budem imao vremena.
Varate se ako mislite da cu polemisati o Lavkraftovoj velicini - to su mnogi strucnjaci, pre mene, odavno uradili.
Hocu da ukazem na laznu izjavu David-a Schow-a da je Kingova izjava o Barkeru (bla, bla, bla... buducnosti horrora... bla, bla), produkt blurb masinerije.
Nije, covek je to stvarno izjavio, a ja cu vam za to na forumu ponuditi materijalne dokaze.
I "veliki momci" grese,
slucajno ili iz interesa?

pozd.
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

DUNADAN

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #7 on: 01-02-2003, 07:30:38 »
evo i ja da se pridruzim pohvalama:
najvishe mi se dopala rubrika "Pisma chitalaca"!
Two tears in a bucket, motherfuck it.

Ivan Bevc

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #8 on: 01-02-2003, 10:13:05 »
Znaku sagite definitivno nedostaje bolja lektura i korektura, a sto se boldova kod Gavrila tice meni izgledaju kao - mesta obelezena za ispravak - pa otisla u stampu -

p.s. bilo je i gorih slucajeva, kada sam u OK magazinu radio intervju sa Aleksom Gajicem lektor je iznad teksta stavio OVDE BI MOGAO I NEKI NASLOV, a majstor prelamac je to odstampao i tako... :x
Shoot it up
Shoot it up

Ivan Bevc

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #9 on: 01-02-2003, 11:03:52 »
...i jos da dodam...

mali savet Gavrilu: nije dobro pisati recenzije sa apriori stavom "jebacu mu kevu" jer objektivnost pada u vodu. To onda lici na one kriticare koji u tekstu mnogo vise kazu o sebi nego o filmu (videti lucidne ali ogorcene tekstove Aleksandra Radivojevica u Reporteru ili jos nekih iz tzv. "Pajkiceve skole"). Ovde ne ubrajam Dimitrija Vojnova koji se izvukao iz tog tripa.

manje ego tripa
vise objektivne analize filma

ovo je, naravno, dobronameran savet nesto starijeg i iskusnije kolege.
Da Gavrilo nema dara ne bih ni pisao ono iznad.
Shoot it up
Shoot it up

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Znak Sagite 10
« Reply #10 on: 01-02-2003, 19:30:23 »
Hmmm... Poslednja Radivojevićeva recenzija u "Reporteru" - ona o Dve kule - nije, recimo, uopšte dobar primer kako stvari treba da se rade. Za početak, tekst deluje besmisleno i konfuzno. Uz svu pljuvačku i podjebavanje koje je tu samo radi podjebavanja, NAJMANJE prostora je posvećeno samom filmu. Taj deo dođe - baš kao i u zlosrećnom slučaju Zone Zamfirove - na kraju teksta, i da stvar bude grđa, stiče se utisak da Aca film nije ni pogledao. Jebote, apsolutno ne verujem toj recenziji. A čak i da se čovek zajebavao - u šta sumnjam - tamo stoji ocena: dve zvezdice od ukupno pet.  

Što se ogorčenosti tiče, videti pod Petar Luković. Aca je za njega malo dete, i nadam se da neće tim stopama, jer čovek, baš kao i Spajder, ima talenta i lucidnosti. Imam problem sa tekstovima u kojima kritičara ne mogu da odvojim od filma, knjige ili čega god što on recenzira. Nemam ništa protiv recenzija koje su lične, ali one treba da govore o temi koja se obrađuje, a NE o samom kritičaru. Bolje je napisati priču gde su takve stvari kudikamo suvislije.

Najgori problem Pajkićeve škole jeste to što se obraća ograničenom broju ljudi i tu prevashodno mislim na apsolutno preteranu upotrebu stranih izraza. Pajkulina sagledavanja stvari su mi sjajna, ali mi neretko treba Vujaklija da bih se izborio sa njegovim tekstovima (videti kratku biografiju Filipa Kaufmana, u zborniku Novi Holivud). Spajder, vidim, čini odmake od toga - što je za svaku pohvalu.

Lurd

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #11 on: 03-02-2003, 02:59:53 »
A jel' "PAVLETOVA", Jovaneta?

c,c,c,c...

No, dobro pusticemo da pesnice govore vise od reci :wink:

Eh, sto se tice recenzija, potpuno se slazem sa gorenavedenim, ali tako je to sa mladim (kako po godinama, tako i po stazu, a najvise po mentalnom sklopu) kriticarima: grcaju pod informacijama kojih su prepuni i onda misle da znaju sustinu, posto ih uhvati prepotentnost obrazovanih. ali, to iscili sa godinama.

Mene zanima samo kome se Znak obraca. Mislim, koja mu je ciljna grupa?
Nije mi jasno da li je to mesecni caspopis sa informacijama za jednokratnu upotrebu (mislim na magazinski deo) ili to treba da bude neki reper i podsetnik koji ce da traje. Intervjui i neki osvrti mi lice na drugu varijantu, dok mi recenzije najvise vuku na prvu.

Slazem se takodje sa primedbom da bi Znaku bio potreban lektor, i to samo iz jednog razloga - edukacije. Mozda je vama smesno, ali to moze biti presudno. Da cu vam licni primer: u skoli niko nije mogao da me natera da presedim ceo cas, a kamoli da uzmem nesto da ucim, pa tako ni gramatiku, za koju sam se zainteresovao citajuci stripove. Da, bas tako, tada sam poceo i da uporedjujem tekst jednog sa tekstom drugog, pa zasto pise razlicito i tako, stvari krenu svojim tokom.

Isticem tu edukativnu varijantu zato sto znam koliko to moze da znaci. Znam koliko je znacilo meni koji sam odrastao osamdesetih kada je bilo znatno vise izbora i kada nismo bili ovako terorisani navalom zla. Lektor je mali napor a mnogo znaci.
My trees...They have withered and died just like me.

SANdMAN

• Guest
Znak Sagite 10
« Reply #12 on: 04-02-2003, 01:08:48 »
bobane, naskroz si omanuo sa distribucijom znaka, veceras sam se osvedocio da ga je nemoguce naci u uzem centru...

Boban

• 3
Znak Sagite 10
« Reply #13 on: 04-02-2003, 02:15:28 »
Rasprodalo se... prevelika reklama je uzrokovala izuzetnu traznju tako da ne uspevamo da podmirimo dnevne potrebe.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.