• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Truman show

Started by Truman, 13-05-2011, 00:30:18

Previous topic - Next topic

tomat, Petronije, Truman and 1 Guest are viewing this topic.

Onaj stari Sendmen

Bam!!

QuoteSo it has seen many, many analogies, probably many analogies people have never seen

What's why I also think that people say "these things will NEVER be creative"

THEY'RE GONNA BE MUCH MORE CREATIVE THAN US

Because they're gonna see all sorts of analogies we NEVER saw

And a lot of creativity is about seeing strange analogies

https://www.youtube.com/watch?v=u1oKtpe1qgs&t=506s
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

tomat

Quote from: Truman on 18-06-2026, 20:07:38S druge strane, ako sam dobro pročitao mladi reditelj BACKROOMS-a smatra da je upotreba AI pri pravljenju filma užas. To vraća nadu u budućnost filma. Ti matorci gore su svi teška komercijala i neće još dugo.

Interesantno je da misliš da AI ugrožava budućnost filma (i književnosti, pa i likovne umetnosti), ali ne i muzike.

Meni liči da si više investirao u gledanje filmova i čitanje knjiga, dok si sa druge strane samo kežual konzument muzike, pa ti do nje i nije toliko stalo.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Onaj stari Sendmen

Da li ste uopšte u stanju da razlikujete pravu i AI muziku?

Guess The Song: AI Music vs. Real Music
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Meho Krljic

Quote from: tomat on 19-06-2026, 09:32:33
Quote from: Truman on 18-06-2026, 20:07:38S druge strane, ako sam dobro pročitao mladi reditelj BACKROOMS-a smatra da je upotreba AI pri pravljenju filma užas. To vraća nadu u budućnost filma. Ti matorci gore su svi teška komercijala i neće još dugo.

Interesantno je da misliš da AI ugrožava budućnost filma (i književnosti, pa i likovne umetnosti), ali ne i muzike.

Meni liči da si više investirao u gledanje filmova i čitanje knjiga, dok si sa druge strane samo kežual konzument muzike, pa ti do nje i nije toliko stalo.

Da.

Uzgred, Sendmen je prvi Sagitaš za koga se vidi da ima AI psihozu. Ali valjda će proći.


Onaj stari Sendmen

Quote from: Meho Krljic on 19-06-2026, 10:03:02
Quote from: tomat on 19-06-2026, 09:32:33
Quote from: Truman on 18-06-2026, 20:07:38S druge strane, ako sam dobro pročitao mladi reditelj BACKROOMS-a smatra da je upotreba AI pri pravljenju filma užas. To vraća nadu u budućnost filma. Ti matorci gore su svi teška komercijala i neće još dugo.

Interesantno je da misliš da AI ugrožava budućnost filma (i književnosti, pa i likovne umetnosti), ali ne i muzike.

Meni liči da si više investirao u gledanje filmova i čitanje knjiga, dok si sa druge strane samo kežual konzument muzike, pa ti do nje i nije toliko stalo.

Da.

Uzgred, Sendmen je prvi Sagitaš za koga se vidi da ima AI psihozu. Ali valjda će proći.



Gluposti. Pa svi znaju da sam ja mračni empata, miks između empatije i tamne trijade (makijavelista, narcis i psihopata), tj. osoba koja koristi empatiju za manipulisanje ljudima.

Znam da će sad mac reći da je i on mračni empata... a šta ako sam izmislio, a? Šta ćemo onda mače? Ne možeš baš pokriti sve varijante u kojima sam nešto izmislio, a nešto sam ozbiljan!!
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truman

Quote from: tomat on 19-06-2026, 09:32:33Meni liči da si više investirao u gledanje filmova i čitanje knjiga, dok si sa druge strane samo kežual konzument muzike, pa ti do nje i nije toliko stalo.

You got me.  8-)
Ja da valjam ne bih bio ovde.

mac

Ja nisam neki empata, ni mračni ni kakav drugi. A trudim se  i da ne budem narcis, ali teško je reći koliko mi to uspeva...

Onaj stari Sendmen

Ja sam sada, kapiram, najviše stoički empata (čime se baš i ne ponosim, missim za taj deo empatije, a manje za deo stoicizma, stoicizam mi je sasvim kul, dok empatiju smatram većinom gubljenje vremena, pošto se drugi ljudi ne mogu promeniti), a trenutno proučavam taj put mračnog empate, koji i nije toliko mračan i gore zvuči nego što jeste, bar po onome što sam do sada skapirao, pa možda se to i da usvojiti u budućnosti, rano je reći ali možda je to ono za mene što sam tražio sve vreme...

Inače, bez da te analiziram, što i ne želim, teško da nisi ni empata ni narcis, ili bar nemaš nešto od toga u nezanemarivoj meri. Pošto su to neki vrlo standardni paketi u današnje vreme. Jedino ako baš ne živiš u nekoj pećini. :lol:
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

kopni vam rasprava, da vidimo sta kaze ki zakljucno.
pitao sam ki:

tko je jaci? tri akademika ili jedan pravi idiot?

QuoteAko je riječ o akademskoj raspravi, trojica akademika rutinski pobjeđuju. Ali, ako se radi o svakodnevnom životu, politici ili snalaženju u apsurdnim situacijama, jedan pravi, punokrvni idiot ima zastrašujuću prednost jer ga nikakva pravila, moralne kočnice ili činjenice ne usporavaju.

Truman

Zarad smirivanja forumskih strasti delim sa vama starog dobrog Vivaldija.
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Onaj stari Sendmen

Da zaključimo ovu raspravu stoički, s ljubavlju u srcu i podsećanjem na najvećeg među stoicima, Marka Aurelija:

QuotePrihvati stvari na koje te sudbina vezuje i voli ljude sa kojima te sudbina okuplja, ali to čini iz sveg srca.

xremyb
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truman

AMOR FATI...ali uz napomenu da voljenje ljudi s kojima si karmički uvezan nije baš uvek moguće. xdrinka
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Meho Krljic

Generativna veštačka inteligencija u praksi:

https://www.youtube.com/shorts/hVO-wJ4AEq0

Petronije

Lepo se ismejah.  xrofl
Arm the Homeless

Truman

Jbt, sutra ustajem u 5.20 zbog dodatne (umetničke) rabote - Petronije smej se - a vi tako.
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Onaj stari Sendmen

Quote from: Truman on 19-06-2026, 19:51:24AMOR FATI...ali uz napomenu da voljenje ljudi s kojima si karmički uvezan nije baš uvek moguće. xdrinka

Kod Ničea je uvek moguće, jer je povezano sa njegovom idejom "Večnog vraćanja".

https://www.youtube.com/watch?v=-I3kDdgRHXM

Na tu temu Zosku preporučujem da pronađe u originalu "Die frhliche Wissenschaft" iliti (na neadekvatnom engleskom) "Gay Science".



Niče je znao!!
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Onaj stari Sendmen

Evo kako AI uspešno cinično reaguje na nesmešnu glupu "šalu" i ljudski nedostatak smisla za humor:

https://www.instagram.com/reel/DSBPL00gQFA/

Totalno genijalno. Baš se ismejah. Za oskara!! xrofl
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

Quote from: Onaj stari Sendmen on 20-06-2026, 08:25:57
Quote from: Truman on 19-06-2026, 19:51:24AMOR FATI...ali uz napomenu da voljenje ljudi s kojima si karmički uvezan nije baš uvek moguće. xdrinka

Kod Ničea je uvek moguće, jer je povezano sa njegovom idejom "Večnog vraćanja".
 
...Zosku preporučujem da pronađe u originalu "Die frhliche Wissenschaft" iliti (na neadekvatnom engleskom) "Gay Science".

gledam naslovnicu, o tu se knjigu povremeno ocesem kad preslagivam knjige ili trazim nesto. ali nisam procitao.
privlace me zabavne knjige ili da vidim sta ljudi pisu o cemu god ako me zanima.

nice je, kao i filozofija, dosta promasen u aktualnoj idiokraciji. imamo poplavu idiota i od filozofskih vratolomija bitnija je sposobnost baratanja sa idiotima.

pravi odgovor na ovu trukijevu dokonu dijareju je vrlo jednostavan: nisi ti "karmicki uvezan", vec se uporno ceses o ljude i debelo smaras. ako ti se ne svidja drustvo, goni se u tri lepe, sto bi rekli mi srbi, jelte, i dobro. ono, usreci se, jbt, tko ti brani.

Onaj stari Sendmen

Hm. A možda je baš to karmička veza — što se Truki stalno češe o ljude, a ti stalno dolaziš Sagitu na Trukijev topik da se češeš o Trukija. A možeš otići i negde drugde, recimo na neki ustaški forum, koji bi ti sigurno bolje pasovao. Ili u te tri lepe, na kojima sam insistiraš.

Sudbina je često ironična.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

o ne, tu si u blagoj zabludi. previse citas filozofe.
ja se ne cesem o trukija, ja trukija zajebavam. jer mi se nakalemio kroz godine desetak puta sa svojim retardiranim ispadima prije no "sto me je trideseti put stavio na ignore".
 
inace se osjecam sasvim ugodno (ne razumijem zasto bi ustasa trebao medju ustase umjesto medju srbe, provjeri malo tu filozofiju) i ne krivim, recimo, tebe ili sagitu sto nemam harem ili znacajan udio u microsoftu kao doticni manijak. zasto bih odlazio negdje drugdje?

Onaj stari Sendmen

Quote from: zoskoz on 20-06-2026, 14:40:04ja se ne cesem o trukija, ja trukija zajebavam. jer mi se nakalemio kroz godine desetak puta sa svojim retardiranim ispadima prije no "sto me je trideseti put stavio na ignore".

Quote from: zoskoz on 20-06-2026, 14:40:04ne krivim, recimo, tebe ili sagitu sto nemam harem ili znacajan udio u microsoftu kao doticni manijak. zasto bih odlazio negdje drugdje?

A u pičku materinu šta ja čitam kakvo je ovo kukumavkanje za vikend kad pošten svet odmara.  :shock:  :cry:

Vrati se Dybuk, sve ti je oprošteno, ti si makar žensko (možda), pa ti je plakanje i dramoserkanje dopušteno.
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

klem

možda je truman latentni homoseksualac

Onaj stari Sendmen

Moram da pročitam taj Ničeov "The Gay Science" da bi razumeo. Ne sme se istina više zaobilaziti!!
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

zoskoz

ja tu u trukija i sandmana vidim samo, sto bi opet rekli mi srbi, dvije attention whores. jest, sa razlicitim, kako se ono kaze, backgroundom, ali fundamentalno attention whores.

Onaj stari Sendmen

Svako vidi šta mu fali. Ne bih ja tu ništa pipao!!  xyxy

Inače, nisi rekao kako bi sebe definisao? Attention asshole?
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

klem


klem

dybuk vrati se bićeš lepo tretirana

Meho Krljic

Quote from: klem on 20-06-2026, 16:01:56možda je truman latentni homoseksualac

Što latentni? Pa u godinama smo kad to više ne moramo da krijemo!!!!!!!!!


Quote from: klem on 20-06-2026, 17:25:54dybuk vrati se bićeš lepo tretirana


Somehow I doubt that will work.


Enivej, rasprave na ovom forumu:


https://www.youtube.com/shorts/MWP4Vb5CQl4

Onaj stari Sendmen

Quote from: Meho Krljic on 20-06-2026, 17:46:49
Quote from: klem on 20-06-2026, 17:25:54dybuk vrati se bićeš lepo tretirana


Somehow I doubt that will work.

ŠTO?

Umesto kao ženu, od sad ćemo je tretirati kao zoska, tj. crnca/hrvata na ovom forumu.

Win-win!!
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Onaj stari Sendmen

Quote from: Meho Krljic on 20-06-2026, 17:46:49
Quote from: klem on 20-06-2026, 16:01:56možda je truman latentni homoseksualac

Što latentni? Pa u godinama smo kad to više ne moramo da krijemo!!!!!!!!!

Pre bi se reklo da živimo u vremenima kad se računamo nastranim ako nas interesuju žene!!!
Sve je više dokaza da su Pravoslavlje izmislili Hrvati da zajebu Srbe!!

Truman

Quote from: Meho Krljic on 20-06-2026, 17:46:49
Quote from: klem on 20-06-2026, 16:01:56možda je truman latentni homoseksualac

Što latentni? Pa u godinama smo kad to više ne moramo da krijemo!!!!!!!!!


Svakako da to ne moramo da krijemo, ali u mom slučaju nemamo šta ni da krijemo.
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Truman

Primalac potvrdio prijem dve knjige, imam okruglo 5 bodića. :|
Ja da valjam ne bih bio ovde.

Truba

Truman je bisesksualac
On bi one ne bi
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...