• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Preminuo patrijarh Pavle

Started by ginger toxiqo 2 gafotas, 15-11-2009, 15:07:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ginger toxiqo 2 gafotas

Preminuo patrijarh Pavle

Patrijarh srpski Pavle preminuo je jutros u 10:45 časova, u 95 godini života, nakon dve godine lečenja na Vojno-medicinskoj akademiji, potvrdio je danas mitropolit Amfilohije.

"Patrijarh srpski Pavle preminuo je jutros", potvrdio je mitropolit Amfilohije, koji je na svečanosti polaganja kamena temeljca obavestio vernike da je upravo saznao da se "upokojio patrijarh". On je preneo da je sveštenik jutros pričestio patrijarha i da je Pavlovo "sveto hristoljubivo srce prestalo da kuca".
I lekarski konzilijum VMA i zvaničnici Patrijaršije Srpske pravoslavne crkve potvrdili su da je patrijarh Pavle preminuo jutros, navodeći da očekuju dolazak mitropolita Amfilohija, kao i da će informacije u vezi sa sahranom uskoro biti objavljene. Zvaničnici SPC nalaze se trenutno na VMA. Prema nezvaničnim informacijama patrijarhovo telo bi tokom dana trebalo da bude preneto u Patrijaršiju.
"Uprkos svim preduzetim merama nege i lečenja, njegova svetost patrijarh srpski gospodin Pavle preminuo je danas u 10.45 časova u svojoj bolničkoj sobi, u snu", navodi se u saopštenju VMA.
Zvona Saborne crkve u podne su se oglasile povodom smrti patrijarha Pavla.

Tadić: Nenadoknadiv gubitak za srpski naorod
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da je smrt Njegove svetosti patrijarha srpskog gospodina Pavla ogroman i nenadoknadiv gubitak za srpski naorod.
"Postoje ljudi koji samim činom svog postojanja povezuju čitav narod. Takav je bio patrijarh Pavle. Njegov odlazak je i moj lični gubitak", naveo je Tadić.
Predsednik Srbije je istakao da se u teškim i kompleksnim trenucima kroz koje je prolazila Srbija uvek konsultovao sa partijarhom i dobijao njegovo mišljenje. Patrijarh Pavle imao je ogroman ugled u čitavom hrišćanskom svetu. Uživao je poštovanje kako moskovskog i vaseljenskog patrijarha, tako i rimskog pape, zaključio je Tadić.

Drašković: SPC izgubila jednog od najvećih duhovnika
Predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković izjavio je danas da je smrću patrijarha Pavla pravoslavni svet izgubio jednog od svojih najvećih duhovnika.
"Smrću patrijarha Pavla, srpska crkva i ceo pravoslavni svet izgubili su jednog od svojih najvećih duhovnika", izjavio je Drašković Tanjugu.

G17 plus: Veliki gubitak za srpski narod
Stranka G17 plus uputila je danas telegram saučešća Svetom arhijerejskom sinodu Srpske pravoslavne crkve povodom smrti Njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla.
"Dobrota i mudrost patrijarha Pavla biće upamćeni ne samo među srpskim narodom i vernicima SPC, već i šire. Njegova smrt je veliki gubitak za srpski narod i zbog toga izražavamo naše najdublje sučešće", naveo je G 17 plus.


Patrijarh Pavle (svetovno ime Gojko Stojčević) rođen je 11. septembra 1914. godine u selu Kućanci kod Donjeg Miholjca u Slavoniji, gde je završio osnovnu školu. Nižu gimnaziju završio je u Tuzli, višu gimnaziju i šestorazrednu Bogosloviju u Sarajevu, a Bogoslovski fakultet u Beogradu. Dve godine je studirao medicinu u Beogradu. Pre odlaska u gimnaziju proveo je jedno vreme na pripremama za školu u manastiru Orahovica.
Drugi svetski rat zatekao ga je u rodnoj Slavoniji, odakle je prebegao u Beograd, gde je, da bi se mogao izdržavati, radio fizičke poslove na građevinama i na dokovima.
U proleće 1942. njegov školski drug jeromonah Jelisej odveo ga je u manastir Svete trojice u Ovčaru, a od 1944. radio kao veroučitelj i vaspitač u Banji Koviljači, u domu za decu izbeglu iz Bosne. Te godine je oboleo od tuberkuloze. Do 1946. je bio u manastiru Vujan, gde se izlečio od tuberkuloze. Zamonašio se 1948. u manastiru Blagoveštenje u Ovčarsko-kablarskoj klisuri i dobio ime Pavle koje mu je dao iguman Julijan Knežević. Te godine je rukopoložen u čin jerođakona.


Od 1949. do 1955. bio je sabrat manastira Rača u Podrinju. Školske 1950/51. radio je kao pomoćni nastavnik bogoslovije "Sv. Kirila i Metodija" u Prizrenu. Jeromonah postaje 1954, ubrzo protosinđel, a 1957. arhimandrit. Od 1955. dve godine je bio na poslediplomskim studijama u Atini. Za episkopa raško-prizrenskog izabran je 29. maja 1957. godine. Hirotonisan je u beogradskoj Sabornoj crkvi 22. septembra 1957. od patrijarha Vikentija i episkopa pakračkog Emilijana, zvorničko-tuzlanskog Longina i žičkog Germana. U oktobru te godine ustoličen je u Prizrenu od episkopa Germana i zahumsko-hercegovačkog Vladislava. Na Kosovu je proveo 33 godine.

Na vanrednom zasedanju Svetog arhijerejskog sabora 1. decembra 1990, kojem je predsedavao zagrebačko-ljubljanski mitropolit Jovan Pavlović, zamenik tada obolelog patrijarha Germana, biran je novi patrijarh između trojice kandidata tajnim glasanjem. Kako nijedan od kandidata nije dobio dovoljan broj glasova izbor je obavljen žrebom na tzv. "apostolski način" tako što je arhimandrit tronoški Antonije izvukao ime budućeg patrijarha.
Tako je Pavle postao 44. poglavar SPC. Ustoličen 2. decembra 1990. u Sabornoj crkvi Sv. Arhangela Mihaila u Beogradu od strane 12 episkopa, 12 sveštenika i 13 đakona. Patrijarh Pavle je tada istakao da mu je jedini program rada Jevanđelje.
Posetio je brojne pravoslavne crkve: carigradsku, aleksandrijsku, jerusalimsku, rusku, bugarsku, rumunsku, grčku, gruzijsku, kao i srpske eparhije i parohije u Americi, Kanadi, Australiji, Mađarskoj i Rumuniji.
Objavio je dve knjige: "Pitanja i odgovori čtecu pred proizvodstvo" (1988) i "Devič, manastir svetog Joanikija Devičkog" (1989). Zaslugom Patrijarha Pavla objavljeno je i dopunjeno izdanje "Srbljaka" (1986). Bio je predsednik Liturgijske komisije koja je izdala Služebnik.
Počasni je doktor Bogoslovskog fakulteta i Akademije Sv. Vladimira u Njujorku. Vlada Srbije je 13. januara 2005. imenovala Patrijarha Pavla za počasnog predsednika Fonda za Kosovo i Metohiju. Tokom posete Rusiji u januaru 2002. godine partrijarhu Pavlu su uručene dve značajne nagrade: Međunarodnog fonda za unapređenje jedinstva pravoslavnog naroda i Fonda svetog apostola Andreja prvozvanog.


Predsednik SCG Svetozar Marović odlikovao je u septembru 2004. patrijarha Pavla, (na njegov devedesti rođendan), Ordenom Nemanje prvog stepena. Povodom Dana državnosti Srbije, 15. februara 2007. princ Aleksandar Karađorđević dodelio je Partijarhu Pavlu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena. Patrijarhu Pavlu je 2009. dodeljen ruski orden Dostojanstvo zbog "značaja koji je imao u danima iskušenja kroz koje su srpski narod i Crkva prošli".
Od 13. novembra 2007. patrijarh Pavle bio je na lečenju u Vojno-medicinskoj akademiji u Beogradu, a 8. oktobra 2008. podneo je molbu Svetom arhijerejskom Saboru SPC da mu "zbog zdravstvenih razloga i nemoći" dozvoli da se povuče iz aktivne službe.
Molba patrijarha Pavla na Saboru SPC 11. novembra 2008. nije usvojena.
Govorio je grčki, ruski i nemački jezik.
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

...možda je previše očekivati, ali, ukoliko moja molba, vredi, zamolio bih ostrašćene  ateiste da se uzdrže barem na ovom topicu, te ako i zaživi, neka bude lišen pošalica/aluzija na temu pedofilije, redovnih pitanja poput "hoće li biti sisa na sahrani?", traktata na temu pogubnosti organizovan vre i odvratnostio prema pravoslavnoj crkvi i sveštenstvu, linkova ka trabunjanjuima (topic-related) Lukovića, Pančića..., peščaničkih mudrosti i/ili fotomontaža na kojima se pokojni patrijarh krčka u paklu uz klima uređaj i slično...

...uostalom, čemu moliti, kada je to neizbežno...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Nightflier

Bio neko ateista ili ne, mislim da ne može a da ne poštuje pokojnog patrijarha. Ja sam verujući čovek, pa bih opet pola vladika na lomaču, ali Pavla sam duboko poštovao i jako me je rastužila njegova smrt.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Meho Krljic

Pa vidiš da se uzdržavamo.

Ja sam baš hteo da napomenem kako je Pavle bio vegan i doživeo duboku i, u intelektualnom smislu veoma bistru starost. Vredi misliti i o tome.

Nightflier

Quote from: Meho Krljic on 15-11-2009, 15:39:45
Pa vidiš da se uzdržavamo.

Ja sam baš hteo da napomenem kako je Pavle bio vegan i doživeo duboku i, u intelektualnom smislu veoma bistru starost. Vredi misliti i o tome.

Pitali patrijarha: "Oče, kada se posti?" Odgovorio je: "Kada čeljad nije gladna." Čovek je bio mislim najpomirljivija osoba u državi. Ova tema ne može a da se ne pretvori u raspravu o stanju u crkvi, pa ću stoga odmah reći da je njegov izbor u ono vreme bio jasan dokaz Srblju da Bog postoji - u kakvom-takvom obliku, pa makar kao Alanis Moriset.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Ghoul

evo i ja se suzdržavam, ali ne zbog džindžerovih unapred spremljenih anatema, nego zato što mi je bio simpatičan dedica i neodoljivo me podsećao na mog pradedu po majci.
https://ljudska_splacina.com/

Son of Man

Aj kad ste navalili, ozalite ga par dana pa cemo onda...

Tex Murphy

Veliki čovjek. Nek počiva u miru.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Ghoul

sad je s bogom, if any.
za njega nema zime.

nego gde će oni koji s nedovoljno poštovanja isprate ovaj osveštani topik? :(
https://ljudska_splacina.com/

Agota

,,Budimo ljudi iako smo Srbi,, Paja je objasnio
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Cornelius

Vjecnaja pamjat.
Bog dusu da mu prosti.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Perin


marlowe

Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

vilja

U SPC on je bio jedini simpatičan lik...R.I.P.

Lord Kufer

Ceo noć su išli hiljade njih i ljubili daščicu...

taurus-jor

RIP patrijarhu i blago uzdignuta obrva na sledeću vest.

BEOGRAD, 16. novembra 2009. (Beta) - Kablovski operateri KDS, IKOM i
Srpske kablovske mreže (SBB) tokom trodnevne žalosti zbog smrti
patrijarha Pavla neće emitovati pojedine radio i televizijske kanale
,
saopšteno je danas iz tih kompanija.

Interaktivne kablovske objedinjene mreže (IKOM) su na sajtu
obavestile korisnike da zbog smrti patrijarha neće emitovati programe
sa zabavno-muzičkim sadržajem, 16. 17. i 18. novembra.

U SBB-u agenciji Beta je rečeno da su već ukinuli deo programa i da
spremaju saopštenje.

Kablovsko-distributivni sistem (KDS) u vlasništvu javnog preduzeća
Pošte Srbije obavestio je korisnike da će zbog smrti patrijarha u
danima žalosti trajno ili povremeno biti isključeni svi radio i neki
televizijski kanali.


"Na osnovu uredbe Republičke radio-difuzne agencije zbog smrti
patrijarha Pavla u danima žalosti biće trajno ili povremeno
isključeni svi radio kanali i sledeći TV kanali: Zone Club, Vizant,
Fox life, BBC Prime, VH 1, OBN, Melos, MTV Adria, DSF, TV E, Canale 5,
RT CG, Fashion TV, RAI Uno, MTV Hits, VH1 Classic, Enter, HRT 1 i 2
",
saopštio je KDS.

Na kanalu KDS koji taj distributer koristi za obaveštavanje korisnika
stoji "Zbog trodnevnog dana žalosti neki programi neće biti
emitovani".

Od 64 programa koje radna jedinica KDS javnog preduzeća PTT
saobraćaja Srbija trenutno nudi pretplatnicima privremeno su ukinuta
29 kanala zbog trodnevne žalosti.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

taurus-jor

Uz sve poštovanje za patrijarha Pavla, ovo što su uradili sa satelitskim kanalima nema veze s mozgom. Mogao bih da razumem da se trodnevna žalost odnosi na javne manifestacije, ali da ona obuhvati UKIDANJE čitavih televizijskih programa, i to programa koje građanin bira da plaća - za to nema opravdanja i o tome mora da se priča javno.

I neka mi neko iz RRA objasni otkada su BBC, RTCG, HRT 1 i 2 zabavni kanali?

Šta je onda sa TV Pink?

Sme li država da se meša u privatan život svojih građana na ovakav način?

Ja mislim da ne sme.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Ygg

Mogli bi i da uvedu patrole po ulicama, pa ako u danima žalosti policajci čuju smjeh iz kakve kuće, da odmah ulete i da hapse. 8-)
Naravno treba u tim danima zabraniti i sve proslave (rođendana i sl.) i zatvoriti sve kafane i kafiće. A i svaki pravi roditelj treba da opominje svoje dijete da se u danima žalosti ne igra i ne zabavlja već da se skrušeno moli Svevišnjem za spas duše preminulog.
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Ghoul

(za)žalićete, hteli nehteli!

samo da mi ne uvedu cenzuru na zabavne sajtove i forume na netu, a za TV baš me živo zabole (sebično gledano), mada, principijelno, naravno da je to sasvim gnusno i ogavno.
https://ljudska_splacina.com/

Nightflier

E, ovo je umobolno! Jes da ne gledam ni ove kanale koje imam (IPTV), ali ne možeš ti meni da ukidaš program! Možeš da utičeš na emitere da menjaju taj program, ali... ma svi seru kreč od RRA, pošto se boje da ih ne klepe preko brnjice, a to sve stoga što RRA može da radi kako joj se nakruti! Idiotizam par ekselans!
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Son of Man

Ko sto rekoh, 3 dana zalosti a zapravo 5 dana maltreta.  :cry:

shrike

Quote from: taurus-jor on 16-11-2009, 19:00:04
I neka mi neko iz RRA objasni otkada su BBC, RTCG, HRT 1 i 2 zabavni kanali?
Malo objašnjenje: u pitanju je BBC Prime koji emituje zabavni program (serije, filmovi, kvizovi...).
Inače, odluka je idiotska, možda čak i nezakonita.
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

zoskoz

iskrena sucut svim ljudima.
i stvarno nije lijepo kako diskutirate bez obzira na ljude, koji su, pa, ljudi. da.

DušMan

Quote from: taurus-jor on 16-11-2009, 19:00:04
I neka mi neko iz RRA objasni otkada su BBC, RTCG, HRT 1 i 2 zabavni kanali?
Očigledno je problem u tome što nisu srpski kanali. Ne smemo valjda dopustiti ne-srpskim programima da se emituju u doba žalosti?
Eto ga prst u oko svim srpskim antisrbima... Šta će sad oni da gledaju?
Nekoć si bio punk, sad si Štefan Frank.

Melkor

Red za Sabornu crkvu pocinje vec kod Zepterove knjizare u Knezu. Pretpostavlja se da su svi primerni gradjani u tom redu i stoga ionako nemaju vremena da gledaju televiziju. A neprimereni, ako vec ne zale za pokojnikom na ocigledan i moralno podoban nacin, bice baceni u tri dana zalosti ukidanjem TV programa. Ako ni to ne urodi plodom, Sveti Sinod, RRA i kancelarija predsednika Republike raspravljace o daljim merama represije. Hteli ne hteli, ima da zalimo.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Tex Murphy

Quote from: Ygg on 16-11-2009, 19:11:04
Mogli bi i da uvedu patrole po ulicama, pa ako u danima žalosti policajci čuju smjeh iz kakve kuće, da odmah ulete i da hapse. 8-)
Naravno treba u tim danima zabraniti i sve proslave (rođendana i sl.) i zatvoriti sve kafane i kafiće. A i svaki pravi roditelj treba da opominje svoje dijete da se u danima žalosti ne igra i ne zabavlja već da se skrušeno moli Svevišnjem za spas duše preminulog.

Tebi se baš ne gleda onaj Posetitel muzeya, a?
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

taurus-jor

Znači, formalno smo građanska država a suštinski klerikalna.

RRA se nekoliko puta postavila iznad Ustava i zakona. To što su Cekić i Vasić svojevremeno razrešeni funkcija u Savetu RRA očigledno je služilo za zamazivanje očiju.

Nešto se ne sećam da su ukidani kanali kada je Đinđić ubijen. To nije učinjeno ni kad su stradali oni ljudi u Egiptu. Mislio sam da su dani žalosti jednaki. E, neki su jednakiji od drugih.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Ygg

Mislim da je trodnevno žaljenje ipak prekratko. Trebalo bi da žalost traje 40 dana, kako nalažu tradicionalni srpski običaji!

Btw., samo da se zna, i u Republici Srpskoj se žali:
QuoteДан сахране патријарха Српске православне цркве господина Павла у четрвратк 19. новембра проглашен је даном жалости у Републици Српској.

Влада РС је на данас одржаној шестој ванредној сједници донијела одлуку да се дан сахране патријарха Павла прогласи даном жалости и нерадним даном у Српској, изјавила је Срни шеф Бироа за односе са јавношћу Владе РС Вера Сајић.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=12104
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

taurus-jor

Ma, meni žao patrijarha. Stekao sam utisak da je čovek bio normalan. Ali, ovo što se u njegovo ime radi nije normalno. RRA nije parlament i nije vlada.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Ygg

Da se razumijemo, nemam ni ja ništa protiv pokojnog patrijarha (Harvi, jel čuješ?), ali čitava ova ujdurma oko njegove smrti i dana žalosti i neradnih dana i sličnih čudesa je naprosto smješna.
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Tex Murphy

Može biti, ali to sigurno nije za ovaj topik.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Ghoul

tako je.
ovaj topik je osveštan.
ovde ljudi smeju da dođu samo da se prekrste i pomole. eventualno da zapale sveću ili ostave neki dinar.
https://ljudska_splacina.com/

Alexdelarge

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.


Boban

Quote from: Ygg on 16-11-2009, 22:14:25
Da se razumijemo, nemam ni ja ništa protiv pokojnog patrijarha (Harvi, jel čuješ?), ali čitava ova ujdurma oko njegove smrti i dana žalosti i neradnih dana i sličnih čudesa je naprosto smješna.

To je zato što ne razmišljate dublje od korita.
Tri dana bez okupljanja i javnih manifestacija je dosta ljudi manje obolelih od gripa. Tri dana predaha u jeku epidemije je pravi cilj ove ujdurme.
Zabrinjavajuće je da se i pojedinci koji kao slove za novinare nisu dočepali ove informacije, već moram ja da im otvaram oči.
Jedan dan vanrednog stanja košta sumanuto mnogo.
Jedan dan žalosti sa istim efektima po razboljevanje građanstva košta mnogo manje.
Razmišljajte malo svojim glavama...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Lord Kufer

A ove hiljade ko bajagi ožalošćenih koji ljube daščicu, to je isto jeftina prevencija protiv gripa?


Tex Murphy

Quote from: ginger toxiqo 2 gafotas on 15-11-2009, 15:13:58
...možda je previše očekivati, ali, ukoliko moja molba, vredi, zamolio bih ostrašćene  ateiste da se uzdrže barem na ovom topicu, te ako i zaživi, neka bude lišen pošalica/aluzija na temu pedofilije, redovnih pitanja poput "hoće li biti sisa na sahrani?", traktata na temu pogubnosti organizovan vre i odvratnostio prema pravoslavnoj crkvi i sveštenstvu, linkova ka trabunjanjuima (topic-related) Lukovića, Pančića..., peščaničkih mudrosti i/ili fotomontaža na kojima se pokojni patrijarh krčka u paklu uz klima uređaj i slično...

...uostalom, čemu moliti, kada je to neizbežno...


Džaba... :-(
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

Boban

šta su hiljade naspram miliona koji se ne okupljaju, ne idu u bioskop, pozorišta, tribine...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Lord Kufer

Ti što veruju, na primer u grip H1N1... ima ih mnogo više od ovih  xdrinka (opijum za narod)

Son of Man

Sluso ja LIVE iz Saborne juce, posto naravno nema nista pametnije na TV-u a ja ovisnik, i Amfilohije izadje i u istoj recenici pomenu Kosovo, Palestinu i Irak...borac protiv ZOG-a u njemu nikad ne spava... :?

Lord Kufer

Gledajući tog krokodila kako lije suze, počinjem da verujem u ono što priča David Icke...

zoskoz

Quote from: taurus-jor on 16-11-2009, 19:00:04I neka mi neko iz RRA objasni otkada su BBC, RTCG, HRT 1 i 2 zabavni kanali?

ma nisu zabavni al' sire virus!

taurus-jor

Mora da je virus mnogo zajeban.  xrofl
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Eriops

Skinuli su MTV, a ostavili TV 1000 sa sve pornicima nocu. Totalno ludilo  :shock:.
Sam Pavle je koliko znam, trazio da se od njegove sahrane ne pravi nikakva ceremonija ni pompa, ali...

angel011

Noću pošteni hrišćani spavaju...
We're all mad here.

vilja

Quote from: tiha voda on 17-11-2009, 18:22:23
Skinuli su MTV, a ostavili TV 1000 sa sve pornicima nocu. Totalno ludilo  :shock:.
Sam Pavle je koliko znam, trazio da se od njegove sahrane ne pravi nikakva ceremonija ni pompa, ali...

...Ali ovde narod ne može da se uzdrži da od svega ne napravi cirkus. Jesam ja unbeliever ali verujem u ljude...   :( :cry:

Eriops

Sta kod nas moze da prodje normalno ? Kod nas je postalo nenormalno pokazati bilo kakvu emociju, pokazati postovanje prema necijem zivotu. Ili smrti. Sve je predmet ruganja, zlobe, ponizavanja. Reko je Branko Copic davno jednu dobru u vezi nas.

Lord Kufer

Sve su to dirigovane emocije, u tome je problem.

Shozo Hirono

a jel proglašen dan žalosti? 3 a ne 1?! sumnjam da to važi za dešavanja na jugu.

Ponedeljak, 16.11.
NIMUS 2009
www.nimusfest.com
Dvorana Niškog simfonijskog orkestra, 20h
Trio ,,Animal"
Ulaz 300 din

Klub SKC-a, 20.30h
FreeNetWorld Cinema caffe
Filmovi španske produkcije "Kimuak"
Ulaz slobodan

Utorak, 17.11.
NIMUS 2009
www.nimusfest.com
Klub Vojske, 20h
Svečano zatvaranje: Ansambl Synthesis; dirigent: Le Fi Fi
Ulaz 300 din

Джон Рейнольдс

Quote from: Lord Kufer on 17-11-2009, 19:36:37
Sve su to dirigovane emocije, u tome je problem.

Tačno. Da sam osetljiviji, još uvek bi me držala patetika Đinđolinove sarane. Onda Toše, sad ovo...
America can't protect you, Allah can't protect you... And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε