Author Topic: Ulicno pozoriste  (Read 2319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

S.

• 3
Ulicno pozoriste
« on: 30-01-2007, 02:19:56 »
Santijago, Ustavni trg, 28. januar 2007. oko 20h, 500 000 ljudi je izaslo da ulice

da u casti otprati malu veliku devojcicu i njen plen. A sve je pocelo tri dana ranije. Uplasen bukom mocnih rudarskih masina Antofagaste nosorog se dao u bekstvo ka jugu. Dosavsi u Santijago, i kao svaki nosorog ne znajuci mnogo o saobracajnim pravilima, izazvao je haos na ulicama, prevrnuo dva autobusa, pregazio dva taksija:

Gradjani su dumali i dumali i shvatili da je jedino mala velika devojcica (dobro, dobro, devojcica dzin je prevod, ali se meni eto vise svidja...) moze d aim pomogne. Stigavsi u grad tokom noci, umorna je legla da spava. Svanulo je

i vreme je za ustajanje

i tusiranje

pa u lov za odbeglom zivotinjom, pazljivo sledeci tragove po gradu

zagledajuci na sve strane

A bio vruc dan

Oko podneva je bilo vreme za dremku, pa posle podne opet u potragu. Nesto je videla, i narucila od gradskih vlasti da pripreme kavez. Kavez je postavljen na Italijanskom trgu, a ona je otisla na spavanje, daleko od trga, ne bi li zavarala zivotinju.

Nedelja, jutro, tusiranje, gimnastika i ponovo u lov. Natraga na Italijanski trg

gde se imalo sta i videti: tokom noci je nosorog pao u klopku

Sledio je trijumfalni odlazak za Valparaizo, gde ih ceka brod koji ce zivotinju vratiti u Afriku

Dovidjenja i hvala na svemu:

Eto. Gledali ste, virtuelno, trodnevnu predstavu Royal de Luxe pozorista iz Nanta Dzinovska devojcica i nosorog. To je ujedno bilo i svecano (ma, sta svecano, SVECANO!) zatvaranje letnjeg pozorisnog festivala. Procena je da je u sva tri dana devojcicu u stopu pratilo ukupno 800 000 ljudi.

Bezveznim spletom okolnosti nema mojih fotografija, ali  ja ne bih ni slikala lutku samu (te bas i niste u gubitku), nego ljude okolo. Prelepa lica, ne pamtim kada sam odjednom videla toliko nasmejanih i  srecnih lica, toliko uzarenih pogleda i istinske i potpune radosti. Igra! :)

Eh, da, ko bi da vidi jos fotografija neka ide ovde

Kastor

• 4
  • 3
Ulicno pozoriste
« Reply #1 on: 30-01-2007, 02:34:55 »
Sjajno!
Hvala S.
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Boban

• 3
Ulicno pozoriste
« Reply #2 on: 30-01-2007, 03:28:13 »
Kako nema tvojih slika?
To je situacija u kojoj potrošiš nekoliko iljada snimaka, nasumice, gomilu oko sebe, sve vreme, posle, na miru, pregledaš ulov i doslovno poput lova mrežom po dnu mora, nikada ne znaš kakvi će sjajni primerci da iskoče iz mase svega i svačega.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Ulicno pozoriste
« Reply #3 on: 30-01-2007, 10:10:55 »
Strava su slike! Posebno mi se svidja tusiranje.
Proooobaj da u glavi budes sam

lilit

• 5
  • 3
Ulicno pozoriste
« Reply #4 on: 30-01-2007, 10:45:38 »
super su fotke.
(a i vreme :wink:)
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Ulicno pozoriste
« Reply #5 on: 30-01-2007, 11:01:41 »
Jesu. Alaha mu, neki ljudi baš lepo provode svoje vreme.

Jake Chambers

• 5
  • 3
Ulicno pozoriste
« Reply #6 on: 30-01-2007, 11:20:29 »
Eto, a mi se jebemo oko šačice zemlje i kojekakvih forumskih gluposti... wow!
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!