Author Topic: Dara iz Jasenovca  (Read 9692 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Labudan

• 4
  • 3
Dara iz Jasenovca
« on: 20-02-2021, 21:04:33 »

Da vidimo kaki nam je agitprop
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3
Re: Dara iz Jasenovca
« Reply #1 on: 20-02-2021, 21:35:54 »
Prilično loše ovo za sada.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #2 on: 20-02-2021, 21:40:36 »
Ja bih to gledao al moja žena odbija tako da, ništa, moraću da skidam pirata...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 20-02-2021, 23:36:53 »
Nisi ništa propustio. Ovo je neka vrsta didaktičkog filma koji ekranizuje ekscese koji su se prema istorijskim izvorima dogodili u Jasenovcu.

Scenarij, režija, kamera, šta će nam to.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 20-02-2021, 23:43:13 »
Ne znam kako mozete to gledati
Uzmite neku knjigu iste tematike
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 20-02-2021, 23:49:12 »
Pa ono jedan Fabijan Šovagović se ne rađa dva puta.

Aleksa Topuzić

• 2
« Reply #6 on: 21-02-2021, 00:21:41 »
Tačno ovo što je Labudan napisao: didaktički film sreće dokumentarac, bez naratora.
Pesnik nesvrstavanja i samoupravljanja.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 21-02-2021, 10:40:50 »
sadrzajno se ne bih osvrtao na film, to je, kao i sve, bilo ekranizirano, bilo ispjevano, sto dolazi iz srbije i iz yukom-tabora- smece.
zadrzao bih se na pozitivnom aspektu:

vrlo je pozitivno sto potegnuli sa filmom do oskara, t.j. zaglavili ga u internacionalnu percepciju. prica se o jasenovcu, a to je dobro, jer smo tako korak blize ozbiljnoj medjunarodnoj komisiji strucnjaka koja ce morati istraziti logor. kako jasenovac, tako i ostale, pa i one u srbiji.

pozitivno je i sto se opet pojacano korisiti jasenovacki mit, kao centralni mit srpske pogibeljomanije i propagande, da mobilizira krezube, mlade i neuke mase. tako se produbljuje jaz izmedju bg-a i zg-a i osigurava, sto je centralni hr-problem, da onih 20% ludaka koji uvijek naginju bg-u raznim podvalama jos jednom ne uvedu hr u propast.

za hr guslanje ne predstavlja problem, kao ni istrajna srpska agresija u kojem god obliku, vec tih 20% cijepljenih od stvarnosti koje je propustila lustrirati, taj jugokomunisticki poremeceni um koji ima najociglednije defekte pri percepciji stvarnosti. i tu je film vrlo praktican i prikladan.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 21-02-2021, 10:58:01 »
Pa odlično, onda neka Hrvatska krene napokon s iskopavanjem.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #9 on: 21-02-2021, 11:07:36 »
Nisam još odledao, ali vidim jutros se pojavio na torentima, pa skinuh i letimično prevrteh.

Puno teških scena, što odudara od šablona ovakvih filmova koji mahom imaju jednu jezivu scenu (npr, scena u autobusu u "Okupaciji u 26 slika", scena na ljuljašci u "Kraj rata"i sl.)

Meni je u startu problem ovo da odgledam, jer treba skupiti energiju i raspoloženje za nešto ovoliko mučno.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 21-02-2021, 11:10:04 »
Pa odlično, onda neka Hrvatska krene napokon s iskopavanjem.

to se trazi; problem je sto sva sondiranja i eksuhmacije nisu dali "zeljeni" rezultat, pa se svi nelustrirani, a u vlasti, nesto femkaju i bjeze od istrage. ali tako to ide sa mitovima.

aktualno smo imali otkrice 14.000 kloniranih, znaci izmisljenih, zrtava, pa se to na popisu zamijenilo novim izmisljenim zrtvama, a nedavno je znanstvena ekipa u internacionalnom casopisu matematicki dosla do zakljuca da ca. 3/4 zrtava sa popisa od ca. 83k izmisljeno. tu tek slijedi ozbiljna rasprava, to su neoborivi zakljucci.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 21-02-2021, 11:15:14 »
...
Meni je u startu problem ovo da odgledam, jer treba skupiti energiju i raspoloženje za nešto ovoliko mučno.

pa gledaj kao ono sto jeste: vrlo slaba propaganda. imas primjerice srbosjek. ako si porijeklom sa slavnoskih ravnica, znas da je to poljoprivredni alat koji imalo svako domacinstvo. ima veze sa snopovima, zetvom, itd.
to je alat s kojim ne mozes ozlijediti ni kokos, a koristen je i u jasenovackoj ekonomiji. brdjanima je nepoznat i nasao se prikladnim da se pri stvaranju mita prepjeva u srbosjek. prosto gledas budalastine. ako to ne zanemaris, nemas problem.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 21-02-2021, 11:27:21 »
Sondiranje? Šio mi ga Džordž.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 21-02-2021, 11:27:58 »
mozda vam i ovo moze pomoci:

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 21-02-2021, 11:31:08 »
Jel to sondiranje?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 21-02-2021, 11:35:04 »
i tu je bilo sondiranja, pa i masovnije ekshumacije, no posmrtni ostaci opet vraceni u zemlju. uglavnom, tu su zrtve i pronadjene.
ima neke veze sa stvarnoscu i mitovima, postoji neka relacija. tesko je to dokuciti, znam. kad prepjevas sajmiste u jasenovac, to lako mozes na papiru ili ekranu, no stvarnost, zbilja, je malo istrajnija.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #16 on: 21-02-2021, 11:48:43 »
Ako je živelo 70000 jevreja u Jugoslaviji, 50000 stradalo na Sajmištu, 13116 u Jasenovcu (po zvaničnom sajtu logora), oko 12500 prebačeno u logore u Nemačkoj gde su nastradali. Ako ima 5000-6000 preživelih, onda imamo bre ladno nekih 10000 jevreja više.

Plus, ispade da nijedan jevrej nije upeo da pobegne, ne da većinom nisu pobegli već su skoro svi su pobijeni na Sajmištu.  xuzi

Mitovi zosko?  :D
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 21-02-2021, 11:57:36 »
nisu zzidovi tek stradali na sajmistu, vec sajmiste bijese jedini logor za unistenje, nadlezan za cijelu jugoslaviju i dio grcke. izopcen iz ndh, pod njemackom i srpskom upravom. imas u beogradskim arhivama dokumentaciju sajmista, uglavnom na cirilici.
funkcionirao je tako "dobro" da se srbija proglasila prvom "judenfrei" zemljom, sve uz postanske markice "u tu cast".

hrvatska je imala ustasku vlast, filozzidovsku, u njoj i jednu nacisticku struju oko mladog kvaternika, antisemitsku. tako je, usprkos nacistickoj okupaciji, spasila dio svojih zzidova. sve kontra srbije u kojoj nije postojao spomena vrijedan otpor nacistima.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #18 on: 21-02-2021, 12:02:34 »
nisu zzidovi tek stradali na sajmistu, vec sajmiste bijese jedini logor za unistenje

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 21-02-2021, 12:16:05 »
sta zelis dokazati? da je jasenovac bio logor? pa jeste, logor gdje zatoceno raznog naroda, sve uz maltrete i svasta, sigurno i likvidacije.
no postoje razni logori: sajmiste bijese logor za unistenje. iz jasenovca si imao sanse izaci, iz sajmista ne. inace je, kao sto rekoh, spisak na koji se odnosis krivotvrina. na tisuce podataka je izmisljeno, klonirano, tisuce zrtava smjesteno medju jasenovacke, a za koje se pouzdano zna da likvidirane na sajmistu ili deportirane u njemacku ili nesto deseto. aktualno je od 83k 3/4 izmisljeno ili pogresno pripjevano jasenovcu.

ova filmska manipulacija predstavlja navodne srpske zrtve poslije nacistickih protupartizanskih akcija, pri cemu nacisti odveli radno sposobne u njemacku, dio likvidirali, pa i na sajmistu, a djecu ostavili ndh neka se snalazi. vrlo prakticno za izmisljanje djecjih logora, dok ndh kroz institucije pozvala na zbrinjavanje. institucije kojih dio bila i budisavljevicka, sve uz vrlo visoko pozicioniranog gospodina supruga. za odaziv je bila i odlikovana od ndh.
vidi pod za dom spremna diana:

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #20 on: 21-02-2021, 12:26:50 »
Ma, ne želim ništa da dokažem.

Nije mi jasno što osporavaš nešto što je dobro poznato i dokumentovano svuda. Da je u Jasenovcu ubijeno 100000 ljudi, od toga 20000 Jevreja imaš gde hoćeš. Isto tako, da je na starom Sajmištu ubijeno 20000 ljudi, od toga 7000 jevreja, skoro polovina jevrejske populacije tog dela Srbije, imaš dokumentovano, npr. kod Jovana Bajforda.

Jel te toliko boli ovaj film?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 21-02-2021, 12:32:01 »
a ma ne, ja film vrlo pozdravljam, rekoh, film otvara raspravu, sve to internacionalno, i vrlo pridonosti da se to ozbiljno istrazi i raskrinka centralni alat srpske propagande i mitomanije, a sa kojim redovno priprema agresiju na susjede.
i pozdravi jovana.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 21-02-2021, 12:46:13 »
Zosko, znaš li uopšte jednog jedinog Židova?  :)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 21-02-2021, 12:55:57 »
mislis na domace, poput goldsteina, koji se predstavljaju zzidovima, a zapravo su jugokomunisti na zadatku odrzavanja mitova, zastite tekovina revolucije, pljacke narodnog naroda? ne osobno.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 21-02-2021, 13:01:27 »
da zaokruzimo: film je genijalan, svaka cast, najbolje sto srbija mogla uraditi, sve to na nekoliko razina.
nadam se da ce ga otkupiti mnoge nacionalne tv diljem svijeta, tako i hrt, te prikaz zainteresirati jos vise znanstvenika da se posvete istrazivanju logora jasenovac, genezi srpske propagande i tekovina revolucije.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 21-02-2021, 13:06:04 »
Mislio sam bukvalno osobno znaš li jednog jedinog Židova?

Javnih ličnosti židovskih u Srbiji imaš koliko oćeš, mada je zajednica nešto veća od hrvatske.

A film naravno nije ni blizu remek djela, štaviše Zafranović koji se nudio da snima nije prihvaćen i dali milione eura Antonijeviću, čisto bacanje para.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 21-02-2021, 13:14:43 »
ne moze biti bacanje para film koji tako lijepo otvara raspravu o jasenovcu, jos internacionalno. koliki god to autogol bio za srpsku propagandu, i srbija ce imati koristi od filma, jer se raspravom o filmu blizi nuznoj denacifikaciji i raskrinkavanju mitova koje koristi za agresije ili relativizaciju svojih nedjela.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #27 on: 21-02-2021, 13:24:12 »
Mnogo zosko izbegava da odgovori za svoje židovske prijatelje.

Biće da je Hrvatska stvarno i danas "Judenfrei"... židovi još samo na TV-u (da ne ispadne da ih nema) i u filmovima o uništenju židova u Hrvatskoj...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 21-02-2021, 13:33:51 »
ne vidim svrhu batinog pitanja, a za ucesnike sa manje trolovskog poriva, evo nesto aktualno za duge zimske noci:

Finding Discrete Total VariationOutliers among Histograms

tu svira muzika:

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 21-02-2021, 13:34:06 »
ne moze biti bacanje para film koji tako lijepo otvara raspravu o jasenovcu, jos internacionalno. koliki god to autogol bio za srpsku propagandu, i srbija ce imati koristi od filma, jer se raspravom o filmu blizi nuznoj denacifikaciji i raskrinkavanju mitova koje koristi za agresije ili relativizaciju svojih nedjela.

Mitova tipa: Jasenovac je najmasovniji i najgrozniji zločin u Jugoistočnoj Evropi u posljednjih 5.000 godina?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 21-02-2021, 13:42:55 »
al pazi, jes ti samo glup ili se samo tako češljaš? ono, razumiješ li bar neke osnovne stvari u vezi statistike? Dakle, sabiranje, oduzimanje, sve je to super, al sabiranje čega? Odakle ti podaci? Pa podaci su od nekog zoskopismenog ćate u NDh birokraciji, naše je da li će tome vjerovati ili ne.

Eo ja našo svog prađeda Iliju i piše da je 1900. godište u spisku Jasenovca. I kažem ćaletu i on mi odgovori da Ilija nije 1900. godište nego stariji, ali ni on nije siguran koliko. No svakako nije imao 41 godinu onda kada je odveden.

i sad neki ćata ne zna ni godinu da ubode čovjeku, ali te podatke će neko da ubaci u program i izbaci proporcionalnu pitu ili histogram ili šta god hoće - od nepouzdanih podataka!

a što su pouzdani podaci, bez matematičkih i sondirajućih izmotavanja, pa iskopavanje. Lijepo si počeo zosko, preporučio internacionalnu komisiju, forenzičko iskopavanje terena, vraćanje tjelesnih ostataka mog prađeda da ga dostojanstveno sahranim, sve lijepo počeo na topiku i onda počeo da prdiš i histerišeš.

A lijepo smo se složili: Plenković i Milanović da predlože i pokrenu iskopavanje a Vučić pola da plati. Imamo li dil?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 21-02-2021, 13:56:52 »
bato, zasto ne zelis prihvatiti da te ne smatram doraslim sugovornikom? pa nisam vrijeme nasao na putu da se razbacivam na tvoje budalastine koje ces nabacivati kako naidje "neiscrpna inspiracija". iz mog ugla ti moras krenuti od osnovne skole, tolilki su propusti u tvom umu, ne mogu ih ja ispravljavti.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 21-02-2021, 14:03:39 »
pa nisam vrijeme nasao na putu da se razbacivam

Nema vremena, mora po srpskom internetu da piše kilometarske ustašoidne postove koje niko ne čita

Zosko da počne da se bavi stand-up komedijom, ovo je vrhunski humor.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 21-02-2021, 14:06:59 »
eto, isplivao i nitko od petronija. sve bez citanja. bravo petrojine, i tebe za oskara.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 21-02-2021, 14:08:17 »
bato, zasto ne zelis prihvatiti da te ne smatram doraslim sugovornikom? pa nisam vrijeme nasao na putu da se razbacivam na tvoje budalastine koje ces nabacivati kako naidje "neiscrpna inspiracija". iz mog ugla ti moras krenuti od osnovne skole, tolilki su propusti u tvom umu, ne mogu ih ja ispravljavti.

koji propusti, jel se mi slažemo oko dvije elementarne stvari?

1. Treba iskopati Jasenovac uz nadzor internacionalne komisije.

2. Jasenovac je najmasovniji i najgrozniji zločin u Jugoistočnoj Evropi u posljednjih 5.000 godina?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 21-02-2021, 14:32:59 »
opet, relevantan si u promisljanju kao i ostali "svjedoci" po cijim uputama vec nekoliko puta radjena sondiranja i pronadjeno nista.

prosto imate tu kulturu lazi, izjave su bezvrijedne, kao da vas izmislio neki monti pajton. tvoj cale kaze da ilija bijese stariji, ti iz istog zajkljucujes da svakako nije imao 41 godinu, znaci da bio mladji, a meni je jasno da mozda tvoj cale ne laze, mozda ti, a mozda je ilija i pao dok susjedu pokusavao oteti kravu, mozda je zarakijao pod prvom bukvom, a mozda je i ostavio babu te odleprsao sa kakvom ljubavnicom useliti u neku praznu kucu pobijenih folsdojcera u vojvodini. kao njih stotinjak tisuca iz hr i bih u poracu ww2, kad se vojvodina kolonizirala, a od kojih mnogi na jasenovackom popisu. ne bi me cudilo ni da imas desetak pradjedova.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 21-02-2021, 14:37:25 »

umjesto što bulazniš, mogao si odgovoriti na pitanja sa da ili ne. Samo dva prosta koja traže proste odgovore

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #37 on: 21-02-2021, 14:56:10 »
tvoj cale kaze da ilija bijese stariji, ti iz istog zajkljucujes da svakako nije imao 41 godinu, znaci da bio mladji

pljacke narodnog naroda?

Zahebao si i one majmune koji nasumično pokušavaju da otkucaju Šekspira... lezi, odmori malo, odspavaj, biće Dara iz Jasenovca i sutra kad se probudiš...  :roll:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 21-02-2021, 15:18:23 »
ah da, uz daru mozete citati i cohenovu knjigu, vrlo prikladno, odlican tumac. i ti bi linki smogao snage za film uz knjigu.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #39 on: 21-02-2021, 15:28:46 »
ah da, uz daru mozete citati i cohenovu knjigu, vrlo prikladno, odlican tumac. i ti bi linki smogao snage za film uz knjigu.

Taman hteo da te priupitam da li je to nešto gore od onog pisma iz 1992 upućenog rabinu Abrahamu Kuperu, kad vidim da je to zapravo sve pisao jedan isti lik.

Već sam upućen u celu tu konstrukciju...

https://croativ.net/pismo-philip-j-cohena-rabinu-abrahamu-cooperu-iz-centra-simon-wiesnthal-o-velikosrpskoj-propagandi-i-srpskom-antisemitizmu-17942/

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 21-02-2021, 15:31:48 »
prica se o jasenovcu, a to je dobro, jer smo tako korak blize ozbiljnoj medjunarodnoj komisiji strucnjaka koja ce morati istraziti logor.

bravo zole!

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 21-02-2021, 15:37:48 »
Taman hteo da te priupitam da li je to nešto gore od onog pisma iz 1992 upućenog rabinu Abrahamu Kuperu, kad vidim da je to zapravo sve pisao jedan isti lik.

Već sam upućen u celu tu konstrukciju...

https://croativ.net/pismo-philip-j-cohena-rabinu-abrahamu-cooperu-iz-centra-simon-wiesnthal-o-velikosrpskoj-propagandi-i-srpskom-antisemitizmu-17942/

a postoji i rad ljubice stefan, pravednice medju narodima, jelte, da ne spominjemo esther gitman ili sporadicne akcije. u lazi su kratke noge (naravno, ako se ne zoves beograd i nisi cijepljen protiv elementarne logike, t.j. zadojen ekspanzijom). 

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #42 on: 21-02-2021, 15:42:22 »
(naravno, ako se ne zoves beograd i nisi cijepljen protiv elementarne logike, t.j. zadojen ekspanzijom)

Ili, ako se ne zoveš Zagreb, pa sve pokušavaš izjednačavati (Pavelića sa Nedićem, Jasenovac sa Starim Sajmištem, Veliku Hrvatsku sa Velikom Srbijom) i to zoveš nekakvom "elementarnom logikom"... a logike nema, jer je zločin neporeciv i ne zastareva, nažalost, i ne da se minimizovati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 21-02-2021, 15:43:23 »
s tim što se takvi problemi riješavaju iskopavanjem, ne?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 21-02-2021, 15:53:20 »
obratite paznju na urnebesnu cinjenicu da pokusavate docirati svijetu iz pozicije zadnjeg zivuceg europskog naci-fasizma.

etnicko ciscenje preostalih turaka, unistenje makedonaca i podjela makedonije, sve u zagrljaju sa grcima, unistenje crnogoraca, genocid nad bosanskim muslimanima (visestruki), genocid nad albancima (visestruki), etnicko ciscenje i kolonizacija vojvodine, t.j. genocid nad folksdojcerima, genocid nad zzidovima, etnicko ciscenje hrvata, genocid pri "revoluciji", pokusaji kolonizacije...

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #45 on: 21-02-2021, 16:02:20 »
Jeste, sve sa slikama Milana Nedića i primercima njegovog kultnog bestselera napisanog u izgnanstvu "Lepa Plavojka, srbijanska sojka"...

Znaš šta postaje problem s lažima? Kad one žive samo u stvarnosti onog ko ih je smislio...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #46 on: 21-02-2021, 16:13:52 »
Zole, čemu toliko zaobilaženje pitanja kao da si iz Kragujevca?

Dakle, jesmo li mi skontali da je Jasenovac najveći zločin u jugoistočnoj Evropi svih vremena? I jesmo li se dogovorili da ga iskopamo i riješimo broj žrtava jednom zauvijek?

Ti znaš da nećeš naći veći zločin jer ga nema. Eo dajem ti 5.000 godina ljudske povijesti Jugoistočne Evrope, ima li Grčka neke zločine tog tipa? Rumunija? Jedino ako je Vlad Cepeš zvani grof Drakula stvarno nabio 300.000 na kolac. Mađari, Bugari, Srbi, neko pobio 80-100.000 na jednom mjestu?

Naravno da ne, eo da ti pomognem: između popisa 1931. i 1948. broj Hrvata se uvećao za 700.000

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 21-02-2021, 16:29:30 »
Znaš šta postaje problem s lažima? Kad one žive samo u stvarnosti onog ko ih je smislio...

pa da! to ti pricam. zato je odlicno sto snimate dare razne i saljete u svijet! zadnji zivuci naci-fasizam u europi salje propagandni pamflet u svijet, ni vise, ni manje, za oskara. genijalno, vec bi treli dobiti oskara za dozivljaj, raskorak sa stvarnoscu, urnebesnu samopercepciju! legendarno! jednog dana ce znanost istrazivati ko bushmane.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #48 on: 21-02-2021, 16:45:44 »
Pazi, tebe ta Dara toliko štipka i kopka, a verovatno je nisi ni gledao... sve što znaš reći je o filmu je da su ga srbi kandidovali za Oskara i da je sve čista mašta i izmišljotina...

Nijednu konkretnu stvar nisi rekao, ni jedan jedini detalj iz filma komentarisao. Ludilo mozga...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 21-02-2021, 17:35:36 »
Lol ne očekuješ valjda od zoleta da se drži neke konkretne teme Pa on već godinama na svakom topiku baljezga jedne te iste gluposti, ovo se slučajno pogodilo da je tema Jasenovac, pa na trenutke deluje smisleno. 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk