Author Topic: Punk's Not Dead  (Read 281511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« on: 27-04-2007, 18:30:35 »
S obzirom da se METAL post polako ali sigurno gasi, odlucio sam da podmladim i pokrenem post o PUNK - u, muzici koja je uticala i na razvoj roka, i metala i skoro svih bitnijih vrsta muzike.
Anarhoidni punk, Art, Garage, Horror, Hardcore, Ska punk, New Wave you name it.
Iznesite vase omiljene punk bendove, pesme itd....
Moji omiljeni bendovi su
Exploited
Ramones
Dead Kennedys
Sex Pistols
Black Flag
Chelsea
Siouxsie Sioux
The Stooges and Iggy naravno
The Damned, Misfits
i naravno Clash.
Mrzi me dalje da nabrajam, ima jos velikih bendova, nastavicu dalje sa dodavanjem, recenzijama sjajnih albuma, itd....
I`m a self - improved evil baby.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Punk's Not Dead
« Reply #1 on: 27-04-2007, 18:34:36 »
Ovaj topik će da umre mnogo pre nešto što otkucaš yes that's right punk is dead, it's just another cheap product for the consumers head, pošto ne znam ko je ovde panker osim Žike i mene.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #2 on: 27-04-2007, 18:49:29 »
Quote from: "John Reynolds"
Ovaj topik će da umre mnogo pre nešto što otkucaš yes that's right punk is dead, it's just another cheap product for the consumers head, pošto ne znam ko je ovde panker osim Žike i mene.

I ja sam panker. Na zalost. Posto je i METAL muzika koja polako izumire, ja sam se nadao da cu uspeti da iskopam na ovom forumu jos nekoliko pametnih ljudi. Pride (Times Are Changing).
Kad smo vec kod te pesme, MADBALL me je nenadjebivo fascinirao sa albumima Demonstrating My Style i Set it Off.
Preporucujem Minor Threatov odlican hardcore album Out of Step.

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #3 on: 27-04-2007, 18:56:16 »
stvarno dobro pitanje. ima li još koji punkos na forumu?
da ti kažem ispovjedno, džone, otkad sam se prišljamčio ovde na sagitu osjećam se ko subotički panker s konca sedamdesetih.
nisam odrastao na naučnoj fantastici, to me uhvatilo pod stare dane, nikad nisam slušao hevi metal, ni pink flojd, nemam pojma o marvelovim stripovima... znaš, nekako kao da sam se prikačio ekipi da bih bio kul.
i onda nije ni čudo što odajem miris pozera.

nego, ovo me niko nije pitao, ne znam šta mi bi, nešto sam sentimentalan ojtros, idem da se pobijem s nekim da probudim muževnost.

što se panka tiče, ovih dana preslušavam Pankrte, i baš da pitam je li neko nabavio tu kompilaciju sa obradama Pankrta što je izašla u Sloveniji? čuo sam jedino Volkove od Block Outa.

također sam pre deset dana bio na koncertu velikog benda The Adicts, i bilo je nezaboravno, za nas koji smo koncert zapamtili jer smo bili trezni.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
Punk's Not Dead
« Reply #4 on: 27-04-2007, 19:13:11 »
Da se i ja prijavim u pankere. Jel može?
Kao mito za prijem u klub nudim ceo album tribjut Pankrtima.
Okačiću ga večeras.
Nekoć si bio punk, sad si Štefan Frank.

Jake Chambers

• 5
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #5 on: 27-04-2007, 19:50:21 »
Ja naravno nisam punk, ali gle čuda, tolerišem punk.  :lol:
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #6 on: 27-04-2007, 20:27:55 »
Quote from: "DušMan"
Okačiću ga večeras.

da bi bio pravi panker moraš da ispuniš neke uslove, ali za početak se vrlo rado prihvata i mito bekrijo.

SRX

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #7 on: 27-04-2007, 22:24:05 »
Hm...
Mene je pank zakačio kad sam imao 10-11 godina i prvi put čuo Green Day, ako se to može nazvati pankom. Posle toga sam slabo sebe predstavljao kao pankera, samo sam poneke pank bendove baš voleo. Od stranih Bad relegion, Rancid, Clash, Sex pistols, a od naših Gobline i Pekinšku patku. Posle toga sam prešao na alternativu (Pixies, uglavnom), a posle toga... bog-te-pita...
Sada kad me neko pita koju vrstu muzike slušam, ja slegnem ramenima i promrljam: Zappa... možda pomenem još par imena, ali još nisam naišao na nekoga ko je čuo za njih.
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Punk's Not Dead
« Reply #8 on: 27-04-2007, 23:06:10 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
također sam pre deset dana bio na koncertu velikog benda The Adicts, i bilo je nezaboravno, za nas koji smo koncert zapamtili jer smo bili trezni.

Mene ovih dana sudba nešto neobično mazi, te se plašim da su mi ovo poslednji dani. LM, sutra je trebalo da sviraju Discharge, ali izgleda da neće. Ja ionako ne bih mogao da ih gledam jer moram na svadbu mog drugara Čakija, legende aranđelovačkog panka. On me je ubedio da prisustvujem izvođenju svadbe tako što je obećao da će Hund, njegov bend, da svira na svadbi. A onda su Discharge (valjda) otkazali, tako da je i Džon sit i svi koncerti na broju.

Uzgred, to ionako ne bi ni bio pravi Discharge, pošto za mikrofonom ne bi bio Cal već Rat iz Varukersa.

Ovom prilikom bih istakao album Discharge-a Hear Nothing See Nothing Say Nothing, koji je vanvremensko remek delo. Tu, doduše, postoji jedno ALI. Taj album je remek delo u izvornom obliku od 14 pesama i sa originalnim artworkom. Još bolje bi bilo da je na ploči, te da postoji A i B strana. One kasnije verzije sa bonusima uništavaju konceptualnost.

A kad me neko naivno pita koji ti je omiljeni bend, sve se čudeći mojoj ce-de kolekciji ("zar je moguće da ima toliko TE muzike?"), ja neočekivano odgovorim jasno i glasno - Social Distortion. Tek da se zna. Imam omiljeni bend.

Upravo sad slušam The Strike za koje bi Žika (kao ojster) trebalo da zna. Uopšte je oj najbolja od svih dobrih i boljih muzika.

#Τζούτσε

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #9 on: 27-04-2007, 23:52:26 »
kako ne bih znao, jos od mladjalackoga preslusavanja kultne Strenght Thru Oi! kompilacije.

mada nikad nisam bijo bogzna kakav ojster (odvukli me kleti anarhisti), ipak se slazem da je to najbolji punkerski pravac - najhiticniji, najpevljiviji, najenergicniji, najpoletniji i tome slicno.
moj su Oi! favorit navek bili Blood, mada i Cock Sparrer i pomenuti Edikti ulaze u ozbiljnu konkurenciju.
kad je rec o albumu, Biznisov "Welcome to the Real World" mi je bez premca. svaka pesma dobra. nikako mi nije bilo jasno kako su posle krenuli onim oranjem iz "Smash the Discos".

opet, za mene najbolji pank bend vazda bili Ded Kenediz. i tu nisam mnogo originalan. The Clash su svakako jedan od najboljih rokenrol bendova svih vremena, ali ljuti pankeri koje poznavam ih ne bi bas uvek prisvajali. mozda samo prvi album i ono par singlova.

ali HUND je keva! imam negde onu crvenu kaseticu sto je, valjda, objavljena za Bad Music - to su bili bas hitovi, "Arandjelovac", pa "Ne, ne, ne", pa "Dum Spiro Spero" ili kako se vec zvase... to je meni super bend bio, iako su, ruku na srce, tekstovi povremeno znali da iskliznu u bas cudne konstrukcije. ali mi je Hund oduvek bio zakon, pa pozdravi cakija od Zike fana.
nek zna da se i u kaliforniji pronosi glas o melodicnom arandjelovackom hc/panku.  :lol:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Punk's Not Dead
« Reply #10 on: 28-04-2007, 00:06:48 »
Žile, ne znam koliko je kod tebe sati, ali ako uhvatiš neki avion i uspeš da se dokopaš Beograda do sutra, ti piši Ghoulu ili Crippu da ti daju moj broj mobilnog, te dođi na aranđelovačku pank-svadbu. Biće red srpskog bluza (jebiga, mora, ispada da sam se samo ja ženio isključivo uz ska, pank, oj i ajriš), red Hunda. Eto, to bi ti bila baš simpatična avantura. A mogli bismo propisno pijani da maltretiramo muziku. Ovako ću ja da budem mnogo malobrojan. Ne znam da li dolazi Vuja KBO.

Oj je postao pravi pank onog trenutka kada su pankerske ideje postale društveno prihvatljive i PC. Bar ja to tako vidim. Anarhiste je uvek lepo čuti, ali ja sam ti od onih kojima je shock value duboko ukorenjen, te ću Skrewdriver bez ikakvog problema mixovati sa Oi Polloijem. Baš sam danas upao u neku saobraćajnu gužvu, idemo mi tako pođi-stani, a ja u krajnjoj levoj traci. Iz kola mi gruva prvo The Oppressed, pa (rani, ruku na srce) Skrewdriver, pa Oi Polloi, pa Landser. I sad gledam face sapatnika koji idu iz suprotnog smera i shvatim da najbolje reaguju na Lunijev milozvučni growl. RAC je danas (naglašavam, danas as in - in this day and age) sasvim validan pank. U stvari... Znam da bogohulim, ali ajde da nateramo ovaj topik bar do treće strane.   :lol:

#Τζούτσε

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #11 on: 28-04-2007, 00:45:54 »
:lol: , bilo bi dobro, ali na racunu u banci trenutno imam 193 dolara - pojele americke zene, alkohol i meksicki heroin.

ako ti nesto znaci, vracam se u tatkovinu tamo u sred proljeca, oko titovog rodjendana, pa ako bude kakva svadba pankerska - ajme, zovi.

inace, ja sam sa vujom KBO! zajedno svirao u sapcu, bese nezaboravno. skupile se tri generacije pankera - od matorog ivana glisica, preko starih gerilaca speedballa i afekta, do podmlatka. inace je svirao i Saht isto vece, ja sam propratio to koliko sam mogao, ali KBO! je bila bas izgibenija.

sto se srafcigera tiche, i ja umem da ih pustim narodu, zbog sokantnosti i informacije, a sebi pustim, jebi ga, zbog muzike. u pojedinim momentima drajveri su bas energicni i prze svecki, a sto rekao oliver paunovic, dao bih sve ove americke melodija bendove za refren poput "our pride is our loyalty" ili "back with a bang". da ne pricham o mojoj omiljenoj "the snow fell" (kakav postmoderni paradoks, ljevicar slusha "It still sickens my heart/to see the picture of the red flag in Berlin"  :) ).

a i druge sam slusao tu i tamo. recimo, "change of scenery" od Nordic Thunder. dobra melodija, tekst bas idealisticki, nabrijan, za podizanje morala. mislim, koga briga u ime cega ti se dize, da prostis, moral - nacizam, komunizam, svetosavlje, islam. samo daj adrenalina.

moram i da pomenem par fanzina, a verujem da ce i mehu biti toplo oko nostalgicnog srca. ti se sigurno secas onog cuvenog holandskog fanzina "out of order"? e, milo mi bilo kad sam dobio pismo od roberta i tamo pitanja za intervju. ja sam mislio da je to sve izumrlo, i sviras neki pank za bezveze, a onda se pojavi tako neki lik iz bratstva, detinjstva i rane mladosti.
a pre par nedelja sam se castio nekim Profane Existence brojem od pre dve godine, sa sve anarho kompilacijom: Aus Rotten, Nekhei Naatza (izraelski anarho crust!). tako ta ekipa.
a kupih i maximum rock'n'roll, cisto da se zna, a tamo - izvestaj o kraljevackoj sceni! bas sam se iznenadio, mada je uglavnom bio presek scene i, onako, pomalo razocaravajuceg stanja u danasnjici.
a tamo gde sam kupio fanzin kupio sam i za mene poseban album 29:29 od benda Subhumans.
ledjendari, mejt, ledjendari.

Alex

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #12 on: 28-04-2007, 03:52:51 »

nisam odrastao na naučnoj fantastici, to me uhvatilo pod stare dane, nikad nisam slušao hevi metal, ni pink flojd, nemam pojma o marvelovim stripovima... znaš, nekako kao da sam se prikačio ekipi da bih bio kul.

Jedna navedena stvar je strašno pozitivna, a nije SF, nije Marvel, a bogami ni Floyd-i.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #13 on: 28-04-2007, 08:10:08 »
Okačiću ga večeras.

nego šta bi sa ovim?

Meho Krljic

• 5
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #14 on: 28-04-2007, 08:34:17 »
Džone, ako ovo pročitaš pre polaska, pozdravi Čakija i s moje strane.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Punk's Not Dead
« Reply #15 on: 28-04-2007, 09:03:10 »
Quote from: "Meho Krljic"
Džone, ako ovo pročitaš pre polaska, pozdravi Čakija i s moje strane.

Hoću. To sam ionako nameravao da uradim. Sećaš se, ti si nas i upoznao.

Odoh sad da oblačim svadbarsko odelo. I da vam se ne javljaju perverzne misli - crna košulja, crne pantalone, martinke i maslinasto-zeleni tregeri. Sako od moga tate ako zahladni.

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #16 on: 28-04-2007, 09:09:39 »
Lep provod.  :lol: Ne preterujte sa pićem i šenlučenjem. (Mada, javlja mi se da ovaj savet odlazi u vjetar. :cry: )

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Punk's Not Dead
« Reply #17 on: 28-04-2007, 10:07:36 »
Pank je nešto što je bilo deo mog odrastanja, mada se ja lično nisam nešto bavio. Najbolji ortak iz tog perioda je bio - a i ostao - panker (heh, Žiko, jel znaš Kumana?). Stalno me vrbovao koječime i pokušavao da me izvuče iz "intelektualno niskih" voda metala. Nije upalilo. Al svejedno, uvuklo se dosta toga pod moj (tada obilato kosmati) skalp.

e da, i jedan fin linak za kraj, http://subnet.net1zen.com/
kad pomenuste subotičke pankere :D
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
Punk's Not Dead
« Reply #18 on: 28-04-2007, 10:38:23 »
nego šta bi sa ovim?

Evo ga.
http://www.evilshare.com/4a3dd868-4685-102a-847b-00a0c993e9d6
Sto godina mu trebalo da se uploaduje...

marlowe

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #19 on: 28-04-2007, 11:40:31 »
Neko voleo The New York Dolls?
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
Punk's Not Dead
« Reply #20 on: 28-04-2007, 15:21:37 »
Uvek sam vise voleo Toy Dolls.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #21 on: 28-04-2007, 15:45:25 »
Ja. Narocito njihovo debi ostvarenje Dolls, Too Much Too Soon i One Day It Will Please Us to Remember Even This.

SRX

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #22 on: 28-04-2007, 16:30:19 »
He, he. New York Dolls...
Those were the days.
A dobri su i Toy Dolls-i. Moj brat je išao na njihov koncert.
Meni posle bilo žao što nisam otišao.  :cry:
K. Hamsun

Alex

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #23 on: 28-04-2007, 16:31:14 »
A Grand produkcija?

Pink's Not Dead! bljakpink
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #24 on: 28-04-2007, 17:36:35 »
A Dresden Dolls? :lol:

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #25 on: 28-04-2007, 18:39:15 »
Quote from: "zakk"
Pank je nešto što je bilo deo mog odrastanja, mada se ja lično nisam nešto bavio. Najbolji ortak iz tog perioda je bio - a i ostao - panker (heh, Žiko, jel znaš Kumana?). Stalno me vrbovao koječime i pokušavao da me izvuče iz "intelektualno niskih" voda metala. Nije upalilo. Al svejedno, uvuklo se dosta toga pod moj (tada obilato kosmati) skalp.
 :D

e, zakk, ja se nadam da se zezaš... ne samo da se ti i ja znamo iz tog perioda, nego kuman i ja sviramo u istom bendu već godinama  8)

mizantrop

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #26 on: 28-04-2007, 19:12:39 »
Prvo, pozdravi za ideju da se malo pozabavimo i punkom. Drugo, lepa vest je da od prošle godine kod nas postoji izdavačka kuća Basement blues records koja se bavi prevashodno garage punk rock mizikom. Do sada su izbacili negde oko deset izdanja i to bez i jednog promašaja.
Još jednom pozdravi za ideju.

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #27 on: 28-04-2007, 19:15:13 »
nego šta bi sa ovim?

Evo ga.
Sto godina mu trebalo da se uploaduje...

super. hvala!

nego, otkud da niko nije pisao o ovoj kompilaciji?
ili jeste, a ja propustio?

Loengrin

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #28 on: 28-04-2007, 22:15:24 »
Bingo! Topik je pravi pogodak.
Moje društvo je krivo što sam ja ušla u pankerske vode. Svi odreda su bili pankeri, te se tako naslušah pank muzike za dva života i naravno da mi nije žao. Pokušaću da se prisetim nekih grupa koje su se vrtele, ali sigurno ću ispustiti bar još toliko:

The Clash
Sex Pistols
The Exploited
Toy Dolls
UK Subs
Dead Kennedys
Die Toten Hosen (drug je imao rodbinu u Nemačkoj)
Nina Hagen
Suicidal Tendecies
Generation X (Billy Idol)
The Stooges (Iggy Pop)
Nick Cave and the Bad Seeds
The Stranglers
The Jam
Ramones
...

BTW, svi iz tog mog pankerskog društva su naravno bili i ostali vatreni ljubitelji fantastike, a naročito horora i krvoločnih bajki  :evil:
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #29 on: 28-04-2007, 23:07:35 »
ako su Suicidal Tendencies pankeri, onda sam i ja panker.
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Loengrin

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #30 on: 29-04-2007, 02:06:31 »
Eh, koliko je meni poznato ST su počeli sa pank zvukom, posle su odlutali, ali nekim fanovima to jednostavno nije bilo važno.

Koliko sam shvatila, pravog pankera nije definisala samo muzika koju je slušao, već i određeno stanje svesti, izgled i ponašanje.

Interesantan podatak, pola pankera iz društva je kasnije otišlo u metalce (čitaj, svako ko je umeo da odsvira nešto na gitari), jer valjda pank nije imao tako bogat izbor soloa (tako su mi bar objasnili).
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Punk's Not Dead
« Reply #31 on: 29-04-2007, 02:30:09 »
Quote from: "zakk"
 :D

e, zakk, ja se nadam da se zezaš... ne samo da se ti i ja znamo iz tog perioda, nego kuman i ja sviramo u istom bendu već godinama  8)

paaa, ja nisam svestan da se znamo...  :P

ovo mi je ubedljivo najistripovaniji momenat na ZS.... xalli  xrotaeye
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
Punk's Not Dead
« Reply #32 on: 29-04-2007, 03:10:20 »
Secas se one price kako si se napio, pa te startovala matorka?
Guess who is matorka.  :evil:

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
Punk's Not Dead
« Reply #33 on: 29-04-2007, 03:17:21 »

Nisam ni ja nigde nasao neku recenziju.
Ko ce ga znati... mozda niko ne prati Slovenacki scenu, pa makar na albumu svirali i domaci bendovi.

Preslusa li album?
Ima par simpaticnih stvari, ali ima i mnoogo katastrofa. Medju uzasima prednjaci ona sto pocinje sa hip hopom, a sto ne mogu da joj se setim imena.
Od domacih BO su, po meni, odradili posten posao. Novembar i Atheisti standard. Ritam nereda kao iznenadjenje otkud oni uopste tu. Elektrobuda simpatican. Bese li jos neko tu?

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #34 on: 29-04-2007, 13:48:12 »
Quote from: "Loengrin"
Eh, koliko je meni poznato ST su počeli sa pank zvukom, posle su odlutali, ali nekim fanovima to jednostavno nije bilo važno.

Koliko sam shvatila, pravog pankera nije definisala samo muzika koju je slušao, već i određeno stanje svesti, izgled i ponašanje.

Interesantan podatak, pola pankera iz društva je kasnije otišlo u metalce (čitaj, svako ko je umeo da odsvira nešto na gitari), jer valjda pank nije imao tako bogat izbor soloa (tako su mi bar objasnili).

To sto su Suicidal odlutali u metal, ima vise objasnjenja. Treba naravno poci od veceg izbora rifova, soloa (kako si spomenula) tekstova (vise se baziraju na okolinu, politiku, ekonomsku situaciju, teme iz Biblije), itd... Dodirne tacke hardcore je imao sa thrashom (zato sto je ovaj nastao iz njega, logicno) pa su bendovi poput Suicidea, S.O.D, zeleli da budu vise "metalisticni" pa su ih hardcore fanovi optuzili da su se prodali.
Nemam nista protiv toga, cak sta reci bendovi koji su odlucili da uvedu neke promene su posle toga ispali jos bolji. Primeri:
Agnostic Front i Cause for Alarm, Liberty and Justice for...,
Dirty Rotten Imbeciles sa 4 of a Kind
Biohazard Uncivilization
Suicidal - The Art of Rebellion
THE EXPLOITED - Beat the Bastards, Fuck the System

Meho Krljic

• 5
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #35 on: 29-04-2007, 13:55:49 »
Ja naravno, kao metalac mislim sve najgore o pank bendovima koji su skrenuli k metalu. Agnostic Front, Suicidal Tendencies, DRI... su bili mnogo bolji u ranim fazama nego u kasnim...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #36 on: 29-04-2007, 14:00:16 »
Quote from: "Meho Krljic"
Ja naravno, kao metalac mislim sve najgore o pank bendovima koji su skrenuli k metalu. Agnostic Front, Suicidal Tendencies, DRI... su bili mnogo bolji u ranim fazama nego u kasnim...

Ja se na zalost, Meho ne mogu sloziti sa tobom u toj pesimitcnoj teoriji. Ali, mislim da je metalcore bio najbolji u svojoj prvoj fazi razvijanja(embrionalni razvoj :lol: ), dakle crossover thrash stil. Posle ovo eksperimentisanje hardcorea sa emo i death metalom je cista katastrofa.
Na osnovu tvojih dosadasnjih postova i beseda bih rekao da bas ne cenis thrash kao napredan razvoj metala.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #37 on: 29-04-2007, 15:09:54 »
da, setih se jednog od omiljenih mi bendova. oni pocese kao jedan od najnajebanijih NYC pank bendova, prodjose kroz metal i shodno korenima zavrsise u dabu... naravno, BAD BRAINS.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #38 on: 29-04-2007, 15:14:23 »
od 10 godine zivota tripujem da sam metalac, ali naravno da sam slusao i pank. Mozda ne tako posveceno i detaljno kao drugari pankeri, ali uvek me privlacila ta lo-fi pljuvacina koja je nedostajala u 80% metal bendova. OK, Seks Pistolje je slusao svako ko je imao imalo muda u ranom detinjstvu, a i na The Clash brijem oduvek. Mada, za pank im se mogu uzeti samo prva dva-tri albuma, sve dok chicha Lee Perry nije uzeo producentsku palicu, potpalio malo 'shisha u studiju i sve je odmah dobilo mnogo siru i dublju dimenziju... meni su The Clash jedan od najboljih rok bendova svih vremena.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #39 on: 29-04-2007, 17:24:36 »
Quote from: "Nyarlathotep"
Mada, za pank im se mogu uzeti samo prva dva-tri albuma, sve dok chicha Lee Perry nije uzeo producentsku palicu, potpalio malo 'shisha u studiju i sve je odmah dobilo mnogo siru i dublju dimenziju... meni su The Clash jedan od najboljih rok bendova svih vremena.

Tacno. Mick Jones i ekipa su se za zivota grupe Clash izdavali da su rockeri a ne pankeri(sto me podseca na intervju izmedju Kurta Kobejna i voditeljke MTV - ja gde se on izjasnjava da je rock star, a ne neki grunge muzicar, jer on tad nije ni znao sta je to).Za Clash sam cuo u 9 godini, i to sve zahvaljujuci teci koji je bio drummer u garage rock bandu. Za rodjus mi je poklonio njihove 2 sjajne kasete "Sandinista" i "Combat Rock".
Rekao mi je da je postoji i zadnja kaseta "Cut The Crap" ali nije zeleo da je uzme, jer je zaista bila sranje nju vejvovskih razmera.Posle toga sam nabavio The Clash (debi ostvarenje),Give 'Em Enough Rope,London Calling i priroda je ucinila svoje. :lol:

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #40 on: 29-04-2007, 20:34:42 »

Ko ce ga znati... mozda niko ne prati Slovenacki scenu, pa makar na albumu svirali i domaci bendovi.

Preslusa li album?
Ima par simpaticnih stvari, ali ima i mnoogo katastrofa. Medju uzasima prednjaci ona sto pocinje sa hip hopom, a sto ne mogu da joj se setim imena.
Od domacih BO su, po meni, odradili posten posao. Novembar i Atheisti standard. Ritam nereda kao iznenadjenje otkud oni uopste tu. Elektrobuda simpatican. Bese li jos neko tu?

pa ja sam čitao neke slovenačke recenzije tu i tamo, šteta da niko to nije ispratio u srbiji.
što se samog albuma tiče, preslušao sam jedared i uglavnom su mi, od našijenaca, zapali za uho isti bendovi, ali reći ću ti više kad preslušam pomno.

David

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #41 on: 01-05-2007, 21:33:13 »
Rani punk, post-punk, zakljucno sa (najvise) SST-bandovima (kucu vodio clan Black Flaga) USA hard-corea: Husker Du, Minuteman, rani Meat Puppets itd, a izvan opsega SST-a, Bad Brains (svecrnacki HC-kombo iz Washingtona, koji je imao i reggae pjesama; sad vidjeh da ih je Nya spomenuo, samo sto oni nisu iz NYC, nego iz Washingtona).

Za zaineteresovane, tu su jos i oni koji su cinili revival garazhnog rocka (punk'n'blues'n'soul) 90-ih, The Oblivians, i sve kasnije inkarnacije po njihovom raspadu, a koje djeluju i danas: The Reigning Sound, Jack Oblivian, itd.
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #42 on: 02-05-2007, 03:10:26 »
Quote from: "David"
Bad Brains (svecrnacki HC-kombo iz Washingtona, koji je imao i reggae pjesama; sad vidjeh da ih je Nya spomenuo, samo sto oni nisu iz NYC, nego iz Washingtona).

u kojoj sam zabludi bio... godinama. hehe...  :oops:

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #43 on: 02-05-2007, 03:19:52 »

Preslusa li album?

vala presluša najzad kako treba, i pošto mi je bilo nešto dosadno danas, napisao sam jednu podužu recenziju, pa ko baš ima viška vremena nek čita...

RAZNI IZVOĐAČI: PANKRTI 06 (2006)

Kompilacija “Pankrti 06”, osim što se uklapa u svetski trend posveta velikim bendovima, trend koji traje već dugo (na polzu ili na štetu), mogla je da ima različita značenja. Mogla je da bude obična, nostalgična ali i neobavezna posveta jednom od najboljih jugoslovenskih bendova ikada, oživljavanje i potvrda vrednosti pionira panka i novog vala u nas, ili je mogla da bude ponovno čitanje i tumačenje kako muzičkog, formalnog nasleđa Pankrta, tako i njihovog “disidentskog” stava, ispunjenog ciničnim, anarhičnim skalpiranjem ondašnjeg jugoslovenskog društva. Samim tim, savremeni bendovi sa prostora bivše Jugoslavije mogli su uspostaviti ne samo odnos prema onom društvu, već, razumljivo, prema svom sadašnjem okruženju. Od Pankrta, valjda, i nema boljeg uzora za takav plemenit poduhvat.

Međutim, “Pankrti 06” postala je nešto drugo, možda, ponajpre, indikativna slika današnjeg rokenrola u ex-YU, za koji je, umesto sadržaja legendarnog prvenca slovenačke grupe, tematski važniji postao njegov naslov – dolgcajt (dosada).
Najpre, gledajući izbor pesama, od 22 numere samo 8 je sa prva dva albuma, Dolgcajt i Državni ljubimci, što je donekle iznenađujuće, znajući značaj koji se tim albumima pridavao što u kritičarskim krugovima, što u kuloarima. Buntovni tekstovi, ogoljenost i energija panka nisu, izgleda, bili dovoljno zanimljivi. U savremenom, upeglanom produkcionom pakovanju, udaljenom od vizije Boruta Činča i Igora Vidmara, a bliže zvuku razvijanom od “Rdečeg albuma” pa nadalje, novi izvođači odlučili su se, radije, da iskoriste široko shvatanje panka koje su Pankrti promovisali po ugledu na The Clash, i da iz kompozicija Lovšina i Tomca izvuku svu paletu različith pravaca: regea, garažnog roka, pra post-rok indikacija, pa i folka…

Ritam nereda obradili su pesmu “Anarhist” u svom prepozantljivom hevi maniru, ali jednostavan, bazični rokenrol rif originala nije dozvolio isijavanje nabrijane HC energije koju novosađani eksploatišu otkad su raskrstili sa svojim oi! počecima. Slovenački Orlek (Zagorje ob Savi)  je Osmi dan spakovao kao mešavinu hip-hopa, kojim su poznati kvazi-biblijski uvod znatno i srećom ubrzali, i brzog panka inspirisanog irskim i škotskim folkom, u maniru nekih numera Swingin Utters ili Dropkick Murphys. Ali opet, Osmi dan ne liči na uobičajeni Orlek, već zvuči pomalo monotono – sve do pred sam kraj, kada harmonika i duvači stvore potreban pomak od Pankrta ka originalnijem, Orleku prilagođenom zvuku.

Znakovit početak, jer se i u ostatku kompilacije ponavlja takav slučaj, koji je, ruku na srce, sindrom skoro svih Tribute projekata – bendovi prosto ne uspeju da učine odlučan korak i original prilagode svojim potrebama, a zatim ga još i ponude u svežijem pakovanju.

Neki su se odlučili za sasvim male promene: mariborski Muškat Hamburg nudi garažnu varijantu “Lepi in prazni”, niški Novembar prilagodio je “Kdo su ti ljudje” sa Dolgcajta svom razigranom pank-roku koji se, nažalost, nije menjao od vrlo dobrog albuma “Bluz južne pruge” (1997), Bultwurst je odsvirao nešto usporeniju “Zvečer v mestu”, kao i Axis, koji je “smirio” “Totalnu revoluciju”, dok ju je ElektroBuda začinio dertom.
Od onih koji su se odlučili na nešto radikalnije menjanje originala, Erotični izlaze sa pomalo borgezijanskom “Jak i glup”, dok A.D.F. i S’kaktus sviraju vrsne, prijatne rege/ska varijante “Ljubice” i “Leta sredinskih odklonov”, idealno upakovane i aranžirane za tople, letnje večeri. Rege verziju dobila je i pesma protesta, “Zastave v prvem planu”, u izvođenju benda Marjetica. CZD furaju već istorijsku “Lublana je bulana” u retro-osamdesete stilu nečeg što bi se moglo nazvati i post-novi val.

Najbolje su, ipak, prošli oni koji su uspeli da odigraju najhrabrije. Najpre Srečna mladina sa šizofrenom alternative verzijom “Sistema svobode”, a potom i Elektrika sa grunge baladom “Zadnja ljubezenska pesen”, ama začinjenom, hajmo reći, đibonijevskim sentimentom. Block Out je “Volkove” pročitao kao mračnu, apokaliptičnu alegoriju i spakovao je u isti takav petominutni “gradski rok sa uticajem hevija” na tragu “Godine sirotinjske zabave”. Prepevana na srpski, “Volkovi” nenadano dobija na značenju i asocijativnosti, gde stihovi “U zatvorenom gradu/uplašeni ljudi/sada pričaju o vatri/sumnjive i strašne stvari/koje se događaju usred noći”, uz refren “Kriv/Krik/I onda muk”, evociraju slike raspada Jugoslavije, razdvajanja bliskih jezika, prestanka komunikacije i gašenja nekad tako hvaljenog, zajedničkog plamena šest baklji iznad crvenog satanskog simbola. Atheist Rap su možda najviše uspeli da iskoriste potencijal originala: pesma od 27 sekundi, “Leto sredinskih odklonov”, kod njih se pretvorila u “Modro nebo”, i na čistom slovenačkom nam ponudila dva i po minuta standardne, melodične pank-rok svirke sa očiglednim socijalno-kritičkim sarkazmom, karakterističnim za Ateiste (“Enkrat se zbudim, modro nebo/Sonce greje, vse je lepo”).
Ali ključna pozicija je ipak rezervisana za Bitch Boys, koji su možda najbolju pesmu Pankrta, “Za železno zaveso”, promenili u surf-rok bez teksta: stihovi koji su na početku osamdesetih bili tako nabijeni političkim značenjem (stare babe kopaju crvenu cveklu iza gvozdene zavese što seže do neba) potpuno su uklonjeni, i zamenila ih je sama forma brzog, nervoznog surf-roka i tako im, paradoksalno, proširila značenje. Američki kulturni uticaj i imitacija/pastiš surferskog vajba koji se presecaju u ovoj izvanrednoj obradi, podećaju nas na staru vendersovsku da su “Jenkiji kolonizovali našu podsvest”, i čine pesmu “Za železno zaveso” vrhuncem ove kompilacije. Posle nje valja s razumevanjem i ozbiljnim izrazom lica ispratiti erotizovani elektronski eksces kompilacije, “If I Rock Your Cock”, koju isporučuju Gušti+Polona, i post-rokerske “Nadzorovani kontrolirani, svobodni” Kamerad Krivatoffa i “Jest sem na liniji” ROR-a, sređenom taman kako su Tortoise sredili “As You Said” Joy Divisiona.

Na kraju, svim tim mešanjima žanrova, travestijama i metamorfozama ipak dominira osećaj melanholije, apatičnosti i ublažavanja onog što je, valjda, bila esencija Pankrta – ironija, kinetička pankerska energija i angažovanost. Ovakvim postmodernim dekodiranjem jedne vitalne i potentne tradicije dobili smo “samo” solidan, korektan tribute album. I to je, svakako, estetski validan stav ove ploče.

Samo nije, nažalost ili na sreću, ono što je potpisnik ovih redova želeo da posveta Pankrtima bude.

SRX

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #44 on: 02-05-2007, 14:02:18 »
Nego, ja sad malo da skrenem sa teme, ali da ne odem u off-topic...
Kad nazvaste temu Punk's not dead, odmah se setim jednog grafita u Gornjem Milanovcu na kome piše Punk's not death. Mislim da je to vrhunac provincijske gluposti. Naime, tačno se zna ko je taj grafit napisao u tako malom gradu, a to su neki šatro-pankeri, koji su u stvari čuli tri strana benda u životu (Nirvana, Deep Purple, Sex Pistols) i ne znaju da se kaže Punk's not DEAD (a sumnjam da je to bila šala... ne znaju oni za sarkazam).
K. Hamsun

mizantrop

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #45 on: 02-05-2007, 14:48:47 »
Prvo, sigurno je da nekog ko sluša Deep Purple, Nirvanu i Sex Pistols a pritom tvrdi za sebe da je punker ne možeš uzeti za ozbiljno.

Problem je, međutim, mnogo širi. Ljudi koji ne vole punk imaju različite predrasude kada su punkeri u pitanju i često znaju mnogo više o zihericama nego o samoj suštini toga protiv čega istupaju. Ali najveća nevolja je u tome što i ti (samozvani) punkeri o punku znaju taman toliko da prikače tu istu zihericu ili naškrabaju grafit.

Drugo, sam grafit bi bio odličan da su ti momci znali šta pišu.

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #46 on: 02-05-2007, 18:02:01 »
ja mislim da su to napisali neki metalci, koji su hteli da kažu kako pank nije ni blizu death metalu

marlowe

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #47 on: 02-05-2007, 18:15:44 »
Meni taj grafit ima puno smisla.
Sumnjam da je greska.
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

SRX

• 4
  • 2
Punk's Not Dead
« Reply #48 on: 03-05-2007, 01:08:41 »
OK, ovako izgleda kao vrlo pametna poruka, ali... kao što rekoh, mali je grad, tako da poznajem 'umetnike' i ti likovi jesu greškom napisali Punk's not death, jer su sami sebe proglasili pankerima na osnovu nekih dž filmova i da bi kopirali prave pankere, a da pritom ne znaju o čemu se tu, u stvari, radi.
Poruka bi bila dobra da je napisana sa smislom, ali je ovako ipak samo glupost.
K. Hamsun

---

• 4
  • 3
Punk's Not Dead
« Reply #49 on: 03-05-2007, 01:48:06 »
bogami, gornji milanovac je imao svojih pank momenata...
ima li sad kakvih bendova tamo?