• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

All That Jazz

Started by Dreamlord, 13-11-2005, 23:23:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

SRX

Možda u nekom paralelnom svetu...  :idea:
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

ginger toxiqo 2 gafotas

...BEBEL GILBERTO- još samo 2 dana!!!

...predgrupa-FORRO IN THE DARK, zagrljaj valcera i salse u brazilskom krajoliku!!!
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

...a bilo je ... divno-divno-divno-divnije-najdivnije...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

Povratak kul džezu


Jedna od najboljih prilika da se ovog leta sklonite od tropskih vrućina, i to usred grada, biće svakako novo izdanje ,,Summertime festivala". To se ne odnosi samo na muzički ugođaj koji će ove godine obezbediti vrhunski muzičari, nego i na klimatizovanu salu Centra ,,Sava". ,,Ovi vremenski uslovi su nas i podstakli da podsetimo na naš nekadašnji slogan 'Hot summer, cool jazz'", rekao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare muzički urednik Centra ,,Sava" Aleksandar Simić.
Festival ove godine traje tri dana (koncerti se održavaju 3, 4. i 6. jula), a spisak izvođača (Keni Garet, ,,Balanescu Quartet", Čik Korija i Geri Barton) govori da je u prvom planu džez. ,,Mnogo je rok koncerata u Beogradu ove sezone", kaže Aleksandar Simić za ,,Blic". ,,Zato želimo da publici ponudimo nekoliko vrhunskih džez koncerata, a festival traje samo tri dana jer smo se koncentrisali na kvalitet."
,,Summertime festival" će 3. jula (21) otvoriti američki džez saksofonista i flautista Keni Garet. Ovaj muzičar spada među poslednje značajne pratioce Majlsa Dejvisa, s kojim je svirao sve do poslednjih godina života velikog trubača. Do Dejvisa je Garet došao kao već afirmisan član ,,Djuk Elington orkestra", s kojim je nastupao 1978. godine. Svirao je i sa ,,Mel Luis orkestrom" i ,,Deni Ričmong kvartetom", a prvi album kao vođa grupe objavio je 1984, snimivši od tada jedanaest albuma. Poznate su i njegove verzije kompozicija Džona Koltrejna, Kola Portera i Džordža Geršvina. Garetova muzika je u poslednje vreme pod snažnim uticajem azijske muzike, pa će biti zanimljivo videti kako će je uklopiti s klasičnim džezom. Nešto o tome moći će da nauče i mladi beogradski muzičari, jer će gospodin Garet tokom boravka u Beogradu održati i master klas u Muzičkoj školi ,,Stanković".
Kada je o eksperimentisanju reč, to je već prirodno okruženje britanskog ,,Balanescu Quarteta", koji nastupa 4. jula (21). Ova neobična grupa, s kojom je beogradska publika već imala prilike da se sretne, svojom muzikom spaja rokenrol, klasičnu muziku i elemente rumunskog folklora. Predvođeni Aleksandrom Balaneskuom, violinistom rumunskog porekla, oni su na ranijim albumima obrađivali teme nemačke elektronske grupe ,,Kraftwerk", a u njihovoj muzici mogu se čuti i spoken word pasaži. Iako često upoređivani s Filipom Glasom i Majklom Najmanom (s kojim je Balanesku izvorno nastupao), njihova muzika se kreće uvek novim i neočekivanim pravcima i nije je lako svrstati u bilo koji pravac. Za mlađi deo beogradske publike otvoren novim pravcima na muzičkoj sceni, ,,Balanescu Quartet" sigurno predstavlja najzanimljivije ime ovogodišnjeg ,,Summertime festivala".
Iako je teško govoriti o klasičnim hedlajnerima, najveće ime festivala ipak je legendarni američki džez pijanista i kompozitor Čik Korija. Zajedno s njim će nastupiti vibrafonista Geri Barton, a njih dvojica su kod nas već nastupali 1997. godine. Iako već decenijama slovi za jednog od nekoliko najvećih živih džez muzičara, muzička radoznalost Čika Korije nikada nije bledela. Zajedno s Herbijem Henkokom i Kitom Džeretom spada u usamljene naslednike Bila Evansa i Mekoja Tarnera. On je i još jedan od muzičara s kojima je radio Majls Dejvis (tokom šezdesetih godina). Sa saradnikom na predstojećem beogradskom koncertu, vibrafonistom Bartonom Gerijem  počeo je da sarađuje tokom sedamdesetih, a zajedno su snimili više albuma od kojih je najznačajniji ,,Crystal Silence" (1972). Njihova ovogodišnja turneja posvećena je 35. godišnjici izlaska pomenutog albuma. Aleksandar Simić nam je rekao da je gospodinu Koriji njihov koncert iz devedesetih ostao urezan u sećanju, što potvrđuje podatak da su lično kontaktirali sa organizatorima da bi im preneli iskreno radovanje zbog novog gostovanja u Beogradu. ,,To su zaista veliki muzičari", kaže Simić za ,,Blic". ,,Ovakav gest, koji je prilično neobičan za svetske muzičare, naročito s takvim ugledom kao što je Čik Korija, to samo potvrđuje."
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

...naravno, rech je o Geriju Bartonu, a mene najvishe raduje i sigurno idem da ponovo oslushnem shta junaci mi iz BALANESCU QUARTETa imaju da odgude
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Meho Krljic

Quote from: "ginger toxiqo 2 gafotas"...naravno, rech je o Geriju Bartonu, a mene najvishe raduje i sigurno idem da ponovo oslushnem shta junaci mi iz BALANESCU QUARTETa imaju da odgude

Da, i mene izove ekipe ipak jedino BQ privlači dovolno da potegnem put Sava Centra. Svaka čast Čiku i Geriju al ja se nekako osećam kao da sam ih prerastao...

Cornelius

Quote from: "Meho Krljic"Svaka čast Čiku i Geriju al ja se nekako osećam kao da sam ih prerastao...

Meho, gordost je veliki greh.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Meho Krljic

:lol:  :lol:

Znam, u pravu si, ali zaista se osećam kao da ČK ovijeh dana svira muziku koju sam slušao kad sam imao 20 godina i tražio u njoj dubinu koju, jebiga, na kraju nisam našao. I on i MekLaflin, recimo, su mi sa godinama regresirali u duhovnom smislu, mislim tehnički su sve bolji ali mi je njihova muzika (ono malo što povremeno čujem, jer nije baš da ih aktivno pratim) sve praznija. Kao da im je vrhunac karijere bio sviranje sa Majlsom i posle toga sve bio višedecenijski pad...

Cornelius

Istina je da Čik Korija nije napredovao u zadnjih nekoliko godina. Ipak, ostao je veličanstven muzičar i dobar pronalazač talenata. Sećam se kada sam ga slušao na jednom koncertu sa nepoznatim saksofonistom Džošuom Redmanom. Meklaflin je otišao u razne eksperimente. U zadnjih desetak godina sam ga slušao 5/6 puta i svakog puta je bio različit - samo sa organistom, u klasičnom triju, sa violinistom, u električnom bendu, u akustičnom bendu... Sa Zakirom Hussainom je bio fascinantan.

Oni su ušli u potpunu zrelost i, naravno, veliki eksperimenti su završeni. Oni mogu da profinjuju svoj svet, ali ne i da unose revolucije. Samo je Majls mogao to da radi skoro do smrti. Ali, samo je jedan Majls, bolan Meho.

Ako hoćeš eksperimente, istraživanja i inovacije, trebao bi da tražiš mladje muzičare, koji još uvek imaju i želju i potrebu da menjaju i sebe i svet.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Meho Krljic

QuoteAko hoćeš eksperimente, istraživanja i inovacije, trebao bi da tražiš mladje muzičare, koji još uvek imaju i želju i potrebu da menjaju i sebe i svet.

Naravno, pa to i radim, video si verovatno šta sam sve pisao na temi o Ring Ring festivalu.

Usvajam skoro sve tvoje opservacije i dajem im official Meho's seal of approval.  :shock:

Cornelius

Fala, Efendi-Meho. Ja se uvek radujem kada pohvala dodje odozgo. xjap
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

ginger toxiqo 2 gafotas

...kad već neće niko drugi, verziraniji i rečitiji, evo ja ću da kucnem koji redak o nastupu THE BALANESCU QUARTETa u Centru Sava u sredu 4.7. u okviru ishitreno organizovanog Summertime Festivala...

...još jedan (treći kojem sam ja prisustvovao) izuzetan nastup u serbskoj prestonici...pred tek nešto više od 1000 ljudi, u rashlađenoj, pristojno ozvučenoj sali CS, bez primetnog kašnjenja, koncert je otpočeo sa kompozicijom "East" sa  "LUMINITZA" albuma iz 1994., nakon čega je nastavljeno prelistavanje ovog izvanrednog  izdanja, a onda se prešlo na šetnju kroz poslednji so far "MARIA T"...izvrsno izvođenje, kompetentno i strastveno u isto vreme,malo broken English pojašnjenja onogo što će uslediti, dosta diskretnog šarma i inteligentne odmerenosti... Balanescu je pažnju skrenuo i na off izdanja iz poslednjih godina, praveći fino istakni balans između silnih, eklatantnih uticaja pod kojima ovaj kvartet stvara-rumunski folk, inteligentniji pop, fusion-jazz, remiksovano shvaćena klasika, umereno apstraktni minimalizam...nakon 130 minuta srčane svirke( ne računajući well-deserved break od 10 minuta) kroz obrade Kraftwerk klasika (Autobahn, Models, Robots, Pocket Calculator), dostojanstveni nastup vrhunskih majstora pred nekim finim svetom je okončan (meni je lično teško palo što je izostalo podsećanja na obrade Pet Shop Boysa ili muziku upriličenu za film Angels and Insects)...ODLIČNO!!!
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Meho Krljic

Da, ja sam svesno propustio ovaj nastup jer naprosto fizički nije moglo da se stigne. Zvuči sjajno... Hvala na izveštaju.

Goran Skrobonja

Ok, pošto je gorepotpisani tek sada ugledao ovaj topic, bio bi rad da nadoknadi propušteno.
Džez slušam otprilike od prvog-drugog gimnazije, kad je pored Čika Korije popularan bio, kako ono beše, Bili Kobam? Međutim, tek kad sam otkrio Kolmena Hokinsa i Edija Dejvisa, primio sam se skroz. Omiljeni albumi? The Night Hawk (vidi istoimenu novelu u Od šapata do vriska),  In the Kitchen i Majlsov In a Silent Way.
Tradiciju nastavlja (daleko aktivnije) moj mlađi nakot, Teodora, koja je ove godine završila prvu srednje muzičke na džez odseku u Stankoviću. Prijemni ispit joj je izgledao ovako: odsvirala je pred budućim profesorom Nešom Petrovićem neku stvar od Kendi Dulfer, a kad ju je ovaj upitao zašto nije uvežbala neki džez standard, morao sam da intervenišem i upitam ga zauzvrat koliko poznaje devojčica iz sedmog osnovne koje slušaju džez standarde. Ostalo... ostalo je istorija domaćeg džeza. :!: Naravno, Teodorin najveći uzor, pored Parkera koga mora da voli po difoltu, jeste Brusov Klarens Klemons, premda The Big Man svira tenor, a ne alt saks kao ona.
Jesam li ponosan na svoju ćeru? You bet! I vi biste bili da ste je čuli kako svira na džem sešnu sa starijim kolegama-profesionalcima.
Džez se uselio u moju porodicu da nikad odatle ne ode.
Tako mu je to. (K. Vonnegut)

...

Alone in San Francisco ?
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

Meho Krljic

Quoteodsvirala je pred budućim profesorom Nešom Petrovićem neku stvar od Kendi Dulfer, a kad ju je ovaj upitao zašto nije uvežbala neki džez standard,

Neša Petrović in jazz snob eats shit shocker!!!

Mislim, haha, stvarno, valjda je prirodno da devojčici koja svira saksofon Kendi bude neka vrsta uzora???

Goran Skrobonja

Quote from: "Meho Krljic"Mislim, haha, stvarno, valjda je prirodno da devojčici koja svira saksofon Kendi bude neka vrsta uzora???

Pa, pravo da velim, prvi uzor joj je bila Lisa Simpson...
Tako mu je to. (K. Vonnegut)

Meho Krljic

Heh, to je još bolje.  :D  :D  :D  :D

ginger toxiqo 2 gafotas

...iznenađujući jazz uzleti na odličnoj zbirci histeričnog kabaretskog popa by St. Vincent (album "Marry me")- dve poslastice "Human Racing" i "Why Me Worry?"...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Kastor

Večeras u 20h. Maceo Parker, Dom sindikata, 4 karte upola cene.

Na PM.
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Kastor

"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Cornelius

Kakav je bio Parkerov koncert?
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

ginger toxiqo 2 gafotas

...155 minuta punokrvne, visokoktanske funky fieste... jazzz drmoguz at its best... sad zurim u skolu, detaljniji izvestaj tokom dana!
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

...ta tradicionaliste, dobar vest, gotovo pa gospel jer...

Dolaze Čik Korija, Al di Meola, Leni Vajt...
Džez-rok legende 6. jula u ,,Areni"



Džez-rok legende Čik Korija, Al di Meola, Stenli Klark i Leni Vajt ponovo okupljeni u bendu ,,Return to Forever" dolaze u Beograd. Oni će 6. jula održati koncert u ,,Beogradskoj areni", gde će pokazati zašto ih smatraju za majstore izvodeći pesme nastale sedamdesetih godina.

- Oni su trenutno najveća džez rok atrakcija za koju se otimaju brojni festivali, tako da smo ponosni što su potvrdili svoj dolazak u Beograd. Biće to prava poslastica za sve ljubitelje ove vrste muzike jer je ugovorom naznačeno da će koncert trajati između 90 i 180 minuta - rekao je Đorđe Milutinović, direktor ,,Beogradske arene" za ,,Blic".

Grupu ,,Return to Forever" oformio je početkom sedamdesetih godina Čik Korija, a kroz bend je prošla nekolicina vrsnih muzičara. U početku je zvuk bio baziran na latino ritmovima, koji se vremenom razvijao, a svaki od muzičara je u grupu donosio nešto novo. Grupa ,,Return to Forever" ostvarila je izuzetno veliki uticaj na formiranje zvuka koji danas poznajemo kao fjužn. Grupa je objavila sedam studijskih albuma, a tri ploče ,,Where Have I Known You Before", ,,No Mistery" i ,,Romantic Warrior" snimili su u postavi u kojoj na leto dolaze u Beograd. Album ,,Romantic Worrior" je ujedno njihov najprodavaniji album, a za ,,No Mistery" su dobili ,,Gremi" nagradu.

- Planiramo da izaberemo pesme sa albuma objavljenih sedamdesetih godina i odsviramo kao da ih nikada do sada nismo svirali - rekao je Čik Korija najavljujući predstojeću turneju. Poslednji album grupa ,,Return to Forever" (u izmenjenom sastavu) snimila je 1977. godine, ali on nije postigao veliki uspeh, na njemu je pored Čika Korije i nekolicine muzičara učestvovala i Korijina supruga. Grupa je nakon raspada koncertno kratko bila aktivna 1983. godine, kada su i snimili jednu pesmu.

Tako će ovoga leta gitarista Al di Meola, klavijaturista Čik Korija, basista Stenli Klark i bubnjar Leni Vajt svirati zajedno nakon punih 25 godina. Oni će na predstojećoj letnjoj turneji u Severnoj Americi i Evropi održati oko pedeset koncerata. Pored toga, svaki od članova ima uspešne solo karijere i nove projekte, koje promovišu na zasebnim turnejama.
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

blasphemer

Booriing!
Zasto neko ne dovede neke novije, modernije, jazz bendove/izvodjace...  :(
I jbl ih Arena!
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

Meho Krljic

Pa, dovodi Bojan Đorđević The Thing, 15. februara u SKC-u. To je prilično moderno. :lol:

blasphemer

to sam nesto nacuo, ali prihvatio sa zadrskom.
prosli put, kad je trebalo da dodju, bese neki problem sa maglom, aerodromima... ja se mnogo radovao, pa se posle i mnogo smorio.
sad, dok ih ne vidim na bini...
:)
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

Meho Krljic

Pazi, sad dolaze kolima tako da magla ne bi smela da bude problem. Samo se ti naoštri za dolazak, slobodno.

blasphemer

Gosn Krljicu, mozete li podeliti sa nama info kad pocinje koncert veceras, jerbo na karti ich ne pise?
Hvala.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

blasphemer

Kako je sinoc bilo dobro!!!  :D
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

Meho Krljic

Bilo je urenebesno razbijački. Biće moj prikaz na Popboksu za par dana.

011art

Jazz je najblizi sustini muzike ;) sve je tu - najbolja muzika u galaksiji!
favorit John Coltrane
+
Joe Zawinul
John Mclaughlin
Weather Report
John Scofield
...
lista je prevelika!

pozdrav

Cornelius

Quote from: "011art"Jazz je najblizi sustini muzike ;) sve je tu - najbolja muzika u galaksiji!
favorit John Coltrane
+
Joe Zawinul
John Mclaughlin
Weather Report
John Scofield
...
lista je prevelika!

pozdrav

Najtačniji post u 2008. godini!  xyxy
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Meho Krljic

Bah... Između Trejna i ovih simpatičnih belaca dolazi barem još nekoliko desetina imena poput:

Albert Ayler
Sun Ra
Miles Davis
Sonny Rollins
Rahsaan Roland Kirk
Leroy Jenkins
Pharoah Sanders
Sunny Murray
Alice Coltrane
Sam Rivers
Archie Shepp
Donald Ayler
Marion Brown
Cecil Taylor
McCoy Tyner
Rashied Ali
Art Tatum
Charlie Parker
Bud Powell
.
.
.
.
.
Mogu ovako celu noć, but you get my point.

Cornelius

Wayne Shorter, Eric Dolphy, Rufus Reid, Phineas Newborn, Thelonius Monk, Jimmy Smith, Stan Getz, Scott LaFaro, Elvin Jones, Rabih Abou Khalil, Yosuke Yamashita, Joshua Redman, Jacky Terrasson, Christian McBride, Vasil Hadžimanov, Billy Cobham, Aziza Mustafa Zadeh, Keith Jarrett, Michel Petrucciani, Bojan Zulfikarpašić, Henri Texier, Michel Portal, Jean-François Jenny-Clarc, Bruno Chevillon, Richard Galliano, Martial Solal, Duško Gojković, Joachim Kühn, Jovan Maljoković, Zakir Hussain, Paolo Frezu, Flavio Boltro, Stefano Di Battista, Orsted Pedersen.........

a, di su vokali?!
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

SRX

A gde je onda u toj (pre)dugačkoj listi Otomo Yoshihide?
(kad već Cornelius pomenu Eric Dolphy-ja, bilo bi fer setiti se i njegove fenomenalne obrade "Out to Lunch".
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Cornelius

Quote from: "SRX"A gde je onda u toj (pre)dugačkoj listi Otomo Yoshihide?

Eto vidis da lista nije perdugacka, nego prekratka. Ne samo sto fali Otomo Yoshihide, nego fali bar jos stotinak genija i jos dvostruko toliko izvanrednih muzicara. Na primer, kad kazes Yoshihide, odma se setis i Ornette Colemana.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

SRX

Quote from: "Cornelius"
Eto vidis da lista nije perdugacka, nego prekratka.
Heh. :wink:
Onda da dodam još jedno fenomenalno ime:
Jean Luc-Ponty
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Cornelius

Jeste. JLP spada medju najvece dzez majstore. Virtuoz i kompozitor, ali samo u pocetku. Kasnije, on je odbrao lakocu i pare, pa to vise nije vredelo mnogo.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

SRX

Mogao bih se složiti sa tobom, ali su mi i njegova kasnija izdanja, a pogotovu onaj fenomenalni koncert koji imam na dvd-u, podjednako dragi. :wink:
Ipak, ništa ne može zameniti Auroru, part II.
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Meho Krljic

Kad smo već kod Francuza... Pierre Bastien. Nije baš tradicionalni džez. Nije čak ni avangardni, ali, dođavola, kakav LIK!!!

Takođe Louis Sclavis

Druga imena:

Yusef Lateef
Dewey Redman (daleko bolji od sina Džošue)
Carla Bley

Cornelius

Quote from: "Meho Krljic"Kad smo već kod Francuza... Pierre Bastien. Nije baš tradicionalni džez. Nije čak ni avangardni, ali, dođavola, kakav LIK!!!

Takođe Louis Sclavis

Nisam slusao Bastiena, ali sam cuo za njega. Neka novotarija. Budemo slusali. Sclavis je veliki majstor. On cesto radi sa Texieom i Aldom Romanom. Imaju sve zivo, od lepih melodioznih balada, do freeja, i sto je najvaznije, sve im je dobro. Slusao sam ih par puta. Zvuce pakleno.

Francuski dzez je vrlo zanimljiv, jer je on od klasicnog dzeza preuzeo samo pristup. Sve ostalo se razlikuje. Dosta puta francuski dzezisti i ne sviraju standarde, nego svoju muziku. Cesto je to world music, mesavina svih nasledja (zanrovski i geografski), krajnje netipicna.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

SRX

Quote from: "Cornelius"
Francuski dzez je vrlo zanimljiv, jer je on od klasicnog dzeza preuzeo samo pristup. Sve ostalo se razlikuje. Dosta puta francuski dzezisti i ne sviraju standarde, nego svoju muziku. Cesto je to world music, mesavina svih nasledja (zanrovski i geografski), krajnje netipicna.
A tipičan primer je naš dragi Django Rajnhart.  :)

A Yusef Lateef je car, on mi je uzor po sviranju flaute (pošto i sam sviram dotični instrument).
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Meho Krljic

Pa, Pierre Bastien je najpoznatiji po tome što umesto ritam sekcije koristi 'mecanium', to jest sopstvenim rukama sklopljenu skalameriju robota sastavljenu od raznoraznih motora, radilica, osovina, zučanika, kuraca i palaca. Imaš ovde moj intervju sa njim urađen pred njegovo gostovanje u beogradu 2006.:

http://www.danas.co.yu/20060512/kultura1.html

Meni se njegova muzika jako dopada jer je u pitanju vrlo prijemčiv, tipično francuski pristup jazz i laundž muzici, a da to opet ne zvuči slatkasto i zašećereno, pošto mu mehanička podloga daje određeni odmak i hladnoću. Imam negde i prikaz njegovog nastupa na Ring Ringu...

Evo ovde: http://cvecezla.mojblog.co.yu/p-recenzija-neobjektivno-o-festivalu-ring-ring-2006-dan-po-dan/40190.html

A imaš i na njegovom sajtu da skineš nešto malo muzike i da čuješ:

http://www.pierrebastien.com/

Sclavis je zaista jako svestran i sve se nadam da ću jednom imati prilike da ga vidim u Beogradu...

Meho Krljic

Srx, ti sviraš i flautu?? Ima li neki instrument koji ne znaš da sviraš???

Shozo Hirono

Bas lep topik.....ovo je moja lista najboljih,ili barem meni omiljenih jazz albuma:

1.Charles Mingus - The Black Saint & Sinner Lady [1963]
2.Miles Davis - A Kind of Blue [1959]
3.Art Blakey & the Jazz Messangers - Moanin'[1958]
4.Horace Silver - Song For My Father [1963]
5.Thelonious Monk- Brilliant Corners [1956]
6.John Coltrane - Blue Trane [1957]
7.Miles Davis - Bag's Groove [1957]
8.Charles Mingus - Pithecanthropus Erectus [1956]
9.Paquito D'Rivera - A Night in Englewood [1993]
10.Herbie Hancock - Head Hunters [1973]
11.Joshua Redman - Freedom in the groove [1996]
12.Miles Davis - Sketches of Spain [1959]

SRX

Quote from: "Meho Krljic"Srx, ti sviraš i flautu?? Ima li neki instrument koji ne znaš da sviraš???
To mi je nekada bio glavni instrument, ali sam se posle orijentisao više na gitaru, a kasnije i na kontrabas.  :wink:  A znam ja na skoro svakom instrumentu po nešto da odsviram.

A da ne ispadne da idem u oftopik - koristeći se tvojom preporukom, preslušao sam izdanje Pop od Pierre Bastien-a i sviđa mi se.
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

SRX

Quote from: "Shozo Hirono"Bas lep topik.....ovo je moja lista najboljih,ili barem meni omiljenih jazz albuma:

1.Charles Mingus - The Black Saint & Sinner Lady [1963]
2.Miles Davis - A Kind of Blue [1959]
3.Art Blakey & the Jazz Messangers - Moanin'[1958]
4.Horace Silver - Song For My Father [1963]
5.Thelonious Monk- Brilliant Corners [1956]
6.John Coltrane - Blue Trane [1957]
7.Miles Davis - Bag's Groove [1957]
8.Charles Mingus - Pithecanthropus Erectus [1956]
9.Paquito D'Rivera - A Night in Englewood [1993]
10.Herbie Hancock - Head Hunters [1973]
11.Joshua Redman - Freedom in the groove [1996]
12.Miles Davis - Sketches of Spain [1959]
uuuuuu, sve sami klasici!
Doduše, ja bih popeo Song for my Father maaalo višlje.  :)
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Meho Krljic

Ma, ja bih na tu listu stavio Interstellar Space, jer su tim albumom Coltrane i Ali stvarno razbucali granice i lansirali jazz u svemir.

Shozo Hirono

Bilo koji od gore navedenih albuma,zasluzuje na nekim listama i prvo mesto,isto vazi i za Song for my Father,s obzirom na neosporni kvalitet i status iz danasnje perspektive.
U vezi Coltranea sam bio izuzetno pristrasan,pre svega zbog Moment's Notice,ali i zbog matematicke prezinosti svih improvizacija(znaci studirajuci Coltraneove i Morganove,dosao sam do zakljucka da ovde nista,ALI NISTA,nije prepusteno slucaju !!!).......ne bih pogresio ni da sam stavio A Love Supreme,My Favourite Things,Giant Steps,pa ni Interstellar Space...... :)